Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 45 от общо 45

Перални Indesit - боклуци ли са ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1
    #31

    Re: Перални Indesit - боклуци ли са ???

    Абе вие чувате ли се какво говорите?!? Няма да ги носите на оня свят тия перални! Все едно да си купиш черно-бял телевизор и да се надяваш, че няма да има цветна телевизия, въх! Животът еволюира, техниката - също. И аз имам Индезит от преди 14 години, сега е на вилата, не е дала нито 1 дефект и е превозвана в 4 къщи. Да, шумна е, но по онова време минаваше за "безшумна", просто нямаше по-безшумни от нея. Ако някога спре да работи по каквато и да е причина, без да се замисля ще я изхвърля на боклука. Все пак за 14 годинки си оправда парите - тогава струваше 23 хил.лв.
    Сега имам нов Индезит със сушилня - 800лв. Изключително тиха!!! На 1 година е и работи безпроблемно докато ползвахме Ariel. В момента, в който й сложихме Rex стана голяма каша - огромно количество пяна, която се промуши през уплътненията и гръмна платката. В случая сами сме си виновни. При това на опаковката на праха пише, че е за машинно пране. Сега чакаме от сервиза да я подменят. И две години да я ползваме, колкото е гаранционният срок, пак сме на далавера - по 400 лева на година, което прави по 34 лева на месец. Ако перете в обществена пералня, ще дадете много повече пари!!!
    И накрая не забравяйте, че пералнята пере дълго, защото не сте открили кратката програма за пране. Първо прочетете инструкциите и после се захващайте с прането. Има програми за 30, 40,50 минути, а със сушенето може да стигне и 90 минути.
    Ако ще купувам трета пералня, то със сигурност пак ще е Индезит!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #32

    Re: Перални Indesit - боклуци ли са ???

    Цитат Първоначално публикувано от myrshavija
    Не знам как може да го кажеш тва
    Всеки ден карам нова фабия и стар(20г) пасат. Нямат нищо общо. А за мерцедес да не говорим. Там разликата е още по-голяма. За нищо на света не бих сменил пасата, който карам с удоволствие за фабията, коята карам по задължение.
    B3 е "машина времени" както и Голф 2 ка. Фабията е еднодневка - като стане на 100 000 км и всичко трака.
    А Мерца , ако е 124 ка и тя е вечна машина.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #33

    Re: Перални Indesit - боклуци ли са ???

    Цитат Първоначално публикувано от popwap
    Абе вие чувате ли се какво говорите?!? Няма да ги носите на оня свят тия перални! Все едно да си купиш черно-бял телевизор и да се надяваш, че няма да има цветна телевизия, въх! Животът еволюира, техниката - също. И аз имам Индезит от преди 14 години, сега е на вилата, не е дала нито 1 дефект и е превозвана в 4 къщи. Да, шумна е, но по онова време минаваше за "безшумна", просто нямаше по-безшумни от нея. Ако някога спре да работи по каквато и да е причина, без да се замисля ще я изхвърля на боклука. Все пак за 14 годинки си оправда парите - тогава струваше 23 хил.лв.
    Сега имам нов Индезит със сушилня - 800лв. Изключително тиха!!! На 1 година е и работи безпроблемно докато ползвахме Ariel. В момента, в който й сложихме Rex стана голяма каша - огромно количество пяна, която се промуши през уплътненията и гръмна платката. В случая сами сме си виновни. При това на опаковката на праха пише, че е за машинно пране. Сега чакаме от сервиза да я подменят. И две години да я ползваме, колкото е гаранционният срок, пак сме на далавера - по 400 лева на година, което прави по 34 лева на месец. Ако перете в обществена пералня, ще дадете много повече пари!!!
    И накрая не забравяйте, че пералнята пере дълго, защото не сте открили кратката програма за пране. Първо прочетете инструкциите и после се захващайте с прането. Има програми за 30, 40,50 минути, а със сушенето може да стигне и 90 минути.
    Ако ще купувам трета пералня, то със сигурност пак ще е Индезит!
    Ако на третата година смяташ, че е нормално да тръгнеш по майстори си купи пак индезит. Все още 800 лева за едно българско домакинство не се заделят лесно. Аз не бих се чуствал виновен за конструктивните недостатъци на машината.
    Постни колко ти е струвал ремонта на сушаштия модел (ако не ти признаят гаранцията).
    Точно зараи пример с 14 годишна машина идезит се набутах с нашия.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    176
    #34

    Re: Перални Indesit - боклуци ли са ???

    аз пък имам 2 Индезита единия от '97 другата от '00 нямам забележки едната центрофугира на 1000 другата на 900 екстра са си

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    503
    #35

    Re: Перални Indesit - боклуци ли са ???

    да, ползвате си пералните от 7-8 години, но преди толкове време техниката беше много по-качествена.
    и в тази връзка, всички перални на АЕГ ли са добри? защото цените при тях тръгват от 660 лв и стигат до... чак не ми се мисли. не мога да отделя повече от 700 лв и тези: 1, 2, 3 и 4 ми се виждат добри. става въпрос за компромис от екстри / разлика от 200 оборота или компромис от качеството?

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1
    #36

    Re: Перални Indesit - боклуци ли са ???

    nqkoi mojeli da mi kaje INDESIT WIN 8 dali sa bokluci i da li izob6to gi biva.davat li gre6ki za6toto smqtam da si kupuvam ot tozi model na IDESIT

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    82
    #37

    Re: Перални Indesit - боклуци ли са ???

    Обръщам се към james 2 ,нямам ни най-малка представа дали са качествени.Доста хора който познавам имат индезит и са доволни,но моделите им не са от 1900 и незнам си коя година,а са от по новичките.Но,ако смяташ да купуваш индезит се обърни към серията moon !

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    9
    #38

    Re: Перални Indesit - боклуци ли са ???

    Ами да старите перални бяха хубави, но новите не са... Ако купите Indesit сега имайте предвид че казаните им (полиплекс или карборан) не се отварят и забравете за смяна на лагери, сменя се целия казан което излиза много солено. Затова мисля АЕГ е по-добрият избор, там поне казват карборановият казан се разглобявал (съединен е с винтове) и това позволява да се сменят лагерите. Освен това и електрониката на АЕГ е по-надежна от тази на продуктите на Merloni Group (Indesit, Ariston). Цените на АЕГ започват от малко над 600лв което е поти толкова колкото и на италианските перални със същите параметри. Друг е въпросът че АЕГ от края на 2004 се сглобява в Полша и качеството също падна, но определено са по-добри от италианските.

  11. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #39

    Re: Перални Indesit - боклуци ли са ???

    А някои ,които си е купил Индезит миналата година нямали да се похвали,че работи без проблеми.Сега вече не се правят за да са вечни както преди години,дори заводите който ги сглобяват не са същите-Турция вече произвежда почти всички марки,обърнете внимание на опаковките на различни марки че са идентични т.е. 1към1 индезит,зануси,уърпул,бош, нео ,краун,

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    гр.София
    Мнения
    219
    #40

    Re: Перални Indesit - боклуци ли са ???

    Имаме пералня Индезит от 12 год,като първите осем години переше всеки ден /децата бяха малки и се напикаваха/НИКАКВИ проблеми не е давала досега.С жена ми решихме да си вземем пералня със сушилня като тази се развали,но разваляне няма.Егати пералнята.Принудих се да взема отделна сушилня.Е кажете ми сега как да си купя пералня от друга марка.

  13. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #41

    Re: Перални Indesit - боклуци ли са ???

    Напълно съм съгласен с Ceasar, същите впечатления, 13 години вече. Indesit 898 XW

    И сега ... гледам някой написал по горе, "Aма ползвахме я само 5 години"
    Е ... колко да я ползвате сестро, 50 ли?
    Ако струва 500 лева, не мисля, че разход от 100 лева на година е нещо извъземно.
    При условие, че давам 100 лева за цигари месечно, разхода ми за пералня през 5 години ми се струва разумен.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    21
    #42

    Re: Перални Indesit - боклуци ли са ???

    Може ли някой да ми каже тази индезит как е тъй като трябва да си купувам пералня ?- http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09009715

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2008
    Мнения
    82
    #43

    Re: Перални Indesit - боклуци ли са ???

    Само да спомена,че на снимката в сайта това не е индезит а и за толкова евтина не ми се вярва да е икономична и да има много функции.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #44

    Re: Перални Indesit - боклуци ли са ???

    Цитат Първоначално публикувано от Caesar
    Имаме пералня Индезит от 12 год,като първите осем години переше всеки ден /децата бяха малки и се напикаваха/НИКАКВИ проблеми не е давала досега.С жена ми решихме да си вземем пералня със сушилня като тази се развали,но разваляне няма.Егати пералнята.Принудих се да взема отделна сушилня.Е кажете ми сега как да си купя пералня от друга марка.
    Купи си сегашен Индезит и ще го усетиш веднага. И аз с такива впечатления от старите им перални си купих сегашната и сбърках. Ненадеждна електроника. А на следващите модели конструктивно не е предвидено да се подменят лагерите.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    92
    #45

    Re: Перални Indesit - боклуци ли са ???

    Индезит 460 оборота. Проста и механична. От 1993г. Около 2000г. смених семеринг, лагер и помпа. Всичко си перем с нея. Поради това, че е проста, единствения недостатък е, че градусите са "вързани" с времето за пране.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 17-01-13, 17:43
  2. Asrock-боклуци
    От nothd във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 23
    Последно: 01-02-12, 22:59
  3. Боклуци ли са новите инвертори на МИДЕЯ
    От ya във форум Климатици Midea
    Отговори: 45
    Последно: 04-01-11, 22:44
  4. почистване на харда от боклуци
    От IBANEZ_ във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 20-04-08, 22:52
  5. RAM боклуци
    От Lamia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 13-02-01, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе