Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 3 от 348 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 5212

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    53
    #31

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    ... но няма такова животно - оптичен програматор.
    Сигурен ли си в това? Така ми казаха в сервиза на Миле, като питах какви са програматорите. А самият ключ се върти съвсем леко, няма го това чувство на превключване на контакти като при старите перални.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #32

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Не знам какво са ти казали в сервиза на миеле и какво точно се имали предвид.То вече няма програматори, камо ли оптични.Ключовете на всички перални отдавна са галетни превключватели, които се въртят леко и в двете пдсоки, а на механичните програматори движението е в една посока.
    Ето ти сервиз мануал
    http://elektrotanya.com/miele_w800,8.../download.html
    Можеш сам да потърсиш този оптичен програматор.Снимките са от оргиналната документация на Миеле.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    53
    #33

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Ето ти сервиз мануал
    Мерси.
    Ето и от мен един линк за менюали на Миле:
    http://www.miele.co.uk/customer/Oper...tructions.aspx

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    31
    #34

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря за линковете,но в тях не мога да намеря ръководство за Miele Hydromatic W698.Сигурно защото е доста старичка.То не че кой знае какво има да се изучава,но изглежда няма бутон за изключване на центрофугата,от което жена ми е леко недоволна.В Гугъл има разни сайтове,които ти предлагат срещу регистрация да ти свършат работа,но не ми вдъхват доверие.Можете ли да помогнете?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    53
    #35

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от ravema
    Благодаря за линковете,но в тях не мога да намеря ръководство за Miele Hydromatic W698.Сигурно защото е доста старичка.То не че кой знае какво има да се изучава,но изглежда няма бутон за изключване на центрофугата,от което жена ми е леко недоволна.В Гугъл има разни сайтове,които ти предлагат срещу регистрация да ти свършат работа,но не ми вдъхват доверие.Можете ли да помогнете?
    Изтегли от наличните манюали, гледай таблото да е горе-долу същото, номерът на модела не е толкова от значение. Истина е, че тези ръководства са изключително трудно намираеми, на някакви по-разбираеми езици като английски.
    Няма отделен бутон за изключване на центрофугата, но има програми за вълна и деликатни тъкани, които са без центрофуга. Освен това на селектора на оборотите за центрофуга има положение "without final spin".
    Разгледай някое описание от наличните, принципът на действие е еднакъв при всички Miele-та и ще ти бъде от полза.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    31
    #36

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Ljubon
    Изтегли от наличните манюали, гледай таблото да е горе-долу същото, номерът на модела не е толкова от значение. Истина е, че тези ръководства са изключително трудно намираеми, на някакви по-разбираеми езици като английски.
    Няма отделен бутон за изключване на центрофугата, но има програми за вълна и деликатни тъкани, които са без центрофуга. Освен това на селектора на оборотите за центрофуга има положение "without final spin".
    Разгледай някое описание от наличните, принципът на действие е еднакъв при всички Miele-та и ще ти бъде от полза.
    Селектора на този модел е едно двустепенно ключе,с което избираш 700 или 1100 оборота.Друго няма.Благодаря все пак.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    2
    #37

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте. Имам един въпрос - толкова ли бързо се развалят пералните, които са поставени в банята и особено ме стресна частта за токовия удар? Моята баня е разделена на две части-първо е суха част, където са пералнята, бойлера, мивката и тоалетната, а след това има отделена част със стена и стъклена врата с височина 2м., където се къпем. Имаме вентилатор, които много добре изсмуква парата, но все пак не е идеално. Сега ще търсим нова пералня и се чудя първо каква да си купя и второ - има ли смисъл да давам излишни пари (т.е.защо да не си намеря някоя по-евтина) , ако ще се развали бързо. Нямам вече вариант да махна пералнята от банята, защото първо действахме, а после мислихме какъв е по-разумният вариант.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #38

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    След като е в отделна, суха част и се вентилира може да остане в банята.Що се касае до новата пералня не е задълително да се повреди по-бързо.Факт е обаче значително по-високият процента на уреди дефектирали в гар.срок.От там и големината на гар.срок става един от важните фактори определящи избора на пералня.Пералня с 5 години гаранция бих я предпочел дори и марката да не е толкова реномирана.
    Поразгледай из форума и пиши ако имаш въпроси.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    20
    #39

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте и от мен. Спрели сме се на два модела пералня: Горене http://www.gorenje-dom.com/peralni/WS%20512%20SYW.html и Аристон http://www.electron.bg/product_info....ucts_id=56138, но все още се чудим коя да е. И двата модела са тесни (42-44 см) тъй като сме с ограничено място, ще я слагаме в банята, но в сухата част (банята сме я разделили на две части, мократа част е за къпане и е отделена с 4 см праг и 2 м параван от сухата част. Мократа част има и прозорец, който е 0,63 кв.м. и вентилатор). Така че, мисля съм намалил минусите до MIN, които ще влияят на нормалната работа на пералнята. Остава да изберем марката. От прочетеното до тук оставам с убеждението че Горене са по-добри от Аристон. Още повече че Аристон има повече електроника, което на мен много не ми харесва и всевъзможни екстри, които едва ли ще се ползват някога. Колкото по-просто, толкова по-добре - поне според мен. Незнам дали е за притеснение, факта че останалите домакински уреди - фурна, съдомиялна и хладилник също сме ги набелязали да са Аристон, но за тях ще пиша в другите теми. Ако някой има мнение по въпроса, моля да помага. Предварително благодаря.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    253
    #40

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Ето още едно предложение от мен http://www.techno-mix.com/PERALNI-MA...-20262-BY.html в случай, че се побираш в бюджета. Модела е немска зглобка, с 5 г. гаранция, и си заслужава парите, ако можеш да си го позволиш! Успех От Аристона бегай далече!

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #41

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    От около година и половина на пазара са пералните на Panasonic. Макар и с доста скромен опит в производството на бяла техника, не може да се отрече, че още с първите модели , които се появиха, пералните са просто невероятни като качество и надежност.

    -7 кг. дрехи изпрани с 41 литра вода, при стандартни размери, като класическите 5 кг модели, благодарение на иновационно накланяне на казана.
    - инверторно захранване на мотора - изключително тих, с много плавно развъртане и центрофуга до 1600 оборота ( регулируеми)
    - от потребителска гледна точка - това което много ме кефи е че моделите не са с биметални ключалки а с електромагнитни, при които няма изчакване от няколко минути за отключване след края на програмата. нещо повече, след завършване на прането пералнята автоматично отваря люка и се самоизключва от електрозахранването. огромен кеф ми е да гледам двустепенната панта на люка - с този механизъм има 180 градуса отваряне - красота

    Пералнята я имам вече повече от година и жената няма никакви забележки, спрях от движение една напълно работеща Indesit след голямо мрънкане, но в края на краищата половинката наистина се убеди в приимуществата на "седмиците"

    Препоръчвам на всеки който е отделил хиледарка за пералня - само Panasonic

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #42

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Бюджета е до 400лв. Сега BEKO WMB 50811 F е за 379лв на промоция. Някой има ли впечатления за марката / модела ? От 2-ма познати имам добри отзиви, но те са с други модели.
    От значение е и дебелината - тази е 45см, реално в най-дебелата си част е около 49см. По-дебела не ми върши работа-ще е пъхам в шкаф под кухненския плот.
    Друг вариант е DAEWOO WM DWD M8031 - също за 379 лв. , но не пише дали има регулиране на температурата - ще видя в магазина.
    Видях-има регулиране на темп., даже има и отложен старт и разни други екстри... и сега коя да взимам?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    13
    #43

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте! Какво бихте казали за тази пералня: http://www.technomarket.bg/products/...nussi-zwg5120p
    Устройва ме цената и дълбочината от 50см. А сега е и на промоция с 55месеца гаранция.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    143
    #44

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kokotv
    Здравейте! Какво бихте казали за тази пералня: http://www.technomarket.bg/products/...nussi-zwg5120p
    Устройва ме цената и дълбочината от 50см. А сега е и на промоция с 55месеца гаранция.
    Никакви спецификации не намерих за нея. Ама измери ли я в най-дебелата и част- да не би да е по-дебела? Вчера мерих разни перални тези дето са по каталог са 45см реално излизат в най-дебелата си част са към 49-50см.
    Естествено ако няма да е пъхаш в шкаф не е от толкова значение колко см е в най-дебелата си част.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #45

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от nebelservice
    От около година и половина на пазара са пералните на Panasonic. Макар и с доста скромен опит в производството на бяла техника, не може да се отрече, че още с първите модели , които се появиха, пералните са просто невероятни като качество и надежност.
    Скромен, скромен... Колко да е скромен...?
    Пропускате, че Panasonic купиха моята любима марка /няма да я споменавам, за да не й правя реклама/.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 348 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 923
    Последно: 02-01-24, 11:40
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 18:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 14:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе