Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 338 от 349 ПърваПърва ... 288328336337338339340348 ... ПоследноПоследно
Резултати от 5,056 до 5,070 от общо 5221
Like Tree1054Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #5056

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    сега загледах и тая - https://www.tehnomix.bg/peralnya-bosch-wal28rh0by - 10кг не предполагат ли по-усилена конструкция и амортисьори? 6-та серия е и не знам доколко е голяма разликата с 8-ма освен, че 8-ма уж се прави в Германия (пак от Хасан и Сбигнев ама в немски завод )

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #5057

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    сега загледах и тая - https://www.tehnomix.bg/peralnya-bosch-wal28rh0by - 10кг не предполагат ли по-усилена конструкция и амортисьори? 6-та серия е и не знам доколко е голяма разликата с 8-ма освен, че 8-ма уж се прави в Германия (пак от Хасан и Сбигнев ама в немски завод )
    Разгледай HomeProfessional моделите. Взех такава, 1 г, засега е доволна жената. Имай в предвид , че е тежко немско кубче, малко по -дълбоки са и са около 90 кила..
    svetlio1 одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    612
    #5058

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    И ние сме с Home Professional от година и малко. Лично аз не съм особено впечтален. Живот и здраве, следващата ще е Miele. Със сегашната търсихме единствено инокс и нямаше особено голям избор. Старото ни AEG (ниска серия) имаше по-добра сглобка и по-качествени пластмаси от този Bosch.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #5059

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    И ние сме с Home Professional от година и малко. Лично аз не съм особено впечтален. Живот и здраве, следващата ще е Miele. Със сегашната търсихме единствено инокс и нямаше особено голям избор. Старото ни AEG (ниска серия) имаше по-добра сглобка и по-качествени пластмаси от този Bosch.
    AEG, до 7-ма серия, са всичко в едно, по отношение на казан , барабан и лагери и се сменя цалото! А за външния вид и сглобка - и да е мега яко супер качествена пластмаса, ми е все тая, след като ще дам 600лв за казан с барабан, заради едните лагери след 3-4-5г и свършила гаранция - мерси!

  6. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #5060

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ми в къщата имаме от 4-та и 6-та серия на Бош купувани тая и миналата година - всичко, което гледах на АЕГ в подобни бюджети беше меко казан разочароващо. Сегашните ако са по-добре - ОК , аз затова първо питах и за модели на АЕГ - уж имат повече програми (+пара), че и като още един + са с 5г. гаранция. Ама и предният път бях тръгнал за АЕГ и се отказах и сега май няма да е АЕГ.
    Хоум професионал има само по един модел и ми идва леко скъп, но е добър вариант, че и май само при него видях програма за завивки - сега няма нищо интересно като промоции и поне да си бяха с 5г. гаранция .
    Ще изчакам септември да видим - набелязал съм 2-3 модела на Бош.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,276
    #5061

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    И за какво ти е точно пък програмата за завивки?
    Пускаш ги на 60 градуса бяло (цветно) на по-ниски обороти и си готов. И без това тези "специални" програми са с ограничено тегло.

    Едно време имаше програми бяло, цветно, накисване, изплакване, центрофуга и изпомпване на водата. С вариации според зададената температура, ако няма регулатор. В общия случай 8-10. Сега за всяка дреха програма слагат, за да има с какво маркетолозите да лъжат клиентите.
    По-важното е какъв е казана, да не къса дрехите и при високите обороти да не влизат през отворите му. Добавянето на допълнителна вода е задължително, че с тези зелени глупости без вода перат или по-точно бръмчат и харчат ток само. Балансировката и шумът е другият важен фактор.
    За какво са ми Wi-Fi, пара и т.н.? Трябва и умен кран да и купя на пералнята. Ама трябва да предупредя енергото да не ми спира тока, че съм задал дистанционно пране...
    podredko и Palev харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #5062

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Много добре си перат новите машини. Прочетете си упътването как да ги използвате. Сегашните харчат много по-малко ток от преди и използват по-малко вода точно заради икономията на ток. 80-90% от разхода на ток е за топленето на вода.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    612
    #5063

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    За мене е скандално в топ модела на Bosch да липсва water plus функцията. Но как и да е. Новите AEG може наистина да са зле, откакто взехме нашата не съм гледал повече. Хубавите Miele-та (не с пластмасовия казан) със сигурност изжгледат (и са) доста по-качествени. Като цяло с повечето уреди върви на зле работата откъм качество и изпълнение.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,600
    #5064

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от CubanLinx Виж публикацията
    За мене е скандално в топ модела на Bosch да липсва water plus функцията.
    Дори и да го има water plus, пак ограничават ползвателите. Трябва да имаш право да избираш 1,2,3 допълни плакнения. Не да чакаш плакненето да свърши, после спираш, въртиш програматор, и пак плакнене.
    Тия бош съвсем изпаднали.
    Има ли още програма с предпране?!
    Този пост е редактиран от brotzki; 25-08-23 в 10:36.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    612
    #5065

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Има предпране, което може да се зададе като допълнителна опция преди старта на програмата. А това с плакненията също си го има зададено като допълнителна опция (1,2 или 3). Нагласяш го предварително от контролера и не пипаш нищо повече. Но липсата на water plus във върховия модел ме озадачава.
    Този пост е редактиран от CubanLinx; 25-08-23 в 11:19.

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,573
    #5066

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Откъм пране нямам никакви забележки и към двата модела (4 и 6-та серия) и определено перат доста по-добре от дъртия Зероват с огромното количество вода.
    Тука "логиката" ми с режимите за "завивки" и повече килограми е от друго естество, а именно по-здрава/усилена (евентуално) конструкция уж предвидена с добавянето на повече кг и програми за тежко пране, защото както писах два-три месеца в годината пералнята ще прави по 2-3-4-5 пранета дневно главно с чаршафи ... Не че и в момента не съм пускал (или не знам как) завивки и т.н. на 4-та серия.

    За върхови модели няма бюджет (а и аз съм доста скептично настроен за пералня с цени над 2000лв) - макс 1800лв и сизвестни уговорки може да стигне 2000лв.
    защото там вече идва момента да взема една 4-серия за 1000лв и след 5 г. като и изтече гаранцията следващата пак за около тая сума.
    Този пост е редактиран от svetlio1; 25-08-23 в 12:49.
    CubanLinx одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #5067

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от svetlio1 Виж публикацията
    За върхови модели няма бюджет (а и аз съм доста скептично настроен за пералня с цени над 2000лв) - макс 1800лв и сизвестни уговорки може да стигне 2000лв.
    защото там вече идва момента да взема една 4-серия за 1000лв и след 5 г. като и изтече гаранцията следващата пак за около тая сума.

    Кви 5 години,кви 5 лева?
    Имам AEG 7...Без да разпитвам много.После приятел ми каза,че там не се сменяло всичко,като на по-долните серии.Купих я за към 700лв.Вече над 8(може и повече да са) години няма никакъв проблем,безшумно си работи.Стария ми SAMSUNG изкара над 12 год. и после пак продадох платката.
    На вилата съм с ELEKTROLUX,със сушилня ,купена преди 2 години.Също идеална,безшумна(при 1600 об., без вибрации.
    Та...това е пералня.Предполагам за лично ползване и всяка би изкарала 10 години.
    Ако сега купувах бих опитал нещо на HAIER(или за по-евтино CANDY,която е собственост на HAIER).
    https://www.technopolis.bg/bg//Domak...ajaxLoad=false
    напр. това-direct drive мотор
    https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...939-S/p/650204

    https://www.haier-europe.com/bg_BG/p...hw80-b14979-s/

    Приложението е полезно за хладилника,за пералните не знам...Командваш всичко от всякъде,знаеш какво има в хладилника и камерата по всяко време,което хладилните технолози знаят за какво е...
    https://hon-smarthome.com/

    Имам 2 уреда на HAIER,климатик и хладилник и за цените си (1600/1200) не виждам нищо да се доближава до тях.Шум ,вибрации ,материали.
    И..няма да питам ''майсторите'' (на късия разказ).Когато през миналия век си купувах SAMSUNG-а (една от първите с ел прогр.)двама такива ми дрънкаха ,че не трябва да се купува пералня с ел.програматор,щото се разваляли и не се поправят.А как те ще поправят механичен такъв?....?Пази боже....Накрая се продаде за части,както казах,защото и работеше програматора,т.е. вече имам половин за смяна на който и да е.
    А накой да е виждал сега пералня с мех. програматор?
    Викам ти ''майсторе''...

    п.с.
    1.А ако си купиш MIELE и изкара над 20 години не вярвам да ти излезе по-евтино,а дали ще ти е добре с морално остаряла техника(ако не и физически,дори напр. поужулена или ..)?
    2.Bosh имат предимство пред повечето други заради аква стопа.Купих си съдомиялна по тази причина.Не знам на практика как е.Дано и никога да не ми се налага!
    Този пост е редактиран от inches9; 25-08-23 в 15:52.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,276
    #5068

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Съветвам те да си прочетеш какво точно е аквастопа и от какво те защитава.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #5069

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Гена, посъветвай го да се поинтересува и от това, кога една перална машина работи в натоварен режим и кога не. Нищо не разбира от този вид техника.

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    4
    #5070

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте. Gorenjie имат китайски и словенски уреди. Словенските ги крият и пробутват китайските им братовчеди.
    Направи ми впечатление, че Словенските в България са пройзведени за Украйна и явно след като е започнала войната са ги пренасочили за нас, тъй като ясно си пишеше на една, че е за пазара в Украйна. Това ме кара да се чувствам като гражданин на третия свят, а не на ев2ропеец, но това е друга тема.
    Въпроса ми е следния, как мога по модела на пералнята да разбера, коя е от Словения.
    Търгашите по магазините крият, кои са словенски и е малко като игра на тото. Един искаше да платя пералнята и тогава да я отвори за да вида къде е произведена, на което не му останах длъжен... Твоя си е, ползвай си я.
    Този пост е редактиран от spgi; 07-09-23 в 21:09.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе