Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е готварската ви печка ?

Гласували
286. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    40 13.99%
  • Amica

    9 3.15%
  • Beko

    18 6.29%
  • Bosch

    19 6.64%
  • Candy

    1 0.35%
  • Crown

    4 1.40%
  • Diplomat

    3 1.05%
  • Eldom

    8 2.80%
  • Electrolux

    36 12.59%
  • Fagor

    6 2.10%
  • Finlux

    1 0.35%
  • Gorenje

    76 26.57%
  • Hotpoint-Ariston

    9 3.15%
  • Indesit

    14 4.90%
  • KTN

    0 0%
  • Neo

    4 1.40%
  • Zanussi

    5 1.75%
  • Други

    33 11.54%
Страница 3 от 65 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 963

Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    59
    #31

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Силно ти препоръчвам печката да бъде задължително с стъкло керамични котлони.
    Разбирам,че така ще е по-икономична,но понеже няма комбинация 2 керамика/2 газ,остава варианта с обикновени ел.котлони...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #32

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Ами то на газ не е по иконамично. Говоря за пропан бутна, а печка направен за прупан бутан нестава за метан, ако целта ти е да я вързваш към природен газ.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    59
    #33

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Всъщност отдавна се чудя дали готвенето на пропан-бутан излиза на същата цена като готвенето на керамичен котлон.
    Ако е така,наистина е по- добре керамичния .
    А колкото до природния газ,някои печки са си с дюзи и за прир. газ.Лошото е че малко от тях имат сертификати.
    Но тук,в Пловдив газифицирането е някъде далеч в бъдещето,така че прир.газ отпада като вариант.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #34

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Силно ти препоръчвам печката да бъде задължително с стъкло керамични котлони.
    много интересно мнение*
    някъде тук бях чел, че стъклокерамичните и класическите колтони всъщност са с едни и същ вид нагревателен елемент, разликата е само в покририето отгоре, а за мен това значи, че разликата е в дизайна и удобството при почистване.

    а аз готвенето на пропан бутан какво да кажа - 1 бутилка ми кара по половин година*някъде и ако нещо използвам на печката, то това са точно газовите котлони - нямам фритюрник и на тях си пържа, нямам кафе машина и там си правя кафето - а бе всичко готвено в къщи минава през газовите котлони, фурната мързелува и ръждасва...
    Та така - 1 бутилка пропан бутан на 5-6 месеца, а който иска за смята колко ток ще изхаби през това време (освен ако не чакате нощната тарифа за да си направите вечерята или за си направите сутрешното кафе )

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #35

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от cristo
    много интересно мнение**
    някъде тук бях чел, че стъклокерамичните и класическите колтони всъщност са с едни и същ вид нагревателен елемент, разликата е само в покририето отгоре, а за мен това значи, че разликата е в дизайна и удобството при почистване.....
    Пропускаш икономичността- при стъклокерамичния плот загубите на ел. енергия за нагряване на повърхността са минимални.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #36

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Пропускаш икономичността- при стъклокерамичния плот загубите на ел. енергия за нагряване на повърхността са минимални.
    е, ама и ти пропускаш, че като изключиш котлона и не махнеш тенджерата веднага от него, а остане там докато котлона изтива, загубите от предварителното бавно нагряване отиват в тенджерата*

    нали така - единият бързо нагрява и бързо истива, а другият бавно нагрява и бавно изстива и потребителите просто трябва да използват изстиването* както и да е - аз ако трябваше да избирам само електрически котлони, бих взел керамични - много са по джиджани

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #37

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    cristo, от изказването ти лични, че не си ползвал керамични котлони. Освен това при керамичния плот си регулираш прецизно температурата. На газовия предимството е, че може да загрява до по висока телмература. Евентуално ако го ползваш за скара може и да е по добре от керамичния.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #38

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    cristo, от изказването ти лични, че не си ползвал керамични котлони. Освен това при керамичния плот си регулираш прецизно температурата. На газовия предимството е, че може да загрява до по висока телмература. Евентуално ако го ползваш за скара може и да е по добре от керамичния.
    Ами в работата имаме кухненски бокс където често си готвиме и там имаме вграден керамичен плот Аристон, така че имам опит достатъчно*
    Наистина загрява бързо, но и бързо изстива - не е като класическите котлони които държат температура. Освен това има много тъпа термо защита (може би това което ти наричаш прецизно регулиране на температурата) и не може изобщо да нагрее силно - включен на макс, всичките му реотани работят до един момент и след това почват автоматично да се изключват и включват както им падне, за да потдържат някаква предварителон зададена температура, която обаче и на макс е доста по-ниска, отколкото класическите електрически котлони в къщи достигат на максимално усилване!
    А колкото пък до бързото загравяне, там газовите котлони са недостижими!!! Иначе електричаските ми котлони достикат по-висока температура и от газовите (колко тенжери съм бастисал, забравайки ги на колона, само аз си знам) - при тях има голяма загуба на топлина и заобикалянето на съда от пламъка.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    59
    #39

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Май ще избирам между обикновени ел. котлони и керамични.Бебока ни сега е на 4 месеца,но скоро като започне да ходи и обикаля и пипа всичко...С тази газ...Не ми се иска да стане някоя беля

  12. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    360
    #40

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Ха каква темичка
    Да се включа с моето напълно некомпетентно мнение: преди 3-4 години и аз се юрнах да купувам печка, барабар петко с мъжете. Отидох... отидох... я в техномаркет, я в технополис, някое от двете беше и таман се навих на горенйе за към 700 и дойде един продавач който каза да не си хвърлям парите на вятъра като товя което беко манифакторира е едно и също - показа ми керамичната плоча на едно беко наблизо за 450 - марката и модела бяха едни и същи. Та така - един хепи беко юзър се получи. Верно е, дефектира 3... а май бяха 4 дена преди края на 3годишната гаранция, но те всички са изчислени за това. Гръмна долен нагревател на фурната (под гръмна имам в предвид точно това - взриви се и успя да пробие впечатяваща дупка в ламарината), но това беше единственото. А като за толкова евтино нещо с толкова голяма гаранция си струва.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #41

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, поради ограничения избор на комбинирани готварски печки с газ/ток и размери 85х60х60см се заинтересувах от няколко модела на Снайге, но с изненада открих, че на сайта на Снайге пише че хората си произвеждат само хладилници. И думичка няма за перални и готварски печки. Даже по руските сайтове за бяла техника лиспват други уреди освен хладилници. А ДЕНСИ продават и перални и готварски печки със същата марка!!! Някой наясно ли е чие производство са тези който продават ДЕНСИ и дали са качествено направени?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #42

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Colonelo
    Здравейте, поради ограничения избор на комбинирани готварски печки с газ/ток и размери 85х60х60см се заинтересувах от няколко модела на Снайге, но с изненада открих, че на сайта на Снайге пише че хората си произвеждат само хладилници. И думичка няма за перални и готварски печки. Даже по руските сайтове за бяла техника лиспват други уреди освен хладилници. А ДЕНСИ продават и перални и готварски печки със същата марка!!! Някой наясно ли е чие производство са тези който продават ДЕНСИ и дали са качествено направени?
    Не знам до колко ще ти е от полза, но мен пък ми направи впечатление, че климатиците Снайге (също в Денси) са абсолютно еднакви (и по характеристики) с Краун- само лепенката с името е различна. А са ги сложили даже един до друг... За климатици Снайге никой в световен мащаб не пише , а Краун е търговска марка на " Зора" и са някаква (турска ?) сглобка.
    Предполагам, че и с печките е нещо такова- някаква търговска шмекерия?

  16. rpl
    rpl е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    27
    #43

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Привет на всички ! Много яко форумче сте си направили и ще се обърна към вас за съвет... Искаме да си сменим готварската печка (сега сме с Раховец 01), но понеже мястото ни е ограничено си търсиме нещо, което да има подобни размери като Раховец-а. Харесахме си два модела на Diplomat
    http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=706108&cat=40&f=3946
    или
    http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=706102&cat=40&f=3946
    Вие коя от тези двете бихте ми препоръчали и защо ?

    п.п. а и какви са ви впечатленията от марката Diplomat ?
    Благодаря !

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #44

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Човек, според мен предимството на Раховец-а е в пълноразмерната фурна - в тези кръгла тава не се събира - що не си оправиш старата?

  18. rpl
    rpl е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    27
    #45

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Ами Раховеца си бачка без проблеми, искаме друга щото тая е вече много стара
    Май ще се насочиме към керамичната, въпреки, че незнам дали няма да си вкараме някой автогол, щото този тип са по-капризни...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 65 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Strong / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 21
    Последно: 19-03-24, 12:10
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 10:36
  3. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 14:43
  4. Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2567
    Последно: 07-12-10, 15:16
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе