Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 125

Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    30
    #1

    Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Искам да си направя подарък за Новата година. Реших да си купя съдомиялна. Обаче повечето хора около мене ми казват, че няма смисъл. Много скъпо излизала - вода и ток. Не измивала добре чаши и големи съдове като тави, тенджери и тигани. Трябвало задължително да е поне 12 комплекта, защото препаратът за 5 и 12 бил еднакво количество. Верни ли са всички тези неща. Моля ползвателите на този тип уреди да споделят ползват ли я, мият ли въпреки съдомиялната на ръка и т.н. Препоръчайте ми и някоя марка и модел.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #2

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Неверни твърдения! Дали са казани от притежатели на миялна?
    Моето мнение е:
    - вода се икономисва. Миялната работи с много малко количество вода, която се развърта от помпата, Означените в описанието литри са за пълния цикъл с изплакването. Около 25 (зависи от типа)
    - поради малкото количество вода се харчи малко ток за загряване. Преди миялната, у нас на миене си заминаваше болера.
    - мие всичко, загорялото обаче при нас трябва да се мине предваритекно с телта.
    - количеството съдове не бива да те притеснява. Пускаш когато се напълни. Ако сте малко домакинство просто вкарвате в оборот повече съдини. Ние сме четирима и тясната 45 см миялна ни стига.
    - препаратите са скъпото. Има обаче такива които при купуване на опаковка за 10 лева излизат по 25 стотинки таблетката. (в къщи с един пакет изкарваме месец и половина минимум)
    Купувай смело


  4. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #3

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    @zz_stefanov И аз ти благодаря много за мнението, защото в нас правя ремонт сега и това също е дилема. От около месец много клоня "ЗА".

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    295
    #4

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Въобще не се замисляй! Взимай!

    По логиката на хората около теб е явно да се мете с метла и да се готви на дърва от гората
    Наистина пести вода. Да не говорим какво удобство е да се зареди вечер, да се пусне и да си легнеш, а на сутринта всичко да е готово.

    Ние сме с такава за 4 или 6 комплекта (не знам точни) и ни е идеална. Само когато има гости се налага повече от едно пускане едно след друго.
    Препаратите са на прах и се дозира колкото трябва. Иначе съм чувал, че таблетките ги чупят на две, но с праха този проблем не стои.

    Някои видове съдове, като алпака например, не измива добре, когато са загорели. Други (йена, загоряла като в рекламата на Pur) излизат по-кристални от нови (хипербола).

    Когато купувахме миялната (преди 8 години) сметнах, че едно измиване струва 30 ст. Скоро не съм го смятал, но няма да е повече от 50 ст. Т.е. дори всеки ден да се пуска, имаш чудесна помощница за 10 лв. на месец (не, че без нея не се дават пари, дори и повече).

  6. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #5

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Жена ми казва , че е голямо облекчение. Разбира се не можеш да сложиш казан или голяма тава с радиус 1м. , но за всичко друго става идеално. Спестява много време и разправии кой , кога и как да мие чиниите. Мисля си даже , че ако нещо стане с нея (в смисъл с миялната ) , ще трябва веднага да я сменям с нова , дотолкова сме свикнали с нея.
    Така че не се замисляй , както ти казаха по-горе.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #6

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Има и по икономични от това дето съм написал. 12 литра на миете. Педполагам това е при икономична програма.
    http://www.electron.bg/product_info....oducts_id=7652
    http://siemens.expo2000.bg/do.php?pa...1&ids=4&idp=16

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    недейте издребнява дали е 12, дали 20, дали 25л на миене. 1 кубик вода е грубо 2 лева и при "огромният" разход от 25л/миене е за 40 измивания. които през 2-3 дена да е (вкъщи е за 8 комплекта и е дори по-нарядко) е за 3-4 месеца.

    хапчето било не знам си колко стотинки. не помня вече преди колко време купих голяма кутия с 88 хапчета и отдаааавна съм забравил колко пари съм дал.

    времето е важно, времетоооооо! ако някой ви остойности единия час на ден миене и ви каже, че ви предлага работа, заплатена на сумата, похарчена от миялната, ще се изсмеете. едно миене било 30ст. 1 лев да е, пак няма да си оценя единия час миене на 1 лев! това е заработеното за 1 час при заплата <200/месец. бихте ли били доволни да ви е толкова заплатата.

    миялната е ОГРОМНО домакинско облекчение. разбира се, и за този уред важи принципа за разумен компромис цена/качество, но според моите (тенденциозни мъжки) разбирания, това е задължителен уред. вкъщи е midea, която обаче се оказа желязна. не изми загорялата тиква от тавата, но това предварително беше загубена кауза аз с телта не успях да я изстържа... наложи се намесата на hardcore химия. но като изключим подобни екстремални ситуации, всичко си и е наред. слаби наблюдения имам и върху едно gorenje, и един whirlpool. никаква функционална разлика с midea-та

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    447
    #8

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    така е
    и все пак човека иска инфо, а само така мога да му го дам.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    286
    #9

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Голямо облекчение ,спестява време ток и вода.Имам в предвид малките съдомиялни машини.
    За препарат можеда използваш и обикновен прах за пране но се добавя и отцет извесно количество .
    Не е за препоръчване да миеш редовно с него но обезателно поставяй и калгон за почистване от котлен камък и сол за омекотяване на водата.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    31
    #10

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Смисъл има във всяко нещо, което облекчава труда, спестява време и създава комфорт. Иначе то и от пералнята няма особена полза - хаби вода и ток Че и прах

  13. lrn
    lrn е офлайн
    Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    183
    #11

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Цитат Първоначално публикувано от observer
    Смисъл има във всяко нещо, което облекчава труда, спестява време и създава комфорт. Иначе то и от пералнята няма особена полза - хаби вода и ток Че и прах
    Много точно казано !

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    637
    #12

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Едно нещо ще кажа:
    Който има миялна и му се развали ще изреве зверски и чак тогава ще оцени че му се е скапал най-незаменимия уред в къщи...свикнеш ли с миялна нема отърване

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #13

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Цитат Първоначално публикувано от rsvr
    Едно нещо ще кажа:
    Който има миялна и му се развали ще изреве зверски и чак тогава ще оцени че му се е скапал най-незаменимия уред в къщи...свикнеш ли с миялна нема отърване
    Е, случи се преди време и... изревахме

    Битовите миялни не измиват така, както "на ръка" - още повече, че тогава можеш да ползваш и домашен сапун, а ако искаш може и с пясък да търкаш.
    Но който не се плаши от химията - да си вземе - по-малко вода и енергия отиват (по-екологична), а пък спестеното време е безценно (виж FearMe)

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #14

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    времето е важно, времетоооооо! ако някой ви остойности единия час на ден миене и ви каже, че ви предлага работа, заплатена на сумата, похарчена от миялната, ще се изсмеете. едно миене било 30ст. 1 лев да е, пак няма да си оценя единия час миене на 1 лев! това е заработеното за 1 час при заплата <200/месец. бихте ли били доволни да ви е толкова заплатата.
    Е такова обяснение на вложения труд небях виждал ... Много точно !
    Иначе какъв точно модел ти е midea-та, че търся нещо бюджетно

  18. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #15

    Re: Покупка на миялна машина - безсмислено или напротив?

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    тогава можеш да ползваш и домашен сапун, а ако искаш може и с пясък да търкаш.
    Но който не се плаши от химията
    Той , сапуна се прави от физика , не е вреден сапуна респективно верото или гела за миене на ръка , най-вероятно на ръка по-добре се изплакват съдовете или не си купувайте миална машина защото е вредно за здравето. Какво точно искаш да кажеш с поста си не разбрах лично аз. angel

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 9 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам : Миялна машина NEO DW-TS5
    От Vladotto във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 26-10-09, 19:30
  2. Три години затвор за миялна машина на кредит
    От dmanov във форум Коментирай новина
    Отговори: 9
    Последно: 17-06-09, 10:01
  3. Отговори: 4
    Последно: 22-03-08, 23:19
  4. МИЯЛНА МАШИНА
    От kaki във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 28-01-07, 14:23
  5. Съвет за миялна
    От pale4ka във форум Бяла техника
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-06, 15:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе