Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 208 от 348 ПърваПърва ... 158198206207208209210218258 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,106 до 3,120 от общо 5212

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #3106

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията


    Съжалявам за поредното ми неуместно включване в този форум, но не мога да се въздържа да не цитирам един човек, много по-мъдър от мен:
    ”Не говорете, освен ако нямате да предложите нещо по-добро от тишината.”
    Има хора които харесват старото-здраво, правено да държи, има и хора които харесват новото - с лампички,много екстри... и т.н., което хвърляш след 5г и вземаш по-новото с повече лампички.
    Различни поколения - различен вкус.

    п.с. крайния резултат от прането е в друга тема(не я знам)

  2.  
     
  3. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #3107

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    И в крайна сметка е по добре човек да може да си сменя уредите на пет години,без да се тревожи за бюджета.Така правят белите хора по света

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #3108

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Има хора които харесват старото-здраво, правено да държи, има и хора които харесват новото - с лампички,много екстри... и т.н., което хвърляш след 5г и вземаш по-новото с повече лампички.
    Различни поколения - различен вкус.

    п.с. крайния резултат от прането е в друга тема(не я знам)
    Съжалявам, но мисля, че не си ме разбрал. Има хора, чиито мнения и съвети заслужават внимание, но тези хора си мерят... По този начин губят те,губим и всички, интересуващи се от темата.

  5. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #3109

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от jjf Виж публикацията
    1. LG FH2C3WD

    2. HOOVER DXOA 4438 AHC3 /2-S тази марка за пръв път я чувам, но и ма 5 г. гаранция, казаха ми, че била дъщерна на Candy

    3. ВEKO WTV 6633 B0 - не съм фен на марка Беко, но сглобката и беше добра, а и е с 5 г. гаранция

    4.ELECTROLUX EWS31074NA
    5. https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0%20%D0%BC%D0%B0%D1%88%D0%B8%D0%BD%D0%B0%20Whirlpool%20FWSG71283W%20EU
    6. https://techmart.bg/%D0%9F%D0%B5%D1%...61051%20W%20EU Индезита е най-евтиният, но единственият модел, който позволява регулиране на градусите през 10 единици
    Днес ходих и в Техномикса. За дълбочината, която търся (45 см.) набелязах и тези модели:
    1. https://www.tehnomix.bg/peralnya-bosch-wlt-24440-by гаранцията е две години, а цената е двойна на почти вскичи модели, на които съм се спрял и от немските марки това е единственото, което е с по-малка дълбочина.

    2. https://www.tehnomix.bg/peralnya-gorenje-w6823l-s гаранцията е три години, но по отношение на марката, имате ли някакви наблюдения какво е качеството ?

    Тъй като Викинг ми даде съвет "..виж разстояние от барабана до маншон,панта на люк, дръжка", какво има предвид относно разстоянието, пантата и дръжката, какво по-специално да им гледам.

    Относно Бекото, гледах го пак в магазина и ми направи впечатление, че когато натисна затворената врата, се получава леко пружиниране, нещо подобно на луфт, но ми се струва, че е от гумените уплътнения. Това нормално ли и е или вратат трябва да е плътно прилепнала, без изобщо да помръдва при настикане?

    Имам и още един въпрс. Сегашната ми пералня Канди , която е на около10-12 г. и искам да сменя, имам чувството, че не загрява водата в пералнята. Пералнята си приключва програмата без проблеми, но забелязах, че стъклото изобщо не е топло. Също така, отварях по време на пране неколкократно и водата в пералнята през цялото време беше студена. Възможно ли е нагревателят да е изгорял и въпреки това пералнята да работи или би трябвало изобщо да не завършва програмата, ако наистина имаше проблем?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #3110

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Нагревателя си е заминал със сигурност! Дрехите би трябвало да не са изпрани и даже засечени.
    Пералнята просто прескача етапа на загряване на водата.

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3111

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте колеги, предстои ми покупка на пералня и нищо не разбирам от подобен род техника. Жената си е харесала ТОВА чудо на БОШ, та някой може ли да каже дали си струва?

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3112

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Здравейте колеги, предстои ми покупка на пералня и нищо не разбирам от подобен род техника. Жената си е харесала ТОВА чудо на БОШ, та някой може ли да каже дали си струва?
    Евтините модели на Бош не си заслужават.
    Ако трябва да купуваш пералка най-добре е около пет стотачки и пет години гаранция.
    Това е за бюджетна машина.
    При сериозен проблем се сменя с нова.
    Иначе при по-скъпа машина само немски модели,ремонтно пригодни са и за части няма ядове/оригинални/.

    Макс 5 и класик 6 на Бош са с много калпави носачи,много се чупят.При този проблем го считай тотал щета.
    Не знам кой произвежда носачи за евтините модели на Бош,но са много слаби.

    Лично аз,ако трябва да купувам Бош ще е немски модел.
    За бюджетна бих купил Горение за около 500 левчета с пет години гаранция.
    Независимо,че е с лепен казан,пак ще работи около седем години.
    Едно пране с всички разходи ще е с цена под лев,което не е лош избор за бюджетна машина.

    -------
    jjf,колкото е по-малко разстояние м/у барабана и маншон,толкова по-качествена сглобка.
    Няма да къса или „захапва” дрехи, или да „ гълта” стотинки.
    При затворена врата,луфт не е допустим.
    За качеството на пластмаси си личи,има много здрави,има и чупливи.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Ако е гаранционна, да проверят електромагнитния вентил или разпределителя, в зависимост от изпълнението. Дебитът ти е нисък, не налягането.
    Нали се сещаш,че за определено време ако няма достатъчно вода дава грешка!
    Сименс са му е перфектен,не знам какво иска!
    Разпределител,какво му е значението и какво общо има с налягане и дебит?
    Магнетвентилите работят с минимум и максимум налягане,да не идваш от гората?

    Броцки от доста време пише/година/ само негативни отзиви срещу много добър модел на Сименс,не знам с каква цел??!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от sclera_bg Виж публикацията
    Нали всеки си хвали стоката... a и в шортлистата видях и модел на LG - мога да споделя впечатления за един друг 45 cm модел на марката LG F2J5WN3W. Имаме я от септември миналата година и като цяло съм повече от доволен: перем абсолютно всичко - обичайните неща плюс одеала, маратонки и други обемни вещи, не е мръднала от мястото си (мислех че при 1200 оборота ще го има това явление), тиха е (ако пуснем нещо с отложен старт, за да е готово сутринта се налага да затворим вратата на кухнята [в която е уреда], защото при центрофугиране все пак издава шум). Големия люк също е много удобен. Харесва ми реализацията на програматора и възможността да се ползва NFC с телефон за допълване на възможностите на пералнята. Не ми харесва цвета на дисплея (как свети), но на вкус и цвет...

    Е - ще изгние след 5 години, по-важното е ний да не изгнием
    Не само ще изгние,но и лагерното тяло е от сплав и при пропуск на семеринг се разкапва.
    Според теб дали бих си купил супер-дупер ЛГ за около 1000 левчета и нагоре??
    Този пост е редактиран от Viking72; 20-05-18 в 19:30.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3113

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря много за изчерпателният отговор на Viking72, единствените желания на жената е да е с 1200 оборота и да побира повечко килограми пране Бюджета който съм решил да отделя е до 800 лева. Ако имаш някакво предложение за модел, ще ме зарадваш много, защото аз ги гледам главно по дизайн а те всичките са еднакви (хареса ми на Самсунг това, че по време на пране, можеш да добавяш още с втората вратичка на люка.)

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    7
    #3114

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от jjf Виж публикацията
    ...
    Имам и още един въпрс. Сегашната ми пералня Канди , която е на около10-12 г. и искам да сменя, имам чувството, че не загрява водата в пералнята. Пералнята си приключва програмата без проблеми, но забелязах, че стъклото изобщо не е топло. Също така, отварях по време на пране неколкократно и водата в пералнята през цялото време беше студена. Възможно ли е нагревателят да е изгорял и въпреки това пералнята да работи или би трябвало изобщо да не завършва програмата, ако наистина имаше проблем?
    Няма ли терморегулатор това Канди ? ...
    Моята "италианка" беше така и се оказа, че в него е проблема .
    Или не загряваше водата или я загряваше на много висока температура и съсипваше дрехите ...

  12. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #3115

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Не съм скандинавско друже!
    .
    Прощавай ако съм те засегнал.Викинг ми напомня скандинавската митология.Акцента обаче е друг.
    И аз смятам, че колегата Броцки греши в мнението си за Сименс.Но нека всеки има правото на грешка.
    Не си струва един такъв спор да преминава в лични нападки.
    Нямам точен спмен колко Миелета са минали през мен, но общият брой перални клони някъде към 5000.Тук, в населеното място където живея ме наричат Пералнята.Може би защото ми се е случвало да се справя дори с механичен програматор на Миеле състоящ се от две отделни части..
    Нищо обаче от това няма значение и не ми дава право да говоря като истина от последна инстанция.
    Затова и не намирам за нужно да изразявам мнението си за избор на пералня.Пак затова не виждам смисъл темата да преминава в препирни.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3116

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Щом си се справил с механичен програматор на Миеле-евала,шапка ти свалям,значи си много добър!

    Имам познат в Пловдив,който възстановява всякакви програматори на пералки,но казва:
    -На Миеле/Miele/ са много сложни и не се занимавам с тях/механика/.
    Този пост е редактиран от Viking72; 20-05-18 в 21:14.

  14.  
     
  15. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #3117

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от bobbby11 Виж публикацията
    Няма ли терморегулатор това Канди ? ...
    Моята "италианка" беше така и се оказа, че в него е проблема .
    Или не загряваше водата или я загряваше на много висока температура и съсипваше дрехите ...
    Има, аз пера на 40-50 градуса, не съм пробвал да повече да видя дали ще грее, но си мислех, че няма смисъл, защото е от нагревателя.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3118

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Естествено,че ако е от старите е терморегулатор или нагревател.
    Но това се ремонтира,ама нова пералка да се купи??!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #3119

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    В упътването пише приблизително колко трае един цикъл на зададена програма. Нагряването на водата започва с малко закъснение след запълването на казана.
    Чува се много ясно, все едно завира вода в тенджера. Приблизително 10-15мин.
    Друг начин е да се влезе в сервизен режим и да се прочетат грешките. Но трябва сервизно ръководство за контролера (пералнята).

  18. jjf
    jjf е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    72
    #3120

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Viking72, в пералнята има някакви боклуци, които при запълнен барабан полепват по прането, т.е. освен, че трябва да се смени нагревателя, пералнята също трябва да се раглоби и изчисти основно. По всяка вероятност и уплътненията трябва да се сменят при отваряне, защото за толкова дълъг период, гумата е станала нееластична и при ново затваряне може да не уплътнява добре. Отделно, не се знае другите части в какво състояние са и дали имат нужда от смяна.
    Може и да бъркам, но такива са ми съображенията да не се занимавам с ремонт + притеснението ми от майстор, който не е много компетентен (последният път, когато реших да реанимирам един хладилник, платих към 200 лв. труд и материали и накрая си купих нов за около 550 лв., като реално останах с 200 лв. назад). Понеже ремонтираш перални, колко ориентировъчно струва такъв ремонт като за София, защото на мен ми се струва, че трудът и материалите ще обезсмислят ремонта ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 923
    Последно: 02-01-24, 11:40
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 18:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 14:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе