Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е готварската ви печка ?

Гласували
286. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    40 13.99%
  • Amica

    9 3.15%
  • Beko

    18 6.29%
  • Bosch

    19 6.64%
  • Candy

    1 0.35%
  • Crown

    4 1.40%
  • Diplomat

    3 1.05%
  • Eldom

    8 2.80%
  • Electrolux

    36 12.59%
  • Fagor

    6 2.10%
  • Finlux

    1 0.35%
  • Gorenje

    76 26.57%
  • Hotpoint-Ariston

    9 3.15%
  • Indesit

    14 4.90%
  • KTN

    0 0%
  • Neo

    4 1.40%
  • Zanussi

    5 1.75%
  • Други

    33 11.54%
Страница 23 от 65 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 963
Like Tree96Одобрявам

Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #331

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Не съм виждал газова горелка със сензорно управление и на 99%, съм сигурен че такова животно нема. (Поне в България) За фурни на газ, избора е доста ограничен. Мисля че само Аристон предлагат такива Вградена фурна Hotpoint-Ariston FH G IX/HA S - Търговска верига "Зора" и Вградена фурна Hotpoint-Ariston FHR G AN/HA - Търговска верига "Зора"

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    19
    #332

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Хм, а за електрическа какво би ми препоръчал. Гледах едни модели на бош, като параметри уж еднакви, а имаха разлика в цените от по 100-200 лв. и започвам да се объркавам тотално.

    Всъщност заслужава ли да гледам високите модели на бош набъкани с каква ли не електроника или да заложа на по простичките модели на горение примерно? Не ме притеснява толкова разликата в цената, а проблемите и дефектите които могат да се появят в последствие.
    Този пост е редактиран от reg.s; 18-05-14 в 13:08.

  4. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #333

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Здравейте. Трябва да купим електрическа мини готварска печка с керамичен плот. Марките са две - "Дипломат", Хасково и "Елдом инвест" Варна и не можем да решим на коя марка да заложим. "Дипломат" е с така наречените "пуш" бутони и ми се струват не много надежни, може и да се лъжа. Имал съм на "Елдом инвест" обикновена с два котлона и бяхме общо взето доволни от нея. Така, че ако имате наблюдение на двете марки моля дайте мнения и съвети.

    Щом никой не отговаря явно положението е от "трън на глог".
    Този пост е редактиран от abv; 18-06-14 в 16:07.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    119
    #334

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    здравейте!някой може ли да ми помогне с мнение,какъв датчик трябва да купя за да задействам охлаждащия вентилатор при вградена фурма.електрониката се скапа и всичко съм заменил с механика.само този вентилатор трябва да се включи при 50 градуса и да духа докато стане пак толкова температурата във фурната.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #335

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от abv Виж публикацията
    Здравейте. Трябва да купим електрическа мини готварска печка с керамичен плот. Марките са две - "Дипломат", Хасково и "Елдом инвест" Варна и не можем да решим на коя марка да заложим. "Дипломат" е с така наречените "пуш" бутони и ми се струват не много надежни, може и да се лъжа. Имал съм на "Елдом инвест" обикновена с два котлона и бяхме общо взето доволни от нея. Така, че ако имате наблюдение на двете марки моля дайте мнения и съвети.

    Щом никой не отговаря явно положението е от "трън на глог".
    Колега, имам позната в Технополис, питах я преди време за печки Елдом, каза ми да гледам Дипломат, били по-добри. Били с капсуловани долни нагреватели, което било по-добре. По-специално ми препоръча ето този модел, ако не се лъжа:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...OMAT-DPL-W-20E Има отделна настройка на фурната за горе и долу и отделно за градуси, щото има печки, на които градуси могат да им се настройват само, когато работят и двата реотана. Аз се отказах от варианта малка печка, щото трябва да купувам и шкаф и то става същото. Иначе проучих, че все още се произвеждат старите Раховци-ако те интересува, виж в сайта на складова техника-Горна Оряховица (дано не се счете за реклама)


    Сега на въпроса ми, имам нужда от съвет. Трябва да се купи някаква печка за вкъщи, гледах различни варианти, от печка на старо (Voss, много хубави ама стари и искат 280 лв.), през мини печка Дипломат, голяма печка Mastercook с обикновени котлони, Fagor, та сега гледам ей това Горене:
    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...ENJE-EC56320AW
    Някой може ли да ми каже нещо за него. Ако я взема, ще е на изплащане и ще се оскъпи доста, ама няма как-нямам такава сума под ръка. Другият ми въпрос е във връзка с керамичните плотове-голям компромис ли ще е, ако взема печка с обикновени котлони. Щото цената е с едни 100-200 лв, надолу, а това не е малко. Какво ще ме посъветвате? Благодаря ви предварително!

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #336

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Mastercook са сносни печки, а Горение пък са доста прехвалени. Имам познати, които са недоволни от издръжливостта на вложените материали, корозията и амортизацията. Не съм убеден, че си струва жертвата, която ще направиш. Огледай ги на място - сглобка, детайли... и си прецени.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #337

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Mastercook са сносни печки, а Горение пък са доста прехвалени. Имам познати, които са недоволни от издръжливостта на вложените материали, корозията и амортизацията. Не съм убеден, че си струва жертвата, която ще направиш. Огледай ги на място - сглобка, детайли... и си прецени.
    Да, аз на един Mastercook се бях спрял, но го купи някой под носът ми. Че беше и евтин. Сега има един фагор в сайта на Интермаркет, но пък ми идва скъп-700 лв

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    688
    #338

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Здравейте!Налага ми се да купя на майка ми печка,защото старата "Раховец" издъхна.Тя предпочита да готви на газ.Гледам един Електролукс,на който и фурната е на газ Газова печка Electrolux EKG51154OW, 4 Нагревателни зони, Вградено запалване плот и фурна, Въртящ се шиш, Функция грил, 50 см, Бяла - eMAG.bg .Чудя се удачно решение ли е.Добре ли готви фурната и дали се захранва от бутилка.

  11. Member Аватара на protonic
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    177
    #339

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    По мои лични наблюдения, пропан бутана излиза по скъпо от ток, ако се ползват уреди А, А+... Единствено е оправдана употребата при газифицирани жилища и ако сам си произвеждаш тока с батерии на покрива.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Dimitar Kostov Виж публикацията
    Другият ми въпрос е във връзка с керамичните плотове-голям компромис ли ще е, ако взема печка с обикновени котлони. Щото цената е с едни 100-200 лв, надолу, а това не е малко. Какво ще ме посъветвате? Благодаря ви предварително!
    Не може въобще да се сравняват двата типа. Керамичния котлон е по икономичен и много по удобен за готвене предвид на точното регулиране на температурата. И не е така инертен като обикновения.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #340

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от protonic Виж публикацията
    Не може въобще да се сравняват двата типа. Керамичния котлон е по икономичен и много по удобен за готвене предвид на точното регулиране на температурата. И не е така инертен като обикновения.
    Сигурно е така, и може би малко съм се надъхал, но едни други аргументи ми се въртят в главата в последно време. Първо-ако керамичните са толкова по-добри, що продължават да правят още обикновени. Второ, керамичният загрява и изстива по-бързо, щото няма акумулиращ елемент, какъвто е чугунената плоча при обикновените котлони, обаче аз от "сблъсъка" ми с разни други печки с и без акумулация на топлина съм останал с впечатление, че е по-добре да я има. Трето-рових из нета, не можах да намеря професионална печка с керамичен плот-най-много са с газ, след това с обикновени котлони с плоча и тук-там някоя с индукционни котлони. Четвърто-тия керамични плотове трябва да ги пазиш като очите си-да не падне захар, да не падне сол, да не ги удариш с нещо...та питам се, дали не са поредното модно нововъведение, което цели да ни взема парите.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    74
    #341

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    И аз съм се ориентирал към закупуване на нова печка или фурна с котлон за вграждане. Знам, че Електролукс и AEG са правят в Полша, откриха преди няколко години допълнение или нов завод и вече май няма немски - поне от свободностоящите. Спрял съм се на тези варианти
    Фурна - 1. AEG AEG BE-3301302M :: Фурни за вграждане :: Фурни за вграждане :: Уреди за вграждане :: Едра техника :: Technomarket Bulgaria
    2. Siemens HB33GB550 Фурна многофункционална, 3D plus
    3. http://www.technopolis.bg/b2c/detail...LUX-EOB3430COW

    Siemens-a е немски, другите вероятно са полски, ще ходя в магазина да видя

    Свободностоящи
    1. ELECTROLUX EKC-6430AOW :: Готварски печки :: Готварски печки :: Едра техника :: Technomarket Bulgaria
    2. AEG 947056V-WN :: Готварски печки :: Готварски печки :: Едра техника :: Technomarket Bulgaria
    3. GORENJE EC 65320 BW

    Котлони
    GORENJE GC 620 ASC
    GORENJE K 6 N 2 AX
    BOSCH NMU 4151 LT
    Този пост е редактиран от Stefan Troplev; 07-08-14 в 21:27.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    49
    #342

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Здравейте реших да сменям печката,мой приятел ми предложи да ме свърже с негов познат който внася уреди от германия.Предложиха ми два модела,bosch htl 6602 и miele H350B,за миеле съм слушал доста хвалебствия но не намерих за този модел нищо.Модела на бош пък ме изненада,че вратата се отваря като чекмедже.Ако може дайте съвет ще бъда изключително благодарен,нищо не разбирам от печки и искам да не остана неприятно изненадан.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    74
    #343

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    В крайна сметка купихме тази фурна
    Siemens HB33GB5500
    Интересното е, че има вентилатор отгоре, който охлажда корпуса и вратата по време на печене и след спиране. Влага почти не оставя. Мисля, че човек не бива да се замисля колко пари е дал, защото определено ги е дал и за по-малко нерви. Не е автоматична, но има таймер.

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    3
    #344

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Здравейте, в голяма чуденка съм каква печка да си взема при бюджет около 300лв между Crown,Snaige, Neo с 24 м гаранция и Finlux с 36м. Знам, че всички тези са нисък клас, но ако все пак може да се направи сравнение... В един магазин ми препоръчаха Snaige пред Bess. В другия Finlux пред Crown с разлика в цената около 50 лв. Неото излиза най- евтин, но дали не дава повече дефекти от другите. До утре вечер трябва да реша, моля помагайте!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    49
    #345

    Отговор: Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

    Нашата стара печка е snaige,купувана е 2000г,ламарините са здрави не е изгнила,единствено съм сменил горен нагревател,уплътнението на вратата и единия котлон.И това миналата година,сам съм си я правил така,че знам каква е изработката вътре,не сме я пазили въобще.За мен е проста,надеждна и лесна за обслужване,за разлика от боша с който я сменихме.Но все пак аз говоря за печка произведена преди 14 години,сега не знам дали са толкова здрави?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 65 ПърваПърва ... 13212223242533 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Strong / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 21
    Последно: 19-03-24, 11:10
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  4. Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2567
    Последно: 07-12-10, 14:16
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе