Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 311 от 348 ПърваПърва ... 261301309310311312313321 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,651 до 4,665 от общо 5212

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    52
    #4651

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ако изпира добре и дозирането е правилно, то най-вероятно новата ти пералня изплаква много по-добре от старата, което е само и единствено плюс. Пералнята си върши работата добре и няма проблем.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #4652

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Чак пък да не оставя никаква миризма, едва ли е от изплакването. По-скоро да се смени праха и омекотителя и тогава да се наблюдава.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    9
    #4653
    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Чак пък да не оставя никаква миризма, едва ли е от изплакването. По-скоро да се смени праха и омекотителя и тогава да се наблюдава.
    Абсолютно никаква миризма няма , миришат на вода

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    747
    #4654

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Перилните препарати и омекотителя влизат ли изобщо в казана при прането? Да не ги слагате в грешно отделение, спазвате ли грамажа на праха, предписан от производителя за к-во пране в килограми?По време на пране вижда ли се пяна от праха? Отворете люка по време на пране и вижте дали има пяна, мирише ли на прах.Да не би да го изхвърля още в началото на прането и да пере без прах? Пробвайте да сложите праха вътре в казана по време на пране, когато вече е напълнила с вода и е започнала да пере и вижте дали ще има разлика.Другото, което се сещам, да няма някой активиран бутон "допълнително изплакване"? Моята пералня (Хотпойнт Аристон) има бутон "допълнително изплакване" и когато го натисна почти не се усеща нищо от праха и омекотителя.
    На всички програми ли не мирише прането? 9 кг. капацитет на пералнята, ако я товарите/пълните много с дрехи изисква и повечко вода, да се изплакнат дрехите.Може да не слагате достатъчно прах и/или омекотител в комбинация с обилно изплакване мириса да изчезва.

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    9
    #4655
    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Перилните препарати и омекотителя влизат ли изобщо в казана при прането? Да не ги слагате в грешно отделение, спазвате ли грамажа на праха, предписан от производителя за к-во пране в килограми?По време на пране вижда ли се пяна от праха? Отворете люка по време на пране и вижте дали има пяна, мирише ли на прах.Да не би да го изхвърля още в началото на прането и да пере без прах? Пробвайте да сложите праха вътре в казана по време на пране, когато вече е напълнила с вода и е започнала да пере и вижте дали ще има разлика.Другото, което се сещам, да няма някой активиран бутон "допълнително изплакване"? Моята пералня (Хотпойнт Аристон) има бутон "допълнително изплакване" и когато го натисна почти не се усеща нищо от праха и омекотителя.
    На всички програми ли не мирише прането? 9 кг. капацитет на пералнята, ако я товарите/пълните много с дрехи изисква и повечко вода, да се изплакнат дрехите.Може да не слагате достатъчно прах и/или омекотител в комбинация с обилно изплакване мириса да изчезва.
    Пробвала съм всичко . Слагах праха вътре във барабана и пак не мирише . Дозирам си го правилно както си е отбелязано и си го слагам там където си е за прах и когато погледна го няма . Програмата за допълнително изплакване не се включва . Не я пълня със много дрехи . Просто ми стана ингересно , защо не мирише на прах поне малко .

  7. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #4656

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Задай въпроса в BG MAMA,там ще ти решат проблема моментално....

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #4657

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от iveto Виж публикацията
    Задай въпроса в BG MAMA,там ще ти решат проблема моментално....
    И дай линк след това

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #4658

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Запушен нос,липса на обоняние.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #4659

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Колеги, добрата стара Аристонка , на 24-я си РД май ще отиде в небитието, няма рез. части . А иначе беше хит на времето си през 1998-9г. с 1000об центруфуга...
    Хвърля ми семерингата на носача и разбива клагера..Вероятно пукнат трилъч. Сменяем е носач-трилъча, но го няма като част, барабана се цепи, но какво от това..Финално ще я разхвърлям тия дни, но едва ли ще намеря аналог..
    Та ..
    От това което набързо прехвърлих из тукашния форум и немския амазон и не само...
    АЕГ са тотал щета, чета все повече за всичко в едно и смяна на цял барабан само заради лагери и то високия им клас...
    Намират се тук там SIEMENS iQ700 разни немски внос , уж читави, но ме съмнява с частите после каква ще е хавата.....
    Бош, освен 8 серия и моделите Профешънал - уж немски, коя бихте ми препоръчали? Миеле не съм ги гледал, май и те взеха да се дънят, но знам ли..
    Искам да е ремонто пригодна. Нещата си ги пооправям у нас, поне лагери да се сменят и барабан да се цепи..другото колкото изкара..Бих дал и 2000лв, но да имам за какво..
    Стандартна дълбочина с предно зареждане..7-8 кг и едни 1200-1400 об са ми достатъчни. Сушилнята ми е 9кг, така , че не е необходимо кой знае колко килограми. Макар, че по-качествените Бошове идат и на 10 кг..странно, една и съща с размер и барабан е 9 и 10 ама както и да е...

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #4660

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Мийле не са с лепени казани и са поправими. Частите са скъпи обаче. Доколкото съм чел размера на европейските перални е стандартизиран и за тези размери 6,5кг капацитет са най-удачни. С по-големи казани има по-малко място за амортисьори.

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #4661

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Мийле не са с лепени казани и са поправими. Частите са скъпи обаче. Доколкото съм чел размера на европейските перални е стандартизиран и за тези размери 6,5кг капацитет са най-удачни. С по-големи казани има по-малко място за амортисьори.
    Всичките им модели ли?
    Това: https://www.tehnomix.bg/peralnya-miele-wwd120-wcs-8kg ??
    Защото намирам разни 1-7кг до 1600 лв и ми се струва, че като нищо са спестили тия неща в по-евтините им модели..Не съм наясно просто..
    https://www.bosch-home.bg/productlis...lebox=manuals/
    https://*********/peralnya-bosch-wav28eh0by.htmlТоя Бош загледах..ама накрая като взема някой боклук за 700-800лв с 5г гаранция и колкото изкара май!
    Този пост е редактиран от mitakabus; 16-07-22 в 09:34.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219
    #4662

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Най-евтините са правени в Полша вместо в Германия, но пак не са с лепени казани. Отиди до магазин и ги виж лично.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    52
    #4663

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Евтините им модели вече не са с метален казан. На мен ми се вижда, че не е разлобяем.



  17. Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    332
    #4664

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Plamen11 Виж публикацията
    Евтините им модели вече не са с метален казан. На мен ми се вижда, че не е разлобяем.


    Какво значи евтини - модели под 3000лв ли?
    А и да ида , къде да ида в Бургас да ги видя, то и какво ще видя, да не ми я разглобят да я гледам...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #4665

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    В технотата в Бургас имаше такива "милета" за около 1300-1500лв, говоря преди месеци, сега не знам какви са цените. Изглеждаха просто трагично. Скоро взехме за нашите някакъв Бош 9кг, 6-та серия с 5г гаранция. Засега се справя добре, дори при големи и тежки одеала и завивки амортисьорите държат. Единствено не ми харесва дължината на някои програми - 4 часа и нагоре. Някои програми имат опция SpeedVario ли беше или нещо такова дето намаля времето, но някои програми нямат и чакаш 3:30 часа. При други програми например настройката е от 40 градуса направо на 60.. и разни такива дребни дразнещи неща.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 923
    Последно: 02-01-24, 11:40
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 18:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 17:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 14:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 20:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе