Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 173 от 348 ПърваПърва ... 123163171172173174175183223 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,581 до 2,595 от общо 5217
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #2581

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Той швабата само софтуера за диагностика му е 5-6 хил. евро минимум.И гаечните ключове в сервиза още толкова.За другата апаратура и инструменти нещата са още по дебели.Колко искаш да ти вземе?А чичо Гошо който работи предимно с чук,клещи и тел 70 кинта днес му идват чисто.Ще има и за домучадиото,ще има за него за биричка в каварталното кръчме.
    Viking72 одобрява това.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2582

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    ИЗВЪН темата!Съгласен,майстора действително беше с име Георги.С ремонта на елктромагнитният клапан минах още 75000км и си продадох автомобила с изправен авансатор.
    Мисълта ми беше друга.
    В БГ търсим начин за ремонт,на запад се заменя с ново.
    А бати Гошо беше оборудван със стенд за горивни помпи и дюзи.Инструменти и тн.бяха качествени,технологична връв нямаше/тел/.
    На швабите не отстъпваме по сръчност.
    Работим ли с тяхни материали,инструменти и спазваме технологиите им!Не става въпрос за инженерни решения,а за изпълнение!
    Този пост е редактиран от Viking72; 08-11-17 в 14:02.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #2583

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Много ясно, по тамошните сервизи да не мислиш, че ще те облужи някой по-различен от Хасан или Кжищов

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #2584

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Много ясно, по тамошните сервизи да не мислиш, че ще те облужи някой по-различен от Хасан или Кжищов


    Много си грешка...зависи колко си готов да цакаш.Ако искаш да минеш по тънката лайсна с някоя китайска част или втора употреба единствената опция е или Хасан или Кжищов,и ще ти вземат за труд на половината което ще ти вземе немеца или холандеца.Ама и гаранцията ти е до вратата...тоест веднага щом излезеш от сервиза му се счупи, ще ти извади от девет кладенеца вода как по твоя вина се е счупило и как това е риска на част втора употреба Има си и сервизи със само баш немци и холандци,но там никой не ти се занимава с китайски части или втора употреба боклучак,слага ти орджиналдъ дава ти 2 години гаранция и на часта и на труда и спиш спокойно.Ама там и тарифите са други.Тази пералня която ползвам сега преди да се инсталира се слагат от долу две дунапрени ленти уж да е по тиха.Елементарно уотсън,махаш хартията върху тях и ги лепиш от долу по една от всяка страна.За две секунди работа.Не трябва да си специялист, че да го направиш.Обаче аз си се обадих на най-големия специялист по перални в града баш кореняци холандци,Херман се казва човека.След два дойдоха с още един холандец с дървените кломпи както си ходят само и единствено холандците.Единия само надигна пералнята,другия ги лепна за 2 секунди и 50 ойро ми искаха.Така, че всичко зависи колко си готов да цакаш

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    ИЗВЪН темата!Съгласен,майстора действително беше с име Георги.С ремонта на елктромагнитният клапан минах още 75000км и си продадох автомобила с изправен авансатор.
    Мисълта ми беше друга.
    В БГ търсим начин за ремонт,на запад се заменя с ново.
    А бати Гошо беше оборудван със стенд за горивни помпи и дюзи.Инструменти и тн.бяха качествени,технологична връв нямаше/тел/.
    На швабите не отстъпваме по сръчност.
    Работим ли с тяхни материали,инструменти и спазваме технологиите им!Не става въпрос за инженерни решения,а за изпълнение!



    Така е,на запад се заменя ново защото труда се заплаща на час и често един ремонт излиза в пъти по скъпо от самата част.И често заменянето с нова част е много по ефтино от ремонтиране, а и новата част си е с 2 години гаранция.А и често тия 70 лв чичо Гошо си ги слага чисто в джеба,понеже българската данъчна система още от бай тошово време грам не е мръднала на пред.И всеки си плаща кой колкото иска данъци и само 10% на 100.Тука не можеш да скриеш една стотинка и можеш да стигнеш и до 52% на 100.Иначе за сръчност даже бих казал,че сме и по сръчни.Всичко каквото съм си правил в България съм много доволен.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #2585

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    И тук и там частите са скъпи, както и услугата. На пералня 600 лв, за която й искат 300лв за ремонт, защото не е в гаранция, е бая. Същото и при дойчовците и т.н. Направо купува нова за 600 лв и с 5 години гаранция. След ремонт няма йок. Наздраве с дюлка!
    chany одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #2586
    Здравейте!
    Сдобих се тази пералня. Дори не ѝ знам модела. За това давам снимки.Нямам и никакво ръководство за ползване. Само я пуснах за тест на празно и работи. Лявата врътка е за центруфуга. Това ми е ясно . И програматора е направен основно на 4-5 в зависимост от тъканите . Като на самите програми са дадени и температурите. Имам и три индикатора като за отложен старт ли не знам. Имтересуват ме продължителността на програмите. Като цяло майка ще я ползва и няма да ѝ ползва всички програми. А само една най-вероятно . Да е с продължителност час - час и нещо.. Ако има начин да разбера продължителността на програмите ще е идеално. Или ръководство дори и да не е на бг. Може и на англ. Ще съм много благодарен
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2587

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Как само една програма?
    Пералнята си има всичко.
    Програмата за памук е най-дълга.
    Имаш детски дрехи.Ръчно пране.
    Листото е за нежни тъкани и пердета.
    Мини/кратка/ за дрехи около 2,5кг,ползва се лятото за потни дрехи.
    Микс е за смесени материи.

    Има плакнене и допълнителна центрофуга.
    Точно време на всяка програма не знам.
    Майка ти няма от какво да се плаши,пералнята е елементарна за управление.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #2588

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    [QUОТЕ=Vіkіng72;844330]Kaĸ caмo eднa пpoгpaмa?
    Πepaлнятa cи имa вcичĸo.
    Πpoгpaмaтa зa пaмyĸ e нaй-дългa.
    Имaш дeтcĸи дpexи.Pъчнo пpaнe.
    Лиcтoтo e зa нeжни тъĸaни и пepдeтa.
    Mини/ĸpaтĸa/ зa дpexи oĸoлo 2,5ĸг,пoлзвa ce лятoтo зa пoтни дpexи.
    Mиĸc e зa cмeceни мaтepии.
    Oxxx иcĸaшe ми ce дa ѝ e лecнo нo нe e. Tя e cвиĸнaлa нa cтapa индeзит, ĸъдeтo ce въpти пpoгpaмaтopa дoĸaтo cинcвъpши пpoцeca пo пpaнe . Tyĸ e дpyгo нeщo. Дoтyĸ мe e paзбpaлa. Taзи миĸc мaй щe e зa нeя , нo въпpoca дa нe e. 3 чaca. A и нямa тeмпepaтypa нa тaзи пpoгpaмa. He e яcнo ĸaĸ пepe. A тaзи пpoгpaмa ,ĸoятo e oтдoлy cъc знaĸa зa цeнтpyфyгa. Toвa ли e пpoгpaмa зa дoпълнитeлнa цeнтpyфyгa

    Имa плaĸнeнe и дoпълнитeлнa цeнтpoфyгa.
    Toчнo вpeмe нa вcяĸa пpoгpaмa нe знaм.
    Maйĸa ти нямa oт ĸaĸвo дa ce плaши,пepaлнятa e eлeмeнтapнa зa yпpaвлeниe.[/QUОТЕ]

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2589

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не знам,защо си копирал поста?
    Микса е 40 минути,кратката е 30
    минути.
    По принцип на старата ми Уърпул ползвах тази програма /допълнително центрофуга/.Да точно това като „пружина”.
    Като и свикне,ще бъде доволна от програматора и управлението му.

    За нежните тъкани -пердета,коприна.
    Програмата е листо или ръката.
    Чаршафи и макс наторваване-памучната програма.
    Преждата е за вълна около 2-2.5кг.
    Дрехата с петно е за нормално замърсяване.

    Двата бутона под катинара-левият допълнително плакнене/едно или две/,десният за пране с повече вода.
    Купи си мокри кърпички!Търкаш пожълтялата пластмаса-ефкта е уникален.
    Този пост е редактиран от Viking72; 09-11-17 в 18:40.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #2590

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря за инфото. Това с молроте кърпички ще го пробвам. Но не е драма. С меглио пробвах и това е резултата след него. Преди това нямаше голяма разлика. А тези кратките на какви температури перат ми е интересно. Това като не можеш сам да си определяш темп ще е малко кофти. Тази програма с петното ми се струва близка до тази,която майка ми използва , но няма опцоя за по - ниски градуси. Тази с петното ми казаха , че е над 3 часа. Мн дългичка минсе струва и не толкова икономична.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #2591

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    За да не бъдем голословни. Това е най-скъпия модел Сименс, който намерих да се продава в България. Пералня струваща над 3000лв с енергиен клас А+++ -50% или харчеща под половината ток на моделите А+++.

    https://www.tehnomix.bg/edra-byala-t...wm-14-u-640-eu
    Сиеменсите - немските барабани, са технологично и финансово изостанали от Чин-Чан-Чуните Пералня WW10H9600EW/EO | SAMSUNG България Наздравец!

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2592

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Личното ми мнение,е че температурата трябва да е фиксирана.Единствено при памук може да варира.Кратките програми са с температура 40°С.Тази с петно трябва да е 60°С.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #2593
    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Личното ми мнение,е че температурата трябва да е фиксирана.Единствено при памук може да варира.Кратките програми са с температура 40°С.Тази с петно трябва да е 60°С.
    А ми като за начало ще ги поизредя, за да видя кое как чрез практиката ще ѝ кажа на прост бг език кое какво е. От утре ще пера аз .
    Благодаря все пак. Доста ми помогна

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,587
    #2594

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от MatZo Виж публикацията
    А ми като за начало ще ги поизредя, за да видя кое как чрез практиката ще ѝ кажа на прост бг език кое какво е. От утре ще пера аз .
    Благодаря все пак. Доста ми помогна
    Toчно така. Експеримент трябва.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #2595

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Открих модела.По скоро ръководство на Бг-ски език.Модела е някой от тези в ръководството BEKO WMD 25060 R / 25100 T/ 25120 T / 25080 T / 25080 TS / 25100 TS / 25100 TBL
    Oбщото е,че имат еднии същи програми.
    ще прикача файл, ако някой търси времето на програмите.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе