Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 328 от 348 ПърваПърва ... 278318326327328329330338 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,906 до 4,920 от общо 5212

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4906

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от vlst Виж публикацията
    Здравейте,

    Предстои покупка на пералня,търси се среден към висок клас, златната среда. Спряли сме се на няколко модела AEG и Bosh:

    От АЕГ кой от двата модела бихте препоръчали:
    AEG L7FNE48S https://zora.bg/product/l7fne48s (италианска)
    или
    L6FMNG48SE https://zora.bg/product/l6fmng48se (полска)

    От Бош съм се спрял на долните модели:
    WGG14402BY https://zora.bg/product/wgg14402by (турска)
    или
    WAN28264BY https://zora.bg/product/wan28264by (полска)

    АЕГ и Бош 6 серия са с неразглобяеми барабани, серия 4 на Бош са полски и са разглобяеми.

    В момента АЕГ са с 5 г. гаранция, Бош само с 2.

    Какво да изберем:
    АЕГ - заради 5 г. гаранция, има ли съществено значение 6 или 7 серия, Полша или Италия?
    БОШ - серия 6 или 4 заради по-голямата ремонтопригодност; Турция или Полша?

    Коя марка да избера, АЕГ заради 5 г. гаранция или Бош, които изглеждат някак по-солидни, 6 серия или 4?

    Всякакви други предложения са също добре дошли, търси се най-доброто за около 1100 лв., 8 кг.

    Предварително благодаря!
    Как така разбра кой модел къде се пройзвежда?Преди 20 дни купих АЕГ което е произведено в завода на Електролукс в Украйна.https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...A47SM/p/687577

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    55
    #4907

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Привет и от мен. Ако не държите на една от двете марки на които сте се спрели, ще ви предложа следният модел: https://www.technopolis.bg/bg/Peralni/Peralnya-HAIER-HW90-B14959U-1-S/p/680128
    Гарантирам, че няма да съжалявате ако се спрете на тази марка!

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4908

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Как така разбра кой модел къде се пройзвежда?Преди 20 дни купих АЕГ което е произведено в завода на Електролукс в Украйна.https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...A47SM/p/687577
    Като отвориш люка, има лепенка на която пише в кой завод на Електролукс е произведена. Мисля, че и от сигнатурата на серийния номер се разбира, но не зная точните означения.
    Миналата седмица купихме това на малкия син и там пише, че е произведена в Италия.

  5. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4909

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Като отвориш люка, има лепенка на която пише в кой завод на Електролукс е произведена. Мисля, че и от сигнатурата на серийния номер се разбира, но не зная точните означения.
    Миналата седмица купихме това на малкия син и там пише, че е произведена в Италия.
    Може би 6000-т серия се правят там.Но ние сме доволни от това което купихме.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #4910

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Само slim моделите се правят в Украйна. За източния блок. Преди няколко страници бях дал линк от украинския сайт на Elux. На техните модели се мъдри знамето на незалежной. Обаче за AEG явно това не е повод за гордост.
    Аз 1000лв. за украинско чудо на техниката никога не бих дал!

    Там, където на етикета е написано Type FLXzzzzzz, последната буква е първата на държавата-производител.
    За Полша е FLP , за украйна FLU (видно от снимката), за Италия трябва да е FLI.
    Този пост е редактиран от Gena_bs; 09-04-23 в 23:26.

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4911

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Само slim моделите се правят в Украйна. За източния блок. Преди няколко страници бях дал линк от украинския сайт на Elux. На техните модели се мъдри знамето на незалежной. Обаче за AEG явно това не е повод за гордост.
    Аз 1000лв. за украинско чудо на техниката никога не бих дал!

    Там, където на етикета е написано Type FLXzzzzzz, последната буква е първата на държавата-производител.
    За Полша е FLP , за украйна FLU (видно от снимката), за Италия трябва да е FLI.
    Ако се водим по Вашето мнение то ,не трябва да си купуваме и телевизори щото не ги правят в Корея а,някъде другаде.Незнаех къде е пройзведена преди да ми я докарат,а и това къде е правен модела не мисля че има значение, а качеството на изработката, и това да върши работа.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #4912

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ползвайте си уреда със здраве, щом Ви устройва!
    Моето мнение не е съвет или нещо подобно и не Ви обвързва с нищо.
    Само имайте предвид, че на тази цена има италианско производство уреди, които "леко" се различават от полските такива. Имам една "полякиня" у дома и знам за какво пиша. Украинските съм ги виждал в Метро и меко казано не бях очарован. Сравнени с полските, защото до италианките въобще даже не се доближават като качество.
    Така, че произходът има значение, при това огромно!

    Темата е за перални и не виждам връзката с телевизорите, които нямат механични компоненти.

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #4913

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Частите имат много повече значение от това къде е сглобявана една пералня.

  11. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4914

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Частите имат много повече значение от това къде е сглобявана една пералня.
    Явно големите марки си държат на стандартите на частите който използват,модела който купих е много тих и с добре балансирана центруфуга,нищо е сглабян в Украйна.В сранение с Бекото което имахме преди и струваше 600 лв и което беше Made in Romania,тук изработката е много по качествена.
    П.С. Всеки има право на мнение.....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    45
    #4915

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Явно големите марки си държат на стандартите на частите който използват,модела който купих е много тих и с добре балансирана центруфуга,нищо е сглабян в Украйна.В сранение с Бекото което имахме преди и струваше 600 лв и което беше Made in Romania,тук изработката е много по качествена.
    П.С. Всеки има право на мнение.....

    https://gramatika-bg.com/pravopis/ko...-i-koga-j.html
    Съжалявам, не можах да се въздържа

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    20
    #4916
    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Как така разбра кой модел къде се пройзвежда?Преди 20 дни купих АЕГ което е произведено в завода на Електролукс в Украйна.https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...A47SM/p/687577
    Ами повечето ги огледах на живо, на АЕГ пише отпред при люка, както писа и колегата по-долу. При Бош пише отзад на гърба, там се завирах да проверя... 6 серия АЕГ са наистина доста дървени като изработка, ако Боша беше с 5 г. гаранция въобще нямаше да го мислим. В крайна сметка близките избраха 7 серия АЕГ, ще споделя впечатления след като я доставят и заработи.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Ползвайте си уреда със здраве, щом Ви устройва!
    Моето мнение не е съвет или нещо подобно и не Ви обвързва с нищо.
    Само имайте предвид, че на тази цена има италианско производство уреди, които "леко" се различават от полските такива. Имам една "полякиня" у дома и знам за какво пиша. Украинските съм ги виждал в Метро и меко казано не бях очарован. Сравнени с полските, защото до италианките въобще даже не се доближават като качество.
    Така, че произходът има значение, при това огромно!
    Абсолютно вярно!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от iko05 Виж публикацията
    Привет и от мен. Ако не държите на една от двете марки на които сте се спрели, ще ви предложа следният модел: https://www.technopolis.bg/bg/Peralni/Peralnya-HAIER-HW90-B14959U-1-S/p/680128
    Гарантирам, че няма да съжалявате ако се спрете на тази марка!
    Благодаря. Избраха 7 серия на АЕГ, ще споделя впечатления след като влезе в употреба. Аз имам полско инверторно АЕГ от 12 години, не е мръднала.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Бош, но какво означава недодялана?
    Благодаря. Миле-то от 1300 лв. вероятно е здраво и надеждно, но някак в стремежа да е по-евтино са го направили от някаква супер тънка пластмаса, която бързоще пожълтее;
    чекмеджето за праха имам чувството, че ще се разпадне още в магазина;
    програматора и той е някак халтав;
    отвора е малък;
    ламарината тънка.
    Може би беше позиционирано до едно друго от 3000 лв. и за това някак не ни грабна ....

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    3
    #4917

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте! Мнения за Haier и конкретно този модел: https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...126?tab=review
    Консултантът в магазина я препоръча пред останалите перални под 50см дълбочина заради директния инверторен мотор, 6год.гаранция и характеристиките. За мотора каза, че е добре да е с директно задвижване заради намалената площ на пералнята. Първоначално тръгнах да гледам Gorenje WNEI 82 SDS, понеже отново са пуснали Gorenje с 5год гаранция, но дори в магазина се чуваше как трака ламарината на задния капак като се затваря люка и си представих какво ще е при центрофугиране. Благодаря!

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    286
    #4918

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ще трябва да чакаш 2мата потребителя с ХайЕър да влезнат и да си кажат мнението. Иначе ще трябва да разчиташ на консултантите от Тех Ноу Маркет или Тех Ноу Полис, ама предполагам си наясно те как те консултират, за да получат бонуси ще ти кажат, че тая пералня може и да готви.

  17. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #4919

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от rashko Виж публикацията
    Здравейте! Мнения за Haier и конкретно този модел: https://www.technopolis.bg/bg/Peraln...126?tab=review
    Консултантът в магазина я препоръча пред останалите перални под 50см дълбочина заради директния инверторен мотор, 6год.гаранция и характеристиките. За мотора каза, че е добре да е с директно задвижване заради намалената площ на пералнята. Първоначално тръгнах да гледам Gorenje WNEI 82 SDS, понеже отново са пуснали Gorenje с 5год гаранция, но дори в магазина се чуваше как трака ламарината на задния капак като се затваря люка и си представих какво ще е при центрофугиране. Благодаря!
    По добре виж някое AEG или Bosch с дълбочина под 50 см.
    https://www.technopolis.bg/bg//Domak...%3Abrand%3AAEG
    Този пост е редактиран от Genadi80; 13-04-23 в 08:06.

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2023
    Мнения
    2
    #4920

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Мисля, че Haier са с разглобяем казан, т.е. това ти спестява разходи при евентуален ремонт след изтичане на гаранцията. Колегите да ме поправят ако греша.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 923
    Последно: 02-01-24, 11:40
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 18:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 14:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе