Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е пералнята ви ?

Гласували
926. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    89 9.61%
  • Beko

    43 4.64%
  • Blomberg

    4 0.43%
  • Bosch

    71 7.67%
  • Candy

    41 4.43%
  • Electrolux

    69 7.45%
  • Gorenje

    102 11.02%
  • Haier

    2 0.22%
  • Hoover

    6 0.65%
  • Hotpoint-Ariston

    87 9.40%
  • Indesit

    81 8.75%
  • Miele

    43 4.64%
  • LG

    37 4.00%
  • Neo

    8 0.86%
  • Panasonic

    10 1.08%
  • Samsung

    40 4.32%
  • Siemens

    27 2.92%
  • Whirpool

    84 9.07%
  • Fagor

    9 0.97%
  • Еdesa

    9 0.97%
  • Bauknecht

    1 0.11%
  • Franke

    0 0%
  • Privileg

    3 0.32%
  • Siltal

    14 1.51%
  • Други

    46 4.97%
Страница 98 от 348 ПърваПърва ... 488896979899100108148 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,456 до 1,470 от общо 5215
Like Tree1057Одобрявам

Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    46
    #1456
    Лошото е, че малко се разочаровах от Горение, въпреки че точно преди два часа препоръчах на един приятел точно това за пералня, но по - скъпа от горепосочената от мен в предните ми постове. Може и аз да се ориентирам към нея... ще видим. Ако се погледне от ПОЛ-а отгоре, повечето потребители ползват тази марка, а и е най препоръчвана тук поне...И за Електролукса пак се ориентирах от този ПОЛ, но не чета добри отзиви за новите. Иначе да, за кюлотите на баба германка си мисля всеки път като погледна магазин втора употреба перални, пък като се сетя че в Америка повечето хора си перат дрехите в обществени перални ...

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    50
    #1457

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от prismehulnik Виж публикацията
    Не искам да споря,кой как ще си снима фишчето/просто тая баничка съм я ял!/.....,нито десетгодишната гаранция дето ти я дава МИЛЕ,само ще вметна-пералните на Сименс ,събирани в Германия имат в сигнатурата на моделите си "S",WMS14....хлапетата в техномагазините могат да си бръщолевят всичко!.....W-събирана е в Турция или Полша,но това не я прави лоша-турския завод край Истамбул е може би най големия и модерен в Европа.....Виж-поляците още не могат да докарат читави перални/Самсунга и ЛГ им са пълни боклуци/.Ако не намериш S сглобка,грабвай този Сименс и ще си доволна!......
    .....Абе,Гена Бс,ти как я виждаш тая работа на петата примерно година да си размърдат задниците из хипермаркетите за да ти търсят някакъв бон!?Я слез на Земята!
    Перална машина - IQ700 , iSensoric, stainRemoval, Aquastop, 9kg Ей на този модел пише, че е сглобяван в Германия. Същото пише и в няколко чужди сайта. Няма S в сигнатурата обаче.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #1458

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Ами,бива си я пералнята!...От това,което чета,параметрите и са повече от сериозни,във всички случаи ще държи повече от 5-6 години.......А колкото до "S"-а,мисля,че все от някъде ще изскокне зайчето и ще се убедиш сама!.....Успех с покупката!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,311
    #1459

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Само да не опреш до сервиза на Gorenje!
    А относно Техно-веригите и останалите "представители, вносители" и т.н. - има си наични да се провери счетоводно всичко.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    50
    #1460

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Само да не опреш до сервиза на Gorenje!
    А относно Техно-веригите и останалите "представители, вносители" и т.н. - има си наични да се провери счетоводно всичко.
    Абсолютно подкрепям и за сервиза и за Техномаркетите !

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    46
    #1461
    Явно в различните сервизи по места е различно. Аз точно от сервиза на Горение съм доволен и единствено и само заради това бих предпочел пак тази марка независимо от първоначалните ми проблеми, които създаде самата пералня. Не съм срещал толкова добре организиран и направен сайт на друга марка сервиза. Свързах се директно с някакъв шеф там по мейла и за точно два часа техника беше вкъщи и донастрои пералнята а съм от малък град...(разказвах го май някъде преди време тук във форума случая). Но явно други перипетии сте имали.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    256
    #1462

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Колеги, някакви мнения за перални "Шарп"?

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,747
    #1463

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от prismehulnik Виж публикацията
    Не искам да споря,кой как ще си снима фишчето/просто тая баничка съм я ял!/.....,нито десетгодишната гаранция дето ти я дава МИЛЕ,само ще вметна-пералните на Сименс ,събирани в Германия имат в сигнатурата на моделите си "S",WMS14....хлапетата в техномагазините могат да си бръщолевят всичко!.....W-събирана е в Турция или Полша,но това не я прави лоша-турския завод край Истамбул е може би най големия и модерен в Европа.....Виж-поляците още не могат да докарат читави перални/Самсунга и ЛГ им са пълни боклуци/.Ако не намериш S сглобка,грабвай този Сименс и ще си доволна!......!
    Че хлапетата по техномаркетите могат да си приказват е ясно.Но тук работа е малко по иначе.
    Аз съм ремонтирал огромен брой перални, като минимум поне 3000 бр. за 25г. а клиентите ме наричат "пералнята" и с това прозвище съм известен.
    Бош и Сименс далеч не са лоши перални, но АЕГ е по-добра и от двете.Според мен значително по-добра.
    Сегашните Бош и Сименс не се произвеждат в Германия, а в Турция.И двете марки са вече и собствност на турски фирми.Модулите на електролукс са по-качествени и с по-малки проблеми от тези на Бош.За платмасовите казани да не говорим.Нераглобяемия такъв на Бош при срязването и монтиране с видии определено пластмасата му не е достатъчно плътна и се налага да изработвам планки за подсилване.Пластмасата на АЕГ е по-добра, а и не съм случвал на неразглобяемо такова.Не че нямат.Сигурно имат.
    Не върви аз да съм изтрепал рибата, а ти си сменил уредите си и вече имаш мнение, че дори се изказваш за моето.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #1464

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    10000 литра са 10 кубика вода, това са 20лв... ако това са много пари, то да търсим друга пералня? Пералнята ми е с наклонен назад барабан и харчи по-малко вода. Стандартната програма е 65л вода, ЕКО на 60 градуса е 44л.
    Китайски са и моята беше на сервиз, май грешката беше H43, това е от аквастоп системата с/у наводнение (поне вече съм сигурен, че работи). Майстора само намести гуменото уплътнение, явно китайците са го поставяли доста нескопосано и бързо. Оттогава 3г няма проблем, но пералнята беше малко по-скъпа де към 1400лв.
    Хубавото е, че програмите са нормално дълги, бяло пране на 40С е 1:27ч, цветното е 1:07 на 30С. Едни приятели си взеха някакъв Самсунг за 500лв, там стандартната програма на 40С е 2:50ч, нямам нерви 3 часа да ми бръмчи тая пералня.



    Цитат Първоначално публикувано от Erikka Виж публикацията
    Благодаря ви за предложението за Панасоника, предполагам са китайски машини. Гаранцията и цената са добри, няма спор, но годишната консумация на вода - близо 10 000 литра ми се струва много, това не зная за колко пранета е изчислено, но ако са два-три пъти седмично не ми се вижда никак еко.
    П.П. Вижте отзиви от потребители на перални ПанасоникPanasonic washing machines - Whitegoodshelp. Не са никак добре нещата . Май ще се отказжа от този вариант. Какво като е дълга гаранцията, ако само в сервиза трябва да седи.....

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    126
    #1465

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Намират се и произведени в Германия - Пералня за вграждане WIS24140EU ;-) Не знам дали, зададените децибели за центрофуга са верни, но са по ниски от тези на моделите с инверторен мотор.

    Ако, не се лъжа и тази е немска - Перална машина Logixx 8, VarioPerfect, текстов дисплей WAS32798ME

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #1466

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    badr,може да си ремонтирал хиляди перални,но това не ти пречи да ръсиш бисери!БОШ и СИМЕНС купени от Турция!?Ти имаш ли изобщо идея,какво значат тези две фирми и какви обороти имат!? Всъщност,тя фирмата е де факто една-,Сименс, по реномирания бранд,по скъп и по иновативен.Та тази "турска"според тебе фирма,прави мотриси/зелените влакчета на БДЖ/,прави и оборудване за ядрени централи,прави и електроника в самолетите на Юрофайтър....Аз не съм изказал мнение за качество на пластмаса,мотор и разни други джунджурии в самите машини.Това,че имат изнесено производство в Турция хич,ама хич не прави Сименс и Бош "турски"марки!А идеята ,че са "купени" от Турция,е повече от смехотворна!И ако ти правиш сравненията между някой от скъпите модели на АЕГ и пералня на БОШ от 500лв примерно,да може и пластмасата да е по беличка,но вземи високите класове на брандовете и там нещата ще са корено обърнати!Пак повтарям-АЕГ са си италиански перални и нищо не ги свързва с Германия!А shogo в горния пост е абсолютно прав,да ,пералните,които дава-това са наистина НЕМСКИ перални!....Така,че да имаш сръчни ръце не е едно и също с това да имаш...информация!
    Този пост е редактиран от prismehulnik; 09-01-15 в 10:54.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    54
    #1467

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Всъщност вече е само Бош, защото Сименс излезе от бизнеса с бяла техника края на миналата година и продаде дела си на Бош..
    Производството на перални е в Германия, Полша, Испания и Турция. По обясними причини в България се продават основно турските и от време на време испанските.

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #1468

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Нека не се бъркат Роберт Бош ГМБХ със саделище в Герлинген/Баден Вюртемберг -Германия/ и съдружието на Сименс-Бош за бяла техника!Първите имат за основно направление-автомобилна индустрия и индустриално машиностроене ,а вторите работят основно в сектора на електроуредите за битово потребление.Цялата гама е едно към едно и на двата бранда,но винаги първо се появяват Сименс,после идват и Бош.В цяла Европа също, цените на Сименс са около 5-8 % по високи от тези на Бош за абсолютно аналогични уреди,буквално едно към едно!Това,че Сименс се е оттеглила е нещо ново за мен,а дали е така,ще разберем когато се появят моделите 2015......Nikolay7,в БГ се продава всичко-има и полски и турски и испански уреди.Естествено и немски!Ще дам един пример-индукционните котлони на Сименс-Бош са ...испански.Цената за двойка такъв котлон е към 700лв."Електролукс" правят ОБИКНОВЕНИТЕ си стъклокерамични плотове с бранда АЕГ в ...Швейцария и една двойка излиза към 780-820лв!Естествено това е така ,защото труда в Швейцария е много ,много скъп.....
    Този пост е редактиран от prismehulnik; 10-01-15 в 22:18.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #1469

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Nikolay7 Виж публикацията
    Всъщност вече е само Бош, защото Сименс излезе от бизнеса с бяла техника края на миналата година и продаде дела си на Бош..
    Производството на перални е в Германия, Полша, Испания и Турция. По обясними причини в България се продават основно турските и от време на време испанските.
    Уредите ми вкъщи всички са Бош и Сименс.Равносметката е следната:
    -Фурна-Испания
    -Кер.плот-Испания
    -Аспиратор-Германия
    -Хладилник-Турция
    -Пералня и сушилня-Полша
    -дребни уреди-Словения

    За твърдението,че уредите са абсолютно аналогични не мога да се съглася докрай с това-като купувах например пералнята избрах Сименс вместо Бош защото при Сименса има аквастоп,а при Бош това липсваше а разликата в цената беше 20лв за пералня 7кг 1400 об.
    Този пост е редактиран от vlado1976; 09-01-15 в 16:01.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    pleven
    Мнения
    855
    #1470

    Отговор: Перални / FAQ на първа страница - избор, обсъждане, мнения

    ..Не всички,прахосмукачките например им са различни,на пералните на БОШ за даден модел/висок клас/пише например-ексклузив,а тези с логото на Сименс/аналогични/-екстра класе........Но това са дребни неща,всеки сам си избира и е важно да бъде правилно информиран.Защото тия хайванчета из техномагазините говорят такива свободни съченения,че може свят да му се завие на човек!Сега друг е въпроса доколко това ,къде е събиран даден уред влияе на качеството,но аз си мисля,че все пак влияе/но това е личното ми мнение/.....

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 925
    Последно: 30-03-24, 09:19
  2. Отговори: 0
    Последно: 17-12-13, 17:05
  3. Отговори: 1375
    Последно: 30-09-11, 16:31
  4. Sony - LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Sony телевизори
    Отговори: 1775
    Последно: 08-12-10, 13:43
  5. LG LCD / Faq - на първа страница ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум LG телевизори
    Отговори: 2262
    Последно: 06-12-10, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе