Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 91 до 97 от общо 97

RADEON9000 Gigabyte PULEN BOKLUK!!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    88
    #91

    RADEON9000 Gigabyte PULEN BOKLUK!!!!

    Ок, де! продължаваш да се палиш и да ми говориш за неща, които и аз съм чел. Ти си правиш едни изводи, а аз други.

    Цитираш ми известен хардуерен сайт, аз целенасочено не ти цитирах нищо за да не се раздува много спора, нямам много време за писане защото съм на работа в същото време. Но ето ти тогава цитат от друг също известен сайт:

    "Generally speaking the new Radeon 9000 chip is based on the Radeon 8500 design ..."

    "If you thought that the Radeon 9000 (alias RV250) would merely be a simplified version of the Radeon 8500 (R200), then you're quite mistaken."



    Мисля, че отдаваш значение на думите - Generally speaking, mistaken... в този ред на мисли всяко поколение графични карти, процесори, чипсети, телевизори, перални машини и прочее може да се нарече "орязана" или усъвършенствана версия на предното, респ. следващото поколение.

    Мога да приема например, че е правилно да се каже ТНТ2 м64 е орязана ТНТ2, МХ200 е орязана МХ, селерон е орязан пентиум, дурон е орязан атлон и т.н., но продължавам да твърдя, че според мен не е правилно 9000 да се нарича "орязан" 8500 именно заради редицата малки и незначителни или по-големи разлики в архитектурата им.

    Както виждаш избягвам да говоря със сложни изрази от терминологията на графичните ускорители.



    ...Ще се "чуем" пак чак в понеделник предполагам, btw надявам се да поддържаме тона приятелски, защото на няколко пъти долових обидни намеци.


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #92

    RADEON9000 Gigabyte PULEN BOKLUK!!!!

    а-а, не, не съм искал никой да обиждам..аз съм си малко ..гаден по природа и така звуча []

    Наистина в горния ред мисли вече си прав - ТОВА НЕ Е 8500, "орязан" да прилича на 9000, но не е и нов чип, разработен специално за да бие GF4MX.



    GF2MX също не е нов чип - взимат по-големия и го "спъват" (може би това е по-правилната дума...) и ето ти нов..в нашия случай обаче им се е наложило и да добавят нещо, за да стане привлекателен и за "над 100$" категорията...а и за да превъзхожда визуално GF4MX при видеоплейването, защото в нея nVidia вградиха пълноценна хардуерна поддръжка...



    Gadget - прав си...работа ми е []

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #93

    RADEON9000 Gigabyte PULEN BOKLUK!!!!

    Не че искам де се намесвам в спора ви, но доколкото си спомням преди време по чуждите форуми разправяха че 9000 е НАПЪЛНО нов чип.

    - 4х1 вместо 4х2 схема на работа

    - 1 геометричен процесор (2 при 8500)

    - напълно преправени пиксел-шейдърни конвейри - 9000 е видимо по-бърз на "чисто шейдърна" синтетика - особено в пш 1.4

    - въпреки това е много близо до 8500 по скорост - твърдяха че е заради по-добрия баланс (увеличени/подобрени кешове - 8500 въпреки 2 процесора за геометрия в редица тестове/енджини показва че има "тясно място" някъде в конвейера си)

    Също твърдяха че това е първия чип разработван от бившите ArtX - и пробен камък за тогава все още готвещата се архитектура Хх1 на Ати (Р300)

    То е и логично - и Ати и НВ имат 2-3 НЕЗАВИСИМО (донякъде) работещи екипа, които координарат работите си на АПИ ниво, но чиито разработки не се застъпват във времето (те нормално цикъла на разработка е отместен на поне 6-7 месеца)



    Това СЕ ГОВОРЕШЕ. Доколко е истина... не важно май

    МИР!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    62
    #94

    RADEON9000 Gigabyte PULEN BOKLUK!!!!

    <font size="6"><font color="red">Кефа се като разпалвам големи спорове<font size="4"></font id="size4"></font id="red"></font id="size6">

  6. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #95

    RADEON9000 Gigabyte PULEN BOKLUK!!!!

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by chavv


    Не че искам де се намесвам в спора ви, но доколкото си спомням преди време по чуждите форуми разправяха че 9000 е НАПЪЛНО нов чип.

    - 4х1 вместо 4х2 схема на работа

    - 1 геометричен процесор (2 при 8500)

    - напълно преправени пиксел-шейдърни конвейри - 9000 е видимо по-бърз на "чисто шейдърна" синтетика - особено в пш 1.4

    - въпреки това е много близо до 8500 по скорост - твърдяха че е заради по-добрия баланс (увеличени/подобрени кешове - 8500 въпреки 2 процесора за геометрия в редица тестове/енджини показва че има "тясно място" някъде в конвейера си)

    Също твърдяха че това е първия чип разработван от бившите ArtX - и пробен камък за тогава все още готвещата се архитектура Хх1 на Ати (Р300)

    То е и логично - и Ати и НВ имат 2-3 НЕЗАВИСИМО (донякъде) работещи екипа, които координарат работите си на АПИ ниво, но чиито разработки не се застъпват във времето (те нормално цикъла на разработка е отместен на поне 6-7 месеца)



    Това СЕ ГОВОРЕШЕ. Доколко е истина... не важно май

    МИР!

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Хм..и ти си прав може би...

    Но не за пикселните шейдъри - по-бърз е само във вертексните..[]

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #96

    RADEON9000 Gigabyte PULEN BOKLUK!!!!

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by GaZaRa


    <font size="6"><font color="red">Кефа се като разпалвам големи спорове<font size="4"></font id="size4"></font id="red"></font id="size6">

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Е то ти друго не можеш и да направиш....

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    356
    #97

    RADEON9000 Gigabyte PULEN BOKLUK!!!!

    ако не се лъжа в пш1.4 9100 е по-бърз

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Подобни теми

  1. WinXP e pulen s bugove i ne stava za ni6to
    От BO във форум Windows
    Отговори: 86
    Последно: 19-04-04, 22:48
  2. Manli RADEON9600 -palen bokluk
    От Vasko78 във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 9
    Последно: 25-02-04, 22:02
  3. Що за карта е MAYA Radeon9000 Pro
    От ru-boy във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 14
    Последно: 16-07-03, 11:32
  4. SAMSUNG CDRW NAI-GOLEMIA BOKLUK NA SVETA!
    От BobyTT във форум Общ - хардуер
    Отговори: 32
    Последно: 12-06-03, 07:47
  5. ECS K7VTA3 Dyno - bokluk li e , i ako e - kolko ?
    От Mr.TECHNO във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 21-03-03, 22:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе