Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 5 от 348 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 5213
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #61

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Трудно ще намериш вече пералня с механичен програматор-поставят ги само в най-ниският клас. Повечето са с електронен.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    72
    #62

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря колега,най вероятно утре ще я взема,а и както казват всичко е на късмет.Поне 5 години ще е в гаранция.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    53
    #63

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от pi6ligara
    Поне 5 години ще е в гаранция.
    Дано обаче тази гаранция е истинска, че има хора с побелели коси от разправии и чакане в гар. срок.

  5. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    8
    #64

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от prince
    defcon3,
    Позволявам си да ти препоръчам следните модели:
    http://siemens.expo2000.bg/do.php?el...ralni&model=WM 16S741
    http://bosch.expo2000.bg/uredi-za-do...ushilni&pid=62
    http://bosch.expo2000.bg/uredi-za-do...ushilni&pid=55
    Двете Бош са произведени в Германия. Мисля, че и Сименс-а е със същия произход, но не съм сигурен.
    Успех в избора и покупката!

    P.S. За съжаление, нещо не се получава с линка за Сименс! Мисля, че не е трудно да го намериш по продуктовия номер.
    Благодаря за препоръките - май ще се насоча към Бош. Днес, докато разпитвах в магазина до нас за моделите на Бош, получих предложение за следните модели:

    Bauknecht WA9586 (последна бройка, видимо "разглеждана" стотици пъти)
    Electrolux WA 4 E
    Zanussi ZWF 1621

    като техника на дълго и нашироко ми обеснява как Зануси-то било същото като Електролукса, но с различни копчета и по-евтино, щото не било баш-баш марково като Електролукса...

    Мога ли да ви помоля да ми направите сравнително подреждане - от изброените до тук модели или марки, коя е най-добра и евентуално за резерва претендента, или #2 от изброените?

    Предварително благодаря

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #65

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от defcon3
    ...
    Bauknecht WA9586 (последна бройка, видимо "разглеждана" стотици пъти)
    ....
    като техника на дълго и нашироко ми обеснява как Зануси-то било същото като Електролукса, но с различни копчета и по-евтино, щото не било баш-баш марково като Електролукса...

    Мога ли да ви помоля да ми направите сравнително подреждане - от изброените до тук модели или марки, коя е най-добра и евентуално за резерва претендента, или #2 от изброените?
    Bauknecht е много добра марка, но не зная да се внасят официално. Бих се радвал, ако присъстват и те на нашия пазар!
    Наистина Zanussi е част от Електролукс груп. Но по същата логика и Електролукс са като АЕГ, "но с различни копчета и по-евтино, щото не било баш-баш марково като АЕГ-то" До някъде е така, но не точно. Всяка марка е позиционирана в даден сегмент и покрива критериите на този си сегмент, а от там респективно и цената.
    Лично аз, бих подредил моделите, както съм ги посочил, като за Бош няма значение коя е №2 и №3.
    Но това е мое лично мнение
    Все пак, последната дума и решението са твои!

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    8
    #66

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Мерси за коментара. Ако правилно чета написаното, Сименс, Бош и Баукнехт са в по-високия сегмент, докато Зануси е под тях. Миеле май са си в техен отделен сегмент над изброените, ако цената е някакъв индикатор?

    Старая се преди да пиша да прочета написаното от знаещите тук, както от уважение, така и с надежда да не пиша глупости

    На първата страница на тази тема пише: "Шампиони по издръжливост са шведските и австрийските перални, като могат да изкарат и 20 години. " Въпроса ми е - кои са тези марки и къде са в ценовия диапазон: при Миеле или Сименс/Бош/Баукнехт?

    Благодаря

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    6
    #67

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте!
    Моля за съвет или споделяне на опит! Проблема ми е следният:
    Имаме пералня Аристон Маргерита 2000.Вчера установих,че сушилката в пералнята не работи. Всъщност пералнята си изпълнява програмата,както и се чува характерният звук при изпълняване на сушенето,но като свърши и извадиш дрехите,установяваш че са си пак толкова мокри,колкото и без да ги сушиш. За да не останете с погрешно впечатление,че нещо сме объркали сложихме сушилката на програма Extra dry,което би трябвало да означава,че са много добре изсушени. Както казах моля за съвет или споделяне на опит с подобен проблем!Предварително благодаря!

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #68

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от prince
    Bauknecht е много добра марка, но не зная да се внасят официално.
    Това е Whirpool производство за Германия.И са си точно копия на модели Whirpool, а не покриващи различен сегмент продукти.
    Цитат Първоначално публикувано от Georgit
    Здравейте!
    Моля за съвет или споделяне на опит! Проблема ми е следният:
    Имаме пералня Аристон Маргерита 2000.Вчера установих,че сушилката в пералнята не работи. Всъщност пералнята си изпълнява програмата,както и се чува характерният звук при изпълняване на сушенето,но като свърши и извадиш дрехите,установяваш че са си пак толкова мокри,колкото и без да ги сушиш. За да не останете с погрешно впечатление,че нещо сме объркали сложихме сушилката на програма Extra dry,което би трябвало да означава,че са много добре изсушени. Както казах моля за съвет или споделяне на опит с подобен проблем!Предварително благодаря!
    Не виждам как бихме могли да помогнем, освен с баналния съвет да се обърнеш към сервиз.Звука който чуваш не е от нагревателя, а от въртенето на барабана и вентилатора,така че той не може да е някакъв критерий.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    6
    #69

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    О.К!
    Благодаря! Тогава да ми помогнете със съвет за читав сервиз във Варна. Само не и Кондор,разбира се!

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #70

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Това е Whirpool производство за Германия.И са си точно копия на модели Whirpool, а не покриващи различен сегмент продукти.
    Благодаря за инфото!
    Но щом качеството е предназначено за този пазар е логично да бъдат по-добра алтернатива от продавания тук Whirpool.
    Дано колегата, defcon3, да е направил удачен избор!

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    8
    #71

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Признавам си, изкушен съм от Бош и Миеле. Нямам срок за закупуване, за това ми се искаше да погледна и легендарните шведски и австрийски марки, но досега не успях да намеря за кои става дума


  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    1
    #72

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    siemens

  16. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #73

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    В най-неподходящият момент ми се скапа пералнята. Средствата са силно ограничени, а не може без такова съоръжение. Моля помагайте със съвети и предложения. Нямам претенции към екстри, само да е здрава, да не ставам абонат на сервизите. Какво минимум трябва да има една пералня. Изобщо всичко ще ми е от полза. Знам, че има много изписано, но ми трябват конкретни съвети и мнения. До една седмица трябва да измисля нещо.

  17. nkd
    nkd е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    2,044
    #74

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от abv
    В най-неподходящият момент ми се скапа пералнята. Средствата са силно ограничени, а не може без такова съоръжение. Моля помагайте със съвети и предложения. Нямам претенции към екстри, само да е здрава, да не ставам абонат на сервизите. Какво минимум трябва да има една пералня. Изобщо всичко ще ми е от полза. Знам, че има много изписано, но ми трябват конкретни съвети и мнения. До една седмица трябва да измисля нещо.
    Виж това
    http://www.technomarket.bg/products/...wm-dwd-fd1473d
    мотора е директ-драйв (без ремък) made in Korea , отличен дизайн , клас АА , 8кг. товари , 1400 об. няма конкуренция цена/ качество.
    Преди три години си закупих от първите перални на тази марка в ТМ(с по- скромни възможности ,но на по-висока от тази цена) с големи съмнения и терзания , но останах приятно изненадан и съм изключително доволен ,като се има пред вид ,че всеки ден поне по един път се пуска.Преди това имах Аристон Маргерита, на която ел. платката горя няколко пъти и накрая я хвърлих.

  18. abv
    abv е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    459
    #75

    Re:Перални / FAQ - избор, обсъждане, мнения

    Надхвърля ми бюджета. И тия 8 кг ми се виждат много.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 348 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе