Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е сушилната ви машина ?

Гласували
269. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    57 21.19%
  • Beko

    27 10.04%
  • Blomberg

    2 0.74%
  • Bosch

    58 21.56%
  • Candy

    7 2.60%
  • Electrolux

    19 7.06%
  • Fagor

    0 0%
  • Gorenje

    23 8.55%
  • Hoover

    3 1.12%
  • Hotpoint-Ariston

    18 6.69%
  • Indesit

    1 0.37%
  • Miele

    34 12.64%
  • LG

    1 0.37%
  • Whorpool

    16 5.95%
  • Zanussi

    3 1.12%
Страница 75 от 84 ПърваПърва ... 25657374757677 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,111 до 1,125 от общо 1253
Like Tree230Одобрявам

Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #1111

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Бате,ползвай си сушилнята със здраве и брой киловатите, мери времето и прането, само спри да ни занимаваш.
    roskos одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1112

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Ползвай си я с кеф, щом не ти е шумна.
    И да, нагревателя е 2kW (поне на моята), но той не работи постоянно, затова и консумацията НЕ е 2ч Х 2 kW = 4 примерно.
    Машината е с елементарна конструкция, лесна подръжка - кондензатора се вади и мие.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #1113

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Ти така ли трупаш коментари? С безполезните си наставления.
    Аз поне съм си направил труда да измера време, килограми, киловати.
    А ти пльосна три безполезни съвета.
    Според мен, ти искаш да успокоиш себе си за този избор и търсиш някой, който да каже - да добре си направил. Според мен няма да се случи, колкото и да споделяш наблюденията си от работата на сушилнята. Всички до сега те убеждаваха, че този тип сушилни нямат преимущества пред термопомпените. Ползвай си я, никой няма проблем с това, но и никой не се интересува вече от сушилни с нагреватели, мина им времето преди повече от 10 години - това е.

    ПП Прави измерванията си коректно за да можеш да сравняваш след това. Времето и мощността може да си измерил точно, но килограмите не си, пак казвам - мерят се на сухо пране, а не на мокро. Чети упътването добре.

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #1114

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от bajotierra Виж публикацията

    ПП Прави измерванията си коректно за да можеш да сравняваш след това. Времето и мощността може да си измерил точно, но килограмите не си, пак казвам - мерят се на сухо пране, а не на мокро. Чети упътването добре.
    Първо, ако въобще ползваш сушилка ще си наясно, че не става дума за мокро, а става дума за влажно пране. Сухото пране се измерва за пералните машини.

    Второ, аз като тръгнах да си избирам сушилка критерия не ми беше икономичност, а бързодействие - досега най-продължителния цикъл на сушене ми е бил 75 минути. Пак казвам не разполагам с време и с отделно помещение за тоя бучалник - тези с термопомпа са същите бучалници.
    И трето нямам нужда одобрението на някого за моя избор.
    Просто споделих впечатления от работата на сушилка която не е от прехвалените сушилки с ТП.
    Айде със здраве и се радвайте на дългото щадящо
    дрехите "икономично" сушене на вашите модерни сушилки.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    52
    #1115

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    -----
    Този пост е редактиран от Plamen11; 04-12-22 в 12:03.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    177
    #1116

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Първо, ако въобще ползваш сушилка ще си наясно, че не става дума за мокро, а става дума за влажно пране. Сухото пране се измерва за пералните машини.
    Пак казвам, няма такова нещо, теглото е базирано на сухо пране. Чети добре, но ако все пак не искаш да четеш, кажи модела и марката на сушилнята и аз ще ти го постна тук. Предполагам упътването на машината е на български.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #1117

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от bajotierra Виж публикацията
    Пак казвам, няма такова нещо, теглото е базирано на сухо пране. Чети добре, но ако все пак не искаш да четеш, кажи модела и марката на сушилнята и аз ще ти го постна тук. Предполагам упътването на машината е на български.
    Добре, признавам теглото е базирано на сухо пране.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    667
    #1118

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Имах аристон с капацитет 8 кг пране и 5 кг сушене,ерго за сушилня е сметнато влажно пране.....

    Изпратено от моят SM-A505FN с помощта на Tapatalk

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    52
    #1119

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Сравняваш един и същ уред с един и същ обем на барабана с уред, който е с около двойно по-голям обем. В ръководството на всяка сушилня си пише. Ето пример с някаква AEG.



    -------------


    slip in, искам да те помоля да не ми пишеш л.с. Не желая да комуникирам с теб по този начин. Пиши във форума каквото си пожелаеш.

    -------------

    slip in, какво трябва да направя за да спреш да ми спамиш лични съобщения? Ако не спреш ще сигнализирам модератор. Помолих те учтиво.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Plamen11; 05-12-22 в 09:01.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #1120

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Plamen11 Виж публикацията
    Ако не спреш ще сигнализирам модератор.
    Това започва да ми прилича, като на рекламата - "Ще кажа на мама"
    Просто не пиши заядливи постове и после да ги триеш.
    Като си написал поста застани зад думите си.
    Иначе се съгласих, че пише сухо пране, макар че логиката е друга.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    52
    #1121

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Изтрих го, защото предоложих, че ще оспамиш тематга. Изобщо не ми мина през ума, че ще започниш да ми спамиш на лично. На какво ти прилича не ме интересува. Обърни се към администраорите на този форум, които са допуснали тази функционалност.
    Ти написа това.

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Първо, ако въобще ползваш сушилка ще си наясно, че не става дума за мокро, а става дума за влажно пране. Сухото пране се измерва за пералните машини.

    Второ, аз като тръгнах да си избирам сушилка критерия не ми беше икономичност, а бързодействие - досега най-продължителния цикъл на сушене ми е бил 75 минути. Пак казвам не разполагам с време и с отделно помещение за тоя бучалник - тези с термопомпа са същите бучалници.
    И трето нямам нужда одобрението на някого за моя избор.
    Просто споделих впечатления от работата на сушилка която не е от прехвалените сушилки с ТП.
    Айде със здраве и се радвайте на дългото щадящо
    дрехите "икономично" сушене на вашите модерни сушилки.
    А аз отговорих така.

    "Ако имаш предвид килограмите посочени на машината, то те са за сухи дрехи. Би трябвало да го пише в ръководството ти. Прочети го. Ако не си съгласен с това, може да пишеш на произодителя и да им кажеш, че не са наясно. Посочени са и минималните препоръчителни обороти при центрофугиране на пералнята. Иначе, останалите просто споделиха несъгласието си с твоите впечатления за сушилкКата ти. Със здраве и се радвай на "изключително" кратко и нещадящо дрехите неикономично сушене на немодерната ти сушилКа."



    Това за килограмите е абсолютен факт, който ти така и не успя да опровергаеш, освен с някакви твои си твърдения. Останалото е 1:1 в стил от твоето мнение. Целта ми беше да разбереш какво им е на останалите, когато ти се изразяваш така. Вместо обаче да предизвикам одобрението ти, ти реши да ми напишеш на л.с. че пиша тъпотии, да ми кажеш, че си ме извадил от зоната ми на комфорт, при положение, че не аз се занимавам с теб, а обратното и накрая реши, че единственото решение да се справя с твоя спам е, да си спра получаването на лични съобщения, вместо просто да спреш, след като човешки те помолих. Значи ти може да се държиш по определен начин с другите, но когато някой направи същото с теб е голям проблем. Ти си нереален.
    gurcayy одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #1122

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Ти може да му "викаш" както искаш, но това не променя факта,че е прав.

    За последен път - ползвай си сушилнята със здраве и спри да ни занимаваш.
    Plamen11 одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #1123

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Ти може да му "викаш" както искаш, но това не променя факта,че е прав.

    За последен път - ползвай си сушилнята със здраве и спри да ни занимаваш.
    Аз за ползване си я ползвам.
    Ама няма да е зле ти да започнеш да правиш разлика между сушилКите.
    Просто ей така да не даваш безполезни съвети.

  17. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #1124

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от slip in Виж публикацията
    Вече след седмица ползване имам още наблюдения върху работата на сушилката. 8 кг. влажно пране са готови за 75 мин - разход 2000 вата.
    Да разбирам ли че 8 кг влажно пране сушилка с термопомпа ще ги изсуши с разход на енергия 500 вата?
    Трябва да сванеш, че твоите "измервания" са бабини деветини.Ти не посочваш количество топлина, а дрехи.
    Твърдението ми се базира на закона за запазване на енергията.В някакво количество дрехи е налична някакво количество влага, което може да бъде изпарено с точно определено количество топлина.
    Тази топлина се получава в твоята сушилня от нагревател, който за всеки отделен киловат изразходва киловат, а ТП при температури 15-20 спокойно достига COP 4.
    Разбира се имаш пълно право да не си съгласен.Физиката обаче е наука.Колкото и против да си.
    Gena_bs одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    294
    #1125

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от badr Виж публикацията
    В някакво количество дрехи е налична някакво количество влага, което може да бъде изпарено с точно определено количество топлина.
    Тази топлина се получава в твоята сушилня от нагревател, който за всеки отделен киловат изразходва киловат, а ТП при температури 15-20 спокойно достига COP 4.

    Аз съм напълно съгласен. Ама тоя КОП 4 е илюзорен.
    Нагревателя в сушилнята е двоен в отделните етапи на сушене се включва или този който е на 700 вата или този който е на 1800 вата или и двата.
    Освен това има датчик за влажност който в отделните етапи на програмата преизчислява времето и температурата за сушене.
    Значителното по-краткото време за сушене компенсира по-високият разход на електроенергия.
    В конкретната ситуация имам сухо пране след 1 час при разход около 1500-1600 вата мен ме устройва напълно.
    Ако вас това не ви устройва, защото това не е щадящо за дрехите това е друг въпрос.

    Понеже когато попитах за съвет за сушилня отбелязах, че е необходимо една нормална ежедневна пералня с дрехи да се суши за около час и ми казаха че няма как да стане.
    Доводите за това да купя с термопомпа бяха - взимай с термопомпа гори по-малко и щади дрехите.
    Може и така да е, но нямам отделно помещение в което да я вкарам и да бучи 3 часа.

    Понеже си ме цитирал, но не си отговорил на въпроса в края на цитата:
    Да разбирам ли че 8 кг влажно пране сушилка с термопомпа ще ги изсуши с разход на енергия 500 вата за 75 минути?
    Защото вече ще съпоставя разход на енергия и време за сушене.

    Даже така съм нагласил програмите на пералнята и на сушилнята, че след точно 2 часа имам изпрани и сухи дрехи - безценно.
    Жената е доволна, детето е доволно, а щом те са доволни аз си почивам, малиии безценно.
    Като се сетя какви мъки бяха със сушенето преди две седмици с това пране.

    Останете си със здраве и всеки да си ползва кой каквото го кефи и устройва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 75 от 84 ПърваПърва ... 25657374757677 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1014
    Последно: 24-02-24, 10:43
  2. Слушалки FAQ / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-22, 21:45
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе