Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 14 от 348 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 5213
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #196

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Само искам да допълня, че ходих в Техно Микс на Симеоновско Шосе и там има много перални на Миеле излжени и включени. Дадоха ми и каталог на техните продукти - доста голям, на английски, скоро ще излиза и за 2011г вероятно и на български. Има и други перални, но са по-малко, защото според продавача Миеле държали да няма около техните перални и такива на други производители.


    ЕДИТ
    След дълго умуване, решихме вкъщи да е с горно отваряне и безшумна, защото ще се пуска през нощта и към 900-1000 оборота Спрял съм се на следните 4 модела..
    http://www.washer-machine.com/washer...rolux_ewt_9120
    http://www.washer-machine.com/washer...ux_ewt_10115_w
    http://www.washer-machine.com/washer...lux_ewt_10410w
    http://www.washer-machine.com/washer...lux_ewb_105205
    На тази третата пише, че е 69dB, не знам това достатъчно ли е? Освен това на нея и на 4тата има Time Manager, който мисля че ще даде ефира след 3-4 години и не знам заслужава ли си толкова сложна?
    Мисля да я взема от Техно-Микс. Доволни ли сте ако сте пазарували от там?
    Благодаря ви.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    30
    #197

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте!
    Може ли да ми дадете повече инфо за този модел: Пералнята е със сушилня, марка Indesit, модел WD 125T, 600 и 1200 оборота. Пране до 5 кг., сушене - до 4 кг. Втора употреба е!
    Благодаря на всички отзовали се!


  4. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #198

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте,

    Може ли да ми препоръчате няколко перални среден или над среден клас, които да имат поне следните функции:
    1. Отложен старт
    2. Отделен терморегулатор
    3. Половин пране - това дето можеш да зареждаш половин пералня.
    4. Клас "В" или по-добър.
    5. Сушилня
    6. Поне 3 години гаранция.
    7. Инверторен мотор.

    Въпрос. Сушилнята на пералнята на същият принцип ли работи като отделните сушилни? Защото питах в технополиса, и оня идиот ми вика "Не, барабанна е, водата отива в маркуча за употребената вода", сякаш ме интересува дали водата след като се извлече от дрехите отива в контейнер или в канала. Колегата пък ми вика, че са на един принцип. Ама и той малко идиот си пада... Както и да е, притеснявам се да няма някоя качествена разлика в принципа на работа между двете. Може ли някой да обясни?

    Благодаря

    [edit]Смятам максимум не повече от 1000лв да дам за пералня...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    11
    #199

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте.
    Първо искам да благодаря на всички, които си правите труда да отговаряте на такива като нас дето не са в час с последните новости при пералните!
    Тъй като дойде време , след 8 години, да сменяме нашето 6-то чувство в къщи и след като изчетох всичко което е написано тук, се спрях на няколко модела перални:
    AEG L-74950 A
    AEG L-74850A
    ELECTROLUX EWF-147540 W
    ELECTROLUX EWF-16981W
    ЕLECTROLUX EWF-10771W
    Моля хората които разбират или ползват такива да споделят мнения за тях.
    Водещите качества при моя избор са - надеждност,да пере добре, да е тиха,да събира повече пране над 6кг(че съм с две дъщери) и не на последно място икономичност.Отворен съм и за други предложения също така.
    Предварително благодаря на всички, които ще споделят мнение!

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #200

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    В случай, че не е решено твърдо да е АЕГ-Електролукс, ето и нещо друго, което също не е за изхвърляне http://siemens.expo2000.bg/do.php?el...del=WM12E464ME Успех!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    11
    #201

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от diterh
    В случай, че не е решено твърдо да е АЕГ-Електролукс, ето и нещо друго, което също не е за изхвърляне http://siemens.expo2000.bg/do.php?el...del=WM12E464ME Успех!
    Здравей diterh ! Благодаря ти за предложението на Siemens. Признавам си че не съм ги гледал тях. Гореспоменатите модели AEG-Electrolux ги бях подбрал по написаните критерий и от това което бях прочел.Можеш ли да ми дадеш малко повече инфо за този модел .Пере ли добре, тиха ли е и къде се сглобява. Изобщо от личен опит ли ми я предлагаш или имаш отзиви от клиенти или от друг източник на информация.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #202

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Пералнята съм я виждал на живо, но не и как работи. Със сигурност е тиха и ще пере добре. Поне моделите, с които имам някакъв практически опит са такива. Не вярвам тази да е по различна. На мен лично ми харесва и я предложих, като алтернатива на Електролуксите а и отговаря на изикванията които имаш. Отзивите от клиенти са голяма рядкост. Марката е една от най не популярните в България. Цените на уредите, в повечето случаи, са доста високи и непосилни за масовия потребител. Рядко изпада нещо добро на по прилична цена. Относно произхода, мога да ти отговоря със сигурност. Произведено в Турция. Пише си го на табелката с техническите характеристики. Моя съвет е да я видиш на живо, да я пипнеш, както се казва и тогава да прецениш. Ако държиш на нещо изпитано, или ако Турската зглобка те притеснява, ти препоръчвам BOSCH-WAE2036. Няма недоволни от този модел, стига да не е решаващо в случая, че е 6кг.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #203

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Тази Bosch WAE2036 къде е произвеждана?

  11. Member Аватара на Shmi
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    939
    #204

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Полска е. Преди няколко месеца взех такава за вкъщи, така че ако имате някакви въпроси: питайте, пък ако мога ще отговарям.
    В момента виждам, че я има на доста добра цена тук: http://techno-mix.com/product/83/bosch-wae-2036-sby
    Не знам обаче дали не става дума за мостри или за някакви други "подводни камъни". Ако си пристига в кашон е направо супер. Преди няколко месеца я взех от официалния вносител на Bosch/Siemens Expo2000 за 699 лв, но в момента не я откривам на сайта им.
    Иначе, накратко: никакви забележки към машинката.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    11
    #205

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от diterh
    Пералнята съм я виждал на живо, но не и как работи. Със сигурност е тиха и ще пере добре. Поне моделите, с които имам някакъв практически опит са такива. Не вярвам тази да е по различна. На мен лично ми харесва и я предложих, като алтернатива на Електролуксите а и отговаря на изикванията които имаш. Отзивите от клиенти са голяма рядкост. Марката е една от най не популярните в България. Цените на уредите, в повечето случаи, са доста високи и непосилни за масовия потребител. Рядко изпада нещо добро на по прилична цена. Относно произхода, мога да ти отговоря със сигурност. Произведено в Турция. Пише си го на табелката с техническите характеристики. Моя съвет е да я видиш на живо, да я пипнеш, както се казва и тогава да прецениш. Ако държиш на нещо изпитано, или ако Турската зглобка те притеснява, ти препоръчвам BOSCH-WAE2036. Няма недоволни от този модел, стига да не е решаващо в случая, че е 6кг.
    Благодаря за отговорите. Добавям и двете перални които ми предложи към списъка и го предоставям на жена ми и тя да си каже думата, след което ще проверим от къде на каква цена ще можем да вземем дадения модел и копуваме!

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #206

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Shmi
    Полска е. Преди няколко месеца взех такава за вкъщи, така че ако имате някакви въпроси: питайте, пък ако мога ще отговарям.
    В момента виждам, че я има на доста добра цена тук: http://techno-mix.com/product/83/bosch-wae-2036-sby
    Не знам обаче дали не става дума за мостри или за някакви други "подводни камъни". Ако си пристига в кашон е направо супер. Преди няколко месеца я взех от официалния вносител на Bosch/Siemens Expo2000 за 699 лв, но в момента не я откривам на сайта им.
    Иначе, накратко: никакви забележки към машинката.
    Ето я: http://bosch.expo2000.bg/uredi-za-do...ushilni&pid=28

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #207

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Аз съм живял в Полша 3 години, мисля че поляците не претакват нещата. Интересна оферта от Техно-Микс, мисля че пишеше разпродажба, загледах се и в онова Горение за 999лв, но тази оферта дано да поседи още малко така още 1 месец, че в момента съм зле с финансите.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    316
    #208

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Моля за помощ-счупи ми се дръжката за отваряне на пералнята-ИНДЕЗИТ W102 или нещо такова .Та къде във Варна има магазин за резервни части , че чичо гугъл не помага .

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    11
    #209

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте. В крайна сметка след събранието на семейния съвет, четене по форуми,сръвнения на характерстики и цената с отстъпки, която получих (680лв), закупих ELECTROLUX EWF-147540 W. На Пералнята пише Made in Italy, което не знам добре ли е зле ли е, но каквото такова. Вече я пускахме два пъти на бяло и на цветно и първоначалните ни впечатления са много добри. Изобщо сравнена с 6-тото ни чувство на Уърпула който имахме е класи над нея. Невероятно тиха е. Единствения шум идва само при пълнене на водата и при изпмопването, това предполагам, че и най-тихите които ги водят не могат да го преодолеят. Има богат избор на програми, а и така наречения "Тайм менаджер" е много удобен, в зависимост от това колко е замърсено прането така го настройваш и съответно пералнята променя времето за което ще го пере.Направи ми впечатление технологията по която пере пералнята.След като започне пълненето в началото а то става на етапи, се включва една допълнителна помпа която върти водата с прахта,взима я от долната част на барабана и я качва през една тръбичка в горната част на вратата и докато барабана се върти я впръсква в прането.По този начин според мен става много добро разтваряне на праха във водата и оттам разпределянето на разтвора по дрехите.Другото което е също удобство за много чувствителните на шум(такива като мен) е така наречния нощен режим при който се изключват всички центрофугирания. Да си призная не съм го пускал защото не успя да ме събуди при стандартните пранета които и пускахме.Това е засега,пожелавам на всеки, на който му предстои покупка да намери това което е искал.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #210

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    venstano, честито!
    Дълго да я ползвате!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 348 ПърваПърва ... 412131415162464 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе