Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 125

Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #31

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Малки са ни, ползваме 9-ка, а при Бош-Сименс те са по 900-1000лева ориентировчно.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #32

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    BEKO или MIDEA

    да е на 45 см.
    търся нещо около 400 - мах 450 /не ми се дават повече парички/

  4. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #33

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Аз ползвам от няколко месеца съдомиялна машина и имам няколко въпроса към разбиращите.
    1. Отделението за сол след като се изпразни , как се пълни отново? Имам впредвид ,че в момента след како развия капака то е пълно с вода и как да сложа нужното количество сол. Нормално ли е това.
    2. Каква е технологията на дозиране на препарата, когато има предварително измиване? Отделението е едно и когато сложа гел или прах и затворя капака при пускане на съдомиялната в определен момент капака автоматично се отваря и исипва препарата. Така едното от измиванията става без препарат.
    3. Праха къде го слагате- в отделението на вратата или направо в съдомиялната. Отделението на вратата не може да събере нужното количество , а ако го сложа в съдомиялната той се измива с предпрането и за основното не остава нищо.
    Въпросите ми може да изглеждат глупави но обичам да знам как стоят нещата. Иначе съдомиялната измива добре, но когато използвам хапче. Там предполагам ,че отделните слоеве са направени така ,че да се разтварят по различно време . За праха и гела обаче не ми е ясно.
    Водата от предварителното измиване изхвърля ли се и след това за основното миене да се използва нова.


  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #34

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено ил&

    Не съм по тази тема , но имам от известно време миялна машина та :
    1. Би трябвало да имаш един съд като фуния , чрез който се налива солта , около половината (на око) от един пакет от тези дето се продават. Водата която е вътре в отделението за сол е нормално нещо и не трябва да те притеснява.
    2. Това зависи от програмата която си избрал. Ако пуснеш само плакнене , вратичката където се намира препарата няма да се отвори.
    3. Прахта се слага там където се слага и гела и хапчетата , обикновено слагаме 2 лъжици когато са по-замърсени съдовете.
    Добавено: има една врятичка до тази за препарата , тя е за препарат за блясък.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #35

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    1. izwerga е отговорил
    2. А може би имаш 2 отделения? Ако нямаш - 5те грама за prewash направо в машината
    3. Препаратите се слагат на едно и също място - прах, таблетки, гел. Малко ми е странно обема на праха да е чувствително по-голям от този на таблетка например? Че и да не се събира... Дали дозираш правилно?

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #36

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    само да вметна нещо за солта - не се набутвайте да купувате препакетирана сол като "специална"
    преди доста време (още след като купих миялната) се порових за малко повече инфо за "специалната" сол за миялни. почти всички производители внимателно избягват да пишат какъв е състава, но тук-там се срещат балъци за пишат, че е натриев хлорид, с надеждата хората да не знаят що е то. накратко, след като свърши бонус пакета, който дойде с миялната, минах на готварска сол (има хора, които бичат направо на морска, но тя е с маса примеси) и се кълна, че разлика отпреди и сега НЯМА!

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #37

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Йоннообмения филтър в съдомияите се регенерира с NaCl. Затова няма нужда от специлани съставки. Купувайте си морска сол(да не е от смляната). Не се слага готварска.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #38

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Последно - готварска или морска да бъде?

  11. PVV
    PVV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    103
    #39

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Отделението за гел и таблетки е означено 5+15 грама, ана праха в указанието пише -
    NORMAL 50g
    MEDIUM 60g
    MAX +60
    Този прах явно не може да се събере в отделението с вратичката. А как ще измива например при тази програма на съдомиялната.
    Heavy Duty- Pre-wash with cold woter
    Pre-wash with hot at woter at 45 C
    Extended wash at 70 C
    Rinse with cold woter
    Rinse with hot woter at 70 C
    Drying
    Някой може ли да ми каже в кой от шестте периода се исипва препарата в машината и ако се остави препарата направо вътре , нямя ли още при първото предпране да се измие и останалите цикли да останат без препарат
    Съдомиялната е ARISTON LV 46. Праха за който става думе е FLEX 3 в 1




  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #40

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    Последно - готварска или морска да бъде?
    готварската е ~100% само натриев хлорид (което е всъщност готварската сол), а морската освен натриев хлорид (готварска сол) има и примеси на други соли, които й придават леко различния вкус

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    98
    #41

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    A някой знае ли как принципно става дозирането на съотношението вода/сол? При нашата миялна машина (Candy) има някакъв регулатор който се върти от + до - , аз го оставих в средно положение но 2кг сол отидоха за 1месец - това нормално ли е? Водата ни е мн твърда, предполагам ,че това е причината но 2кг /месец!!!!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    61
    #42

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Тук стана интересно, защо никой не препоръчва по-марковите миялни(Bosch,Siemens и др.), и се изказват мнения, че Midea-та си върши супер работата, Веко - най-доброто съотношение цена-качество и т.н., а във форума за Отопление и климатизация - "не си купувайте боклуци - Мицубишито е най-доброто, Дайкина е супер, Мидеята голям боклук", същото се повтаря и във Видео и фото техника - "Шарпа незаменим, панасоника - номер едно", а какво става тук, или може би по малко мъже отделят време за прекарване в кухнята, и тя не е интересна? Нека помислим и за половинките си - крайно време е!

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #43

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    мен лично не ми се дават излишни пари /щото ги нямам/, но пък искам да зарадвам жената с една миялна машина
    та дилемата е Beko или Midea - нещо около 400 лв.

    кое да избера и защо?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    132
    #44

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Цитат Първоначално публикувано от plpenov
    Тук стана интересно, защо никой не препоръчва по-марковите миялни(Bosch,Siemens и др.), и се изказват мнения, че Midea-та си върши супер работата, Веко - най-доброто съотношение цена-качество и т.н., а във форума за Отопление и климатизация - "не си купувайте боклуци - Мицубишито е най-доброто, Дайкина е супер, Мидеята голям боклук", същото се повтаря и във Видео и фото техника - "Шарпа незаменим, панасоника - номер едно", а какво става тук, или може би по малко мъже отделят време за прекарване в кухнята, и тя не е интересна? Нека помислим и за половинките си - крайно време е!
    Или по-скоро Мидеите и Бекото си вършат добре работата и наистина няма нужда от скъпи съдомиялни. Аз съм със съдомиялна Беко, но никога няма да си купя климатик Беко!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    51
    #45

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    защото миялната представлява корпус от инокс, помпа, нагревател и най сложното елементарен програматор
    с това и беко може да се справи

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 9 ПърваПърва 12345 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам : Миялна машина NEO DW-TS5
    От Vladotto във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 26-10-09, 19:30
  2. Три години затвор за миялна машина на кредит
    От dmanov във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 17-06-09, 10:01
  3. Отговори: 4
    Последно: 22-03-08, 23:19
  4. МИЯЛНА МАШИНА
    От kaki във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 28-01-07, 14:23
  5. Съвет за миялна
    От pale4ka във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-06, 15:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе