Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 125

Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #16

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    WQP8-9205

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #17

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Цитат Първоначално публикувано от izwerga
    Той , сапуна се прави от физика...
    Не съвсем, но мисля че ще се съгласиш за различната химия в таблетките и гланца в сравнение с обикновения сапун, изпитван емпирично доста по-дълго във времето. За някои хора използването на прах за пране също е опасно и те определено не са купувачи на такива машини...

    Аз, обаче определено подкрепям FearMe заради спестеното време!

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #18

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Цитат Първоначално публикувано от toto1
    Голямо облекчение ,спестява време ток и вода.Имам в предвид малките съдомиялни машини.
    За препарат можеда използваш и обикновен прах за пране но се добавя и отцет извесно количество .
    Не е за препоръчване да миеш редовно с него но обезателно поставяй и калгон за почистване от котлен камък и сол за омекотяване на водата.
    Никакви калгони. Това са пълни глупости. Съдомиялните са с йоннообменен филтър и котлен камък не се образува. Не се вързвайте на реклами.

  5. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #19

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Никакви калгони. Това са пълни глупости. Съдомиялните са с йоннообменен филтър и котлен камък не се образува. Не се вързвайте на реклами.
    Да , освен това , колко калгон ще ми трябва (като цена) за 4-5 години докато ми се скапе "иначе здравия двигател" .

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    Не съвсем, но мисля че ще се съгласиш за различната химия в таблетките и гланца в сравнение с обикновения сапун, изпитван емпирично доста по-дълго във времето. За някои хора използването на прах за пране също е опасно и те определено не са купувачи на такива машини...
    .
    Да може би "бонбонките" за миалната са с повече химия , но пък от друга страна като се замисля ежедневно какво си причинявам на организма с храни , въздух , цигари и т.н. съм се отказал да се замислям. Карам докато спрем , ако може да се ремонтира - може , ако не ... и аз като старите коли ... знаем къде отиват. Лошо е за децата . Но какво да се прави.
    P.S. - Off : най съм възмУтен от бирата. Така съм зажаднял за едно светло от това дето го правеха преди 1990 г. С три дена трайност. Ех , какво нещо - елексир , а сега - химия.Купувам си бира лятото и може да я пия на Коледа
    Ми нема друго , времето навън се стопли - айде

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #20

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Той калгона за миялните май е различен от този за пералните. По точно има сол за миялни на калгон, но като чуя тази марка се смея и ви предлагам написаното тук http://crossword.crozzword.com/blog/...romotsiya-107/
    Пазете се от реклами

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #21

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    последно време и аз се навивам на такава покупка
    изискванията ми са да е 45 см. и да не е мноко скъпа примерно до около 500 лв., ще е за открит монтаж

    дайте някакви идеи

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #22

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Аз съм с Beko - 45 см ширина 450 лв. на промоция беше в Технополис. Най-доброто съотношение цена-качество. Поне според мен.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #23

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    тая марка Beko - бива ли я като марка, щото съм малко резервиран към нея

    с една дума търся баланс м/у цена ~450 лв. и качество
    трябва ми модел с основен набор функции, който да си заслужава тези пари

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    85
    #24

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    През далечната 1997 година купих(...малко на шега) миялна Siemens - втора употреба. Платих 150 лева, като продадох валута и ми излезна "без пари" Закарах я в къщи, свързахме я, но отдолу "чурна като градинска лейка" Тъй като я купих от място отдалечено на почти 200 километра от вкъщи, реших, че ще ми е по-изгодно да направя опит да я ремонтирам от колкото да я връщам. След като я "обезкостих" се оказа, че хром-никеловото дъно е на микро дупчици - като решето. Калайдисах го със солна киселина и калай, докато се получи ~2 милиметра слой. Че като заработи...ето вече 10 години.
    Вярно, че съм правил леки ремонти (кондензатор,ниворегулатор,мъркучета) и станах спец по ремонт на миялни
    Викам си, като се счупи ще си купя нова, обаче тя не ще да умира

  12. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #25

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Все едно е каква е марка ще е съдомиялната...всичко е въпрос на избор и цена. Аз съм с мидея WQP8-9205 за 9 комплекта и вече втора година сме много доволни ..мие като за световно.Използваме прах за съдомиялни вместо таблетки ....а някои знае ли таблетките за каква съдомиялна са --- за 4, 6 , 9 или 12 комплекта ?
    Затова по изгодно ми идва с праха , има си мерителна лъжичка точно за съдомиялната и така... всеки сам може да си прецени колко да слага.
    Важното е да има отложен старт за да може да я пускаш на нощна тарифа..макар ,че голяма разлика в тарифите вече няма.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #26

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Цитат Първоначално публикувано от DEF
    Важното е да има отложен старт за да може да я пускаш на нощна тарифа..макар ,че голяма разлика в тарифите вече няма.
    но има разлика в джангъра по време на миене и досадното пиукане като приключи

  14.  
     
  15. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #27

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    но има разлика в джангъра по време на миене и досадното пиукане като приключи
    Не съм много съгласен с теб .. споменатия джангър според теб на какво се дължи ... на водата която облива посудата ...по-голям джангър -> по-силна струя-> по добро измиване :-)))) или на помпата като изпомпва водата ...1 мин .... според теб за 1 мин . заслужава ли си още една шапка пари ? а и още 7-8 пиукания в края на програмата .... ;-)))
    Иначе като качество на измиване е все едно дали е скъпа или евтина.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    62
    #28

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Защо да мият всички еднакво - нали имат клас на измиване? Тогава на какво се дължи разликата в цените щом всички мият еднакво???

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #29

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Цитат Първоначално публикувано от Emily
    Защо да мият всички еднакво - нали имат клас на измиване? Тогава на какво се дължи разликата в цените щом всички мият еднакво???
    И аз си задавам този въпрос. Нашата е Сименс втора ръка, купена е 2000 и не знам колко е работила преди това. За сега работи много добре, но си задавам въпроса ако се скапе какво да взема - нещо марково или една мидейка. Рядко обаче се намират хора които да имат впечатления и от двете. Ще се радвам на обосновани мнения (може и с линкове от форума)

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #30

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Днес гледах в ИСУ Бош за 559 лева клас А за 5 комплекта и 509 лева за четири комплекта клас С.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 9 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам : Миялна машина NEO DW-TS5
    От Vladotto във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 26-10-09, 19:30
  2. Три години затвор за миялна машина на кредит
    От dmanov във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 17-06-09, 10:01
  3. Отговори: 4
    Последно: 22-03-08, 23:19
  4. МИЯЛНА МАШИНА
    От kaki във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 28-01-07, 14:23
  5. Съвет за миялна
    От pale4ka във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-06, 15:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе