Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е бойлера ви ?

Гласували
322. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Еldom

    132 40.99%
  • Diplomat

    42 13.04%
  • Tesy

    63 19.57%
  • Матев

    8 2.48%
  • Фламина

    4 1.24%
  • Ariston

    36 11.18%
  • Clage

    1 0.31%
  • Neo

    2 0.62%
  • Stiebel Еltron

    13 4.04%
  • Atlantic

    21 6.52%
Страница 13 от 113 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 1686

Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #181

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Големите фирми не правят неръждаеми щото трябва да си продават продукцията.Имам неръждаем бойлер на една фирма която се занимаваше с произвадство на неръждаеми битови уреди ама нещо изчезна от пазара-явно жертва на качеството.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #182

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Съмнявам се в този аргумент!Нима малките не трябва и те да си продават продукцията?А и Елдом не са чак толкова малки.....Но да пожелаем на Дундурмата спокоен размисъл и добра покупка!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #183

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    slovaka,
    Нещо не сме се разбрали явно.
    Никому не пожелавам да си търси правата в БГ! Не знам как е навън, но тук си роб на търговеца и сервизния техник, вместо да е обратното. Последния пък е вързан с вноситела/дилъра, който пък не му плаща за гаранционните ремонти и кръгът се затваря.
    Написах за частите, защото за някои уреди се чака доставка между 2 седмици и Х месеца, понеже не се поддържат на склад в БГ. Фирмена политика. Тежко му и горко на човека, който стои без съответния уред!

    Успех на колегата с избора!

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #184

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    май ще се размина само с ремонт,но благодаря за съветите и все пак СТИБЕЛ,АЕГ И другите наистина ли си струват парите...................

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #185

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Ако съм розовобузест немец с 5000евро заплата за да не ми пука дали през няколко години ще си сменям бойлера,да-струват си парите.Бойлера е един казан с изолация,нагревател и карантия.Не знам докъде са стигнали покритията/емайла/,но при всички положения имаме два материала с различно разширение-метал и покритие което се напуква в следствие на по-голямото разширение на метала.

  7. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #186

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    И преди съм съм го казвал-бойлерите,такива каквито ги имаме ние масово си е доста"консервативен"уред!Логично го е казал колегата-казан,изолация,нагревател и карантия......Дали си струва?...Въпрос на личен избор!Наистина най доброто на пазара е Стибел и АЕГ,като АЕГ си е чист Стибел,но направен в Словакия.Поддържат високи цени и са приблизително равни в Ср.Европа и у нас./Така,че нашите вносители не "играят"в случая/.Друг е въпроса,че пълната гаранция е 10 години и важи за Европа,а ние май не влизаме вътре!Тука въртят някакви разтегливи понятия-ел.част,казан..е,те това си е вече типично българско!Може да не си розовобузест немец,и в Германия заплата от 5000евро не се среща под път и над път,но немеца твърдо ще си купи Стибел,ако изобщо ползва такъв тип бойлер!В повечето случаи слагат газови или проточни ел......Просто няма как с 80л да се плицукаш във вана!Като изключим модернизирането на "карантията"-програматорчета,компютърчета и т.н..,най добре на пазара поддържа температурата,т.е най дълго с най малък разход на енергия"Дражице"Чешко производство.Май имат и внос в БГ,но не са разпостранени масово.При тях този показател е 0.54кв/24ч!Стибел0.74,0.76 ,Горенето отива на 0.9 и нагоре....Нашите лидери от Елдом май не дават такива показатели,което говори за много неща!!!Та ако немец купува бойлер,първо ще погледне колко ток харчи и то за поддържане на температурата,т.е. след като е загрял, после всичко останало!То и това е най важното-гаранция и разход!А в края на краищата дали ще дадеш 200 или 250 лв или 300 ,отива по на заден план ..Е,вече ако ще даваш 900,друг е въпроса...Като с колите-един кара БМВ,друг Пежо...аз търкалям Шкодичка и това ме устройва,по отношение на транспорта!Нищо,че сина ми ме бъзика"Баща ми,колкото ти е колата,толкова ти е и..дограмата!"....Свят различен......
    Този пост е редактиран от slovaka; 29-07-13 в 20:30.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    18
    #187

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    В темата никъде не видях да се споменава нещо за бойлерите на Сънсистем от град Шумен.Някой може ли да даде мнение за тях? От техническата информация в сайта им виждам,че са с по-дебели водосъдържатели и са чувствително по-тежки, но очаквам да разбера как се представят по време на ползване и работят ли без много дефекти?
    Този пост е редактиран от ctoyan6; 05-08-13 в 20:13.

  10. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #188

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    За съжаление ,нямам мнение по въпроса за бойлерите на Сънсистем,но мисля,че на тях силната им страна е големите отоплителни системи при използуване на алтернативни източници.......Натъкнах се ,обаче,на нещо интересно разглеждайки сайта на Фагор!В описанието на бойлер FAGOR CB-75L водосъдържателя се представя така:....".Водосъдържател от неръждаема стомана с титаниево покритие,встъклен при 850целзиеви градуса"!?.......Чудя се и се мая,какви ли обработки е претърпяла тази неръждавейка,че и титан да е поела,че и да е "встъклена"!?.....Изобщо възможен ли е такъв процес!?....Ако е възможен,това би било най дълговечния казан при бойлерите!?....Как мислите,колеги?....

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #189

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Имам бойлер с титанова неръждаема стомана и според производителя е по-еластична спрямо обикновената неръждавейка,не знам за какво втъкляване става дума

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #190

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    ".Водосъдържател от неръждаема стомана с титаниево покритие,встъклен при 850целзиеви градуса"!?
    На мен ми прилича на неграмотен превод. Титана участва в неръждаемите сплави, но покритие??? А това с "встъкляването" направо противоречи на законите на материалознанието. Не съм чувал от метал с кристална решетка да получиш аморфен неметал.

  13. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #191

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Щом и Интерсервиз Узунов не могат да направят свестен превод на това,което предлагат........Да,най вероятно е неграмотен превод... Смешно!......И в кръга на шегата:...Ами....Червени боклуци!Затова ОСТАВКА!...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #192

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Цитат Първоначално публикувано от slovaka Виж публикацията
    Щом и Интерсервиз Узунов не могат да направят свестен превод на това,което предлагат........Да,най вероятно е неграмотен превод... Смешно!......И в кръга на шегата:...Ами....Червени боклуци!Затова ОСТАВКА!...
    Охххх Ако можеше с протести да се свали от власт ширещата се неграмотност и простотия и аз бих се включил в протеста.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #193

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Ооо,съвсем не се дължат такива неща на неграмотни преводи.Това са партенки ласкаещи егото на потребителя за да се отнесе със снисхождение към евтините трикове.
    Както пералня без терморегулатор, а с термостат с фиксирани температури ги наричат с интегрирани температури.Целта е да звучи като нова и авангардна технология, а то е недостатък.
    Така и тази "нераждавейка" - да сте видяли ръждясал емайл?? Това че е с голяма твърдост и се напуква, не означава че ръждясва и ето ти тебе нераждавейка.
    Пише ли там инокс, хром-никел или други, които да съответсват на някой стандарт за да се гарантира, че е истинска нераждавейка.
    Например пунктовете за отпадъци не изкупуват като нераждавейка казаните на обикновените български перални.
    Не съм виждал и грам ръжда по тях, макар и да има такива на 30-35г.Обаче магнита ги лови и не ги изкупуват за нерждавейка.Същото е и с барабаните на авт.перални.

  17. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #194

    Отговор: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Добре де badr,какво е все пак това?....На аналогичния модел на ЕДЕСА,си е написано по "човешки"-емайлиран водосъдържател с титаниево и тн...бла.бла....

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,778
    #195

    Re: Бойлери / FAQ - обсъждане, мнения

    Поразрових се и излезе че въпросния процес е температурата на охлаждане при нанасяне на емаила при която той минава в твърдо/стъкловидно/ състояние.Верно че "встъкляване" в рекламата трябва да доведе до изцъкляне на четящия я.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 113 ПърваПърва ... 311121314152363 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. LCD матрици /FAQ - мнения , обсъждане
    От hristoslav2 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 06-04-18, 19:32
  2. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 16:03
  3. Мнения и обсъждане на tv LG LCD 37LD420
    От pacho-gr във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 08-07-10, 19:52
  4. мнения за проточни бойлери - Diplomat
    От d_karchev във форум Бяла техника
    Отговори: 5
    Последно: 08-05-10, 02:09
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 10:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе