Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33
Like Tree2Одобрявам

Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #16

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    А каква музика ще се слуша изобщо? И ще се усилва ли? Какъв тип звук се харесва - много бас, много високи, "да гърми яко" ....опиши?
    Този пост е редактиран от pulsedriverbg; 22-05-18 в 08:31.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    27
    #17

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Тъй!
    Везните силно накланят към Ариа 906, превид май липсата на друга алтернатива - добър звук, преден бас, приемливи габарити и не на последно място визия. Въпреки, че когато съм ги слушал, помня че баса не ме впечатли особено, което обаче мисля, че може да се оправи с допълнителен субуфер.
    За системата обаче имам още колебания. По съвет на колега от форума разгледах модела на Denon AVR X3400H , който напълно отговаря на моите очаквания. Преди малко обаче се допитах за наличности на Ариа-та и човека отсреща многократно подчерта, че за тези тонколони е много, ама много по-добре да си взема стерео от типа на NAD C368
    , отколкото какъвто и да е AV ресийвър и сега съм раздвоен.
    От една страна, при положение, че на мен основния източник ще ми е телевизора не зная как NAD-a ще се представи с него. Ще мога ли да слушам радио и обикновенни мп3-ки от телефона или флашка? Колко по-добре ще звучи?
    От друга страна Denona затова си е измислен - да си работи с телевизора. Има големи възможности за надграждане /които не че ме интересуват в момента, ама .../ има си и радио, pure direct режим, и даже usb четец на предния панел, чете 4К видео ( което също не съм сигурен че ми трябва и не зная дали изобщо ще подпомага за по-добра картина на телевизора), но има и поне хиляда възможности които никога няма да използвам....



    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    А каква музика ще се слуша изобщо? И ще се усилва ли? Какъв тип звук се харесва - много бас, много високи, "да гърми яко" ....опиши?
    От джаз до рок. Без твърди изпълнения. Категорично няма да се слуша силно. Например ако няма нищо интересно по тв, или ме болят очите от компютъра- предпочитам радио. Повече ми харесва красотата на чистия звук, но все пак и басите са важни.

  4. Member Аватара на kaloman
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    645
    #18

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Според мен, ако вече си избрал колоните си за нещо такова: XC-HM86D | Pioneer
    Разбира се, има подобни и на много други фирми, мисля че се водят network receiver.
    Можеш да слушаш от ТВ, USB, има СD, FM и DAB тунер, оптика за ТВ.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #19

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Не съм убеден, че NAD е най-подходящия партньор за Focal.
    Като чиста функционалност не мисля, че ще ти е достатъчен като опции. Повече си за ресивър.
    Ако ще минаваш на стерео усилвател определено по-добър избор е Naim, с който много често се окомплектоват системи с Focal.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #20

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Виждам, че източниците ти няма да са особено качествени и ако за в бъдеще няма да ги променяш не виждам смисъл да наливаш толкова много пари в скъпи модели колони/усилвател.
    Баса не е достатъчен защото .... ами повечето букшелфи са така. Особено ако не можеш да ги позиционираш добре в помещението поради акустиката. Другия вариант е както спомена с добавяне на субуфер в последствие в зависимост и къде можеш да го разположиш, защото отново е зависим от местоположението и създава други проблеми.
    При висок клас колони да ги слушаш на ресийвер си е меко казано "пари на вятъра". Мога да дам лично сравнение с моите колони слушани с Denon X2000 (както и още няколко ресийвера) vs Harman Kardon HK680. Втория е на 23г. + и е класи над що годе съвременния ресийвер!!! Повече детайлност, повече нюанси, по дълбок и дефиниран бас .... да не говорим каква стерео картина се получава. А дори не е от "хубавите". Това без значение ресийвера на каква настройка е ... дали PureDirect или там каквото и да има. Сега ако вземеш топ модел ресийвер може и да е друга ситуацията, но все пак те не са никак евтини и в твоя случай са безсмислени.

    С риск да се повторя, както да повторя и друг съфорумник .... може би не четеш всичко - вземи си мрежови плеър. С него можеш да плейваш радиа, да изпращаш от телефон безжично и жично, също и от компютър, може и флашка да пускаш и т.н.. Колега от форума на скоро си взе https://petertyson.co.uk/index.php/onkyo-ns-6130 и остана доволен. Виж му темата.
    За колоните всяка марка си има определено звучене. Има магазини където можеш да помолиш да ти свържат и чуеш някои налични модели. Ето една прилична оферта https://petertyson.co.uk/index.php/m...gloss?___SID=U . В БГ цвят черния лак струват 1600лв..

    Стерео усилвател аз лично не бих си закупил нов, но с втората употреба трябва да внимаваш. От кой град си?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    27
    #21

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    София

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #22

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Предполагам си разгледал предложенията, които ти се дадоха до момента? Кое ти хареса, кое не? Тъй като си пестелив на изисквания (освен вписването в интериора) не можем да помогнем особено.

    Хубаво е да обиколиш магазините из Сф. Все пак има доста избор за места където да чуеш колони+усилватели на място и да си харесаш звук/модел. След това оставяш идеята да престои седмица в главата ти. Споделяш тук през това време и ако можем да помагаме с друго....

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    27
    #23

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео


    И аз така ги виждам нещата. На първо време ще си организирам прослушване на Denona и Aria-та и после ще видим..

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #24

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Задължително ги чуй и с приличен стерео усилвател, но гледай източниците да са еднакви и ако имаш от къде ...качествени. Послушай няколко добре познати песни повечко от веднъж. Ако не чуеш разлика ....значи не ти трябват толкова скъпи колони.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    27
    #25

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Именно! Благодаря на всички за съветите, ще се обадя по-натам какви съм ги свършил.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    27
    #26

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Ами - свърших ги!
    В крайна сметка се спрях на тонколони КЕФ лс50 и ресийвър Интегра дтм-6. Свързах ги към телевизора. Имам си Спотифай, блутут, уай-фай, мажа си през телефона-кеф!

    https://m.int.kef.com/products/ls50
    HOME | INTEGRA HOME THEATER

    И тонколоните и ресийвъра отговарят идеално на моите изисквания... теоретично. Както може би се досещате обаче - звука не става.
    Няма пълнота, няма картина, просто е мааалко по-добър от този на телевизора. В последните няколко месеца сякаш малко се подобри, но пак не е и наполовина от очакваното, а "очакваното" е 30% от това което чух в демо залата. (Говоря за тонколоните - наистина МОГАТ да свирят).
    Та, предвид, че мрежовите възможности на ресийвъра много ми допадат и не ми се ще да се отказвам от тях, можете ли да предложите някакво допълние към тази конфигурация, за да може поне малко да "живне" звука.
    Благодаря!

    ПП: Кабелите за ОК!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #27

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    В демо залата с какво бяха свързани LS50?
    Освен някаква обработка на помещението (панели, килими, завеси и т.н.) или промяна на местоположението на компонентите май друг вариант не виждам.


    п.п. Леко ме хвърляш и мен в размисъл , че бях решил да подменям моята Ямаха с Onkyo RZ830, а сега общо взето ми харесва комбинацията Ямаха-КЕФ ...

  16. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    984
    #28

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Това, че са малко по добри от вградените говорители на TV не бих се съгласил.
    С кой усилвател слуша LS50 в залата?
    По принцип KEF LS50 си искат доста мощен амп, за да "грейнат".
    Макар и толкова хвалени, това са букшелф с не големи размери и 5,25 inch драйвер.
    Не могат да изкарат голямото звуко-налягане на едни стоящи тонколони с 8 инчов драйвер например.
    В краен случай по нататък добавяш подходящ субуфер и всичко трябва да си дойде на мястото.
    pulsedriverbg одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    27
    #29

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Не знам кой модел беше усилвателя в демо залата, помня че беше някакъв Аркам, май към 12 бона спомена човека от магазина на ТС Мултимения, който е на бул. България преди Околовръсното. Още тогава ( във въпросното помещение и със същия източник, който не беше телевизор!) разликата в звука на моите колони пуснати през аркама и интеграта, беше как да ви кажа ... потресаваща!
    Факт е обаче, че с аркама колоните свирнаха страхотно, даже невероятно добре - имаше плътност, имаше картина, бяха фантастични!
    Даже сега като се замисля за тоя аркам, но - не, сигурен съм, че няма никакви мрежови възможности.
    Пак казвам, не очаквам вкъщи да свири по този начин, но знам, че колоните могат много, много повече. И бас си имат ( ако се натоварят де) . Аз по- скоро за някакъв усилвател си мислех.
    А от друга страна не мисля, че интеграта няма мощност.
    Пък за телевизора и аз не очаквах толкова от него, при положение, че е по-тънък от телефона ми, но е факт че се представя добре за телевизор.

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #30

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Е, то е ясно че няма да свирят така с наличният усилвател - и аз ги харесвам много LS50 и съм ги слушал с различни усилватели (не много подробно), но винаги са ми харесвали
    Първо ги поизчакай да се разсвирят така да се каже - май 100-200 часа съм срещал мнения поне за Q и R сериите.
    Експериментирай и с разположението - понякога 10-20 см може да са необходимата разлика ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на ресийвър
    От pablito1 във форум Аудиотехника
    Отговори: 158
    Последно: 29-10-18, 11:47
  2. Продавам стерео ресийвър , тонколони , слушалки
    От civica във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 26-04-17, 21:33
  3. Избор на стерео компоненти
    От nikolavp във форум Аудиотехника
    Отговори: 31
    Последно: 01-02-16, 10:22
  4. Отговори: 1
    Последно: 03-05-15, 19:05
  5. Продавам стерео ресийвър SONY STR-DE197 + SONY SS-MF450H
    От j1 във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 22-02-11, 14:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе