Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 206 от 348 ПърваПърва ... 156196204205206207208216256 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,076 до 3,090 от общо 5213
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #3076

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Сега като се замислих за последните 25г. сме имали само 2 перални с жената. Перла 04 (подарък от родителите ми) за 19г. (ръждяса не за друго) и после Електролукс, който май направи вече 6г. Нито една досега не е виждала майстор и няма и да види. Майстор у нас няма да стъпи. То и няма от къде да го намеря в нашия град де. Старо-ново и така ще е занапред.
    Същото е и с хладилника. Снайге 16г.(още си работи идеално), Либхер 6г. (смениха ми го с нов на 3-тата година благодарение на 5г. гаранция).
    Виж ТВ-та доста повече се смениха. Бая фира имаше с кабелната и гръмотевици, а винаги сме били с по 2-3. Компютри също не малко. Но там аз съм си майстор и правех ъпгрейди просто за тръпката всяка година, че и на по-малък период по едно време. А и пласирах на пазара старите компоненти за разлика от другата техника, която заминава на боклука.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #3077
    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    ...Майстор у нас няма да стъпи. То и няма от къде да го намеря в нашия град де...
    Д-ре, в къщи майстори също не влизат, но хора, които знаят какво могат и дават и се съобразяват с моите изисквания, доколкото е възможно, са добре дошли. Тези хора наричам професионалисти, а останалите - майстори. И аз съм майстор в едно нещо - да си мажа мармалада на филията

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #3078

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    И аз карах доста години с Zerowatt, който изкара прекалено много(може би 12г) вярна служба с веднъж сменено уплатнение.След това ме посъветваха за едно ЛГ и го взех веднага без да проуча поради доста обстоятелства. Всичко беше на ред докато не започна да вади пяна от чекмеджето от време на време...разбрах, че било сериен проблем. После дойде времето на уплътнение и мотора взе да вие, а тъкмо беше свършила гаранцията преди 3месеца ...Очакваше ме и ремонт на помещението и не можех да си позволя по нататъчни течове вече та реших да я продам за 100лв. с ясно описани проблеми. Е за 1 ден я пазарих.... Тогава си взех скромното AEG и удължих гаранцията му. Да е живо и здраво поне 5г. пък после на късмет.
    VanDan одобрява това.

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3079

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Щом си успял да се отървеш за 100лв си добре.
    Има много безумни цени за перални втора употреба,които са за донори или си заслужават реставрация.
    Миналата година попаднах на обява в Пловдив за Миеле седма серия с разбити лагери ,
    моделът се произвежда м/у 83'-89' година.
    Пишлигара ми искаше 250 лв, пералнята била много здрава и със сменена помпа!
    Майстора нямал време за ремонта??

    Как да има??
    200 лв части в най-добрият случай и 200 лв труд е равно на ново Беко!
    Големи тарикати тези младежи,ама балами няма.
    Това Миеле може да се купи от човек,който се занимава с ремонт, но не тази цена!
    Иначе шоколадовите братя го отнасят за скрап.
    Този пост е редактиран от Viking72; 13-05-18 в 09:16.
    VanDan и dodo_pv харесват това.

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #3080

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    И аз карах доста години с Zerowatt, който изкара прекалено много(може би 12г) .
    Моя съм го дал на бабата и още бачка и то при сериозно натоварване особено лятно време ... и нямам спомени да съм му правил някакви ремонти освен смяна на дръжката на люка ... няколко пъти, докато не ми писна (че искат майка си и баща си за една пластмасова дръжка)и едно канапче в момента върши същата работа Купувал съм я заедно с хладилник от същата марка някъде 93-94г.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3081

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Колко е тази дръжка?
    Последно купувах за един Уърпул, беше около 12лв.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #3082

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Май там някъде беше, ама изкарва малко - нищо общо с оригинала ...

  10. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #3083

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    И аз карах доста години с Zerowatt, който изкара прекалено много(може би 12г) вярна служба с веднъж сменено уплатнение…..
    ZEROWATT (различни модели) имахме моето домакинство, това на брата на жена ми, както и при майка ми и сестра ми. Купувани 1995 - 1996 година. Миналата година се предаде тази на зет ми (не знам подробности), мисля без никакви ремонти за това време. Нашата я сменихме през септември миналата година, защото започна сравнително често да запецва по средата на някоя програма, и се налагаше да превъртиме ръчно програматора на следваща позиция за да продължи. Ама за 21 години (отгледани 2 деца) може и да се е бил поизносил програматора (макар че си мисля че може да се е дължало на ниско напрежение в мрежата - нашия блок страда от това). Друг ремонт, освен че сменях 3 пъти ключалката (поради счупване) не и е правен. А тази на сестра ми, която е и най-старата си работи все още (и изглежда най-добре) и също не знам да и е правен какъвто и да е ремонт.

    Ама то сигурно и затова вече тази марка я няма: като правиш толкова дълголетна машина (и трите перални за които говоря бяха с казани от неръждаема стомана) няма кой да купува новото ти производство и те така - изчезваш

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3084

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    Май там някъде беше, ама изкарва малко - нищо общо с оригинала ...
    Това са стари наличности, оригинални са, но е възможно самата пластмаса да е остаряла.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #3085

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    100% не са оригинални - поне тия дето съм ги купувал - правят се от родни манифактурки .

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3086

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Тази на Уърпула беше оригинал.
    Тези перални са на изживяване,едва ли някой ще влага пари за матрици и изработка.
    На Зероват дръжки не съм сменял, но на този Уърпул, докато не е строшиш на 100 % не може да се разбере как е захваната.

    За старите италиански перални чарколяци не са скъпи,но понякога се намират трудно.
    Има производител на носачи в Италия,който произвежда за всякакви пералки.
    Някой ако има информация за него,моля да сподели,може и на лични!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Сега като се замислих за последните 25г. сме имали само 2 перални с жената. Перла 04 (подарък от родителите ми) за 19г. (ръждяса не за друго) и после Електролукс, който май направи вече 6г. Нито една досега не е виждала майстор и няма и да види. Майстор у нас няма да стъпи. То и няма от къде да го намеря в нашия град де. Старо-ново и така ще е занапред.
    Същото е и с хладилника. Снайге 16г.(още си работи идеално), Либхер 6г. (смениха ми го с нов на 3-тата година благодарение на 5г. гаранция).
    Виж ТВ-та доста повече се смениха. Бая фира имаше с кабелната и гръмотевици, а винаги сме били с по 2-3. Компютри също не малко. Но там аз съм си майстор и правех ъпгрейди просто за тръпката всяка година, че и на по-малък период по едно време. А и пласирах на пазара старите компоненти за разлика от другата техника, която заминава на боклука.
    Сериозно ли?
    Плевен е голям град за територията на България.
    Вярно е , че над 2-милиона българи са по света,но е добре че наливат свежа пара в БГ.
    Но чак една пералка да няма кой да ремонтира?
    Минал съм през Перла 05 и 04 вариант и ги знам какъв боклук бяха.На о5 се късаха „ушите” стойките на моторетката.
    Бях още шляпар,когато се обадих на обява да питам дали м/у двата-програматора са с взаимозаменяемост.
    04-та уж беше с „проблем в програматор”,переше само 1/2 програма.

    За отговора,няма да пиша.
    Разликата беше в лостова система.
    Откачена букса проблем,аман от измамници!
    Всичко беше лиценз или крадено от сърби/те от италианци/, чешки Тамат,Татрамат,работеха без проблеми.
    С Перлата само ядове.
    Много отдавна ги забравих Перлите,ама да ги търпя около 20-години,не благодаря !
    Ама хубаво,че бяха те и майстор измамник.
    Иначе никога нямаше да се интересувам от перални!
    IMG_20180513_211437.jpg
    IMG_20180513_211013.jpg
    IMG_20180513_211800.jpg
    IMG_20180513_211831.jpg
    Това имах предвид ,първо трошене на 100% после нова дръжка.
    Тази Уърпул-ка е на 24 години,но Викинга си я харесва и поддържа

    - - - - - - - - - -

    IMG_20180513_220839.jpg
    Това е една от старите ми пералки,които обичам и няма да оставя да „умре”.
    Този пост е редактиран от Viking72; 13-05-18 в 21:56.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #3087

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Д-ре, в къщи майстори също не влизат, но хора, които знаят какво могат и дават и се съобразяват с моите изисквания, доколкото е възможно, са добре дошли. Тези хора наричам професионалисти, а останалите - майстори. И аз съм майстор в едно нещо - да си мажа мармалада на филията
    Понеже съм имал не малко перипетии през годините с "майстори" от всякакъв вид (строителство, коли, битови уреди, локалното парно) и това ми е струвало пари на вятъра и по-важното - много нерви, от няколко години съм решил - майстори само за строителни ремонти и колата, защото няма как. Но за битови уреди, тъй като аз нищо не разбирам, само замяна на стария уред с нов с голяма гаранция. А наистина е факт, че почти липсват специалисти за ремонт на битови уреди в града ни. То и за строителството и колите няма много избор. Всеки бяга в София или чужбина.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #3088

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    И какво излиза сега... Zerowatt е широко разпространена надеждна марка (а не бяха скъпи по спомен) и дори може би по добра от Miele ?

    Явно доста хора са ги напазарили 93-97г. (то тогава нямаше и много избор при мен), но пък си работиха и изпираха добре. В момента AEG-то ми е третата и от към шум е най тиха. Разхода за съжаление не съумях да я сравня поне с LG-то и ме е яд до някъде. Тая "кратка" програма 30мин още ми бърка не знам къде, но не обърнах внимание като купувах и мааалко ме е яд. За надеждност ще видим .... почерпил съм като я взех!

    А има една приказка - "Майстор" да не ти влиза в къщата! Зидаря казва- мазача ще го оправи след мен... мазача казва - бояджията ще го оправи след мен. В крайна сметка последния е най потърпевш И при мен трудно се намират хора за ремонти особено по електроника. Малко хора оценяват подобаващо чуждия труд. Особено качествения. Естествено в следствие на това, че никой не му се работи за "жълти стотинки" се принуждава човек да купува главно нови неща.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3089

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Към колегата от бургаския район с Аег-то.
    В последно време поръчвам само тези лагери.
    IMG_20180420_151638.jpg
    Огледайте много добре лагерно тяло,вал,втулка и носача/спукан лъч/.
    Има нещо,което не е наред.Няма как да счупи лагери за месец? Дори с китайски семеринг и лагери при правилен монтаж ще работи години.
    Семеринг поръчай в БГ-сервиз,оригинален.
    Всичко се монтира на преса или с ръчни инструменти.
    Никакви чукове!
    Този пост е редактиран от Viking72; 14-05-18 в 14:46.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #3090

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Към колегата от бургаския район с Аег-то.
    В последно време поръчвам само тези лагери.

    Огледайте много добре лагерно тяло,вал,втулка и носача/спукан лъч/.
    Има нещо,което не е наред.Няма как да счупи лагери за месец? Дори с китайски семеринг и лагери при правилен монтаж ще работи години.
    Семеринг поръчай в БГ-сервиз,оригинален.
    Всичко се монтира на преса или с ръчни инструменти.
    Никакви чукове!
    Нямам проблем с чука аз, просто се цепи стария лагер и с неговата черупка се набива новия. Не всеки има преса под ръка у дома все пак.
    Колко лагери съм набил така с баща ми, даже не помня!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе