Страница 3 от 36 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 533

Перални,Препоръки 2006г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. DEF
    DEF е офлайн
    Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    191
    #31

    Перални,Препоръки 2006г

    А не мислите ли , че пералня с фиксирани обороти на центофугата е далеч по-надеждна от тези с променливите обороти? Там на практика мотора е вечен..освен ако не протече вода , няма четки, колектора му не се зацапва, няма електронно регулиране на оборотите.Единственото което може да му се развали са двата лагера но едва ли :-')

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #32

    Перални,Препоръки 2006г

    Цитат Първоначално публикувано от DEF
    А не мислите ли , че пералня с фиксирани обороти на центофугата* е далеч по-надеждна от тези с променливите обороти? Там на практика мотора е вечен..освен ако не протече вода , няма четки, колектора му не се зацапва, няма електронно регулиране на оборотите.Единственото което може да му се развали са двата лагера но едва ли :-')
    Да, и тръгва да центрофугира с грациозен отскок...при което се натоварват ударно и мотор и лагери...А моторите не са вечни- горят си и без да протече вода в него. Познавах няколко Перли- на около осем години им изгоряха моторите (вероятно лака на жиците в намотките е бил калпав, старее, напуква се и- късо).

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    9
    #33

    Перални,Препоръки 2006г

    Добре де, а мойта Горенье, да е жива и здрава де, не е шумна, никак даже. На съседа отгоре Уърлпула се чува дори като пере, като се разцентрофугира всички разбираме, а нашта никога не можем я разбра дали е свършила. Не че е напълно тиха, естествено, че като центрофугира си бръмчи, но в напълно приемливи граници. На мен си ми харесва

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #34

    Перални,Препоръки 2006г

    То и моето горение като работи ок,ама като пълни вода-ауууу,все едно си до Ниагара.Може и от налягането на водата да зависи,ама...

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #35

    Перални,Препоръки 2006г

    Цитат Първоначално публикувано от Vanquished
    То и моето горение като работи ок,ама като пълни вода-ауууу,все едно си до Ниагара.Може и от налягането на водата да зависи,ама...
    Имам WA1044 от 2години - абсолютно същата история, а след 6-тия месец работа се появи един шум, който се оказа че е от резонирането на задния капак... та се наложи да го съветвам. Иначе е ОК за прането

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    4
    #36

    Перални,Препоръки 2006г

    Здравейте, гледам всеки пита или се хвали от това дето си има, та реших и аз да попитам за мнение.
    Двоумя се между две-три перални и ще се радвам на съвет или мнение.
    А именно между AEG L-60800 , AEG L-62800 , ELECTROLUX EWF-1245 според консултанта в магазина нямат никаква разлика, но аз не съм специалист за да знам. Електролукс имат по-добър дизаин и по-голям избор на обороти, с две думи изглежда доста по-забавна* , не че ще ми замени компа или телевизора. Приемам мнения и за други алтернативи около 800лв.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #37

    Перални,Препоръки 2006г

    Да мойто горение е като водопад! И бучи много като изпомпва водата! Абе не ми харесва!

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #38

    Перални,Препоръки 2006г

    След като Електролукс притежават АЕГ...Иначе АЕГ са много корави перални(за стари модели говоря)
    Цитат Първоначално публикувано от xenohack
    Да мойто горение е като водопад! И бучи много като изпомпва водата! Абе не ми харесва!
    Да,пере обаче има едно"ама".Все пак са евтино решение,яд ме е че жената ме склони пред Бош,но сега мога да и натяквам"аз като ти казах"

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    50
    #39

    Перални,Препоръки 2006г

    Аз си харесах Whirlpool 7125 , най-вече защото е с 2 лагера и заема по-малко място.
    За сега е ползвана само година така че по-сериозни впечатления тепърва предстои да събирам , но все пак:
    Лоши черти:
    - Много тежи това нещо бре. До четвъртия етаж ни се взе здравето на 2-ма души в нормално физическо състояние (моето клони към леко запуснато ) , така че ако някой си я хареса да се опита да си осигури транспорт до вратата иначе лошо му се пише.
    - Отделението за праха , омекотител и други препарати , въобще не е дуракоустойчиво. Жената успя да го счупи на 1-я месец и трябваше да го лепя.
    - Доста е шумничка , като на 1200 оборота центрофуга се чувстваш че си близо до хеликоптер като спасение няма щото шума е оня нискочестотния дето го усещаш с корема , а не с ушите . В началото смятах да я пускам вечер да излиза по-евтино , обаче като видях колко малко харчи се отказах да си нарушавам съня.
    - Много лесно се изпускат малки предмети между барабана и казан ли се казва другото ... (поне според жената)
    Добри черти:
    - ЛЕСНА ЗА УПОТРЕБА (макар че сравнението е Тамат или Татрамат ли беше ). Успях да науча благоверната да работи с нея само за около 15 дена . Знам че ако се повреди електронното управление жална ми майка ама все пак ..
    - Пести място , вода и ток. Не сме усетили въобще повишение в сметките за ток и вода въпреки че се ползва много активно (торба прах 5 кг за 1 месец ). За мене беше доста важна и педята място което ми спести.
    - Добро упътване и лесно разглобяване на барабана за вадене на дребни предмети попаднали по-погрешка между казана и барабана. :knuppel2:

    Като цяло засега не съжалявам макар че и това може да стане

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    30
    #40

    Перални,Препоръки 2006г

    Все се каня да споделя няколко полезни съвета, почерпени от форумите с едно уточнение, това са мнения около които са се обединили участниците на форумуте, а не мои и нямам намерение да влизам в спорове с другите участници във форума - и така:
    - разходните норми на праховете за пране, дадени на опаковката обикновено са завишени с 20-30 %. Това се прави с цел да се продават по-големи количества. т.е. слагайте по-малко прах / при нормано замърсено пране/
    - КАЛГОН и разни други химикали от този сорт съсипват уплътненията и препоръката е да не се използват. В тази връзка избягвайте да перете при 90degC. Освен повишения разход на ел. енергия при тази темп. отделянето на карбонати и други неразтворими съединения се увеличава с пъти. При твърда вода се препоръчва 1-2 пъти годишно да се извърта по един цикъл на пране без дрехи, като вместо прах се слага малко лимонтузу. За по-точни указания в руския форум има цял клон за КАЛГОН и разни други методи /магнитни филтри и др./ или пишете тук, ще проверим.
    - Най-често използваните в бита скорости за центрофугиране са 500-700/800 об/мин. Скоростите над 1200 об/мин са маркетингов трик и не е необходимо за плащате повече за много високи обороти. Още повече, за noname модели! Просто ще съсипете пералнята.
    - AEG, Electrolux и Zanussi са търговски марки на концерна Electrolux, и според самите Electrolux, разликите в цената се определят не от разлика в качеството, а от наличието или отсъствието на доп. функции.
    - Вертикалните перални противно на очакванията /говори се, че наличието на два лагера ги прави по-надежни/ не са по-добри като технология. Това е свързано с наличието на дисбаланс на барабана породен от вратичките за поставяне на прането. Препоръката е ако имате възможност и място просто да си вземете класическа пералня с предно зареждане /full size/ не тясна.
    - Ако ще поставяте пералнята в банята, обърнете внимание, дали корпуса на пералнята е устойчив на ръжда /в по-скъпите модели се използва поцинкована ламарина с последваща обработка /боядисване/. В ефтините модели не е така и понеже в банята е по-висока влажността, след няколко месеца, максимум година ще избие ръжда.
    За сега толкова, ако има интерес, пишете

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #41

    Перални,Препоръки 2006г

    Цитат Първоначално публикувано от jbmmm
    ....
    - Вертикалните перални противно на очакванията /говори се, че наличието на два лагера ги прави по-надежни/ не са по-добри като технология. Това е свързано с наличието на дисбаланс на барабана породен от вратичките за поставяне на прането. Препоръката е ако имате възможност и място просто да си вземете класическа пералня с предно зареждане /full size/ не тясна.
    - Ако ще поставяте пералнята в банята, обърнете внимание, дали корпуса на пералнята е устойчив на ръжда /в по-скъпите модели се използва поцинкована ламарина с последваща обработка /боядисване/. В ефтините модели не е така и понеже в банята е по-висока влажността, след няколко месеца, максимум година ще избие ръжда.
    За сега толкова, ако има интерес, пишете
    Това за дисбаланса са глупости...(без да се сърдиш де )
    Най- малката грижа за пералня е ръждата- по кофти влагата се отразява на ел.частта..

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #42

    Перални,Препоръки 2006г

    Цитат Първоначално публикувано от DEF
    А не мислите ли , че пералня с фиксирани обороти на центофугата е далеч по-надеждна от тези с променливите обороти? Там на практика мотора е вечен..освен ако не протече вода , няма четки, колектора му не се зацапва, няма електронно регулиране на оборотите.Единственото което може да му се развали са двата лагера но едва ли :-')
    Донякъде си прав що се отнася до надежността на мотора.Казвам донякъде защото това се отнася предимно за българските ел.двигатели.Те са и най-качествените в света.И това не го казвам от гол патриотизъм,а е неопровержим факт.Електронно регулиране има и при пералните с безчеткови двигатели,а напоследък се появява тенденцията да се монтират 3-фазни безчеткови двигатели с инвертор.
    Що се отнася до плавното развъртане то причината за разработването му е много големия пусков ток на колекторните двигатели(един такъв двигател при пробата му директно към 220в изключваше автоматичен предпазител 25А,а в пералнята пусковия му ток се ограничаваше от нагревателя-3кв)
    Фиксирани обороти имат и много перални с колекторен двигател,обикновено има един бутон за превключване на 2 скорости на центрофугата

    Цитат Първоначално публикувано от jbmmm

    - Ако ще поставяте пералнята в банята, обърнете внимание, дали корпуса на пералнята е устойчив на ръжда /в по-скъпите модели се използва поцинкована ламарина с последваща обработка /боядисване/. В ефтините модели не е така и понеже в банята е по-висока влажността, след няколко месеца, максимум година ще избие ръжда.
    За сега толкова, ако има интерес, пишете
    Пералня в никой случай не бива да се монтира в баня

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    60
    #43

    Перални,Препоръки 2006г

    чак пък в никой случай .. моята е в банята ,аз съм ел.техник ,заземил съм си я както трябва .. банята ми е голяма и не я пръска директно вода ,наскоро я отварях да видя как е вътре ,няма навлажнени или окислени клеми ,нито пък е ръждясала някъде.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #44

    Перални,Препоръки 2006г

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi_
    чак пък в никой случай .. моята е в банята ,аз съм ел.техник ,заземил съм си я както трябва .. банята ми е голяма и не я пръска директно вода ,наскоро я отварях да видя как е вътре ,няма навлажнени или окислени клеми ,нито пък е ръждясала някъде.
    А, тя пералната си е твоя....НО НОСИШ РИСКА ДА ТЕ ИЗТРЕСКА ЗДРАВАТА ТОК! (Това ти го знаеш- нали си ел.техник и се къпеш сигурно когато си дръпнал щепсела на пералната....)

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    60
    #45

    Перални,Препоръки 2006г

    не ,откъде накъде ще я изключвам .. даже тя си пере понякога като се къпе някой

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 36 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Перални,Препоръки-2010
    От Danri във форум Бяла техника
    Отговори: 267
    Последно: 23-11-16, 18:51
  2. Перални,Препоръки 2010г
    От gpp във форум Бяла техника
    Отговори: 152
    Последно: 14-12-10, 23:56
  3. Перални,Препоръки 2009г
    От vermouth във форум Бяла техника
    Отговори: 297
    Последно: 31-12-09, 13:04
  4. Перални,Препоръки 2008г
    От tyo_bg във форум Бяла техника
    Отговори: 244
    Последно: 28-12-08, 22:07
  5. Перални,Препоръки 2007г
    От badr във форум Бяла техника
    Отговори: 362
    Последно: 31-12-07, 14:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе