Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е сушилната ви машина ?

Гласували
269. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    57 21.19%
  • Beko

    27 10.04%
  • Blomberg

    2 0.74%
  • Bosch

    58 21.56%
  • Candy

    7 2.60%
  • Electrolux

    19 7.06%
  • Fagor

    0 0%
  • Gorenje

    23 8.55%
  • Hoover

    3 1.12%
  • Hotpoint-Ariston

    18 6.69%
  • Indesit

    1 0.37%
  • Miele

    34 12.64%
  • LG

    1 0.37%
  • Whorpool

    16 5.95%
  • Zanussi

    3 1.12%
Страница 65 от 84 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследноПоследно
Резултати от 961 до 975 от общо 1253
Like Tree230Одобрявам

Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #961

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Има гумени подложки за крачетата или цели подложки 60х60см. Виждал съм в Бриколажа.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #962

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от bladyle Виж публикацията
    Все си мисля че при центруфуга на пералнята това ПДЧ ще се плъзга. Бекотата ги видях и ги обмислям ама гледам в олх има за на половината пари. Какви проблеми може да има при втора ръка машина.
    Втора ръка е оправдано да се купуват висок клас немски машини, не си струва риска да купуваш сушилна от подобна марка на старо.
    Нови са точно в бюджета ти и поне 5г. ще си спокоен.
    Ако толко те притеснява, че ще мърда, сваляш капака на пералнята слагаш го върху плоскостта и му вкарваш няколко винта или отзад през "козирката" за по-лесно.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2021
    Мнения
    12
    #963

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте.
    Върнахме Бекото и взехме Haier след препоръки на продавача. Бях малко скептична, но изложи доста аргументи в полза на тази сушилня.
    Впечатленията след 3-4 месеца ползване:
    - програмите са много дълги - суши от порядъка на 4 часа, което е страшно много, сравнено с предното ни Беко, което за около час и нещо беше готово.
    - пак свива дрехите осезаемо. За да не го прави, след проба/грешка с няколко програми, я пускам на най-ниска температура на сушене и средна степен на изсушаване. Така се постига приличен резултат.
    - пак вадя огромно количество мъх от филтъра - на всеки няколко извъртени сушилни с дрехи.
    - Вчера като я отворих да извадя прането, се оказа, че някак се е повредило гуменото уплътнение - беше скъсано на две и вътре в прането. Нямам идея как дори чисто физически е възможно да се случи, предвид, че това уплътнение остава между вратата и самия уред притиснато. А уредът е на практика нов. бърза справка в нета - струва от порядъка на 60 лева тази част, а доколкото разбрах не се покрива от гаранцията.
    Като цяло, ако трябваше да избирам пак, бих избрала друг уред. Не виждам някакви предимства, които да си заслужаваха даването на 1000 лв.
    -

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #964

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Общо взето от трън та на глог.
    За още 200лв отгоре можехте да вземете АЕГ или Бош.
    Крайно време е да се научите да не слушате какво ви говорят консултантите.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #965

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Точно продавач-консултантът са послушали...

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2021
    Мнения
    12
    #966

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Ами принципно не се доверявам на сляпо, но в случая човекът наистина изброи доста аргументи и ни показа нагледно сравнение с други сушилни като посочи слабото място на всяка, включително и AEG и Bosch, включително и на по-скъпи модели и на по-евтини. Не опираше изобщо до бюджет, защото реално не бяхме си поставяли ограничение.
    Този пост е редактиран от zazu; 28-09-21 в 09:32.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #967

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Какви са слабите страни на Бош и Аег и какви са силните на Хайер?
    badr одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #968

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    И на мен ми е интересно да чуя, че съм вече 3 г. с АЕГ с термопомпа, да би пък да съм се набутал?
    Този пост е редактиран от Palev; 29-09-21 в 12:59.

  11. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #969

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Ами консултанта си е изкарал парите.Така са го инструктирали - така си говори.Знаят те "предимствата" и "недостатъците".

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2021
    Мнения
    12
    #970

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Ами минаха 5-6 месеца. Трудно ще възстановя разговора. Но едното от нещата, което се сещам, е че при някои от моделите има само един филтър за мъх, той не е достатъчно плътен и мъхът преминава надолу към нагревател ли да беше, който съответно не може да бъде достигнат, не се вади и не се почиства. Този проблем го забелязахме и при Бекото, което върнахме (по други причини - писала съм по-назад в темата). При хайера има втори филтър долу пред въпросния нагревател или каквото се води там като част. Веднъж вече ми се наложи да почистя и него за няколко месеца.
    При друга марка имаше доста паянтова част, която каза, че често дефектира, а струва примерно 80-100 лв и съответно не се покрива от гаранцията.
    При Хайера може да избираш три различни темрператури при сушенето и отделно три степени на изсушаване. Тази функционалност не присъства при много от другите марки/модели.
    Както и да е. Не искам никого в нищо да убеждавам. Споделила съм собствен опит от сушилнята, която купихме, за да е полезен за други хора като тръгнат да търсят и се колебаят.
    Иначе да ъпгрейдна и инфо за нашият маншон - от сервиза казаха, че не се покрива, но струва 17 лв., та не е такава драма. Основният недостатък си остава времето на изсушаване.
    Може ли да споделите вашите кондензационни с термопомпа сушилни за колко време изсушават едно пране ориентировъчно?
    jonkobg одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #971

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Кой е моделът на Хайер?
    Иначе относно филтрите има два типа: едните са с двоен филтър горе, другите са с един филтър горе и един дунапренен долу пред топлообменника.
    Тези с двоен филтър горе са за предпочитане. Дунапрена с времето се задръства(дори и след редовно почистване) и трябва да се смени, иначе пада производителността на машината.
    Бекото, което сте имали е бил с двоен филтър горе, но без уплътнение между корпуса и филтъра, в следствие на което прахът се просмуква и задръства топлообменника.
    Моето Беко беше така и след няколко сушилни имаше значително количество мъхчета по топлообменника. След като сложих уплътнение проблемът се реши.
    Този проблем отсъства при сушилни като Бош и Аег.
    Останалите функции, които Хайера има, а другите в този ценови клас не, е единствено изборът на температура на сушене, но реално това е излишно, тъй като си има програми, при които темп. на сушене е съобразена с типа на материята.
    zazu одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #972

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Колкото по-дълга е програмата, толкова по-малко ток харчи. Не звучи логично, но факт. Аз имам Горене 8кг капацитет, кондензна с термопомпа А+++ енергиен клас, отнема между 2 и 3 часа при пълно зареждане. Изсушава много добре бих казал, сензора за влажност е добър. Изгаря около 1 киловат електричество по спецификация. Центрофугирам на 1200-1400 оборота.
    zazu одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #973

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от zazu Виж публикацията
    Основният недостатък си остава времето на изсушаване.
    Може ли да споделите вашите кондензационни с термопомпа сушилни за колко време изсушават едно пране ориентировъчно?
    Така е като слушате консултантите. Дунапренения филтър е причината за дългото време на сушене.
    В къщи имаме сименс, суши 2 до 2:30 часа. Има двоен филтър под люка, който се почиства след всяко сушене най-много след 2 сушенета зависи какво се пуска. За 5 години ежедневно ползване кондензаторът си е чист, но той има функция за измиване и прекарва вода от чекмеджето няколко пъти по време на сушене.
    dnedkov одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #974

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Аз съм 3-та година с АЕГ с термопомпа (ползва се само зимата, и то ако е влажно или вали ), с двоен филтър под люка (чисти се след всяко сушене), обаче, пак минава много фин мъх през филтрите и натрупва по ламелите на кондензатора, при мен няма автоматично почистване/ миене на кондензатора.Един път месечно ламелите на кондензатора ги чистя с четка за зъби, с прахосмукачка с четка, да не отива навътре мъха, доколко успявам, ще си проличи, ако започне да ми удължава времето за сушене, в момента сушим на програма памук и още нещо (гардероб+ ли беше и някакви слънца), отива на 150 минути.Отделно, след всяко сушене отварям долния капак, да изсуши влагата около и в кондезатора .
    Този пост е редактиран от Palev; 08-10-21 в 10:40.
    zazu одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2021
    Мнения
    12
    #975

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Двоен е филтърът горе + един отдолу. Иначе определено след купуването на тази сушилня сметките ни за ток паднаха осезаемо, въпреки по-дългото време на изсушаване. И за мен е доста изненадващо. Но си е неудобство като трябва да извъртя три пранета за деня и да ги изсуша след това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 65 от 84 ПърваПърва ... 1555636465666775 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1014
    Последно: 24-02-24, 10:43
  2. Слушалки FAQ / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-22, 21:45
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе