Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 16 от 113 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно
Резултати от 226 до 240 от общо 1688
Like Tree351Одобрявам

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #226

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Че те си пищят от красивите синички табълца.Апропо-поцинковани бойлери отдавна не се произвеждат.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    65
    #227

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Да ползвам темата и да питам .
    Имам нужда от профилактика на бойлер от Елдоминвест , 80л , 3kW , работи , но явно е понатрупал варовик , все пак е 7/8 годишен и водата в Варна е варовита .
    Общ преглед , почистване , смяна на уплътнение на фланец , евентуално нагревател , понеже загрява водата за около 25мин , а това явно не са 80л . За лятото няма проблем , но зимата водата стига за 10/12мин баня - на мен не ми пречи , но на Же...... !! Ще се купува нов , но не точно в този момент .
    ИМА ЛИ НЯКОЙ КОЛЕГА ДА СЕ ЗАНИМАВА С ТОВА , НЕ МИ СЕ ИСКА ДА СЕ ПРАВЯ НА МАЙСТОР ? Оферти на лс .

  4. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #228

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka Виж публикацията
    Аз ще питам за ел бойлери,ама се зачетох в тия комини.......Не съм специалист,но тук в Словакия всичко що е на газ е с комин!При по стари къщи и инсталации комина си е...абе комин!Само дето не пуши и не бълва нищо,в повечето случай е само осран от гарги и врабчета!...При по новите котли,казани или каквото там им викат,комина вече не е класическия,а малка тръба с фи10-12 см излизаща навън не нагоре,а странично.....Да уточня става въпрос за природен газ не пропан-бутан....Това е от мен за комините!Сега да си задам питането,идва време за бойлер,трябва да решавам....След написаното и прочетеното за сервиза на Балмакс,Стибел Елтрон отпадат.Миналата година от тук взех един проточен,12 кв,монофазен Стибел на супер промоция,но той замина на вилата.Аз не съм го видял монтиран,но дъщерята и жената са доволни,лятото било ок,само дето платили големи сметки за ток!Това е обяснимо,въпреки,че ги предупредих да не бъркат проточен бойлер с артезиански кладенец!.....Сега ще видя как ще е зимата.....Та дилемата ми е -Атлантик,Аристон,Горение,Фагор/Едеса/... и това ,което видях последно и много ме впечатли-Елдом,неръждавейка,малък диаметър,електронно управление с пребогат набор от функции,80л....В интерес на истината този Елдом го видях за първи път тук,в Унгария,но поразрових сайтовете-предлага се и у нас....Обмислях и купуване от тук на Дражице или АЕГ,но гаранция за БГ няма кой да ми даде.....Та хайде давайте мнения,като най вече ме интересува някой дали има такъв Елдом?Цената е около470-490лв и какви ли изненади бих могъл да очаквам от това електронно управление,което най вероятно си е готов китайски модул!?......И още-май слаба част на тия Елдом се оказват нагревателите,така ли е в действителност!?...Знам и какъв няма да е бойлера-Теси,Дипломат,Св.Шишков,Декамекс и други подобни знайни и незнайни марки,отпаднали от пазарната битка по една или друга причина!
    boileri.bg - онлайн магазин за обемни бойлери, проточни бойлери, отопление, климатици, възобновяеми източници, Stiebel Eltron, AEG, Tatramat, Atlantic, Tesy, Ariston, Gorenje, Diplomat, Siemens, Sunsystem ето ти едно добро решение за бойлер , казвам го от личен опит от 1 годишно ползване . Тук в Чехия съм с Дражице от няколко месеца но нема место за сравнение .

  5. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #229

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Дражици си е сериозна марка,мислех от тук и аз да купя,ей оня ден пак ги гледах в Нитра,ама пусто тая гаранция........

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    10
    #230

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Е ,за вечен бойлер вече само отделно направени водосъдържател неръждаем или от дебела ламарина в гр.Хасково не знам адреса но не е фирма за готови бойлери.
    Нагревател от София по поръчка - усилена серия /дебела медна тръба,шведски Кантал и изолация на 1000 С. - на Одрин 4
    След това монтаж с вата на стария кожух от едно време или друг подобен
    Инсталиране на контактор 20 А преди нагревателя и дебели кабели 2.5 кв.
    и живота продължава без ядове.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #231

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Момчета,някой да е взимал от Алати бойлер Konig-135 лв/80 l/2.5 kw;пише,че са уж българско производство на vi com?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    3
    #232

    Отговор: Re:Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от avast3 Виж публикацията
    Малко множко ми се вижда 2,40 часа. Това означава, че ти изгаря грубо 4 kW, за да загрее 80л вода. Моят, също 80л, с 3kw нагревател, загрява и изключва за около 45 минути. Това означава, че изгаря грубо 2,25 kw. Бойлерът е български. Това, бойлер с 3kW нагревател, да загрява за повече от 2 часа съм го виждал в къщи. Когато изхвърлих бойлера, го разглобих. Не се виждаше нагревател, а огромна топка котлен камък. За това загряваше за повече от 2 часа. Предполагам, че и при теб е била същата работа
    Енергията за заграване на водата от примерно 15 до 65 градуса примерно за 80 л бойлер като в примера е една и съща и не зависи от мощността на нагревателя.

    Защо това е така? - ми така е . 1 кг вида има специфицен топлинен капацитет от 4186 J/градус. Тва е енергията за да повишиш температурата на 1 кг (грубо литър) с 1 градус.
    За 50 градуса (от 15 до 65) за 1 80 л бойлер са необходими 50*80*4186 = 16744000 J или тва кат го разделим на 3600000 -> 4.65 kw/h.

    В интерес на истината малки разлики (под 1%) ще се получат в реалността защото имаме различни загуби според вида на бойлера, топлоизолацията и времето за загряване. Тия дни ша пусна ако ми остане малко време и една малка програмка за да можеш да си изчисляваш най-икономичният режим на експлоатацията на един бойлер за да може да си намалиш ако искаш месечната сметка със 5 до 15 лв.
    SPSt одобрява това.

  10. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #233

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Последно-заложих на ЕДЕСА,75 литра,1.6кв от Интерсервиз Узунов!Доставиха го без проблеми,с поръчка през сайта,горе долу покупката бе нормална...Ще го монтирам след седмица,ще видим какво ще излезе.....От тия с повечето електроника....Гаранцията е 5 години...

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #234

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Интересува ме на Елдом бойлерите 80л/вертикален с долна серпентина винаги ли имат муфи за термостат или има модификация (сегашна/по-стара) без муфите?

    Някой продава ли в България тия Дражице и имат ли серпентини?

  12. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    3
    #235

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Дражице вероятно продават някой ама те ката татрамата са си цифра, вярно качествени са.

  13. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #236

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, дойде време да се закупува нов бойлер и след като изчетох цялата тема се спрях на няколко възможности:
    1.Stiebel Eltron oбемен бойлер PSH COMFORT UNIVERSAL
    2.AEG oбемен бойлер EWH COMFORT UNIVERSAL
    3.Fagor CB - 100L
    4.ELDOM 72426H
    Препоръчайте ми някой от тези четирите, като се абстрахирате от фактора цена, тоест най-евтин от тях.Старият ми бойлер беше със серпентина за връзване към парното, но забелязах,че натрупва варовик освен около нагревателя и около серпентината, затова сега се колебая дали да взема бойлер със серпентина или без серпентина.Водата при нас е доста варовита.Също така не ми е ясно дали моделът на ELDOM е твърдо 3 kw или има възможност да се пуска и на по-малка мощност с цел по-малко натоварване на мрежата и по-малко отлагане на варовик?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    36
    #237

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Здравейте, правим ремонт на банята и много ни хареса идеята да сложим нов бойлер Бойлер Ariston VELIS 80 - Търговска верига "Зора" , който е по-компактен.Сегашният ни е Tesy 80л, около 7 години го ползваме и нямаме забележки, но Аристона стои по-добре (като дизайн).Моля да ми посочите евентуални + и - на този модел спрямо Tesy .Въобще струва ли си покупката, или да караме със старото Tesy (7г) и да преглътнем не добрата визия?

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    ВТ
    Мнения
    632
    #238

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от desniki Виж публикацията
    Здравейте, правим ремонт на банята и много ни хареса идеята да сложим нов бойлер Бойлер Ariston VELIS 80 - Търговска верига "Зора" , който е по-компактен.Сегашният ни е Tesy 80л, около 7 години го ползваме и нямаме забележки, но Аристона стои по-добре (като дизайн).Моля да ми посочите евентуални + и - на този модел спрямо Tesy .Въобще струва ли си покупката, или да караме със старото Tesy (7г) и да преглътнем не добрата визия?
    По-слаб като мощност, т.е. ще загрява по-бавно. Не разрах квадратен ли е или правоъгълен погледнат отдолу?

  17. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #239

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Велис са правоъгълните.....Китайски са,нямам идея каква ще им е изолацията !Това е важно!Дават ги ,че имат два резервоара/или балона/.......Е,това много исках да си го представя преди да купя нов бойлер,но така и никъде не видях срез или скица!..За хубави-хубави са,ама дали това е достатъчно за покупка!?....

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,784
    #240

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka Виж публикацията
    Велис са правоъгълните.....Китайски са,нямам идея каква ще им е изолацията !Това е важно!Дават ги ,че имат два резервоара/или балона/.......Е,това много исках да си го представя преди да купя нов бойлер,но така и никъде не видях срез или скица!..За хубави-хубави са,ама дали това е достатъчно за покупка!?....
    Красиви ли искаш да кажешЧе са красиви красиви са.И на мен ми е интересна системата от два водосъдържателя,предполагам че са като водолазни бутилки и по този начин са по-стабилни към температурни разширения които разпукват вътрешното покритие.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 16 от 113 ПърваПърва ... 614151617182666 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 18:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 18:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 01:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе