Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 66
Like Tree5Одобрявам

Вреда от индуктивен плот....

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. AIV
    AIV е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    23
    #46

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Прав е mvarbanov. Просто трябва да се усъвършенстват. Колкото до микровълновите и телефоните мисля, че всяка една що годе образована и отговорна майка и съпруга отдавна е изхвърлила микровълновата от кухнята. Телефоните наистина-вече не можем без тях, но производителите все повече се стремят да намалят излъчванията от им. Даже май си имаше и някакъв коефициент характеризиращ определени излъчвания, който се дава в спецификацията на самия телефон.
    Мvarbanov, трябваше някой да те подкрепи. Мисля, че колегите малко попрекалиха с изказванията срещу теб и затова реших да пиша.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #47

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Не става дума за заяждане, а за това, че тук един куп хора се опитаха да ти кажат, че няма вредност при ползването на индукционните котлони, а ти НЕ та НЕ! И то без да приведеш нито един смислен аргумент или да се позовеш на някакви научни факти или изследвания.
    Темата ме заинтригува. Аз лично не открих и убедителни доказателства в постовете на колегите, оборващи твърдението на mvarbanov. Не твърдя, че прав, но не бих твърдял, че греши. Бързото ми допитване до Чичко Гугъл по въпроса(без да се задълбочавам) не даде задоволителен резултат. Изскочи само една статия, мултиплицирана в няколко сайта, в която се споменават "възможни" вредни влияния, но нямало достатъчно изследвания, съответно доказателства. Интересно защо няма? Не открих и твърдение, па макар и недоказано, че няма вреда за здравето от тези уреди. Като всичко излъчващо електромагнитни вълни и тези котлони вероятно не са пръв приятел на човешкия организъм, но дали трябва да се притесняваме от въздействието им? Ако питаме производителите - вероятно не, ама...


    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Иди се разкарай до форума bg-mamma да видиш колко "ГЛУПАВИ МАЙКИ" ползват индукционни котлони, какво им е мнението и колко са вредни...
    Засмисляш ме. Май не съм попаднал в точния форум. Не се бях замислял, че "Мамите" може да са повече на "ти" с електромагнитните полета от мъжете си.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #48

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Да, и пак с вестникарски статии без нито една цифра. По тази логика трябва да забраним атомобилите, защото отделят вредни газове и причиняват жертви на пътя. А ние строим магистрали, както никога досега

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #49

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    само да вметна, че не се доказва отрицателно твърдение

    в конкретния случай не може да се изисква да бъдат приведени доказателства, оборващи недоказано твърдение, а следва да бъдат предоставени такива, които го потвърждават на първо място

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #50

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    До всички, които пишат по темата:
    ОТВОРЕТЕ СИ УЧЕБНИЦИТЕ ПО ФИЗИКА И ВИЖТЕ КАКВО Е ЛЪЧЕНИЕ, ЕЛЕКТРОМАГНИТНО ИЗЛЪЧВАНЕ (ЕМИ) И МАГНИТНО ПОЛЕ!
    ПРИНЦИПА НА ДЕЙСТВИЕ НА ТЕЗИ КОТЛОНИ Е В СЪЗДАВАНЕ НА ПРОМЕНЛИВО ЕЛЕКТРОМАГНИТНО ПОЛЕ, КОЕТО ГЕНЕРИРА ВИХРОВИ ТОКОВЕ В СЪДА И ГО НАГРЯВА. НЯМА НИТО ЕМИ, КАКТО Е ПРИ МИКРОВЪЛНОВИТЕ ПЕЧКИ И МОБИЛНИТЕ ТЕЛЕФОНИ, НИТО РЕНТГЕНОВО ИЛИ ДРУГО ЛЪЧЕНИЕ, КАКВОТО ИМАШЕ ПРИ СТАРИТЕ КИНЕСКОПИ.
    АМАН ОТ СВОБОДНИ СЪЧИНЕНИЯ И ИНЕРПРЕТАЦИИ!

  7. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #51

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Lupus, усеща се, че си раздразнен, но не се впрягай толкова, няма смисъл. Като бивш модератор не даваш добър пример с писането с почти само с главни букви. Хайде със здраве и по-малко ЕМИ, ЕМВ, РЛ и т.н.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #52

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Цитат Първоначално публикувано от gnf
    Lupus, усеща се, че си раздразнен, но не се впрягай толкова, няма смисъл. Като бивш модератор не даваш добър пример с писането с почти само с главни букви. Хайде със здраве и по-малко ЕМИ, ЕМВ, РЛ и т.н.
    Да, съвсем умишлено го правя. Понякога се налага някои неща да се наблегнат и с по-висок тон. Стига някой да не си е напъхал банани в ушите. Тогава и това не помага.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #53

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    До всички, които пишат по темата:
    ОТВОРЕТЕ СИ УЧЕБНИЦИТЕ ПО ФИЗИКА И ВИЖТЕ КАКВО Е ЛЪЧЕНИЕ, ЕЛЕКТРОМАГНИТНО ИЗЛЪЧВАНЕ (ЕМИ) И МАГНИТНО ПОЛЕ!
    ПРИНЦИПА НА ДЕЙСТВИЕ НА ТЕЗИ КОТЛОНИ Е В СЪЗДАВАНЕ НА ПРОМЕНЛИВО ЕЛЕКТРОМАГНИТНО ПОЛЕ, КОЕТО ГЕНЕРИРА ВИХРОВИ ТОКОВЕ В СЪДА И ГО НАГРЯВА. НЯМА НИТО ЕМИ, КАКТО Е ПРИ МИКРОВЪЛНОВИТЕ ПЕЧКИ И МОБИЛНИТЕ ТЕЛЕФОНИ, НИТО РЕНТГЕНОВО ИЛИ ДРУГО ЛЪЧЕНИЕ, КАКВОТО ИМАШЕ ПРИ СТАРИТЕ КИНЕСКОПИ.
    АМАН ОТ СВОБОДНИ СЪЧИНЕНИЯ И ИНЕРПРЕТАЦИИ!
    +1

    И освен банани в ушите да гледат монитора с слънчеви очила.

    И аз а кажа - аман от хора чули недочули и оуууууууууууууу колко е вредно... Без никакви конкретни факти, просто ей така вреден е и това е.
    По темата има 51 отговора и 1357 прегледа, но всички тези говорили по-темата не разбират нищо само @mvarbanov е капацитета които ги разбира нещата(въпреки, че няма факти) твърдението вреден е е достатъчно...

    Вече почвам да мисля, че @mvarbanov продава керамични плотове и индукционните му пречат на бизнеса (вижте как започва темата...)

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #54

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Не продавам стъклокерамични котлони,дори и да е така мисля че никой от вас не даде факти от които да става ясно за положително въздеиствие върху организма на човека,като изкючим чисто чревоугодническите желания на някой от тях.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1305054101[/time]_________________________________________________

    А що се отнася до доста силното магн. поле около котлона,го открих случайно като проверявах за офазяване един уред......ДАНО ПАК да няма подигравки

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #55

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Цитат Първоначално публикувано от mvarbanov
    .....
    А що се отнася до доста силното магн. поле около котлона,го открих случайно като проверявах за офазяване един уред......ДАНО ПАК да няма подигравки
    То това ти твърдение вече не е за подигравка. То е за съжаление!
    g_velev одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    201
    #56

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    АЗ ПРИКЛЮЧИХ ТЕМАТА

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #57

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Ами - явно и аз ще я приключа с празни ръце. Отворихте очите на човека и индуктивния му котлон изведнъж му стана скъп

  16. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #58

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Цитат Първоначално публикувано от mvarbanov
    АЗ ПРИКЛЮЧИХ ТЕМАТА
    Слава тебе Господи!!!
    SkyLLeNd одобрява това.

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #59

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Нали ви казах, как се проверява магнитното поле. Хвърляш една метална чиния във въздуха, ако залепне за котлона, магнитното поле е в изправност

    - по случай края на темата

  18. SAGE
    Guest
    #60

    Re:Вреда от индуктивен плот....

    Цитат Първоначално публикувано от mvarbanov
    Не продавам стъклокерамични котлони,дори и да е така мисля че никой от вас не даде факти от които да става ясно за положително въздеиствие върху организма на човека,като изкючим чисто чревоугодническите желания на някой от тях.
    Може ли да поясниш какво "положително въздеиствие върху организма на човека" очакваш от един котлон

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 40
    Последно: 14-12-17, 09:49
  2. Проблем с работния плот
    От tannoy във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 17-05-11, 08:33
  3. керамичен плот
    От pentchod във форум Бяла техника
    Отговори: 12
    Последно: 30-06-10, 22:24
  4. Фурна с керамичен плот
    От canita88 във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 16-01-10, 14:44
  5. Плот Gorenje
    От yankob във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 22-12-09, 22:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе