Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 330 от 348 ПърваПърва ... 280320328329330331332340 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,936 до 4,950 от общо 5217
Like Tree1053Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #4936

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Няма как индезит за 500 лв да е с качеството на Миеле. И на мен не ми харесва, че колегата е фанатик на марката, ама перални с подобно качество съм сигурен, че са на приблизителни цени.
    CubanLinx одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #4937

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Индезит за 500 лева изкара 10 години.
    Първите три години нормално ползване.
    Следващите 7 натоварено ползване по 2.
    От 4 години ползвам Бош.
    Малко е шумен заради котления камък, но работи безотказно.
    Има разлика между сегашните уреди и тези произведени преди 10/20/30 години. Моето 500 левово Беко от миналата година е един МЕГА боклук, който не струва и черното под ноктите на 25 годишното ми Candy
    Swon, CubanLinx, Slusatel и 1 други харесват това.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #4938

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Няма как индезит за 500 лв да е с качеството на Миеле. И на мен не ми харесва, че колегата е фанатик на марката, ама перални с подобно качество съм сигурен, че са на приблизителни цени.
    Нужно ли е да е със същото качество?
    За тази разлика в цената можеш да купиш 4-5 евтини перални. Средно статистически, дори 1-2 от бройките да са с проблем, пак ще изкарат над 30 години. Скъпата пералня я изкара толкова, я не.
    Да не говорим, че за това време ще си се преместил един два пъти в ново жилище и едва ли ще я мъкнеш.
    Не казвам, че всеки трябва да взима най-евтиното, но по-горе се дадоха добри съвети.
    Голяма гаранция, технологично подбран модел с висока сигурност и без излишни глупости като екстри.
    Сега проектирам ново жилище и ако трябва да взема "хубави" марки ще ми струва поне 20000 лева. Теоретично мога да ги дам, но за мен е неопрядвана лудоста да се дават пари за охлаждане, пране, сушене, миене, готвене...
    Ще получа на 99,9% същото с една трета от тази сума.
    VanDan, Gena_bs, svetlio1 и 4 други харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    601
    #4939

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Медала има две страни. Наскоро бях в уникален мезонет, подобен на цвъцковия - с личен асансьор и т.н. Всичките уреди бяха китайска радост за минимум пари. Еми съжалявам, не прави добро впечатление това и няма човек, който да ме убеди в противното. Скъпите уреди са правени за такива места. Така е и с автомобили, дрехи и каквото се сетите друго. И едно важно уточнение - говоря за хора с въможности. Не за някой клетник дето ще вземе Miele на изплащане за 2 години и после ще яде продукти клевър или фф, понже парите ще му отиват за вноски по кредитите, които ще пуска по айфонЯ (пак на изплащане). Там работата е ясна. Относно качеството, много е субективно. И аз не съм сигурен, че като се хвърлят n-хиляди лева, ще изкара повече. Сигурно за пети път ще дам пример с Bosch-a вкъщи. Най-скъпият модел за 2018 (не се търсеше цена, а дизайн), но не ми изглежда като да изкара дори и 15 години.
    Swon одобрява това.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #4940

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Поне признаваш, че се купуват заради логото.
    Аз съм фен на хубавия дизайн и смятам, че си заслужава парите отгоре, но при тези уреди не го виждам.
    Фурната е един бял/сив/черен правоъгълник, хладилника ако не е вграден е същото, пералня/сушилня рядко стоят видими, миялната е вградена, прахосмукачката е в гардероба ...
    Основната причина, поради която тези марки се купуват са снобария и предполагаемото им по-добро качество на изработка, по-малък брой дефекти и дълготрайна употреба.
    Първото няма да го коментирам, всеки преценява как да харчи парите си. Във второто виждам логиката макар и да не е приложима за моите разбирания и сметки.
    Gena_bs, podredko и CubanLinx харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    601
    #4941

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    На едно мнение сме. Аз също много държа на дизайна. Точно за това дадох и примера с пералнята вкъщи. Гонеше се дизайн. Иначе, най-вероятно щеше да се вземе Siemens (което пак си е Bosch) или Miele, но те не предглагат инокс. Нищо не признавам, просто народопсихологията ни е такава. Лично на мен нищо човешко не ми е чуждо. До момента в живота си съм видял и 2 и 200. Когато съм в добро финансово положение, стига да си заслужава, съм склонен да дам повече пари, и обратното.
    lazarus18 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,416
    #4942

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Старата ми пералня Кенди след 10 години ползване я занесох на село , там изкара още 10 години и я оставих работеща като продадох къщата, вкъщи имах една Индезит от 2007 до 2019 г - без отказ, остана в стария ми апартамент и си купих нова като смених жилището. Сега гледам хората преди да си купят нещо първо питат дали се ремонтира и колко струват частите ..... Все пак това са уреди предвидени да се ползват 8-10 години, всеки си преценява , дали да си купи уред за 500 лв и да го трепери или нещо за 1500, но да го кефи. Иначе за телефони по 2-3 хилки не им свиди, макар че след 2 години са за боклука.
    Като купувам нещо предпочитам да го взема на лизинг / цената на днешните пари не е същата като на утрешните - учи се в университета/, защото готовите пари винаги може да потрябват за нещо по-важно. 10 вноски по 200 лв ако те събарят по-добре не купувай нищо ....примерно. Седем дни на море са 2000 лв , освен ако не сте на палатка ......
    CubanLinx одобрява това.

  10. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    427
    #4943

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Старата ми пералня Кенди след 10 години ползване я занесох на село , там изкара още 10 години и я оставих работеща като продадох къщата, вкъщи имах една Индезит от 2007 до 2019 г - без отказ, остана в стария ми апартамент и си купих нова като смених жилището. Сега гледам хората преди да си купят нещо първо питат дали се ремонтира и колко струват частите ..... Все пак това са уреди предвидени да се ползват 8-10 години, всеки си преценява , дали да си купи уред за 500 лв и да го трепери или нещо за 1500, но да го кефи. Иначе за телефони по 2-3 хилки не им свиди, макар че след 2 години са за боклука.
    Като купувам нещо предпочитам да го взема на лизинг / цената на днешните пари не е същата като на утрешните - учи се в университета/, защото готовите пари винаги може да потрябват за нещо по-важно. 10 вноски по 200 лв ако те събарят по-добре не купувай нищо ....примерно. Седем дни на море са 2000 лв , освен ако не сте на палатка ......
    Седем дни на море в Испания (почивка купена в Нидерландия,Корендон) ми беха 400 евро вкл . самолета....4звезди ,ол инклузив хотел....
    И не....не БЕХ на палатка...

    Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk
    CubanLinx одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #4944

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    А не ти ли платиха затова, че си се разкарал дотам?
    Slusatel одобрява това.

  12. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    427
    #4945

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Не, просто Там са такива цените.....Преди 10 години например в четири звезден хотел на Съни Бийч,ол инклузив, почивка за седем дни,в Нидерландия се купуваше за 199 ойро....вкл.полета
    П.с. половинката от годината живея в Нидерландия....

    Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk
    CubanLinx одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    601
    #4946

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Тихо, че сега ше те налазят разбирачите да ти обяснят как стоят нещата

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Иначе за телефони по 2-3 хилки не им свиди, макар че след 2 години са за боклука.
    Чак пък за бокулка...... Старият ми xs max го ползва трети човек и батерията държи доста прилично (почти като нова). Сигурен съм, че дори и телефон за 4-500 кинта ако не се абюзва жестоко, също би държал повече от 2 години. Същото и за пералните, ако се пускат по 2-3 всеки божи ден и не се поддържат, не знам дали ще ги изкарат тия 10 години.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    1,416
    #4947

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от coverstar Виж публикацията
    Седем дни на море в Испания (почивка купена в Нидерландия,Корендон) ми беха 400 евро вкл . самолета....4звезди ,ол инклузив хотел....
    И не....не БЕХ на палатка...

    Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk
    Да в мъртвите сезони билета за самолета е 20 евро, не съм цървул да ходя на море през април или октомври. Не ни открехвай много и ние сме видели туй-онуй / Бай Ганьо /

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от coverstar Виж публикацията
    Седем дни на море в Испания (почивка купена в Нидерландия,Корендон) ми беха 400 евро вкл . самолета....4звезди ,ол инклузив хотел....
    И не....не БЕХ на палатка...

    Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk
    Да в мъртвите сезони билета за самолета е 20 евро, не съм цървул да ходя на море през април или октомври. Не ни открехвай много и ние сме видели туй-онуй / Бай Ганьо /
    Що на телефоните не дават 5 години гаранция , като на пералните , само питам

  16. Member Аватара на coverstar
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    427
    #4948

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Slusatel Виж публикацията
    Да в мъртвите сезони билета за самолета е 20 евро, не съм цървул да ходя на море през април или октомври. Не ни открехвай много и ние сме видели туй-онуй / Бай Ганьо /

    - - - - - - - - - -


    Да в мъртвите сезони билета за самолета е 20 евро, не съм цървул да ходя на море през април или октомври. Не ни открехвай много и ние сме видели туй-онуй / Бай Ганьо /
    Що на телефоните не дават 5 години гаранция , като на пералните , само питам
    Само за протокола - ако астрономическото лято е мъртъв сезон.....ок ,не спорА....Мен 30 градуса ми стигат....п.с. Няма как да знам колко струва билета, щото летим с чартърен полет на туроператора....

    Изпратено от моят RMX3472 с помощта на Tapatalk

  17. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,828
    #4949

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Някои хора предпочитаме да даваме малко за уреди, а повече за почивка.
    Все ми е тая как ми се лангъркат дрехите, но не бих се напъхал в бетонен мастодонт за угояване.
    Всеки с приоритетите си.
    Gena_bs одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2023
    Мнения
    2
    #4950

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Да питам нещо - вярно ли е, че гаранцията на Беко не покрива лагерите, понеже се водели консуматив? Някъде назад в темата беше споменато така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе