Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 76
Like Tree20Одобрявам

Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #16

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Focal са специфични колони е не на всеки му допада как звучат, при тях и акустиката на помещението играе голяма роля, има голяма вероятност и след добавянето на усилвател крайният резултат да не бъде очаквания.
    И двата усилвателя, към които сте се насочили са подходящи за въпросните колони, вероятно Маранца ще има по-топъл звук, но както сте споменали Фокал и Наим си партнират много успешно и аз лично бих заложил на Наим, разбира се колкото по-висок клас и мощност, толкова по-добре, при букшелфите като се избира усилвател трябва да се стремим да гоним горната граница на препоръчаната от производителя мощност.
    Напълно споделям мнението колоните и Маранц. Не взимай според мен стерео усилвател включен след дака на ресивър Денон. Звука от нова ще ти е не естествен леко остър и метален. Смени ресивър с друг Маранц или по добър. При Маранц звука е много близък да лампов усилвател дака е много по добър, ако и това не ти допада пробвай с Одисеу настройки да слушаш. С тяхното приложение за телефона се получават почти чудеса в звука. Аз съм с маранц и в началото поробвах да слушам директ после с честотни корекции но с Одисеу най ми харесва. Точно това което ти казваш за звука при кино ясно и детайлно чуване на инструменти ще се получи и при музика. Пробвай и с Денона поне пари не трябва да даваш.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #17

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Пробвал съм. Ограничил съм всичките корекции до под 250Hz (над 250Hz няма никакви корекции) за предните 2 канала и центъра, защото Audyssey прави звука прекалено остър, засилва прекалено много високите честоти и ме болят ушите докато слушам.
    Audyssey е на L/R Bypass при музикалните източници и е включен в описания по-горе режим (ограничен до 250Hz) за кино/игри.

    Ресиверът го купих на добра цена преди 6 месеца. Нямам намерение да го сменям скоро. Нямам и намерение да давам 4000лв отгоре за нещо по-качествено, към което отново ще трябва да закача стерео усилвател за режим стерео. Всичко е с мярка в крайна сметка. Не мога да хвърлям пари за компоненти, от които може да има или да няма някаква леко чуваема разлика.

    Преминах на този значително по-висок клас ресивер от Yamaha V375. Очаквах огромна разлика, която в крайна сметка не чух при A/B тест на двата. Малко повече сила и мекота, но до там. Нищо общо с разликата, която може да се постигне от по-висок клас озвучителни тела или събвуфер.

  4. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #18

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Не си правил настройките на одисей през телефона. И при мен беше остро във високите. Избрах колоните да са големи и на телефона с програмата на одисей отиваш на curve editor и намалих от 2к до 20к високите като 2к беше - 1 дВ и намаляваш на 10к - 5 дБ и така на татък. Звука стана много мек и приятно естествен. Колоните звучат като много по висок клас. Със стерео усилвателя само ще хвърлиш пари и няма да си доволен с тези колони. Трябват ти много по добри колони за стерео усилвател.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #19

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    А твоите тонколони какви са, ако не е тайна?

  6. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #20

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Отпред са активни к@н оу ноуман таной център и сараунд меркури в4и и маранц 5011
    Този пост е редактиран от npb; 26-02-20 в 07:46.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #21

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    До момента не съм видял доказателство, че от по-скъп DAC наистина има смисъл (за сметка на това съм чел много замервания, сравнения и слепи тестове, които твърдят/показва, че няма), затова на този етап ще оставя покупката му на заден план.

    Musical Fidelity M3Si също има DAC. И неговият ли ще е по-лош от този на въпросната Varna?

    Значи, да обобщя, вашето мнение е, че който и от усилвателите по-горе да взема, освен ако не му сложа отделен стриймър/DAC, няма да усетя абсолютно никаква разлика?
    Представи си, че дак-а е готвача, а записа са продуктите, ако готвача е добър може да направи нещо ядливо и с кофти продукти, ако готвача е смотан може и с добри продукти нищо да не направи.
    Всичко е важно в една система.
    И да, категорична въпросният дак е по-добър, това е дак, който се конкурира с дакове, които струват колкото целия усилвател, а и винаги е по-добре дака да е външен и да е вързан към чинчовете, с хубави кабели разбира се.
    Направи си следния експеримент, пусни си музика с вокали и застани между двете тонколони, така че линията на ушите да е на равнината на предния панел и между ВЧ и НЧ говорителите и кажи откъде чуваш гласа не изпълнителя.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #22
    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Представи си, че дак-а е готвача, а записа са продуктите, ако готвача е добър може да направи нещо ядливо и с кофти продукти, ако готвача е смотан може и с добри продукти нищо да не направи.
    Всичко е важно в една система.
    И да, категорична въпросният дак е по-добър, това е дак, който се конкурира с дакове, които струват колкото целия усилвател, а и винаги е по-добре дака да е външен и да е вързан към чинчовете, с хубави кабели разбира се.
    Направи си следния експеримент, пусни си музика с вокали и застани между двете тонколони, така че линията на ушите да е на равнината на предния панел и между ВЧ и НЧ говорителите и кажи откъде чуваш гласа не изпълнителя.
    Разбирам аналогията ти, разбрах я и предния път. Знам за какво служи ДАКът, но аз просто не чувам разликата при собствените си тестове и сравнения. Видях графики и измервания на дакове, където се показват смущения на определени честоти, но отново има много хора, които казват, че не чуват разлика при реално слушане на музика.

    Гласа го чувам в средата, в пространството между говорителите. Ако е записан и мастериран така де. Ако не е записан и мастериран така, го чувам там, където трябва да е. Понякога на 1/4 от сцената в лявата страна, друг път на 1/4 в дясната и т.н. Понякога ако е живо изпълнение, по-голям хор или оркестър, някои инструменти излизат извън звуковата сцена между колоните и се чуват отляво на лявата колона или отдясно на дясната. С малко, но се чува.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #23

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от npb Виж публикацията
    Напълно споделям мнението колоните и Маранц. Не взимай според мен стерео усилвател включен след дака на ресивър Денон. Звука от нова ще ти е не естествен леко остър и метален. Смени ресивър с друг Маранц или по добър. При Маранц звука е много близък да лампов усилвател дака е много по добър, ако и това не ти допада пробвай с Одисеу настройки да слушаш. С тяхното приложение за телефона се получават почти чудеса в звука. Аз съм с маранц и в началото поробвах да слушам директ после с честотни корекции но с Одисеу най ми харесва. Точно това което ти казваш за звука при кино ясно и детайлно чуване на инструменти ще се получи и при музика. Пробвай и с Денона поне пари не трябва да даваш.
    Едва ли това му е идеята на колегата - да ползва дак-а на ресивъра. При подходящо свързване ще има отделна стерео система, независима от ресийвъра.
    Повече за този тип система и как да се направи може да се прочете тук:
    https://www.avguide.bg/?page_id=230

    Иначе определено усилвател на Naim би бил логичния избор, а и при тях е технически възможна по-горната схема, което не е задължително възможно с всеки друг усилвател.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,413
    #24

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Спотифай не го ползвай за тестовете , премиум версията е 320кб/с МП 3 звук.

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #25

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Едва ли това му е идеята на колегата - да ползва дак-а на ресивъра. При подходящо свързване ще има отделна стерео система, независима от ресийвъра.
    Повече за този тип система и как да се направи може да се прочете тук:
    https://www.avguide.bg/?page_id=230

    Иначе определено усилвател на Naim би бил логичния избор, а и при тях е технически възможна по-горната схема, което не е задължително възможно с всеки друг усилвател.
    Точно DAC-а на ресивера исках да ползвам и заради Spotify Connect функционалността.
    Имам едно FiiO K5 Pro тук, което си ползвам за слушалки. Ако взема стерео усилвател, ще го свържа като DAC за един от другите изходи и ще преслушам дали се чува дори и минимална разлика. Ако чуя минимална разлика, ще мисля за някакъв елементарен стриймър с вграден DAC.

    На много места съм чел, че ако няма ясни смущения и изкривявания, DAC-ът е компонентът, който оказва минимално влияение върху качеството на звука в една система.

    Благодаря за статията. Ще я прочета по-късно, но я прегледах отгоре. Мисля, че описва точно това, което и аз съм наумил.

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Спотифай не го ползвай за тестовете , премиум версията е 320кб/с МП 3 звук.
    Аз разлика между Spotify Premium и FLAC не мога да чуя. Както и много други хора. Всичко си зависи от конкретния запис. Ако е направен гаден - FLAC-ът няма да съдържа никаква допълнителна информация. Може и да съм по-глух от повечето хора.

    Пуснал съм ABX тест горе. Може да си го направиш, за да видиш дали ще успееш да посочиш разликата. Смятам, че резултат над 90% ще е показателен, че разлика наистина има. Моят беше 49% като в един момент просто натисках бутончетата, защото чувах едно и също нещо.
    Този пост е редактиран от w00x; 26-02-20 в 18:50.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    247
    #26

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    w00x пишеш грандиозни небивалици!
    При посредствен източник - единственото, което можеш да очакваш е посредствен звук - каквито и компоненти да ползваш нататък по веригата.
    Всъщност много от компаниите в серизното аудио наблягат най-много именно на източника! Постарай се поне и погледни какво е всъщност сносен самостоятелен DAC - не чип в ресивър, в слушалково бюджетно усилвателче или компютърни звукови карти...

    Да се замисляш за стерео усилвател с листова цена над 2500лв и да го ползваш само като крайно стъпало, разчитайки на предусилвателната част и дака на ресивър за домашно кино е абсурдно. Не по-малко абсурдно е и да ползваш за основен източник на музика Spotify, но да обясняваш колко много си чел и как няма разлика..
    Пореден абсурд е и да ползваш слушалков усилвател+вградено дакче за 150 долара, с такъв усилвател и да очакваш някакъв сносен резултат...
    Поне прочети статията, която ти посочи lazarus, токувиж си се замислил.

    А най-големият абсурд е, че от няколко месеца даваш "невероятно авторитетни" съвети в аудио темите из форумите, при положение, че очевадно нямаш никаква представа за какво говориш.

    Не очаквам да си вземеш поука или да промениш поведението си, просто се надявам нелепостите, които не српираш да пишеш, да не заблудят някой друг начинаещ, слагащ за съжаление равенство между броя на мненията и наличието на някакъв смисъл в тях...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #27

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Оставам безмълвен. Толкова много приказки и претенции от човек, който препоръчва на останалите потребители v1.4 HDMI кабели за по 85лв бройката. Засрами се.

    Щом ти казвам, че АЗ не чувам разлика, кой си ТИ, който идваш да ми казваш, че греша? И кой си ТИ да изискваш (един вид) от мен, да дам 1500лв за DAC, за да чуя разлика, която само ТИ чуваш? На всичкото отгоре, с това си изискване, да обезсмисляш покупката на друг компонент. Умееш ли да изразяваш мнението си по нормален начин или обичаш да правиш лошо впечатление от първа "среща"? Риторичен въпрос. Не е нужно да си правиш труда да ми отговаряш.

    Дал съм и тест по-горе. Всеки може да си направи сравнението.

    Хората като теб са най-голямата зараза в аудиофилските среди. Готови да бръщолевят недоказуеми небивалици, за да оправдаят собствените си разходи и снобарщина. Типът хора, които в сляп тест, не могат да направят разлика между тонколонен кабел за 300лв/метър и медна закачалка за дрехи, но твърдят, че разликата е там, когато тестът не е сляп..

    Ще те помоля да ме игнорираш. Ако не знаеш как, ще ти напиша инструкции.
    Този пост е редактиран от w00x; 26-02-20 в 20:31.

  16. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #28

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    w00x
    Не съм чел цялата тема и не знам до къде си я докарал но моята система е изградена по този начин и разликата в качеството е очевадна, така че е добра идеята
    . Но само ако ОТ си струват подобна инвестицията.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #29
    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    w00x
    Не съм чел цялата тема и не знам до къде си я докарал но моята система е изградена по този начин и разликата в качеството е очевадна, така че е добра идеята. Но само ако ОТ си струват подобна инвестицията.
    Какво използваш като източник и като стерео усилвател?

    На мен реално идеята ми да започна темата беше да получа мнения и препоръки за усилвател, а то какво стана...

  18. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #30

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Ами то всяка система ще свири толкова добре ... колкото най-слабият компонент в нея позволява.
    Това и се опитвахме някои да споменем - с тоя източник може и изобщо да няма (не само ти да не я усетиш, а изобщо да я няма) разлика в крайното качество .

    Най-добре ще е както и по-назад в темата посочихме - уговаряш прослушване , вземаш и ресивъра ... и тестваш в магазина.
    И така и така ще си там тествай и с качествен източник и без ресивъра .
    lazarus18 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 6 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Свързване на домашно кино и стара стерео уредба
    От Сергей Димитров във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 23-04-16, 14:50
  2. Помощ за домашно кино + стерео система
    От pulsedriverbg във форум Аудиотехника
    Отговори: 29
    Последно: 05-01-14, 14:50
  3. Съвет за домашно кино и стерео
    От philips_fan във форум Аудиотехника
    Отговори: 50
    Последно: 11-01-10, 18:08
  4. ДОМАШНО КИНО И СТЕРЕО
    От ceco7 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 7
    Последно: 19-09-07, 00:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе