Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 223 от 348 ПърваПърва ... 173213221222223224225233273 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,331 до 3,345 от общо 5213
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #3331

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Обади ми се от Сотиров компетентна дама, която по снимката ми веднага установи неправилна употреба и, че ръжда липсва. Според нея е имало наводнения в домът ми е разбираш е капало вода точно там! Разбира се ме предупреди, че ще си платя посещението , ако било неправилна употреба. Изисках дефиниция на неправилна употреба, но не получих отговор!
    На въпросът ми, а пералнята как да опазя от вода ? Може би да си пера дрехите в леген далеч от пералнята? Не получих отговор...
    7 години - ръжда - ок. Ама 1 година ми идва в повече.
    Други освен колегата имате ли подобен проблем? Ако не ми уважат претенцията ми, се засилвам към КЗП.
    Този пост е редактиран от avenger; 18-07-18 в 21:19.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3332

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Стоянов, нещата малко ще се усложнят. Ще трябва някое говедо от Сотиров да дойде на оглед, след което да издаде протокол за проблема с ръждата и финансов документ за посещението. Него, протокола, гаранционната карта и фактурата за пералнята прилагате в жалбата до КЗП, след което чакате становище. Обикновено до месец излиза. С него (то ще е най-вероятно срещу Вас) се консултирате с адвокат и търсите друг сервиз за второ мнение, което да е във Ваш интерес. Ако не намерите, пиете една студена вода. Ако да, отивате на съд, където имате шанс за успех в начинанието.
    Успех!

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #3333

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цялат ни работа е такава, понеже се надяваме никой да не си потърси правата. Та и тук важи лозунга, че системата ни убива.
    Благодаря за съвета.

  5. Member Аватара на stoqng76
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Асеновград
    Мнения
    205
    #3334

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nakatasan Виж публикацията
    Здравейте, имам пералня Whirlpool AWO/C 71000, но нещо лагера са разхлопа и стана много шумна. Някой ако има такава пералня, може ли да сподели дали същото се е случило и как си е оправил проблема?
    Ако казана е лепен и не се разглобява,за смяна на лагери,дошло е време да помислиш за нова пералня
    А ако е разглобяем казана ,смяна на лагери ще реши проблема.Ако не можеш сам да я извършиш тази процедура,потърси майстор...Но трябва да е човек който знае и може....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,573
    #3335

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Никакво отказване. Разбират, че не си знаете правата и сте дотам. Това е била телефонистката - секретарката. Нормално е там да има вода, прах за пране и тн. Не е нормално за година работа да цъфне немската ламарина. Заминавайте в КЗП. Пуснете жалба и каквото трябва. Преди време не ми приеха телефон в гаранция, заради следи в един от ъглите и съмнение за падане. Отидохме в официалния сервиз със служител от КЗП. Веднага го приеха. Смотаната приемничка остана с пръст у ......
    Този пост е редактиран от avenger; 18-07-18 в 21:21.

  7. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    5
    #3336

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря за съдействието на Viking72! Днес поръчах от homelux.bg модела от 6-та серия (7kg пране) и очаквам утре да ми я доставят. Ще дам отзиви за модела при първа възможност.

    .............................................................................

    Само още един въпрос -заслужава ли си поставяне на допълнителни подложки срещу вибрации?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    1
    #3337

    Пералня BEKO WBF 6004C-инструкция

    Здравейте,много Ви моля ако някой има инструкция за пералня BEKO WBF 6004C да я сподели.Обърнах всичко,но не намирам такава.Предварително благодаря

  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3338

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от cecogor02 Виж публикацията
    Благодаря за съдействието на Viking72! Днес поръчах от homelux.bg модела от 6-та серия (7kg пране) и очаквам утре да ми я доставят. Ще дам отзиви за модела при първа възможност.

    .............................................................................

    Само още един въпрос -заслужава ли си поставяне на допълнителни подложки срещу вибрации?
    Има една гума,която се поставя под цялата пералка 60/60 см ,цената беше около 18-20 лв.Много по-добре от подложки,които са само за крачетата.
    Производството е българско.
    Ефектът е добър,чак аз се учудих!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от roshy Виж публикацията
    Здравейте,много Ви моля ако някой има инструкция за пералня BEKO WBF 6004C да я сподели.Обърнах всичко,но не намирам такава.Предварително благодаря
    Снимай селектора/копчето с обозначението/
    ще я разгадаем,не е американска совалка.
    Този пост е редактиран от Viking72; 12-07-18 в 15:49.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #3339

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    Обади ми се от Сотиров компетентна дама, която по снимката ми веднага установии неправилна употреба и че ръжда липсва. Според нея е имало наводнения в домът ми е разбираш е капало вода точно там! Разбира се ме оредупреди, че ще си платя посещението , ако било неоравилна употреба. Изисках дефиниция на неправилна употреба, но не получих отговор!
    На въпросът ми, а пералнята как да опазя от вода ? Може би да си пера дрехите в леген далеч от пералнята? Не получих отговор...
    7 години - ръжда - ок. Ама 1 година ми идва в повече.
    Други освен колегата имате ли подобен проблем? Ако не ми уважат претенцията си се засилвам към КЗК.
    Ако не ти уважат гаранцията задължително отивай в КЗП, че в КЗК за друго се ходи до колкото знам.

    Иначе както и аз споменах моята 2 годишна също има, но е съвсем малко и доста на вътре. Е след 2 3 години сигурно ще стане като твоята. Това с неправилната употреба е направо смешно, но за съжаление всички опитват . Търси си гаранционно обслужване до дупка. Вече прекаляват тези пишман вносители и "официални представители". Като ти продават са силни - най големите сме. Като се наложи после да ти помогнат те пращат за зелен хайвер.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3340

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от stoyanow Виж публикацията
    Обади ми се от Сотиров компетентна дама, която по снимката ми веднага установии неправилна употреба и че ръжда липсва. Според нея е имало наводнения в домът ми е разбираш е капало вода точно там! Разбира се ме оредупреди, че ще си платя посещението , ако било неоравилна употреба. Изисках дефиниция на неправилна употреба, но не получих отговор!
    На въпросът ми, а пералнята как да опазя от вода ? Може би да си пера дрехите в леген далеч от пералнята? Не получих отговор...
    7 години - ръжда - ок. Ама 1 година ми идва в повече.
    Други освен колегата имате ли подобен проблем? Ако не ми уважат претенцията си се засилвам към КЗК.
    Кажи им културно,че панела трябва да се обработи с пясък и след това прахово-За Тяхна сметка!
    Иначе за неправилна употреба им тегли и една от мен!
    Малко са такива потребители като теб,които си слагат праха в барабана!

    ------
    Ама,когато Викинга пише,че ще Ви обвинят в неправилна употреба,майтап Ви се струва!
    Тези цървули ги познавам много добре!
    За компетенцията на Сотиров/сервиз/??
    Без коментар...
    Сигурно на десет човека по телефона,обяснявах какво търся за стара Бош-ка/миялка/,накрая поръчах от нацистите,щото тези шляпари ИЧ ги няма!!
    Този пост е редактиран от Viking72; 12-07-18 в 16:11.

  13. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    960
    #3341

    Отговор: Пералня BEKO WBF 6004C-инструкция

    Цитат Първоначално публикувано от roshy Виж публикацията
    Здравейте,много Ви моля ако някой има инструкция за пералня BEKO WBF 6004C да я сподели.Обърнах всичко,но не намирам такава.Предварително благодаря
    Гледам има някаква с XC накрая, едва ли има съществена разлика. На руски някакв. Ето и друга с RS накрая, на английски е.
    Инак пералнята прилича на един тъп Sang, който имах. Ползваше се години с ей тази табличка. Ето същото и като картинка:

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Karata; 12-07-18 в 16:22.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    378
    #3342

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Ако не ти уважат гаранцията задължително отивай в КЗП, че в КЗК за друго се ходи до колкото знам.

    Иначе както и аз споменах моята 2 годишна също има, но е съвсем малко и доста на вътре. Е след 2 3 години сигурно ще стане като твоята. Това с неправилната употреба е направо смешно, но за съжаление всички опитват . Търси си гаранционно обслужване до дупка. Вече прекаляват тези пишман вносители и "официални представители". Като ти продават са силни - най големите сме. Като се наложи после да ти помогнат те пращат за зелен хайвер.
    КЗП! Моя грешка. Извинявам се, за което.

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Кажи им културно,че панела трябва да се обработи с пясък и след това прахово-За Тяхна сметка!
    Иначе за неправилна употреба им тегли и една от мен!
    Малко са такива потребители като теб,които си слагат праха в барабана!

    ------
    Ама,когато Викинга пише,че ще Ви обвинят в неправилна употреба,майтап Ви се струва!
    Тези цървули ги познавам много добре!
    За компетенцията на Сотиров/сервиз/??
    Без коментар...
    Сигурно на десет човека по телефона,обяснявах какво търся за стара Бош-ка/миялка/,накрая поръчах от нацистите,щото тези шляпари ИЧ ги няма!!
    Все пак се надявам “майстора” (понеже името не му знам още) да е човек и да си констатира дефект.
    Не жела нищо повече или по-мако за това, за което съм платил.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3343

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Стоянов,сори ама от кой град/населено място/ си,не че има значение.
    Интересното,че ако си извън София/далеч/,изпращат „Сотиров”,а не най-близкият оторизиран за района.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Стоянов, нещата малко ще се усложнят. Ще трябва някое говедо от Сотиров да дойде на оглед, след което да издаде протокол за проблема с ръждата и финансов документ за посещението. Него, протокола, гаранционната карта и фактурата за пералнята прилагате в жалбата до КЗП, след което чакате становище. Обикновено до месец излиза. С него (то ще е най-вероятно срещу Вас) се консултирате с адвокат и търсите друг сервиз за второ мнение, което да е във Ваш интерес. Ако не намерите, пиете една студена вода. Ако да, отивате на съд, където имате шанс за успех в начинанието.
    Успех!
    Пак си се напушил или бирата ти е в повече!
    С второто становище от друг сервиз,си обърши задника!
    Смятам,че ме разбра??

    Много неща трябва да се променят!
    Като направя рекламация,да треперят,а не да се опитват да ми обясняват,че съм тъп и технически задръстен!!!
    Този пост е редактиран от Viking72; 12-07-18 в 18:00.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #3344

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Вищинг, иди си виж котела, да не гръмне! Не , че нещо, ма и да ти обяснявам разни рацоти, едва ли ще ме разбереш. Драскай си глупости, не ми пречиш

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3345

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Няма нужда да ми обясняваш!
    Понеже не си наясно,ти обяснявам-Тежката дума е на Сотиров!!
    Така,че дали съм Викинг или „Вищинг” има разлика !
    Убаво,че Миелето ти е с емайлиран преден панел,иначе сигурно и ти щеше да ревеш като вдовица за.....

    Някога твоята умна главица,замисляла ли се е защо „тъпите” инженери на Miele са прецинили, че предни панели трябва да са емайлирани??

    ----
    Гърмящи котли съществуват само във въображението на празни глави!
    Пишеш се на тарикат?
    Панелът трябва да има пълна обработка,от двете страни и никога няма да има ROST!
    Жив и здрав,надявам се от калпавата вода във Филибе,да не се разкапе носача,защото тогава ще ти го.....
    Този пост е редактиран от Viking72; 12-07-18 в 20:04.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе