Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 76
Like Tree20Одобрявам

Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #46

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    w00x, NAIM с Focal е популярна комбинация и ако поровиш ще можеш да намериш достатъчно мнения по света. Предполагам си го направил и затова го обмисляш като първи вариант.
    Предусилвателя/Dac-a на ресийвъра в кино режим не трябва да те притеснява защото при гледане на филми това не е определящ фактор.
    Ако си вземеш съответния клас стриймър и добавиш подходящия усилвател ще имаш 2 отделни системи за кино и музика.
    svetlio1 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #47

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Знам, че CD е дигитален формат. Вие хептен за лаик ме взехте. :D

    Не всяка музика се издава на CD обаче.
    Много голяма част от електронната музика не се издава на носители, а се пуска само дигитално по една или друга причина. Същото важи и за по-малките и независими изпълнители.

    Точно такава музика слушам аз.

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    w00x, NAIM с Focal е популярна комбинация и ако поровиш ще можеш да намериш достатъчно мнения по света. Предполагам си го направил и затова го обмисляш като първи вариант.
    Предусилвателя/Dac-a на ресийвъра в кино режим не трябва да те притеснява защото при гледане на филми това не е определящ фактор.
    Ако си вземеш съответния клас стриймър и добавиш подходящия усилвател ще имаш 2 отделни системи за кино и музика.
    Да, както споменах, на Naim бяха и закачени колоните, когато ги слушах. Мисля обаче, че беше някакъв Supernait, защото имаше 2 големи бутона отпред, а не само 1 като по-малките модели. Обмислям го главно заради изгодните оферти, които има за 5si и XS 2. Иначе не бих, особено като се има предвид, че като функционалност, други модели предлагат повече за по-ниска или сходна цена, а аз няма как да чуя разликата, тъй като няма възможност да ги сравнявам всичките A/B.

    А в магазина слушах Aria 926 закачени на Naim Unity Star/Nova. Източникът беше Spotify Premium, защото нямаше къде да си пъхна флашката с FLAC-овете.

    Към онзи пълен звук от демо залата се стремя, затова и не виждам смисъл в обсъждането на 320 MP3 vs FLAC, дали има разлика между тях и дали тя може да се чуе, след като Spotify Premium стриймът е бил достатъчен, за да ми даде това, което търся.

    В крайна сметка май ще отложа покупката за момента. От разразилата се тук дискусия ми умряха желанието и ентусиазма...

    Ако успея да намеря от някой един стерео усилвател, колкото да чуя дали ще има разлика в звученето - ще го направя. Ако не, ще чакам да се ентусиазирам отново.
    Този пост е редактиран от w00x; 27-02-20 в 14:17.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #48

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    В повечето аудиофилски теми не беше ли основния рефрен - "мерак с пари се гаси".

  5. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #49

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Точно така се гаси.Само,че друг е въпроса колко мерак с колко пари.Например отдавна бях чувал за кабели за тонколони(2бр. по 4м) за 4 000$.
    И ако ги нямаш в излишък бива да мислиш кое по-напред.
    п.с. А от собствен опит,първия cd плеър който си купих беше на цена 1 300 лв. при заплати около 300лв.!Български! по лиценз на Филипс.При това cd -та бяха голям проблем.Видеомагнетофоните бяха 3 000!И една видеокасета със запис =50лв.А пък ако сега подариш на някой такова нещо ще се обиди от това което трябва да види.
    Така,че когато човек има мерак няма кой да го спре.
    Този пост е редактиран от cable; 27-02-20 в 18:22.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #50

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    'След като разопаковате тонколоните си, вкъщи, почукайте силно върху всяка една от тях. Трябва да усещате, че са солидни и че звукът също е солиден, а не кух. По този начин можете да разберете и дали тонколоните са изработени от дърво или някакъв по-евтин винил.
    Предлагам ви да чукате по тонколоните в магазините. Вкъщи вече ще е късно.
    WEB вариантите на аудио дисковете ги има на MP3 и CD , като цената е пренебрежима. Който не усеща разликата между компресиран и некомпресиран звук няма нужда да купува скъпи и качествени аудио компоненти. Щом спотифай те кефи , 2 колонки за комп+ малко субче и си ок. Аз също ползвам Спотифай , но само да прослушвам нови групи или нови албуми с идеята дали си струва да го купя на CD. МП3 ползвам само в колата , защото там не мога да постигна HI FI с поносими инвестиции .
    В Русе на Филипса / продаваше се само в един магазин/ , поради цената 1300 лв , продавачите бяха сложили голям етикет " Това не е видео" , че им беше писнало от клиенти дето искаха да купят сд- то за видео.
    Ония Руските колони дето ги хвалите , естествено съм имал и тях през соца. Купих ги през 1989 г и ги продадох в блестящо здраве около 2015г в ОЛХ / след като седяха години без да ги ползвам/. Продадох ги 2 часа след като публикувах обявата. Бяха 90 вата версията , 25 кила едната.Ставаха само да тормозиш комшиите. Нищо друго не съм продавал по-бързо през живота си. Явно има хора , които ги харесват.

  7. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #51

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Търси си направо един Pioneer VSA-AX10. Ето ти един клип с VSX-AX3. Ако желаеш, мога да споделя и клип с AX10.


  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #52

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Нищо друго не съм продавал по-бързо през живота си. Явно има хора , които ги харесват.
    Не се и съмнявам,че не можеш да продадеш нищо друго толкова бързо(да не говорим на толкова години) .И явно има защо да ги харесват.
    Хора които слушат повече Pink Floyd вместо куршумите на Rambo и компания във филмите знаят защо.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #53

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Да, както споменах, на Naim бяха и закачени колоните, когато ги слушах. Мисля обаче, че беше някакъв Supernait, защото имаше 2 големи бутона отпред, а не само 1 като по-малките модели. Обмислям го главно заради изгодните оферти, които има за 5si и XS 2. Иначе не бих, особено като се има предвид, че като функционалност, други модели предлагат повече за по-ниска или сходна цена, а аз няма как да чуя разликата, тъй като няма възможност да ги сравнявам всичките A/B.

    А в магазина слушах Aria 926 закачени на Naim Unity Star/Nova. Източникът беше Spotify Premium, защото нямаше къде да си пъхна флашката с FLAC-овете.

    Към онзи пълен звук от демо залата се стремя, затова и не виждам смисъл в обсъждането на 320 MP3 vs FLAC, дали има разлика между тях и дали тя може да се чуе, след като Spotify Premium стриймът е бил достатъчен, за да ми даде това, което търся.

    В крайна сметка май ще отложа покупката за момента. От разразилата се тук дискусия ми умряха желанието и ентусиазма...

    Ако успея да намеря от някой един стерео усилвател, колкото да чуя дали ще има разлика в звученето - ще го направя. Ако не, ще чакам да се ентусиазирам отново.
    Тук ти е грешката според мен - няма как да докараш звука на 3-лентова голяма колона с малки 2-лентови колкото и добър усилвател да добавиш .
    По-добре включи и събуфера и слушай 2.1 - би трябвало да има положителен ефект точно в липсващата част на букшелфките ти ( е, зависи и от събуфера и колко добре ще го интегрира ресивъра с Audyssey-я).


    Тая есен вече се надявам и аз да добавя приличен събуфер към моята система - ресивъра ще почака още някоя година за смяна
    cable одобрява това.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #54

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    [I][COLOR=#333333]

    Не се и съмнявам,че не можеш да продадеш нищо друго толкова бързо(да не говорим на толкова години) .И явно има защо да ги харесват.
    Хора които слушат повече Pink Floyd вместо куршумите на Rambo и компания във филмите знаят защо.

    Истината е някъде там... Да кажем, че са колони с потенциал, но бая трябва да се моднат, за да свирнат като свят. В заводския сетъп, не блестят с нищо, но навремето малко по-хубави ОТ имаше в соц-лагера. По-лошо е, че днешните масовки, не звучат по-добре от тях.

    А иначе, който си ползва ушите за слушане, рядко ползва ловече от две колони.
    cable одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #55

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    По-лошо е, че днешните масовки, не звучат по-добре от тях.

    А иначе, който си ползва ушите за слушане, рядко ползва ловече от две колони.
    Няма как да звучат,ако не са големи и с качествени материали.
    Аз имам доста колони,едните 5 с ресивер,но рядко пущам филми през тях.Иначе по цял ден мога да слушам ROCK1 radio или нещо подобно,ако ме мързи да пущам дискове.

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #56

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Тук ти е грешката според мен - няма как да докараш звука на 3-лентова голяма колона с малки 2-лентови колкото и добър усилвател да добавиш .
    По-добре включи и събуфера и слушай 2.1 - би трябвало да има положителен ефект точно в липсващата част на букшелфките ти ( е, зависи и от събуфера и колко добре ще го интегрира ресивъра с Audyssey-я).


    Тая есен вече се надявам и аз да добавя приличен събуфер към моята система - ресивъра ще почака още някоя година за смяна
    Предишните ми колони бяха трилентови кули. Тези букшелфове не отстъпват изобщо.
    Ъпгрейднах ги с 906 вместо с 926, защото ми се струваше, че големите са прекалено големи за моята стая и по-скоро ще си пречат, отколкото нещо друго. Все пак говорим за стая 2.80 на 4 като колоните и мястото за слушане са по късата стена. Знам, че е препоръчително колоните да са на късата стена в правоъгълна стая, но просто нямам възможност за такова разположение.

    Преди малко направих малко корекция на фазата на събвуфера (не е само с две позиции 0 / 180, а се регулира с врътка) и 60Хз честотата (кросоувъра ми е на толкова за предни и център) на мястото за слушане падна с почти 10dB (според SPL Метър за телефон). Ще пробвам да слушам и така. Май махнах едно бучене точно в тази честота, което много ме тормозеше. И по време на гледане на филми, и с музика. Затова и главно изключвах съба при слушане на музика.

    Иначе по-скоро визирах пълнотата не в ниските честоти. Не мога да го опиша.. Сякаш колоните в момента са облечени в яке 1 размер по-малко. Имат си разделяне на инструментите и приятна сцена, но май искам мъничко още да се разгърнат... Не знам изобщо дали стерео усилвател би помогнал..

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #57

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    [I][COLOR=#333333]

    Не се и съмнявам,че не можеш да продадеш нищо друго толкова бързо(да не говорим на толкова години) .И явно има защо да ги харесват.
    Хора които слушат повече Pink Floyd вместо куршумите на Rambo и компания във филмите знаят защо.
    Имам всички албуми на Пинк Флойд ...на cd и на dvd
    cable одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #58

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Не знам изобщо дали стерео усилвател би помогнал..
    Най-вероятно - да.
    Нямам много подобен опит, но старото Джамо го бях свързвал със стар стерео усилвател (сигурно на половин цена от ресивъра ми) и звучаха доста по-добре на стерео - меко казано сложи в малкия джоб ресивъра Мисля , че като цяло повечето стерео усилватели си се представят по-добре от обикновено 2 пъти по-скъпи ресивъри на стерео .

    Моето разположение и размери на стаята са почти същите и смених стоящи с букшелф - просто за да звучат добре трябваше да ги слушам на по-силни нива, а и като цяло не бяха съвсем добре с ресивъра ми и типа музика, който слушам (не че и по принцип бяха нещо особено де ... Като прибавим и че като цяло не са много качествени записите в тоя тип... Сегашните са в пъти по-добре особено като сцена и обем и явно и ресивъра ми ги управлява по-добре.

    За ресивърите е от голямо значение и как ще ги настрои микрофона и DSP-то - в моята Ямаха си е доста основен вид и определено има какво да се желае, но за филми (каквото е и основното използване) си е добре и съм доволен. Следващия ми ще е задължително с изходи от предусилвателя, за да приложа схемата , за която се замисляш.
    Този пост е редактиран от svetlio1; 08-03-20 в 19:52.

  17. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    983
    #59

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Все пак говорим за стая 2.80 на 4 като колоните и мястото за слушане са по късата стена. Знам, че е препоръчително колоните да са на късата стена в правоъгълна стая, но просто нямам възможност за такова разположение.
    Тук аз нещо не разбрах!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Имам всички албуми на Пинк Флойд ...на cd и на dvd
    Бас, че този го нямаш: "A soucerful of secrets"! По-смотан от него няма!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,407
    #60

    Отговор: Добавяне на стерео усилвател към домашно кино

    объркал се е човека, на по-дългата стена се слагат , заради стерео ефекта /разделяне на каналите/ , иначе една до друга или ако няма място една върху друга Ако ги сложи на късата стена , значи канапето е на дългата и левия канал е срещу него , а десния до него . Няма как да е така .
    Този пост е редактиран от Slusatel; 08-03-20 в 19:58.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 6 ПърваПърва ... 23456 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Свързване на домашно кино и стара стерео уредба
    От Сергей Димитров във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 23-04-16, 14:50
  2. Помощ за домашно кино + стерео система
    От pulsedriverbg във форум Аудиотехника
    Отговори: 29
    Последно: 05-01-14, 14:50
  3. Съвет за домашно кино и стерео
    От philips_fan във форум Аудиотехника
    Отговори: 50
    Последно: 11-01-10, 18:08
  4. ДОМАШНО КИНО И СТЕРЕО
    От ceco7 във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 7
    Последно: 19-09-07, 00:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе