Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 66
Like Tree5Одобрявам

Вреда от индуктивен плот....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #31

    Re:Вреда от индуктивен плот....


  2.  
     
  3. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #32

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    2 варианта-или пишете по темата,или махам половината мнения и пак пишете,но не и празни приказки.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    146
    #33

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Благодаря за мненията !

    С една дума да разбирам, че колккото вредна е микровълновата, толкова и индукционния котлон....съвсем грубо казано, разбира се.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #34

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Не е съвсем така.Микровълновото лъчение е доста по вредно по от това на индукционния котлон.
    Затова при микровълновите са взети мерки за екраниране на излъчването.
    При индукционния котлон няма предпазни екранировки - тъй като няма от какво да те пазят.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #35

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Само от силното магнитно поле от индукцията .Съвсем не е полезно
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1304950620[/time]_________________________________________________

    Според мен по добре газ или стъклокерамичен плот .И при самото активиране на мулекулата на желязото,не се знае какво още се отделя .Мисля че старите методи на нагряване си остават класика

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #36

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Цитат Първоначално публикувано от mvarbanov
    ...Мисля че старите методи на нагряване си остават класика
    нещо като открито огнище в стаята, защото димът и саждите са най-полезното нещо на света?

    пич, винаги съм се стремял, когато не разбирам нещо, да не давам "компетентното" си мнение за него. сигурно си чувал приказката:

    по-добре е да мълчиш и да те подозират, че си глупак, отколкото да проговориш, и да разсееш съмненията

    нищо лично. или по-скоро обратното

    N.B. мОлекула (както и други нещица, ама понеже знам, че ще се хванеш за липсата ми на главни букви, пък не ми се обяснява и на теб, затова ще си остана дотук със съветите по правопис

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #37

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Мисля че на теб нещо ти се заяжда....Но по този начин никой не печели.

    Прочети какво пише по-нагоре!

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #38

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Цитат Първоначално публикувано от mvarbanov
    Мисля че на теб нещо ти се заяжда....Но по този начин никой не печели
    Не става дума за заяждане, а за това, че тук един куп хора се опитаха да ти кажат, че няма вредност при ползването на индукционните котлони, а ти НЕ та НЕ! И то без да приведеш нито един смислен аргумент или да се позовеш на някакви научни факти или изследвания. Като шопа - "От Искаро по-дълбоко нема! Е па нема!". За това се изписаха 3 страници, а питащия само се обърка. Ще повторя и аз мисълта от поста на FearMe, дано я схванеш: "По-добре е да мълчиш и да те подозират, че си глупак, отколкото да проговориш, и да разсееш съмненията."

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #39

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Цитат Първоначално публикувано от mvarbanov
    Мисля че на теб нещо ти се заяжда....Но по този начин никой не печели
    mvarbanov никой не иска да се подиграва със теб до някъде от човешка гледна точка те разбирам аз също имам познати които не спят до контакти и т.н в градската среда в която се намира човека има толкова източници на ел. магнитно поле че индукционият котлон ти е най малката грижа...


    p.s ако все пак се интересуваш от тези неща на драго сърце ще ти предоставя информация за магнито поле и неговото влияние но мисля че за тази работа има

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #40

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Благодаря за промяната на тона...Просто изкам да кажа че да ли е вреден ,или не в индукционият котлон има замисъл.Дано има развитие в положителна насока :rolleyes:

  13. AIV
    AIV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    23
    #41

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    И на мен ми стана интересен спора и ето една статия на която попаднах направо копирана по-надолу. Съгласен съм, че сме постоянно заобиколени от всякакъв вид лъчи и полета, но това значи ли, че в същото време не трябва да се сремим да намалим до минимум тези, които зависят от нас самите?

    "Въздействие на ЕМИ върху организма на човека

    Човешкият организъм реагира както на промяната на естественото геомагнитно поле, така и на въздействието на електромагнитните излъчвания от многобройните и разнообразни технологични източници. Реакцията на организма може да варира според степента на увеличение или намаление на въздействието от ЕМИ, в много случаи водейки до промени в здравето и до генетични последствия, смятат учените.
    Именно според тях лъчите оказват влияние върху нервната, имунната и репродуктивната система. Особено опасни може да бъдат за децата и бременните жени, за хората със заболявания на централната нервна система, хормоналната или сърдечно съдовата, също така за хората с алергии и слаб имунитет. Освен това редица изследвания показвали, че подобни полета предизвикват и появата на ракови заболявания.
    Хората, намиращи се продължително време в зона на електромагнитно излъчване започват да се оплакват от слабост, раздразнителност, бърза умора, отслабване на паметта, а често и от нарушения в съня. Нередки разстройства се предизвикват и във вегетативната функция (дишане, хранене, газообмен).
    Повечето изследвания сочат, че нервната система е една от най-чувствителните в организма на човека що се отнася до въздействието на лъчите. Заради тях намалява паметта, появява се склонност към развитие на стресови реакции като главоболие, постоянна умора, резки промени в настроенията, нарушение на съня и загуба на апетит. "

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #42

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Най-сетне някой да ме подкрепи

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #43

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Цитат Първоначално публикувано от AIV
    "намалява паметта, появява се склонност към развитие на стресови реакции като главоболие, постоянна умора, резки промени в настроенията, нарушение на съня и загуба на апетит."
    Абе до сега (повече от година) не съм си загубил апетита(като метна едни кюфтенца на индукционна си ги изяждам всичките
    Вярно не стоя по цял ден на котлона, защото нещата стават много бързо (вода за чай завира за 2 минути)...

    А иначе няма идеална среда. Около нас е пълно с какви ли не вредни излъчвания, които няма как да се избегнат. Примерно излъчванията на GSM и клетките на операторите, микровълновите, Wi-Fi рутера...
    Какво остава - стария ел. котлон които загрява 10 мин + още 5 за съда... Газта може да е безвредна но е доста по-опасна...

    Горе е цитирана една стаия за ЕМИ, ако се постнат статии за микровълните и излъчванията на GSM, какво да изхвърлим телефоните и микровълновите ли...


  17. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #44

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Не, няма да се изхвърлят.Просто ще се усавършенстват

  18. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #45

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Иди се разкарай до форума bg-mamma да видиш колко "ГЛУПАВИ МАЙКИ" ползват индукционни котлони, какво им е мнението и колко са вредни...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 40
    Последно: 14-12-17, 09:49
  2. Проблем с работния плот
    От tannoy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 17-05-11, 08:33
  3. керамичен плот
    От pentchod във форум Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 30-06-10, 22:24
  4. Фурна с керамичен плот
    От canita88 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 16-01-10, 14:44
  5. Плот Gorenje
    От yankob във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 22-12-09, 22:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе