Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
323. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    133 41.18%
  • Diplomat

    42 13.00%
  • Tesy

    63 19.50%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.15%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.02%
  • Atlantic

    21 6.50%
Страница 15 от 113 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно
Резултати от 211 до 225 от общо 1688
Like Tree351Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #211

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Комин ?!
    Попитах какви са изгорелите газове. Какво се отделя при изгаряне на пропан-бутан или природен газ?

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #212

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Въглероден диоксид , сажди , въпреки чистото изгаряне .

  4. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #213

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Въглероден диоксид , сажди , въпреки чистото изгаряне .
    а гола вода?

  5. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #214

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Колега , това не го разбрах . Не говоря за концентрации и количества в сравнение с другите горива , а какво се отделя при горенето му .

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #215

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Колега , това не го разбрах . Не говоря за концентрации и количества в сравнение с другите горива , а какво се отделя при горенето му .
    CH4 + 2 O2 → CO2 + 2 H2O
    C3H8 + 5 O2→ 3 CO2 + 4 H2O
    2 C4H10 + 13 O2 → 8 CO2 + 10 H2O

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    105
    #216

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от VLADO 66 Виж публикацията
    Както може би ще видиш цената на пропан-бутана и електричеството се припокриват/разл. 3%/.http://otoplenie.info-mix.info/tablica-0.htm За теб остава удоволствието от мъкненето всяка седмица на бутилки с газ.
    Благодаря за линка, ще го имам предвид. При нас има и други фактори обаче. На небитов ток сме, който е по скъп, а и нещо държавата обича да го вдига, когато го намаля на битовите. Другото е, че понякога токът е доста слаб, което се отразява на ефективността на електроуредите.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #217

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Въглероден диоксид , сажди , въпреки чистото изгаряне .
    Сажди??? При добро изгаряне на газа сажди няма.
    Зададох ти въпроса не случайно. Прави ми впечатление, че пишеш много постове и даваш акъли, без да си наясно с нещата. Така има опасност да причиниш някому вреда, вместо полза. Преценявай си добре знанията по даден проблем, преди да пишеш! И за да няма сръдни, давам ти пример с предложението към питащия да си слага комин. Напълно излишно! Виждал ли си газов котлон или газова отоплителна печка с комин???
    Касапа добре ти е дал долу с формули какво се случва при горенето.
    По-добре да не кажеш нищо и другите да те вземат за некомпетентен по въпроса, отколкото да кажеш нещо и да разсееш всяко съмнение в това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,787
    #218

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Линка не е коректен тъй като се отнася за отопление.При газовите бойлери КПД-то е по-ниско.

  11. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #219

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus Виж публикацията
    Сажди??? При добро изгаряне на газа сажди няма. .......
    ....., давам ти пример с предложението към питащия да си слага комин. Напълно излишно! Виждал ли си газов котлон или газова отоплителна печка с комин???........
    Къде съм предложил на питащия да си слага комин ( чети по-внимателно ) ??? Този отговор беше на твоето питане , но явно не съм го разбрал . В къщи доскоро се готвеше активно на газ и не съм ползвал комин , но съм виждал газов бойлер с отвор за отвеждане на изгорелите газове - защо ли го слагат ??
    Това , което се получава при изгарянето на газа е в пъти по-малко от това , което се получава при изгарянето на другите горива . Не случайно го водят екологично чисто гориво , но това не значи че няма изгорели газове . Не е нуждо да го доказвам , има си информация по въпроса .

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #220

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Да не забравиш да предвидиш и начин за отвеждане на изгорелите газове от бойлера .
    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Комин ?!
    Цитат Първоначално публикувано от logic Виж публикацията
    Къде съм предложил на питащия да си слага комин ( чети по-внимателно ) ??? Този отговор беше на твоето питане , но явно не съм го разбрал . ....
    И кой не чете внимателно?
    julian7981 одобрява това.

  13. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #221

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Аз ще питам за ел бойлери,ама се зачетох в тия комини.......Не съм специалист,но тук в Словакия всичко що е на газ е с комин!При по стари къщи и инсталации комина си е...абе комин!Само дето не пуши и не бълва нищо,в повечето случай е само осран от гарги и врабчета!...При по новите котли,казани или каквото там им викат,комина вече не е класическия,а малка тръба с фи10-12 см излизаща навън не нагоре,а странично.....Да уточня става въпрос за природен газ не пропан-бутан....Това е от мен за комините!Сега да си задам питането,идва време за бойлер,трябва да решавам....След написаното и прочетеното за сервиза на Балмакс,Стибел Елтрон отпадат.Миналата година от тук взех един проточен,12 кв,монофазен Стибел на супер промоция,но той замина на вилата.Аз не съм го видял монтиран,но дъщерята и жената са доволни,лятото било ок,само дето платили големи сметки за ток!Това е обяснимо,въпреки,че ги предупредих да не бъркат проточен бойлер с артезиански кладенец!.....Сега ще видя как ще е зимата.....Та дилемата ми е -Атлантик,Аристон,Горение,Фагор/Едеса/... и това ,което видях последно и много ме впечатли-Елдом,неръждавейка,малък диаметър,електронно управление с пребогат набор от функции,80л....В интерес на истината този Елдом го видях за първи път тук,в Унгария,но поразрових сайтовете-предлага се и у нас....Обмислях и купуване от тук на Дражице или АЕГ,но гаранция за БГ няма кой да ми даде.....Та хайде давайте мнения,като най вече ме интересува някой дали има такъв Елдом?Цената е около470-490лв и какви ли изненади бих могъл да очаквам от това електронно управление,което най вероятно си е готов китайски модул!?......И още-май слаба част на тия Елдом се оказват нагревателите,така ли е в действителност!?...Знам и какъв няма да е бойлера-Теси,Дипломат,Св.Шишков,Декамекс и други подобни знайни и незнайни марки,отпаднали от пазарната битка по една или друга причина!
    Този пост е редактиран от slovaka; 06-10-13 в 15:45.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #222

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    .........най вероятно си е готов китайски модул!?......
    Компонентите може да са китайски ( какви да са други ) , но има една фирма в Варна , която си прави сама електронното управление на бойлерите и си поръчва на Елдом и си продава , където си иска . Имам познат в завода им .
    За другото нямам идея - избора е голям , но и разхода на газ не е макък .

  16. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #223

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Благодаря за отговора,но за газов бойлер не става въпрос!...Тия от Варна и аз съм ги чувал,имаха и дискусия май тук,но нещо не се появиха на масовия пазар....Сега не мога да си спомня името им....Бях се замислил и за СВ.Шишков,но видях бойлер в мои познати и бях много,ама много разочарован-грубо изпълнение,като си сложиш ръката на кожуха той като фурна.....значи ,ебати изолацията,кел файда като балона ще издържи-10-15,че и 20 години!?Аз няма да купувам балон,а БОЙЛЕР!!И гаранция на ел часта ...1/!?/ година......Много внимателно съм разгледал и възможностите на електронното управление в различните марки...,май само това на Елдом е с толкова пълен набор от функции,другите са ташак работа,едните следяли навиците ми,други на 30 дни включвали против легионела...абе,търговски номера!Е,като следят моите навици,ако дойде любовницата ми изненадващо със студена вода ли ще си мие задника!?....

  17. Banned
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,050
    #224

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Коментар от друг форум , но по темата . Стар е , но има истина :

    " Така.След толкова много мнения е време да се постави точката от човек който е ремонтирал и отварял доста боилерчета.
    Теси-малко боклуци,но имат перфектно нанесен емайл,те му казват стъклокерамика,айде сега не на нас тия,нанесена действително по некаква супер технология.И заварките им са пипани от некакви супер машини,имаш чувството че не се виждат,Хората явно разполагат с много мангизи и технологично са си поставили нещата много много добре.Но на технологиите им свършват приятните моменти.Конструктивно са много слаби.Крали са от жабарите даже и идеята след 5 години максимум 6 изделието да се скапе изцяло(казана).А казана като ти протече хвърляш целия бойлер.Практически немат анодче.А то е основното за емайлираните съдове.Даже и за неръждаемите,но е по особено.Анодчето им е само за нагревателя-пави с него галваничен елемент.И казана работи на честна дума през цялото време.А след 5 години може да се издъни по всяко време.
    Подцинкованите не ги коментирам въобще кквато марка и да са.Държат само ако са над 3мм дебела ламарина.Там работата е съвсем друга и е тема на отделен разговор.
    Не си копувайте нищо поцинковано,даже и горещо поцинковано щото ламарината трява да е дебела над 3мм да издържи на корозията.А такъв казан ако гръмне направо ще ви разшири жилищната площ двойно.
    Други фирми:
    Едеса-номер едно заедно с Горение, но са скъпи.Горение и те се изтарикатиха и спестяват доста от качествените материали.Едеса обаче държи форма-сухи нагреватели вкарани в две тръби на фланец с ковашки болтове.Нагревателя се сменя без да отваряш фланеца.Анод масивен и корав който с перфектното емайлиране ще изкара и 15 години.Вечен бойлер.Обаче цената е соленичка и частите също
    Щибел елтрон-супер качество на супер цени.Но само нагревателя да не е комбиниран с терморегулатора.Това ще рече да се нанизва направо върху щекерите на нагревателя без кабели.Последно време всички са такива затова и предпочитам Горение.На нашите варовити води варовика след две-три години направо разчеква нагревателя и сондата на регулатора и ако не се светнеш да го изчистиш ще има да се чудиш защо бойлера ти върти номера а и частите и те са страшно скъпи.Ако не знаеш че сервизите на Елдом-Варна продават евтини части които са взаимозаменяеми с Щибела ше откачиш докато си намериш и здраво ше те одрусат.
    Паско Матев са тертиплии но много не им достига.
    Фламина-пълен боклук.Тука до наскоро си продаваха бойлерите боядисани отвътре с прахова боя тъпаните.Пълни недоумици.Мошенници.10 години гаранция и отдолу с малки буквички допълнено:за терморегулатора!!!!
    Елдом-Варна.Нямат производствена култура хората.Явно са скарани с технологиите.Чападжии.Но бойлерите им са корави-емайлираните.За неръждавейката нямам поглед но не съм чувал добри отзиви.Явно заварките им куцат.Но емайла им държи.Имат два анода,горе и долу(корозия нулева),много оригинален фланец,много лесно се сменя,за 10-на минути.И бойлера практически не може да гръмне-пада фланеца.Трябва да се почистват от варовик на всеки 4-5 години минимум(те и другите са така).Доста съм отварял щото сервизите в малките градове се правят на тарикати и доста приятели са ме викали да им сменям тва -онова.Евтини са и надеждни.На варовита вода казан не може да се издъни,трябва само анода да се сменя на 6-7 години.Части оригинални има бол навсякъде. "
    Kasap одобрява това.

  18. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #225

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Добре написано,само да допълня-цените на ЕДЕСА са повече от приемливи-330-340лв.Толкова са и на Атлантик ,на Фагор са с 20лв по горе,Аристоните отиват към 400......Горенето са най тънкаж-260-270.Визирам 80л,квадратните......Стибил,АЕГ по стария вариант са около600,а тия ,новите,с повечето уж акъл-950лв.....
    ....По въпроса за електронното управление на Елдом-модула е NHC33,модула на варненската фирма Натурела-NHC34.....Явно всичко е "Чайна майна"......,ама няма кой да сподели как се държи това животно!....Защо питам,имах възможността да видя електрониката на ЗЕНЕО ,на АТЛАНТИК,цената е 560 или нещо такова!...Да,те са наистина френски за разлика от египетските модели и това си е коректно отбелязано!Останах изумен като видях платката,накичена с десетки джаджи,бая обемна,не защитена със силиконова заливка,щраква се на две миниатурни малки щипчици,отгоре едно нефелно синьо пластмасово капаче..Няма и най малък намек за някаква изолация!!!...Е,как ще издържи това нещо във влагата на една баня!?Продавача ми е сакъ дружка,вика,до сега не сме продали нито един,и ние много се чудихме като видяхме изпълнението.....Това беше юли,като си идвах до БГ....
    Този пост е редактиран от slovaka; 06-10-13 в 17:44.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 15 от 113 ПърваПърва ... 513141516172565 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе