Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33
Like Tree2Одобрявам

Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    27
    #1

    Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Здравейте, купих си телевизор LG OLED55C7V, но искам да му подобря звученето при гледане на филми по телевизията, а също и при слушане на радио и пускане на някое парче с добро качество от флашката. Блутута също е задължителен...И от там нататък влязох в сериала!
    Целта ми е да постигна приличен стерео звук с две букшелфки които да стоят на рафта до телевизора, никакво 5.1, Атмос и тем подобни. Евентуално мога да отделя допълнителен бюджет, ако се налага за да си взема и някой качествен субуфер например SVS, но това ще е за по-натам.
    Като марки съм се ориентирал към Маранц и Денон, но не зная коя серия да си купя. Гледам, че някои AV ресийвъри подържат 4К видео (?!) и не зная нужно ли ми е? А ДЕК? А отделен тунер, при положение че телевизора и ресийвъра си имат?
    Тонколоните е важно да свирят приятно, но и да изглеждат добре напр. Фокал Ариа, Монитор, Дали и т.н. са ОК, но Клипш категорично не става. Все пак ще ги гледам колкото и телевизора..
    Общо взето бюджета ми е доста разтеглив - до към 5000 лв, ( без субуфера) и съм отворен на предложения, особено ако са проверени.
    Поздрави

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    По скоро си за саундбар.

    Иначе букшелфа не е добре да стои на рафт близо до стена, а на стойки, за да може да коригираш разположението им. Говорителя за високите е добре да е на нивото на ушите за слушателската позиция. А няколко въпроса:

    1, Защо трябва да е ресийвер, а ще слушаш само стерео?
    2, А 4К защо ти е? Посочи сценарии в който би го използвал.
    3, А "ДЕК" защо ти е?
    4, Тунер ако искаш да слушаш местните радиа по FM повечето ресийвери си имат опцията .....но както казваш ТВ и ресивер си имат доста радиа през интернет.
    5, "Тонколоните е важно да свирят приятно" за съжаление приятно за един човек може да означава "неприятно" за друг, а зависи и от акустиката на помещението. Така че е хубаво да до уточниш в подробности.
    6, Бързаш да избираш колони за озвучаване на външен вид. Може да се окаже, че точно тия които не ти харесват визуално биха ти допаднали най много на звук. Тогава какво?
    7, Какво означава "отворен на предложения, особено ако са проверени"?

    Бюджета иначе не е лош, но с твоите изисквания бих се насочил към стерео усилвател+мрежови плеър+"букшелф" или дори "флорстенд".
    tony34al одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    27
    #3
    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    По скоро си за саундбар.

    Иначе букшелфа не е добре да стои на рафт близо до стена, а на стойки, за да може да коригираш разположението им. Говорителя за високите е добре да е на нивото на ушите за слушателската позиция. А няколко въпроса:

    1, Защо трябва да е ресийвер, а ще слушаш само стерео?
    2, А 4К защо ти е? Посочи сценарии в който би го използвал.
    3, А "ДЕК" защо ти е?
    4, Тунер ако искаш да слушаш местните радиа по FM повечето ресийвери си имат опцията .....но както казваш ТВ и ресивер си имат доста радиа през интернет.
    5, "Тонколоните е важно да свирят приятно" за съжаление приятно за един човек може да означава "неприятно" за друг, а зависи и от акустиката на помещението. Така че е хубаво да до уточниш в подробности.
    6, Бързаш да избираш колони за озвучаване на външен вид. Може да се окаже, че точно тия които не ти харесват визуално биха ти допаднали най много на звук. Тогава какво?
    7, Какво означава "отворен на предложения, особено ако са проверени"?

    Бюджета иначе не е лош, но с твоите изисквания бих се насочил към стерео усилвател+мрежови плеър+"букшелф" или дори "флорстенд".
    Защото нищо не разбирам от озвучаване и моля за съвет и помощ тук. И защото първо и аз се бях ориентирал към висок клас саундбар, но навсякъде ми обясняваха, че това е посредствена техника в сравнение с качествената колона. Слушах доста, съгласих се.. После пак залитнах но не към саундбар, а към една система “всичко в едно” на Naim Mu-so ( нея не съм я слушал, защото нямаше къде), но хората които ми я продаваха, ме убедиха, че и тя не става в сравнение с колони среден клас и ресийвър. После залитнах за малко към мини системите ( на Денон много ми хареса), но когато направих директно сравнение с ресийвър на Денон и колони Дали в магазина на Петте кюшета, разбрах, че разликата е ОГРОМНА!
    Общо взето искам да похарча едни пари, без да ставам специалист и да имам музика която да ме радва доволно, каквото и да значи това.
    А, сега май пак се връщам на изходна позиция - в първи клас...

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #4

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Буджета ти не е малък и е добре да подходиш както трябва.
    За начало помисли как да поставиш колоните на стойки или да вземеш направо стоящи колони /ако помещението позволява/.
    Всички съвременни ресивъри са с поддръжка на 4k, Atmos, радио и тн., които ползваш не ползваш си ги има. Освен това обаче имат Bluetooth, online Radio, Spotify и други евентуално полезни за теб неща.
    За саундбар забрави. За евтино решение до 400-500 лева са вариант, но откъм звук са трагедия.

    В твоя бюджет има множество наистина класни предложения с добър звук.

    Дай малко повече информация за помещението си и евентуално схема/снимка, където ще ги слагаш.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    27
    #5

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео



    - - - - - - - - - -

    Понеже не съм вкъщи да снимам - това е точна визуализация на помещението, но без конкретната техника.
    Това е част от холокухня голяма 45кв.м. , визуализацията е на частта с хола. Има тв шкаф висок 50 см и до него вдясно има колона, а вляво - стена. Телевизора мога да си го местя малко нагоре или надолу, но когато е нагоре е неудобно за гледане, а ако го сложа надолу, евентуално дясната тонколона /която взема/ може да го закрива, освен ако не я приближа настрани до колоната която се вижда. Имам някъде около 40-50 см от тв до въпросната колона и мисля там да е дясната. За лявата нямам грижи, тя няма да пречи. Вградил съм квадратна тръба в стената за кабелаците от шкафа до тв. Шкафа съм го поръчал така, че да остане място след него за субуфер до стената вляво. Шкафа си има и място за ресийвър/плеър/ или каквото е необходимо в него, централно под телевизора, но това не е показано на визуализацията.
    Не предвиждам стоящи на пода тонколони със стойка или без - децата не позволяват.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #6

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    какво точно слуша на Дали, щото разликата между Сензор и Рубикон не е малка.Аз имам Сензор 3 и МА Радиус и МА си ми харесват повече.С далито за музика можеш да минеш без суб според мен.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    27
    #7

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Честно казано е помня. Май беше оптикон 2, но наистина не помня. Даже като се замисля може и монитор аудио силвър да бяха. Помня обаче че звука беше много богат и плътен и с Любо си говорихме че с тия колони бас ти не трябва. Много се впечатлих. За мен тогава по-важно тогава беше, че мини системата просто не си струва парите.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #8

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Тоя шкаф колко е дълбок ,че колоните със заден бас рефлекс трябва да им оставиш разстояние до стената ,иначе щом са ти харесали и са в бюджета какво се чудиш .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    27
    #9

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    E

    - - - - - - - - - -

    Това е чертежа на шкафа. Дълбок е 45 см. И това е проблем наистина, защото дори и да не е много дълбока тонколоната, не мога да спазя отстоянието до стената. Въпреки, че мисля и дори да я долепя до стената и леееко променя й изкривя звука, се надявам да не е сериозен проблем.

    - - - - - - - - - -

    Но си прав така, че - тонколони с преден бас.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #10

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Renola,
    ти просто си плачеш за две хубави стоящи колони и никакъв уфер. Намери си хубави колони, на теб да ти харесва как свирят. Вземи и добър стерео усилвател - бюджета ти е предостатъчен. След това си намираш и един мрежов плейер и си готов.
    Този пост е редактиран от tony34al; 21-05-18 в 20:22.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    27
    #11

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Renola,
    ти просто си плачеш за две хубави стоящи колони и никакъв буфер. Намери си хубави колони, на теб да ти харесва как свирят. Вземи и добър стерео усилвател - бюджета ти е предостатъчен. След това си намираш и един мрежов плейер и си готов.
    Осъзнавам, разбирам, но с децата не става - 3 са, двете са дребни още. Вчера едното го захлупи един стол докато го дърпаше. Иначе за драскането не ми пука.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    914
    #12

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Близък приятел има комплект на Фокал Ария .Слуша ги със стар, някога много скъп ресивър Денон Според моето възприятие за хубав звук големите са разкошни, предполагам че букшелфа не отстъпва много -той го ползва за съраунд.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    27
    #13

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Май, май натам вървят нещата...Освен ако някой не не подскаже някоя по-добра алтернтива, освен клипш и кеф

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #14

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Не става съвсем ясно от снимките къде и как ще се разположат тонколоните.
    Независимо от името си, букшелф колони не е добре да стоят на шкафа. От една страна заради недобрата основа, възможните резонанси, ниската позиция спрямо слушателя и ограниченото пространство зад колоните.
    При тези условия не мисля, че трябва да се изхвърляш в бюджета и едни Focal Aria 906са повече от достатъчни.
    С преден бас рефлекс са, изглеждат много добре и свирят много приятно.
    Ако се гони по-пълноценен звук може да се допълни с един събуфер затворен обем от SVS или REL.

    Кlipsch не знам дали са ти вариант както заради задния порт и визията им, която виждам, че е важна за теб.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    27
    #15

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на ресийвър
    От pablito1 във форум Аудиотехника
    Отговори: 158
    Последно: 29-10-18, 11:47
  2. Продавам стерео ресийвър , тонколони , слушалки
    От civica във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 26-04-17, 21:33
  3. Избор на стерео компоненти
    От nikolavp във форум Аудиотехника
    Отговори: 31
    Последно: 01-02-16, 10:22
  4. Отговори: 1
    Последно: 03-05-15, 19:05
  5. Продавам стерео ресийвър SONY STR-DE197 + SONY SS-MF450H
    От j1 във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 22-02-11, 14:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе