Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 175
Like Tree1Одобрявам

Съдомиялна машина

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    15
    #31

    Re:Съдомиялна придобивка

    Ххехехе, няма да я гледам...нали ще е скрита зад шкаф, по важно ми е да е здрава, да мие якооо...... А за комплектите дали 9 или повече...зависи и от мястото с което разполагам, но си мисля че няма да ни се размине честата употреба. Сигурно за 9 комплекта ежедневно ползване е достътачно.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    268
    #32

    Re:Съдомиялна придобивка

    Преди седмица две и аз се чудех какво да купя
    за голяма място няма в момента (ако не махна един шкаф)
    та стигнах до малките
    в шкафа се отказах защото моделите които се побираха бяха 60 децибела
    та купих голяма малка :-)
    за 6 комплекта
    електролукс 2420
    с читав препарат (сомат, калгонит) чинии и чаши и прибори мие без проблем
    скапана тенджера със засъхнало по дъното беше останало малко
    неръждаема тенджера в която 1 година е седяла употребявана мазнина от фритюрник се измива идеално
    за 2ма които не ядат всяко ядене вкъщи са нуцни 2-3 дни да я понапълня

    ЕДИТ: нормалната програма е час и половина

  4. Novice
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    1
    #33

    Re:Съдомиялна придобивка

    Моля, помогнете за избора на съдомиялна! Имам място за 45см.,качествена,мултифункционална,за вграждане и по възможност не особено скъпа!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    15
    #34

    Re:Съдомиялна придобивка

    Мога да се похваля с действаща съдомиална машина! Много съм доволна, страшно удобство е! Не съм измила нищо вече 2-ри месец...До сега съм ползвала само Калгонит 3в1 таблетки, но малко съм озадачена защо остават едни бели петънца по чашите...само това е притеснението ми.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #35

    Re:Съдомиялна придобивка

    И аз ще купувам съдимияна машина. Не се занимавай с тези таблетки. Ако съдомияната е със място за сипване на сол, значи си има йоннообменен филър. Тогава не би трябвало да остават петна. Купи си някакъв друг препарат за судомияна машина. Не ползвай препарати незнам си колко в едно.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #36

    Re:Съдомиялна придобивка

    Съдомиялните имат отделение за сипване на "гланц", "блясък" или както там се казва на препарата за "полиране" на стъкларията. Май не беше и много пари.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    15
    #37

    Re:Съдомиялна придобивка

    Ползвам Калгонит, защото това "препоръчва" AEG. Слагам и допълнително гланц, въпреки че не се налага щом таблетката е 3в1, и сол. Но мисля да сменя с гел Калгонит.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #38

    Re:Съдомиялна придобивка

    Значи солта няма смисъл да е във водата, даже е по лошо за блясъка. Затова "истиските" съдомияни имат отвор за морска сол. Тя служи за регенериране на йоннообменния филтър. Ако не си сипвала сол просто водата не се е омекотявала. То и Калгона се препоръчва от известни фирми за перални, но се съдържа във скъпите прахове за пране(има си знак за това на опаковката). Така, че рекламите не ги приемай 1:1.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    662
    #39

    Re:Съдомиялна придобивка

    Между другото, за София мисля че е напълно излишно слагането на сол за омекотяване. И без това си имат мека вода. Пазарджик сме на кантар. Може и с, може и без. Ние слагаме.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    15
    #40

    Re:Съдомиялна придобивка

    Сол слагам в едно отделение на дъното, която се сипва с една фуния. Знам, че може и без нея, но като я имам я слагам. А на вратичката на миалната си пише, че AEG + Kalgont = супер резултати.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    2,058
    #41

    Re:Съдомиялна придобивка

    Цитат Първоначално публикувано от sanita
    Ползвам Калгонит, защото това "препоръчва" AEG. Слагам и допълнително гланц, въпреки че не се налага щом таблетката е 3в1, и сол. Но мисля да сменя с гел Калгонит.
    Можеш спокойно да ползваш вместо Calgonit - таблетите на ARO - Метро марката. Доста са по-евтини - 60 таблети са към 11 лв и нещо и измиват добре. Има също и сол на ARO, както и гланц - отново са по-евтини.
    Не съм усетил разлика дали ползвам Calgonit или ARO. С моята Whirlpool вече 4-та година карам и съм предоволен. Няма недоизмито, даже да е било засъхнало.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    29
    #42

    Миялна Crown ?

    Някой от вас не си ли е купувал миялна машина за вграждане Crown ? Онзи ден видях топ модела им който е под 500лв и си има всички екстри + клас ААА + дигитално управление и ми се стори много добра. Почти се бях засилил да е купя, но ... реших да попитам за отзиви :-). Е, някой има ли такава машина ?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    17
    #43

    Re:Съдомиялна придобивка

    Здравейте,имам въпрос, на колко да регулирам солта и гланца !?използвам таблетки 2-1 и гланц на медикс, миялната ми е мидея за 9 комлекта -45 см; досега съм я пускал 3-4 пъти,и все има леки бели петна...,като,че ли не е изплактнато добре...
    от пловдив съм,а водата тук е много твърда.-благодаря предварително.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #44

    Re:Съдомиялна придобивка

    За СОЛ си ползвай обикновена морска сол. Мидеята има ли си отделение за сол. Ако има си слагай сол там. Вече направо се чудя как едно веме като нямаше таблетки 2, 3, 4, 5,6 и т.н. в едно сме миели със миялните машини. Има един прах за миялни машини, български и всичко се измиваше перфектно. Ползваше се моркса сол за йоннообменния филтър. Без да се ползваше гланц не оставаха петна.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    17
    #45

    Re:Съдомиялна придобивка

    има си отделение за сол. сложил съм сол,малко вода и т.н. съмнявам се от гланца. за другото пускане ще го сложа на мин. мерси за отговора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялна - сол ?
    От penchev79 във форум Бяла техника
    Отговори: 10
    Последно: 23-09-17, 13:57
  2. Отговори: 1
    Последно: 24-11-14, 16:32
  3. Отговори: 2
    Последно: 27-03-11, 23:36
  4. Отговори: 6
    Последно: 02-10-07, 23:06
  5. Отговори: 9
    Последно: 14-12-06, 11:06

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе