Страница 2 от 25 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 363

Перални,Препоръки 2007г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    1
    #16

    Перални,Препоръки 2007г

    Здравейте. Не знам дали тук е точното място, но искам да споделя за проблем с пералня Индезит W84TX. Казаха ми, че паметта на платката е изгоряла и сега трябва да дам 200 лв за нова платка. Иначе като повреда при включено положение програматора се върти сам и това е единствения признак на живот. Много ли са тези пари за нова платка и въобще заслужава ли си да се сменя или е по-добре да се купува направо нова пералня ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #17

    Перални,Препоръки 2007г

    Здравейте,
    От две седмици обикалям магазините като гламав за пералня в ценовия клас до 570лв.
    Резултатът след поне 10-15 консултации с продавачи е - всичко е на късмет. От почти 3 часа чета този прекрасен форум и все повече се убеждавам, че съм на прав път. Наистина няма как да се избере пералня, особено щом не може да се пробва преди това (естествено).
    Все пак успях да сведа избора си до няколко модела (бяха 10 преди това) и искам да помоля специалистите за съвет, доколкото това е възможно. Хубаво е да има отделен терморегулатор, но не е задължително, до 5кг сухо пране, 800 до 1000 оборота максимум.
    Изреждам моделите по ред, а не като предпочитания, още повече, че не ми е ясно какъв тип пластмаса е “полиплекс” (Whirpool) в сравнение с “карборан” (вероятно армирана с карбонови влакна пластмаса) и “дурапроб”.
    - Candy – C2 510 / 569лв. – електронен програматор + Ag йони, но няма терморегулатор отделно,отложен старт, избор от фиксирани обороти. Карборан.
    - Candy – CNL 105 / 559лв. – с отделен терморегулатор + електронен програматор
    - Candy – C2 105 – тази я нямаше в магазина, но според User Manual е подобна на C2 510, т.е. без отделен терморегулатор
    - Whirpool AWO / D41115 / 529лв. – електронен програматор, отложен старт, избор от фиксирани обороти
    - Whirpool AWO / D41105 + ютия Philips / 479лв. - електронен програматор, 800 / 400 оборота, стандартно изпълнение.
    За сега везните клонят към CNL 105, но след като изчетох всичко написано се разколебах. Момчето в магазина ми предложи Zanussi, но за съжаление не си записах модела. Помня само цената от 555лв. и би трябвало да е ADV 106 според сайта им.
    Ще ви бъда благодарен ако ми предложите и нещо друго, освен изброените марки и модели, но аз отхвърлих Daewoo DWD-F1011 и Gorenje WA62081 заради големия обем.


    Другата ми молба е насочена към badr и другите сервизни специалисти. Тя е свързана със старата ми пералня, която взе да създава проблемчета.
    От 10 години имам Zerowatt ZX647I, която беше безбожно скъпа, с отделен терморегулатор, ръчно задаване на количеството пране, "дъждуване" Idro plus, 24 мисля програми и т.н. екстри. В началото се наложи смяна на инерционната шайба, но до преди месец не ми е създавала проблеми. Обаче все по-често механичния програматор започна да спира движението си (зацикля) отначало на различни програми от цикъла, а вече няколко пъти спира на едно и също място. Интересното обаче е, че не го прави при всяко пране, а на случаен принцип. Ползвам почти винаги еко програмите, така, че цикъла преминава през едни и същи последователно.
    В първия момент си мислех за повреда в програматора. Той е Crouzet – за запознатите веднага им става ясно цената на нов. Произведен е за Candy/Zerowatt, но в сайта на Crouzet няма вече такива продукти:
    http://www.crouzet.com/corporate/htm...omepage-en.htm
    За съжаление не му помня модела, но утре ще го напиша.
    Бих искал за разумни пари да ремонтирам пералнята и да я пратя на ранчото, но не знам дали това е възможно? И има ли в Бургас сервиз на Zerowatt, където да я “излекуват”?
    Какво е вашето мнение – стъпковия двигател или изронени зъбно колело в програматора?

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #18

    Перални,Препоръки 2007г

    Gena_bs Напиши модела на програматора.

    Цитат Първоначално публикувано от Volodin
    Здравейте. Не знам дали тук е точното място, но искам да споделя за проблем с пералня Индезит W84TX. Казаха ми, че паметта на платката е изгоряла и сега трябва да дам 200 лв за нова платка. Иначе като повреда при включено положение програматора се върти сам и това е единствения признак на живот. Много ли са тези пари за нова платка и въобще заслужава ли си да се сменя или е по-добре да се купува направо нова пералня ?
    Трудно е да се отговори на този въпрос.Парите с монтажа са горе-долу толкова.Ако е само паметта се презаписва нова памет,но може да има други повреди.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #19

    Перални,Препоръки 2007г

    Уважаеми badr,
    Благодаря, че се отзовахте толкова бързо на молбата ми!

    Пералнята е Zerowatt ZX647I,
    Product No: 39931241,
    произведена е 06.1996 година и според мен е модел от 1995.
    Модела на програматора е;
    Timer Crouzet
    Type 900 914/3136
    Part No 9120281.2, но в internet излиза и без точката като: 91202812
    Аналогът на Crouzet е Timer ELBI 1111/2/1.7
    От друг форум и сайтове ми изпратиха електрическата схема, аз намерих обяснение на означенията по нея, но ми е необходима монтажната и циклограмата на програматора.

    Ако не е много нахално от моя страна, бихте ли ме насочили към конкретни марка и модел за пералня до 570лв., че вече съвсем се обърках!
    За мен не е проблем да отделя и малко повече средства или да изчакам, но моя колежка е ограничена до тази сума, а спешно трябва да си купи нова машина. Аз се наех да й помогна със самочувствието, че нещата ми са ясни. Уви, оказа се по-зле, отколкото очаквах!
    Занимавам любителски с A/V техника и ми е известно, че всички производители имат както много добри, така и проблемни модели. Но за разлика от DVD или TV пералните няма как да се пробват на място, за съжаление. Иначе всичко ще се види на мига.
    Ако не искате да пишете във форума, можете да ми изпратите лично съобщение! Все пак за никой вносител не е причтно да види негативни оценки за изделията си по форумите, нали?

  6. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #20

    Перални,Препоръки 2007г

    Gena_bs.Ето няколко модела които се вместват в цената и са сполучливи модели.
    WHIRLPOOL FL-5085
    WHIRLPOOL FL-5083
    WHIRLPOOL FL-5105
    BOSCH WAA-20160BY
    BOSCH WAA-16160BY

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #21

    Перални,Препоръки 2007г

    badr,
    Благодаря отново!
    Веднага ще проверя за какво става въпрос, както и цените в Техномаркет, защото при нас ги има само там!
    Има ли ралика между AWM 5085 и FL-5085? Май някъде във форума срещнах написано, че разликата е в класа на енергопотреблението.
    Аз се бях насочил към Candy C2 510, обаче днес се разколебах, щом прочетох доста форуми при братушките, където производителят е поставен редом с Indesit и останалите от ниския ценови клас.

    Аналогът на Timer Crouzet е Timer ELBI 1111/2/1.7
    От друг форум и сайтове ми изпратиха електрическата схема, аз намерих обяснение на означенията по нея, но ми е необходима монтажната и циклограмата на програматора.
    Бихте ли могли да ми помогнете и по този въпрос?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #22

    Перални,Препоръки 2007г

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Аналогът на Timer Crouzet е Timer ELBI 1111/2/1.7
    От друг форум и сайтове ми изпратиха електрическата схема, аз намерих обяснение на означенията по нея, но ми е необходима монтажната и циклограмата на програматора.
    Бихте ли могли да ми помогнете и по този въпрос?
    Нямам я.Не мисля обаче че са необходими циклограмите и монтажната схема.Електрическата е напълно достатъчна.Аз предпологам че проблема при теб е в термостат.
    Ако на изплакване и центрофугиране програматора не спира,то проблема е в термостата.
    Прати ми схемата и ще ти посоча къде да търсиш проблема.Пиши на лс за да не отегчаваме всички с тези подробности

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #23

    Перални,Препоръки 2007г

    badr,
    Изпратил съм Ви нещата на e-mail!

    Още веднаж благодаря!

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    2
    #24

    Перални,Препоръки 2007г

    Здравейте, спрял съм се на един модел на Аристон - AQXXF - 121. Произведена е в Италия за Франция - всичко по нея е на френски, с който съм скаран . Като ттд много ми допада - http://www.ariston-france.fr/ariston/listofproducts.do. В Техномаркет има подобен модел - http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09021787 .
    Спрял съм се също и на един Електролукс - http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09024521 .
    Моля, кажете си мнението, т.к. трябва да си взема пералнята уикенда.
    Относно настоящата - Индезит, с горно зареждане, 10 г., железен. Чак сега започна да се троши, но пък така се троши, че няма оправия
    Весел ден

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    12
    #25

    Перални,Препоръки 2007г

    Купих си пералня АЕГ 50610 http://www.technomarket.bg/product_d...144.СУПЕР Е.Много е безшумна.Горещо я препоръчвам на тези които се чудят какво да изберат.Впечатленията ми са от немският модел

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #26

    Перални,Препоръки 2007г

    Уважаеми badr,
    За мое огромно съжаление в Бургас не са останали FL-5085, а в Metro има само FL-5083. Оттам не искам да рискувам да купувам.
    Излезе нова промоция на Whirpool AWO/D-45111 за 499лв. + 100лв. ваучер за покупка в Техномаркет. В Технополис до 02.03.2007 има Whirpool AWO/D-41105 + ютия Philips за 479лв. Понеже не можах да открия почти нищо за D-45111, освен 1000 оборота и половин пране, не мога да реша коя да вземем в крайна сметка. D-45111 би трябвало да е по-висок клас от D-41105, но не знам дали е така при означенията на Whirpool.
    При старите модели FL на Whirpool на програма деликатни тъкани оборотите автоматично се намаляват на 500. Дали и при тези с електронния програматор я има тази функция, защото явно вече няма с обикновен програматор?

    Колкото до моя проблем със Zerowatt ZX647I - или съм се заблудил, че спира програматора или се е оправил проблема. Пуснах я да пере 3 пъти по различно време и на различни програми - никакъв проблем. Ако пак имам нужда от помощ, ще Ви пиша на лични съобщения!
    Благодаря Ви за отзивчивостта!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    11
    #27

    Перални,Препоръки 2007г

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Уважаеми badr,
    Излезе нова промоция на Whirpool AWO/D-45111 за 499лв. + 100лв. ваучер за покупка в Техномаркет. В Технополис до 02.03.2007 има Whirpool AWO/D-41105 + ютия Philips за 479лв. Понеже не можах да открия почти нищо за D-45111, освен 1000 оборота и половин пране, не мога да реша коя да вземем в крайна сметка. D-45111 би трябвало да е по-висок клас от D-41105, но не знам дали е така при означенията на Whirpool.
    Двата модела: Whirpool AWO/D-45111, Whirpool AWO/D-41105 се различават по оборотите на центрофугата. При едната има две опции - 500 и 1000 оборота, а при втората (41105) - 400 и 800. Днес също ги гледах в Техномаркет, друга разлика струва ми се няма.

    Нека и аз благодаря на участниците в този форум. Ако не друго, имам поне усещането, че няма да купувам на сляпо, а "информирано".

    Естествено се колебая между две перални:
    Electrolux EWF 8040W (580 лв., произведена в Полша) http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09025742
    Whirlpool AWO/D41115 (530 лв., произведена в Словакия) http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09022408

    Не ме интересуват екстри от рода на допълнително изплакване и други от типа "пране на маратонки". В полза на Whirlpool AWO/D41115 е регулацията на оборотите (0, 100, 400, 600, 800), докато при Electrolux EWF 8040W възможностите са 500, 700, 850 оборота. Консултантът беше неопределено категоричен, че Електролукс е несравнимо по-добра, от друга консултантка разбрах, че е по-тиха (те ги били пускали всичките.

    И двете нямат регулатор на температурата отделно, но доколкото се ориентирах има програми, които се различават САМО по температурата. Не знам доколко това е така. Моят опит е с Перла 05 и там няма такива.

    Имам няколко въпроса:
    Колко са всъщност оборотите на Перла 05? Смятате ли, че моделът на Whirlpool има сериозно предимство в това отношение?
    Има ли действително голяма разлика по отношение на шум, комфорт на ползване и безаварийност в полза на Електролукс?

    П.П. Клоня доста към Електролукс след това мнение, а и защото хладилникът ни е такъв. От друга страна Bosch бяха отхвърлени като "произведени в Турция", а за производството в Полша коментарът беше "няма значение, това е Електролукс". Затова питам пак. Разликата в цената не е голяма, ако си струва.



  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #28

    Перални,Препоръки 2007г

    От вчера търся нещо повече за Electrolux EWF 8040W и даже свалих Ръководството от www.electrolux.ru. Има някои интересни функции, но мисля, че по-важното е шума при пране и центрофугиране, за което не намерих данни. За Whirpool например се цитират 69/73db, което не е малко.
    Озадачиха ме две неща - в табличката със спецификациите пише, че е произведена в Италия (според руския сайт) и другото е, че теглото и е 62кг, т.е. с почти 10 кг по-малко от модела на Whirpool например. Има и функция за разпределяне на прането при центрофугиране, отложен старт и т.н.

    Лично на мен също ме заинтригува най-много Electrolux-а, особено щом разбрах, че фирмата държи патента за Carboran!
    Иначе фаворит ми беше Candy C2 510 или CNL 105 заради 3 год. гаранция и 5 годишна за частите. За кои става въпрос не знам, но според мен се отнася за казана, програматора, двигателя, датчиците - без ключалки, бутони и др. такива нещица.

    Сега ще обсъждаме какво да вземе колежката в събота и тогава ще напиша впечатленията от машината!

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    11
    #29

    Перални,Препоръки 2007г

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Има някои интересни функции, но мисля, че по-важното е шума при пране и центрофугиране, за което не намерих данни. За Whirpool например се цитират 69/73db, което не е малко....
    Има и функция за разпределяне на прането при центрофугиране, отложен старт и т.н.
    За шума на всички перални пише едно и също, а явно не е така в действителност. Тези функции, които гледате, са за EWF 8040W, при EWF 8040 ги няма. Можете да видите и продължителността на програмите тук: http://www.omega.ee/popFile.php?prod...40W_EST_v2.pdf

    Аз също разгледах това руско ръководство и спрямо Перла 05 единственото по-различно е, че при програмите на по-ниски от 60 градуса температури има междинно (не съм сигурна?) и финално центрофугиране. За мен това означава, че евентуално ще мога да ги ползвам, а не както досега да пера на една единствена програма.

    Тъй като ме подразни антирекламата на консултантите от Техномаркет, се заинтересувах и от Bosch, модел WAA 161160 BY, 540 лева в софийския Техномаркет. Моделът ми се струва напълно аналогичен на този на Електролукс. Тук има малко по-подробно: http://911.bg/a2/offers.asp?m=6&id=3116&grid=12173

    Аз лично все още се чудя, въпреки че ми се искаше до неделя да приключа с тоя въпрос. Ако някой има мнение по тези модели на Еелектролукс и Баш, моля да сподели.

    Някой може ли да ми обясни защо при памучно пране количеството е 5 кг, а при синтетика и по-деликатни тъкани - 2 кг!? Трябва ли да се спазва това? Аз лично винаги пълня пералнята на око, но повече от 2 кг. Но пък и пера на програма за памук (60 градуса с центрофуга).

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #30

    Перални,Препоръки 2007г

    Всички перални имат междинно центрофугиране.Критични за пералнята са материи които задържат повече водата.Хавлии,ЛДК и .н.След изпомването,тези тъкани задържат по-голямо количество вода,чиято тежест натоварва допълнително двигателя при центрофугирането.
    Бош 16160 си е добър модел,както и Електролукса.Гледай цена и гар.срок това е по-важното в случая.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 25 ПърваПърва 123412 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Перални,Препоръки-2010
    От Danri във форум Бяла техника
    Отговори: 267
    Последно: 23-11-16, 17:51
  2. Перални,Препоръки 2010г
    От gpp във форум Бяла техника
    Отговори: 152
    Последно: 14-12-10, 22:56
  3. Перални,Препоръки 2009г
    От vermouth във форум Бяла техника
    Отговори: 297
    Последно: 31-12-09, 12:04
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 18:04
  5. Перални,Препоръки 2006г
    От XaMaB във форум Бяла техника
    Отговори: 532
    Последно: 27-12-06, 19:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе