Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 61 до 66 от общо 66
Like Tree5Одобрявам

Вреда от индуктивен плот....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #61

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Ако са поутихнали страстите, да взема да попитам нещо което ме мъчи от началото на тая тема, а ?
    Какво точно представлява тоя индуктивен котлон (никога не съм виждал) и как работи, "на какъв принцип" ?

    Виждал съм котлон с открити реотани, със скрити в метална плоча, стъклокерамичен плот съм виждал, ама такова нещо "индукционен котлон" не съм и ми е много мъгливо. Та ако може малко информация ... please
    kokovox одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #62

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Цитат Първоначално публикувано от SAGE
    Може ли да поясниш какво "положително въздеиствие върху организма на човека" очакваш от един котлон
    Абе то реално от всеки котлон може да се очаква положително или отрицателно въздействие - зависи какво ври в тенджерата - дали мръвка или ... ролките за коса на тъщата
    Мите, той Lupus го е обяснил кратичко и ясно:
    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    До всички, които пишат по темата:
    ПРИНЦИПА НА ДЕЙСТВИЕ НА ТЕЗИ КОТЛОНИ Е В СЪЗДАВАНЕ НА ПРОМЕНЛИВО ЕЛЕКТРОМАГНИТНО ПОЛЕ, КОЕТО ГЕНЕРИРА ВИХРОВИ ТОКОВЕ В СЪДА И ГО НАГРЯВА. НЯМА НИТО ЕМИ, КАКТО Е ПРИ МИКРОВЪЛНОВИТЕ ПЕЧКИ И МОБИЛНИТЕ ТЕЛЕФОНИ, НИТО РЕНТГЕНОВО ИЛИ ДРУГО ЛЪЧЕНИЕ, КАКВОТО ИМАШЕ ПРИ СТАРИТЕ КИНЕСКОПИ.
    Само има едно изискване - тенджерата да е от подходяща стомана, която я лови магнита. На този принцип има и електромагнитни пещи в които се топи стомана.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #63

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Принцип на работа

    Ето цяла статия с картинки - http://navigator.receptite.com/%D1%8...BE%D0%BD%D0%B8
    kokovox одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    146
    #64

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Благодаря на всички за мненията.
    Ще си купя такъв плот.Може ли да ми препоръчате двоен такъв.Забелязах този WHIRLPOOL ACM-712 IX в техномаркет, но предполагам има и други.Има ли "екстри" или възможности , който не трябва да пренебрегвам за сметка на някой и друг лев отгоре ?

  6. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    1
    #65

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Хора,като ви чета коментарите на повечето направо ви се чудя на акъла това е най-модерната технология за готварски уреди, а вие я оплюхте изкарахте едва ли не целия свят малоумници изглежда поне 90% от тези, които правят тези коментари изобщо не знаят за какво става въпрос и не са виждали как действа тази технология.Нима всички живеем само безопасно.

    Като оставим настрана правописа,мнението ти не казва почти нищо!

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #66

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Ей сега записвам като кадидат за покупка, като енергоефективен уред, индуктивния плот, наред с термопомпения и слънчевия бойлер. Нещо модерно на вятър не е ли излязло вече, да бодна на терасата ?
    SkyLLeNd одобрява това.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Подобни теми

  1. Отговори: 40
    Последно: 14-12-17, 09:49
  2. Проблем с работния плот
    От tannoy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 17-05-11, 08:33
  3. керамичен плот
    От pentchod във форум Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 30-06-10, 22:24
  4. Фурна с керамичен плот
    От canita88 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 16-01-10, 14:44
  5. Плот Gorenje
    От yankob във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 22-12-09, 22:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе