Страница 3 от 25 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 363

Перални,Препоръки 2007г

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    2
    #31

    Перални,Препоръки 2007г

    Здравейте, бих искала да помоля за мнение при избора на пералня. Спряла съм се на този модел
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09023325
    Бих била благодарна на всеки който сподели мнение или препоръча нещо друго, но да е приблизително до тази цена.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #32

    Перални,Препоръки 2007г

    kalina61,
    В Google излиза само и единствено модела Electrolux EWF 8040W! Дори и в сайта на Техномаркет е с W.
    Няма модел без W, което най-вероятно означава White - бял цвят на корпуса на пералнята. Така, че би трябвало всички функции да са си там.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    11
    #33

    Перални,Препоръки 2007г

    Така е, моделът в Техномаркет е Electrolux EWF 8040W, с всичките екстри, които си посочил по-горе. Не си ги бях записала и мислех, че е по-беден модел. Това купих, но още не монтирана, че трябват разни маркучи. Нещо, на което не обърнах внимание, е че програматорът е доста издаден - около 1,5 - 2 см, та ще трябва да се пази от удари и падащи предмети. Иначе е красива машинка, дано няма ядове и да пере. Успех!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #34

    Перални,Препоръки 2007г

    Да ти е честита придобивката и да не се разваля! Със здраве да си я ползваш!
    За издадения напред програматор не се тревожи. Почти всичките са издадени с толкова, просто за удобство при захващане и работа.
    Не забравяй да споделиш впечатленията си, когато я инсталираш. Най-вече за шума при пране и центрофугиране!

  6. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #35

    Перални,Препоръки 2007г

    Поиграх си няколко часа,докато изчета всичко по темата,но видях,че се засягат проблеми само за няколко марки перални.Въпросът ми е - имате ли някакви впечатления от марката Hansa,чие производство е,на какво да наблегна,когато отида в магазина?Уточнявам,че тази марка в момента се предлага от Domo в Кауфланд-Пловдив.Има ли някой представа дали са коректни от този магазин(Domo),с какъв сервиз работят по договор,разполагат ли със собствен такъв? благодаря предварително!

  7. Novice
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    2
    #36

    Перални,Препоръки 2007г

    Domo е търговска марка, регистрирана от Шуменска фирма. Уредите се произвеждат в Китай.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #37

    Перални,Препоръки 2007г

    Кажете нещо за Hansa-та.Моделът не мога да го дам,защото я видях бегло,но тя не е стандартна - за 4 кг е и размерите са доста по-малки\ширината\ от стандартните.Интересуват ме предимствата и недостатъците й,както и техническа инф.-двигател,казан ,електроника неща,които продавач-консултанта би премълчал.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #38

    Перални,Препоръки 2007г

    Не познавам марката, но гледах преди време такав пералня "отвътре" и определено бях впечатлен, в сравнение с някои италиански изпълннения...
    Пак казвам - впречатлен, но не убеден!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    20
    #39

    Перални,Препоръки 2007г

    Цитат Първоначално публикувано от dona_D
    Domo е търговска марка, регистрирана от Шуменска фирма. Уредите се произвеждат в Китай.
    Има разлика между търговска марка и верига магазини за техника Домо. Фирмата е румънска.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    11
    #40

    Перални,Препоръки 2007г

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs
    Не забравяй да споделиш впечатленията си, когато я инсталираш. Най-вече за шума при пране и центрофугиране!
    Благодаря. Какво да кажа за шума - не е безшумна в никакъв случай, по-скоро шумът е странен. Това може да се види и при леко задвижване на барабана с ръка в магазина, приблизително това се чува при пране, но по-постоянно. Леко като виене. При центрофугиране също има виещо-свистящ шум, срещнах го и за други перални по-назад в темите.

    Спрямо Перлата е качествено различна - при изплакванията има дълго "плакнене" и съвсем кратка центрофуга, но напълно достатъчна. Въобще е много по-щадяща, дрехите нямат остатъчен сапун по тях и не се мачкат (500 об. засега, но очаквам същото за по-високите). Нямам идея има ли разлика в програмите при различните марки, предполагам не сериозни.

    Удължаването на маркуча за отходната вода е с връзка, при която диаметърът се стеснява доста. Надявам се това да не е проблем, уж тия връзки били за перални.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3
    #41

    Перални,Препоръки 2007г

    Здравейте, искам да попитам някой от компетентните във форума за следното:
    от вчера съм щастлив собственик на пералня + сушилня Bosch 1260 EU
    изпрах 5-6 пранета, нивелирана е, монтирана по всички правила,

    като цяло изглежда страхотно, не шуми, не бучи, идеално балансирана при центрофугиране,

    но при високите обороти се чува един специфичен свистящ свук, като свирене!
    това дали е нормално? някъде напред във форума се описваше подобен звук, сравнен с този на бормашина и отговорът беше
    че е нормално, но аз не съм сигурен дали става въпрос за същия тип звук

    наподобява на звирене, и се променя в зависимост от оборотите.

    дали е нормално?


  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Mar 2007
    Мнения
    1
    #42

    Перални,Препоръки 2007г

    Ние си купихме Candy със сушилня и има свистящ звук при центрофугиране, както вашата. Казаха ми че било нормално за нова пералня, купихми я преди една седмица. Но на мен ми се струва че имам и друг проблем и моля някой от запознатите да ми каже нормално ли е това - при нормално пране, при въртене на барабана се чува същият този свистящ звук, но по-слабо отколкото при центрофугиране. Имам чувство че е проблем!!!! О т сервиза казаха, че ако дойдат вкъщи да им демонстрирам и се окаже че това което се чува е нормално трябва да им платя 25 лв. за идването, независимо от гаранцията.

  16. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #43

    Перални,Препоръки 2007г

    Звукът е нормален и точно така трябва да бъде - като свистене.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    21
    #44

    Перални,Препоръки 2007г

    Здравейте, взехме electrolux EWF-12470W. Естествено се появи проблем, в гардероба дъската, която е в основата му я притиска и леко натиска основата на пералнята отпред. Първо искам да попитам, това проблем ли е? Леко я натиска, но... Единственото решение, което ми хрумна е да се изгради някаква платформа с височината на тази дъска (около 6-7 сантиметра), върху която да се постави пералнята. Но не знам дали е удачно, защото може и да не е 100% стабилна тази основа. Някакви предложения? Как би могла да се изгради тази основа, че да е стабилна? Проблем ли би било, ако не е 100% стабилна? Дайте някакъв съвет, че е зле положението. Проблем ли е, ако през нощта остане наклонена пералнята(не е включена и няма да се ползва)?

  18. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #45

    Перални,Препоръки 2007г

    Цитат Първоначално публикувано от vitoshabg
    Здравейте, взехме electrolux EWF-12470W..Проблем ли би било, ако не е 100% стабилна? Дайте някакъв съвет, че е зле положението.
    Проблем е.Не бива да е нестабилна.Опората на пералнята е в 4-те крачета.Повдигнете там.Може с фаянсови или други плочки горе долу със същия р-р.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 25 ПърваПърва 1234513 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Перални,Препоръки-2010
    От Danri във форум Бяла техника
    Отговори: 267
    Последно: 23-11-16, 18:51
  2. Перални,Препоръки 2010г
    От gpp във форум Бяла техника
    Отговори: 152
    Последно: 14-12-10, 23:56
  3. Перални,Препоръки 2009г
    От vermouth във форум Бяла техника
    Отговори: 297
    Последно: 31-12-09, 13:04
  4. Газов котел - мнения и препоръки 2005-2007г
    От lsabg във форум Отопление
    Отговори: 151
    Последно: 16-12-07, 19:04
  5. Перални,Препоръки 2006г
    От XaMaB във форум Бяла техника
    Отговори: 532
    Последно: 27-12-06, 20:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе