Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 301 от 348 ПърваПърва ... 251291299300301302303311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,501 до 4,515 от общо 5217
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #4501

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Лагерният блок на старите 5-килограмови перални е като на днешните 8-килограмови. Като се вземе под внимание и това, че оборотите на центрофугиране на новите са двойни, съответно износването 4 пъти по-голямо, задължително се купуват перални за колкото може повече пране, пък си ги пълнете с по 5 кила, ако щете. Mustpoint.
    Аз и новата дето е 1400 оборота я пускам на 800-1000 според зависи.Не виждам смисъл от повече.Отделно гледам да не я “тъпча”, по-добре се пере на 2/3 барабан.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    16
    #4502

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте. Виждам, че темата е стара, но и моят ред дойде, да страдам с носач на Миле. Тръгнах от смяна амортисьори…. Поръчах ги от сайта на Миле “оригинални” но не са маслени, както и пружини. Цена за 3 амортисьора и 4 пружини - 170 лева.
    реших обаче за сменям лагери и семеринг, та стигнах до отваряне на казана да погледна и носача. Тука стана интересно. И трите шпилки се скъсаха и останаха пърчета в носача. Парчетата почти не се показват от повърхността на носача, та дилемата ми е как да се мъча да ги отстранявам?! Някой бил ли е в такава ситуация? Ако предположим, че успея да ги извадя по някакъв начин, мисле, че съм хванал носача преди да отиде на оня свят. Молбата ми към Viking е, понеже и аз като него явно обичам да изпипвам нещата, да даде съвет как да процедирам. Мисля да
    го дам на песъкоструйка и след това на прахово. Viking , как мислиш? Чета ИЗ чужди форуми, че някои пробват с епоксидна смола.. незнам. И тази втулка ми е дерт с изпичането. И други неща успях да прецакам, но едно по едно. Качвам снимки, да се забавлявате с моите неволи
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    670
    #4503

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения


  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    16
    #4504

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Благодаря

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    27
    #4505

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Пенев Виж публикацията
    Здравейте. Виждам, че темата е стара, но и моят ред дойде, да страдам с носач на Миле. Тръгнах от смяна амортисьори…. Поръчах ги от сайта на Миле “оригинални” но не са маслени, както и пружини. Цена за 3 амортисьора и 4 пружини - 170 лева.
    реших обаче за сменям лагери и семеринг, та стигнах до отваряне на казана да погледна и носача. Тука стана интересно. И трите шпилки се скъсаха и останаха пърчета в носача. Парчетата почти не се показват от повърхността на носача, та дилемата ми е как да се мъча да ги отстранявам?! Някой бил ли е в такава ситуация? Ако предположим, че успея да ги извадя по някакъв начин, мисле, че съм хванал носача преди да отиде на оня свят. Молбата ми към Viking е, понеже и аз като него явно обичам да изпипвам нещата, да даде съвет как да процедирам. Мисля да
    го дам на песъкоструйка и след това на прахово. Viking , как мислиш? Чета ИЗ чужди форуми, че някои пробват с епоксидна смола.. незнам. И тази втулка ми е дерт с изпичането. И други неща успях да прецакам, но едно по едно. Качвам снимки, да се забавлявате с моите неволи
    Здравейте, "Цена за 3 амортисьора и 4 пружини - 170 лева." то за тия консумативи са си на цена половин пералня!!!
    Вие си решавате, но като видях приложените от вас снимки, бих я изхвърлил и си купил първата най-евтина с поне 5 г. гаранция на цена под 700 лв. Вярвайте ми, ще пере и ще си изкара доста повече от гаранцията, без да се вкарвам по филми като робувам на марки. А това Миеле, не си знае годините горкото. В наши дни, на тая марка е останало само логото и високата цена...
    Успех с ремонта. :-)
    espace, Gena_bs, jonny33 и 1 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #4506

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    На колко години е тази пералня? Ако е над 20 по-скоро е за смяна. Пералните на Мийле се проектират за до 20 години живот.
    Ако ще я сменяш не бих взел най-евтината нова. Или нещо среден клас (700-1000лв) или Мийле или Бош на старо, ама на не повече от 10 години.
    Цените на новите перални Мийле винаги са били високи, даже напоследък поевтиняват заради конкуренцията.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,783
    #4507

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Поевтиняват, защото направиха завод в Словакия и ниския им клас са вече с пласмасови казани
    Gena_bs одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    119
    #4508

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, наскоро купих употребявано Miele от Марти 76 за към 900лв. Доволен съм засега. Вкъщи при наште се развали Electrolux-a точно на 10тата година. Като по часовник - беше купен октомври 2011г. Баща ми иска да купи АЕГ, но аз съм по-склонен към Bosch или тези употребявани Miele-та.
    https://www.tehnomix.bg/peralnya-aeg-l6se26se
    https://www.tehnomix.bg/peralnya-aeg-l6feg49s
    https://www.tehnomix.bg/peralnya-bosch-wau24t40by

    Въпрос - АЕГ в момента трошат ли се повече? Ще изкарат ли 10 години? Благодаря.

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #4509

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    svt11
    Първата в списъка AEG L6SE26SE е "slim" модел, това видя ли го?Дълбочината и е 40 см при около 60 см. стандартно.
    Това, обаче не знам дали е + или -, повече ли се натоварват лагерите или не оказва влияние, някой запознат да каже!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #4510

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Новите им модели, произведени в Украйна, не блестят с качество по отношение на пластмасовите компоненти. Даже бих казал,че е шокиращо зле.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    18
    #4511

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Моля за помощ при избор на пералня, като е желателно да има отделен уред сушилня от същата марка/серия/дизайн.

    Според вас, коя от тези две комбинации е по-добрият избор:

    Комбинация №1
    https://bg.gorenje.com/produkti/pran...00000000737058
    https://bg.gorenje.com/produkti/pran...00000000739368
    и
    Комбинация №2
    https://zora.bg/product/fft-m22-8x3b...o#lg=1&slide=0


    А, ако смятате, че има нещо по-добро в този ценови диапазон, ще се радвам да споделите ;-)
    Благодаря предварително!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #4512

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Всички са с 2 г. гаранция. а пералнята на Горене под 800 оборота не може да слиза, което е много за "чувствителни" материи.
    От Бош или АЕГ, с 5 г. гаранция нищо ли не си хареса?
    Този пост е редактиран от Palev; 07-12-21 в 14:50.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    18
    #4513

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Всички са с 2 г. гаранция. а пералнята под 800 оборота не може да слиза, което е много за "чувствителни" материи.
    От Бош или АЕГ, с 5 г. гаранция нищо ли не си хареса?
    Нали уж ... Whirlpool е с 6 години гаранция или тя е формалност само? ; -)

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #4514

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Линковете за Горене са с 2 г.,
    а за Whirlpool е 2+ 4 след регистрация като гледам......
    По магазините ходил ли си да разпитваш консултантите, какви са отзивите за марките ?

  18. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    9
    #4515

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Здравейте, предстои ни закупуване на пералня и имам въпрос, на който не мога да си отговоря и се надявам някой по-запознат тук да удари едно рамо.
    Едната пералня е: https://shop.miele.bg/peralni-sushil.../11284160.html

    Другата: https://shop.miele.bg/peralni-mashini/11565530.html

    Разликите като Twindose и мобилно приложение са ясни, това което ме вълнува е следното: Първата има функция "Вода плюс", а втората няма - въпреки, че в сайта на miele.bg е посочена. Знам обаче, че в менюто с настройки може да се увеличи "максимално ниво на изплакване".

    Понеже за жената количеството вода при пране е от изключителна важност и има травма от сегашната "умна" перална машина, искам да попитам коя от двете е по-добрият вариант от тази гледна точка?
    "Вода плюс" увеличава водата попринцип при всички цикли или някои?
    В същото време онази настройка разбирам, че вкарва повече вода само при изплакване и т.н.

    Благодаря предварително на хората, които са ми разбрали въпроса и са отговорили.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе