Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #16

    Re: Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?


    LG на 800 оборота, с дигителен дисплей и прочие екстри.
    Взех я преди 4 месеца, нямам никакви забележки.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #17

    Re: Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    Перла 05 18год.
    сменен потор преди няма и година лично си го смених за 30 лв 2ра употреба
    Пере през 2-3 дена
    Не вивдам причина да се смени с нова

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #18

    Re: Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    SIEMENS - 93-ти или 94-ти набор. На нея пише "Extra klasse", има и номер, ама сега ме мързи да ида да го погледна. Май беше 4401. С 1400 оборота, без сушилна и е супер безшумна. Пере поне 3 пъти седмично и няма проблеми. Купих я втора ръка преди 5 години.

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #19

    Re: Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    Indesit на 11 години. До момента никакви проблеми.

    Ако парите не са проблем, препоръчвам Miele. Трудно ще намериш такава пералня в България, но има фирми, които ги внасят по поръчка.
    По потребителски впечатления, Ролс-Ройс на пералните.
    Теста е, при пусната центрофуга, механичен будилник върху пералнята се чува как цъка.
    Така съм чувал.
    Следващата ми пералня ще е такава, да съм жив и здрав.
    Но се приготви за цена над 1600 euro за базов модел без доставката.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    30
    #20

    Re: Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    Whirlpool , горно зареждане, 500 оборота, на 7 години... шунтирал съм само датчика за затворен капак при тръгване 1 седмица след гаранцията иначе върти почти всеки ден(имам 2 деца), няма грижи засега
    скоро си купих сушилня на кондензен принцип и 500-те оборота се оказаха малко...налага се вместо за 200 минути да изсуши 5 кг пране, да работи още 80 мин до пълно изсушаване.
    поради тази причина мисля за подмяна, стига да намеря на кого да продам старата

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    323
    #21

    Re: Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Теста е, при пусната центрофуга, механичен будилник върху пералнята се чува как цъка.
    Така съм чувал.
    ...не вярвай на всичко което си чувал!!!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    421
    #22

    Re: Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    В момента експлоатирам (по-точно жена ми) Горение 800 об/мин. механичен програматор и, което беше първия критерий при избора ми, водосъдържател от инокс (иначе казано неръждаема ламарина). На 3.5 години - няма проблем. Малко е шумна, вярно, но за мен не е проблем. Цената му при покупката беше 550 лв., което също не е маловажно
    А иначе критерий за перална машина ще ми остане един Филипс видян в далечната 1987г., който въпреки че не беше нов, при центруфугиране ако поставиш яйце върху него - не се търкулва

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #23

    Re: Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    Цитат Първоначално публикувано от Niakoi
    ...не вярвай на всичко което си чувал!!!
    ОК, благодаря за съвета.
    А нещо смислено по топика ще напишеш ли за да свършим работа на питащия?

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    150
    #24

    Re:Каква пералня имате, от колко време, довол&

    Още един глас от мен за Зероват!
    Купена 1996 г. изгледала две бебета, от авангардните модели тогава-33 см. защото само толкова място имах.Което означава, по-голямо натоварване и по-чести пранета заради по-малката вместимост-4 кг.
    Освен че жената или майка ми( не си признаха никога) счупиха ключалката, не съм имал други проблеми. Пералнята е добра и както е казал някой от колегите в началото наистина Зероват е хубава марка. Само че се загледах в новите модели в Техномаркет-вече са направени в Китай и дали ще са така добри, както някога...

  12. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #25

    Re:Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    Абе,откъде ги изравяте тия теми от 2006 г. ?И дали изобщо може да се сравнява нещо,произведено тогава и сега?

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #26

    Re:Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Indesit на 11 години. До момента никакви проблеми.

    Ако парите не са проблем, препоръчвам Miele. Трудно ще намериш такава пералня в България, но има фирми, които ги внасят по поръчка.
    По потребителски впечатления, Ролс-Ройс на пералните.
    Теста е, при пусната центрофуга, механичен будилник върху пералнята се чува как цъка.
    Така съм чувал.
    Следващата ми пералня ще е такава, да съм жив и здрав.
    Но се приготви за цена над 1600 euro за базов модел без доставката.
    Във Варна има магазин на Миеле, а и в София също имаше. Новите Миелета вече не са това, което бяха, но вероятно все още държат класацията за най-качествена пералня.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #27

    Re:Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    1- Zanussi пороизводство 1983(втора употреба).Желязна машина! Недписите й бяха на немски. Явно не е произведена за цървули като нас .Горно зареждане, 400/800 оборота, капацитет 4,5кг. Голям зор видя с нас(прали сме и вълнени родопски одеала) и след няколко год. изгоря мотора. Не случих на майстор, който да я оправи и така си замина в историята.
    2- Zanussi(ELECTROLUX). Базов модел(2002 мисля)- механичен таймер без никакви глезотии. Имаме я то 2004. Никакви грижи. Като недостатък единствено мога да отчета 400 оборота на центрофугата - малко са. При избор на перална машина трябва да се избере модел с мин. 800 об.
    До колкото разбирам авторът на темата търси машина от ниския ценови клас. Аз лично бих препоръчал да е от марките: Уърпул,Зануси, Горение,Канди(за последните съм чувал, че са железни, но ако се развали...майка плаче, грамофон свири ). В никакъв случай не бих препоръчал: Индезит, Беко, Самсунг, Мидеа и т.н. Не искам да засегна никого , просто такива са ми наблюденията.

  16. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    6
    #28

    Re:Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    Горене на 10 години, 900 оборота, преди 2 месеца и смениха лагерите.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    10
    #29

    Re:Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    Цитат Първоначално публикувано от avast3
    ......................До колкото разбирам авторът на темата търси машина от ниския ценови клас. .....................
    .. авторът на темата вероятно си е избрал пералня преди 3 години и половина

    .. а иначе за още търсещите:
    Аз съм много доволен от Аристон.
    В къщата на родителите ми има модел AVD129 (по спомен). За 6 години - 1 смяна на лагер миналата година (тогава видах, че наистина казана й е от неръждавейка.. а аз очаквах да е пластмасов и се бях ужасил, че трябва да се сменя целия казан). 1вите 2 години переше половин хотел лятото... по 5 перални на ден.
    Като логично следствие аз си взех за новото ми жилище миналия Октомври модел ARMXXD129.

    И 2те перат перфектно. Програмите им са направени много добре.. не просто въртят.. по начина по който го правят е очевидно, че се постига максимално търкане -> пране при интенззивните и обратното -> минимално триене при вълната (плетени пуловери и пр.).

    поздравви..

  18. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    5
    #30

    Re:Каква пералня имате, от колко време, доволни ли сте?

    AEG LAVAMAT 400F купена 83-та от корекома за 430$. Още работи. има сменена водна помпа и лагерчета на барабана.... друго нищичко

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Колко време изкара вашето LCD TV ?
    От Nikolai Vasilev Dimitrov във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 20-12-12, 18:08
  2. Отговори: 10
    Последно: 05-08-12, 12:00
  3. Колко ви е свободното време ?
    От obshtinska_mishka във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 46
    Последно: 02-07-10, 15:15
  4. Колко RAM имате на личния си компютър?
    От FearMe във форум Общ - хардуер
    Отговори: 62
    Последно: 18-07-07, 14:35
  5. Колко и какви лули имате?
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 4
    Последно: 14-02-07, 19:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе