Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 117
Like Tree40Одобрявам

Помощ за избор на букшелф колони

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,424
    #91

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Да , да от кабела е , сега купи 50 м от 200 евро метъра и ще ти ти пеят на ухо ....По кабелите тече ток , а не ниски , средни и високи честоти

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,572
    #92

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Иронията не е особено уместна с оглед първоначално ползваният кабел от незнайно какъв материал (със сигурност не мед или по-скъпи метали ).
    С оглед наличната техника му е напълно достатъчен сегашният.
    lazarus18 одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #93

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Като направиш 3 значими неща накуп, няма как да не чуеш разлика.
    Системата ще ти звучат все по-добре и по-добре в следващите няколко десетки часа слушане, все пак всичко е чисто ново и си иска време да се 'разработи'.
    Gena_bs одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #94

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Иронията не е особено уместна с оглед първоначално ползваният кабел от незнайно какъв материал (със сигурност не мед или по-скъпи метали ).
    С оглед наличната техника му е напълно достатъчен сегашният.
    Щом няма смъртен или нещастен случай, иронията си е съвсем уместна. Точно с оглед наличната техника, му е напълно достатъчен предишния кабел. Плацебо ефектът се лекува със слепи тестове. Кабелите са проводници на електричество, което се влияе от съпротивлението, но при малка дължина, кабелното съпротивление е трудно различимо дори с измервателна апаратура, а камо ли на ухо. Хай-енд техниката може и да има нужда от хай-енд окабеляване, но случаят далеч не е такъв. Както и да е... взел е вече новия кабел - да си го ползва. И със здраве да си слуша колоните.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    34
    #95
    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Като направиш 3 значими неща накуп, няма как да не чуеш разлика.
    Системата ще ти звучат все по-добре и по-добре в следващите няколко десетки часа слушане, все пак всичко е чисто ново и си иска време да се 'разработи'.
    Може и това да е. Аз бях много скептичен. Факт е обаче че след грипа преди 2 седмици който изкарах, имам чувството че ушите ми станаха по чувствителни към звука.
    Ползвам един блутут трансмитер за два чифта слушалки. И от две седмици точно забелязах едно пращене във високите. Толкова взе да ме дразни че вече не мога да го трая и ще сменям трансмитера. Търся си с поддръжка на ldac. А си го ползвам от година сигурно без никакви забележки.
    Другия факт който забелязах е в звука на beyerdynamic dt 770 pro 250ohm. Тея слушалки захранени през ресивъра станаха повече от превъзходни. Не искам да ги слушам през компютър повече.

    Иначе по кабелите наистина нямам какво повече да правя. Длъжен бях да сложа ofc кабел. Тоя от 1.40 метъра за 2.5кв наистина беше много измислен, ама в моя малък град само това има.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Да , да от кабела е , сега купи 50 м от 200 евро метъра и ще ти ти пеят на ухо ....По кабелите тече ток , а не ниски , средни и високи честоти
    Може и да греша. Както писах бях супер скептичен. Може и плацебо да е. Просто споделям как го усещам като промяна.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,833
    #96

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    Щом няма смъртен или нещастен случай, иронията си е съвсем уместна. Точно с оглед наличната техника, му е напълно достатъчен предишния кабел. Плацебо ефектът се лекува със слепи тестове. Кабелите са проводници на електричество, което се влияе от съпротивлението, но при малка дължина, кабелното съпротивление е трудно различимо дори с измервателна апаратура, а камо ли на ухо. Хай-енд техниката може и да има нужда от хай-енд окабеляване, но случаят далеч не е такъв. Както и да е... взел е вече новия кабел - да си го ползва. И със здраве да си слуша колоните.
    Предишният му кабел му е бил напълно достатъчен само ако щеше да простира на него.
    Досега не познавам човек, който да не е чул разлика между такъв кабел и най-базов OFC кабел.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    34
    #97
    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    Щом няма смъртен или нещастен случай, иронията си е съвсем уместна. Точно с оглед наличната техника, му е напълно достатъчен предишния кабел. Плацебо ефектът се лекува със слепи тестове. Кабелите са проводници на електричество, което се влияе от съпротивлението, но при малка дължина, кабелното съпротивление е трудно различимо дори с измервателна апаратура, а камо ли на ухо. Хай-енд техниката може и да има нужда от хай-енд окабеляване, но случаят далеч не е такъв. Както и да е... взел е вече новия кабел - да си го ползва. И със здраве да си слуша колоните.
    Е, сега ти пък слепи тестове да правя. Аз не искам да защитавам позиция. За мене скъпите кабели са аудиофилска измишльотина. А тези посоки на кабели направо ме довършват.
    Просто бях учуден и споделям. Възможно е да е плацебо. Но по ме съмнява стария кабел да е бил някакъв проблемен. Или да не е правел хубав контакт, понеже толкова явна промяна от ееин кабел не ми се вярва да е възмижна.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #98

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Предишният му кабел му е бил напълно достатъчен само ако щеше да простира на него.
    Досега не познавам човек, който да не е чул разлика между такъв кабел и най-базов OFC кабел.
    А аз познавам човек, който се кълнеше, че чува разлика между меден и някакъв "такъв" кабел за простор. И така, докато не го тествах на сляпо с едно парче тел. Вече не се кълне.

    Предразсъдъци, сър! Суеверия всякакви...

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #99

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    А аз познавам човек, който се кълнеше, че чува разлика между меден и някакъв "такъв" кабел за простор. И така, докато не го тествах на сляпо с едно парче тел. Вече не се кълне.

    Предразсъдъци, сър!
    Айде поредния 'здравомислещ', дето понеже той не е чул разлика го прави факт за всики останали. Радвай се, че не чуваш разлика и продължавай с свт-то.
    npb одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #100

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Цитат Първоначално публикувано от pip00 Виж публикацията
    Айде поредния 'здравомислещ', дето понеже той не е чул разлика го прави факт за всики останали. Радвай се, че не чуваш разлика и продължавай с свт-то.
    Радвам се, че не съм суеверен относно това какво реално чувам, защото плацебо ефектът е психо-състояние, породено от очакване ДА ИМА, а не ДА НЯМА разлика. И точно там е уловката - мислиш си, че чуваш, а всъщност мозъкът ти създава илюзорното усещане.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,833
    #101

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Цитат Първоначално публикувано от Toncy Виж публикацията
    Радвам се, че не съм суеверен относно това какво реално чувам, защото плацебо ефектът е психо-състояние, породено от очакване ДА ИМА, а не ДА НЯМА разлика. И точно там е уловката - мислиш си, че чуваш, а всъщност мозъкът ти създава илюзорното усещане.
    Колко пари би заложил, че ще познаеш в сляп тест кога свири усилвател за 1000 лева и такъв за 100000 лева?
    Или и при тях разликите са плацебо?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #102

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Разлика се хваща лесно особено в позната система, друг е въпроса дали само защото чуваш разлика резултата е по-добър. Например, след закачане на чисто нов захранващ кабел средите и високите станаха толкова ясни, че имах усещането, че слушам коренно различен диск, докато не осъзнах, че липсват ниските честоти. След няколко часа/дни всичко си дойде на мястото и 'вече' разликата беше по-трудно доловима. За мен върпоса е дали или кога спира да си заслужава, а не дали има разлика.
    Gena_bs и svetlio1 харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2016
    Мнения
    203
    #103

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Нямам желание да ви налагам мнението си. Всеки е свободен да вярва в каквото си иска.
    Както и да си харчи парите за каквито жици реши.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,539
    #104

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    Кога в този форум е ставало дума за кабеляци за стотици или хиляди левове метъра, има и по-скъпи, че въобще да се навлиза в тази полемика!?
    Има си една база, която се покрива от кабели в порядъка на 10лв. метъра, всичко отгоре е по желание и възможност на ползвателя, определено няма да сбърка.
    Но да се говори за телове е несериозно.
    svetlio1 одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    34
    #105

    Отговор: Помощ за избор на букшелф колони

    То стана типипния бг форум. Не се карайте, а осъзнайте че всеки чува със собствените си уши. Колкото и да се пънем не можем да чуем с чужди уши. Това че някой не чува нещо не значи че не се чува. Казвал съм по нагоре че вкъщи само аз чувам зарядните като бръмчат. На службата транзисторите в устройствата с които работим също само аз ги чувам. Някои колеги си мислят че се бъзикам. Както и да е.

    Плюс това аз споменах че винаги съм бил скептичен. Очаквах да няма разлика. Това че си мисля че има не значи че я има, нито значи че е по добре. Просто изказвам липно мнение. То затова му се казва лично, защото е липно а не чуждо.
    Аз липно вярвам че има хора със слух които може да доловят разлики. За мен обаче очудването беше че е осезаемо, понеже в тези сфери разликите са минимални.

    - - - - - - - - - -

    Някой беше споменал че си тече ток по жиците. Да ама тука не е на 50 херца като тока, плюс това сигнала е аналогов, а не цифров.
    И пак казвам че съм от скептичните.
    За мен не е невъзможно да няма разлика, по скоро съм убеден че не бих доловил разлика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ за избор на колони § ресивър
    От emil13 във форум Тонколони
    Отговори: 13
    Последно: 04-10-13, 11:03
  2. Букшелф колони и домашно кино
    От myamakov във форум Тонколони
    Отговори: 3
    Последно: 10-06-12, 09:35
  3. Купувам букшелф колони
    От prince във форум Купува
    Отговори: 3
    Последно: 28-01-12, 13:00
  4. Помощ с избор за рисийвър и колони.
    От Aikz във форум Аудиотехника
    Отговори: 6
    Последно: 21-12-11, 17:07
  5. Отговори: 13
    Последно: 26-04-10, 11:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе