Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 33 от общо 33

Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #31

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Доколкото разбирам, пускаш сигнал от телевизора и телефона. Предполагам и от безплатен Spotify с орязано качество.
    Запиши песен в Flac формат на едно USB и го пусни през ресивъра директно.
    Ясно е, че този ресиър не може да се мери с висок лкас стерео усилвател, но ако източника ти не е читав каквото и да вържеш след това ще е зле.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #32

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    @renola
    Чул си ЛС50 с хубав стерео усилвател и добър източник(предполагам такъв е бил в магазина), а си взел най ниския модел ресийвер от друга марка(не е това с което си ги слушал в магазина) и слушаш сигнала от ТВ. Изглежда ми по скоро очакван резултат. ТВ не се слави с качествен звук. Някои кабеларки, за някои канали пускат DD или подобно. Помага до някъде.

    Свършил си я една дето ....не е за разправяне.
    Съвета ми е да си поиграеш с настройките на ресийвера и режимите му на работа. Прочети внимателно книжката и опитай всяка една аудио настройка. Но и ако източника ще ти е само ТВ, от кабеларка например, не бих очаквал много. Лош източник = лош звук. Другия вариант е да напомпаш еквалайзерите и подобни.

    Но и май не си разбрал много какво и защо те съветваме. Явно и други хора са те посъветвали правилно, но то човек докато сам не мине през огъня ....
    Съгласен съм с @lazarus18.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    27
    #33

    Отговор: Избор на AV ресийвър и букшелфки за стерео

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Доколкото разбирам, пускаш сигнал от телевизора и телефона. Предполагам и от безплатен Spotify с орязано качество.
    Запиши песен в Flac формат на едно USB и го пусни през ресивъра директно.
    Ясно е, че този ресиър не може да се мери с висок лкас стерео усилвател, но ако източника ти не е читав каквото и да вържеш след това ще е зле.
    Миналата седмица точно това направих. Разликата е ОГРОМНА.
    От тогава и не съм писал, щото тегля като луд всякакви албуми от един руски сайт.
    Поиграх си малко и с ресийвъра и май и оттам леко разкрасих нещата. За капак открих, че всъщност и колоните са се поразсвирили доста ( просто като ме разочароваха още първия път, ги пусках изключително рядко и наистина за много кратко време, защото не ме кефеха). Вече пак съм им фен!

    @pulsedriverbg, и аз осъзнавам че не съм постъпил особено “аудиофилски”, но към момента това е положението и не съжалявам за него. Благодаря за съвета ти. А пък ако можеш да ми помогнеш (или някой друг колега от форума) с предложение за по-добър ресийвър от този с подобни мрежови възможности за конкретните тонколони ще съм ви много благодарен. Просто като го купувах, мислех че взимам най-доброто в съотношението възможности/качество/цена. В момента имам възможност и макар, че звука наистина много се подобри, аз съм склонен да експерементирам с ресийвъра или с някакъв допълнителен усилвател към него.
    Мерси

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Избор на ресийвър
    От pablito1 във форум Аудиотехника
    Отговори: 158
    Последно: 29-10-18, 12:47
  2. Продавам стерео ресийвър , тонколони , слушалки
    От civica във форум Приключили продажби
    Отговори: 7
    Последно: 26-04-17, 22:33
  3. Избор на стерео компоненти
    От nikolavp във форум Аудиотехника
    Отговори: 31
    Последно: 01-02-16, 11:22
  4. Отговори: 1
    Последно: 03-05-15, 20:05
  5. Продавам стерео ресийвър SONY STR-DE197 + SONY SS-MF450H
    От j1 във форум Приключили продажби
    Отговори: 6
    Последно: 22-02-11, 15:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе