Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е готварската ви печка ?

Гласували
286. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    40 13.99%
  • Amica

    9 3.15%
  • Beko

    18 6.29%
  • Bosch

    19 6.64%
  • Candy

    1 0.35%
  • Crown

    4 1.40%
  • Diplomat

    3 1.05%
  • Eldom

    8 2.80%
  • Electrolux

    36 12.59%
  • Fagor

    6 2.10%
  • Finlux

    1 0.35%
  • Gorenje

    76 26.57%
  • Hotpoint-Ariston

    9 3.15%
  • Indesit

    14 4.90%
  • KTN

    0 0%
  • Neo

    4 1.40%
  • Zanussi

    5 1.75%
  • Други

    33 11.54%
Страница 2 от 65 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 963
Like Tree96Одобрявам

Готварски печки / FAQ на първа страница - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #16

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    електра брегенц е марка произвеждана от АЕГ за някаква верига супермаркети.
    Момчето им е пълен тъпан.Парите са много за втора ръка.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    9
    #17

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Бадр, момчето(съсобственик ан сервиза за перални и продажби 2ра ръка) едва ли е пълен тъпан щото при него имаше и Аегета и той сравнявайки ги с тях каза че не стават
    (спомена че са на нивото на италинските сега конкретно за тая коя беше при него новичка сравнително на вид).
    Спомена нещо че имало разлика м/у тия кои били за германия и няква друга електра(тая беше австрийска и може би
    правена вече от беко). Това за пералните.
    Иначе за печката и на мен ми се струват много парите, тоя вика че била нова неползвана имала усукване някво
    на тенекиите ма я оправили леко китната отпред, бяла на цвят.
    В наше село в техношопа тва е-луксче е 759 кинта та се чудя кво да е.
    При печката има ли нещо като пералните за което да се гледа и е добре да го има или.
    Или тук всичко нужно е сложено дори и при по евтините модели.


  4. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #18

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Ние сме с Горението вече 1-2 години(поне на вид изглежда същата, а документите сме ги изхвърлили) и сме много доволни. Единственият недостатък досега е липсата на възможност за включване само на долен нагревател(има само в комбинация с вентилатор).

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    9
    #19

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Мерси, полезно инфо жената държи да има отделен.
    Значи сигурно ще отпадне горението.


  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #20

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от llll
    Плюс това на керамичните котлони не могат да се ползват алуминиеви съдове и трябва да се пазят от попадането на захар например... Почистването им става със специални препарати- не може да хванеш телчето и да ги изжулиш .
    Нямя никаквъв проблем да се позлва с алуминиеви съдове. Освен това си имат термостат и не вдигат по висока температура. Това за захарта е вярно.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #21

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Нямя никаквъв проблем да се позлва с алуминиеви съдове. Освен това си имат термостат и не вдигат по висока температура.* Това за захарта е вярно.
    В инструкцията на полотчето ми пише.... В същност пише че "не е препоръчителна употребата".... Може би не е заради температурата, а се има нещо друго в предвид? Ако алуминиевия съд има някакво покритие, то по- бързо се разрушава поради рязката промяна на температурата на съда при керамичните котлони.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #22

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Точно заради температурата е.Но заради температурата на топене на алуминия(660*)
    Макар и малковероятна да е ситуацията,в която съда е без течност,са възможни пластични дрформации на съда

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    70
    #23

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Да попитам,защо точно от захар ще се напука керамиката.Ами ако изкипи нещо?

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #24

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vagabond
    Да попитам,защо точно от захар ще се напука керамиката.Ами ако изкипи нещо?
    Интересен въпрос.Не съм се замислял какво става в случая,но ако имам предвид обсатоятелството,че поне веднъж на всеки се случва,а съвсем малко са пукнатите плотове които съм виждал,то следва че опасността не е чак толкова голяма.
    Разбира се не е препоръчително да изкипи нещо,но що да сторим.Хора сме.Грешим понякога

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #25

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vagabond
    Да попитам,защо точно от захар ще се напука керамиката.Ами ако изкипи нещо?
    И на мен ще ми е интересно да разбера отговора, но от собствен опит знам, че лабораторната стъклария не се пука при резки промени на температурата примерно с температурна разлика около 100 градуса и дори и повече. Но от друга страна не знам до каква температура се загрява стъклокерамичният плот, предполагам че не превишава 200 (но не съм сигурен), което се оказва поносимо от стъклокерамиката.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #26

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vagabond
    Да попитам,защо точно от захар ще се напука керамиката.Ами ако изкипи нещо?
    Вероятно при карамелизирането си захарта поглъща доста топлина от керамичния плот и поражда термични напрежения- риск керамиката да се спука... Попадналите капки вода се изпаряват веднага- рискът е по- малък... Може би някой химик би обяснил защо...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    34
    #27

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vagabond
    Да попитам,защо точно от захар ще се напука керамиката.Ами ако изкипи нещо?
    Здравейте на всички. При карамелизирането и изгарянето на захарта се развива температура около 700о С което е точково понеже кристалите са малки т.е. получава се голяма температурна разлика в две съседни области при което се получава спукване на керамиката заразлика от закалените огнеопорни стъкла и съдове които се пръскат на дребни парчета. При изкипяване на ядене или вода температурната разлика не е толкова голяма (не по-веече от 150о С) което недовежда до повреда на керамиката. Дано съм ви бил полезен.
    kokovox одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #28

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Имам Горение от 5-6 години вече, комбинирана печка на ток и газ. Докато от техническото й състояние съм доволен, то някои елементи в изработката направо ме вбесяват*

    Още на втората година отделението за съдове под фурната ръждяса... Причина е стичащата се вода от изпаренията във фурната, конденз или нещо друго. Във всеки случай аз вода не съм сипвал! Уж е от някаква нераждавейка, а ръждясва* * Много необмислена работа - можеха да дадат още малко за материали и да сложат по качествена ламарина там.

    И второ - още по дразнещо - означенията по копчетата и по ламарината около тях се изтриха от почистващите апарати. Имайте в предвид че тази печка сим я ползвал не много често (ергенски живот) и съответно не съм я и мил много често, и въпреки това някои от означенията вече изобщо не си личат!* Направо отвратитално!!! Сега мисля да търся от накъде резервни копчета, а после да боядисвам с нещо панелът на който стоят копчетата. Забравих да кажа, че още на втория месец ми се счупи капачето на лампичката за "включено", и сега там зее дупчица през която се вижда вътре крушката. И това стана не от удар, не дори от чистене, а от температурата, която отделя фурната - сложили са неустойчива на температури евтина прозрачна пластмаса!*

    За мен Горение не си доизпипват уредите и не бих ги препърочал на никого. Хубави части използват в основните компоненти, ама все нещо недообмислят и накрая става като в онзи лаф: "Хубава работа ама българска...". Та и тяхната работа е такава - "Хубаво, ама Горение..."

    На сестра ми за свадбата й подарих също комбинирана печка на ток и газ, но Индезит. Помня, че от Метро я купих, беше някаква промоция и даже я купих по-евтино от моето Горение - към 400 лв някъде. Преди 2-3 години беше, но досега при нея няма никакъв помен от недообмислиците с моята печка. Не знам къде е произвеждан Индезит-а, но е обмислен по-добре и детайлите са изпипани по-добре!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    59
    #29

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    И така,трябва да купим готварска печка - 2 ел котлона,2 газови,вентилатор на фурната.
    Естествено,най-лесната работа е да вземем Indesit ,Gorenje за около 500 лв,но идеята е да спестим някой лев,че трябва да се купуват и други уреди.Та гледам на http://www.zora.bg/ тази печка Crown KM 6032 и не знам дали е читава.
    Цената е 369 лв.На снимката много ми напомня на Indesit.Дали не се поръчва там?Някой има ли идея?

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #30

    Re:Готварски печки / FAQ - обсъждане, мнения

    Силно ти препоръчвам печката да бъде задължително с стъкло керамични котлони.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 65 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Strong / FAQ - на първа страница, мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 21
    Последно: 19-03-24, 11:10
  2. LG Plasma TV / FAQ - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 192
    Последно: 15-01-15, 09:36
  3. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  4. Samsung LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 2567
    Последно: 07-12-10, 14:16
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе