Има гумени подложки за крачетата или цели подложки 60х60см. Виждал съм в Бриколажа.
Има гумени подложки за крачетата или цели подложки 60х60см. Виждал съм в Бриколажа.
Втора ръка е оправдано да се купуват висок клас немски машини, не си струва риска да купуваш сушилна от подобна марка на старо.
Нови са точно в бюджета ти и поне 5г. ще си спокоен.
Ако толко те притеснява, че ще мърда, сваляш капака на пералнята слагаш го върху плоскостта и му вкарваш няколко винта или отзад през "козирката" за по-лесно.
Здравейте.
Върнахме Бекото и взехме Haier след препоръки на продавача. Бях малко скептична, но изложи доста аргументи в полза на тази сушилня.
Впечатленията след 3-4 месеца ползване:
- програмите са много дълги - суши от порядъка на 4 часа, което е страшно много, сравнено с предното ни Беко, което за около час и нещо беше готово.
- пак свива дрехите осезаемо. За да не го прави, след проба/грешка с няколко програми, я пускам на най-ниска температура на сушене и средна степен на изсушаване. Така се постига приличен резултат.
- пак вадя огромно количество мъх от филтъра - на всеки няколко извъртени сушилни с дрехи.
- Вчера като я отворих да извадя прането, се оказа, че някак се е повредило гуменото уплътнение - беше скъсано на две и вътре в прането. Нямам идея как дори чисто физически е възможно да се случи, предвид, че това уплътнение остава между вратата и самия уред притиснато. А уредът е на практика нов. бърза справка в нета - струва от порядъка на 60 лева тази част, а доколкото разбрах не се покрива от гаранцията.
Като цяло, ако трябваше да избирам пак, бих избрала друг уред. Не виждам някакви предимства, които да си заслужаваха даването на 1000 лв.
-
Общо взето от трън та на глог.
За още 200лв отгоре можехте да вземете АЕГ или Бош.
Крайно време е да се научите да не слушате какво ви говорят консултантите.
Точно продавач-консултантът са послушали...
Ами принципно не се доверявам на сляпо, но в случая човекът наистина изброи доста аргументи и ни показа нагледно сравнение с други сушилни като посочи слабото място на всяка, включително и AEG и Bosch, включително и на по-скъпи модели и на по-евтини. Не опираше изобщо до бюджет, защото реално не бяхме си поставяли ограничение.
Този пост е редактиран от zazu; 28-09-21 в 10:32.
Какви са слабите страни на Бош и Аег и какви са силните на Хайер?
И на мен ми е интересно да чуя, че съм вече 3 г. с АЕГ с термопомпа, да би пък да съм се набутал?
Този пост е редактиран от Palev; 29-09-21 в 13:59.
Ами консултанта си е изкарал парите.Така са го инструктирали - така си говори.Знаят те "предимствата" и "недостатъците".
Ами минаха 5-6 месеца. Трудно ще възстановя разговора. Но едното от нещата, което се сещам, е че при някои от моделите има само един филтър за мъх, той не е достатъчно плътен и мъхът преминава надолу към нагревател ли да беше, който съответно не може да бъде достигнат, не се вади и не се почиства. Този проблем го забелязахме и при Бекото, което върнахме (по други причини - писала съм по-назад в темата). При хайера има втори филтър долу пред въпросния нагревател или каквото се води там като част. Веднъж вече ми се наложи да почистя и него за няколко месеца.
При друга марка имаше доста паянтова част, която каза, че често дефектира, а струва примерно 80-100 лв и съответно не се покрива от гаранцията.
При Хайера може да избираш три различни темрператури при сушенето и отделно три степени на изсушаване. Тази функционалност не присъства при много от другите марки/модели.
Както и да е. Не искам никого в нищо да убеждавам. Споделила съм собствен опит от сушилнята, която купихме, за да е полезен за други хора като тръгнат да търсят и се колебаят.
Иначе да ъпгрейдна и инфо за нашият маншон - от сервиза казаха, че не се покрива, но струва 17 лв., та не е такава драма. Основният недостатък си остава времето на изсушаване.
Може ли да споделите вашите кондензационни с термопомпа сушилни за колко време изсушават едно пране ориентировъчно?
Кой е моделът на Хайер?
Иначе относно филтрите има два типа: едните са с двоен филтър горе, другите са с един филтър горе и един дунапренен долу пред топлообменника.
Тези с двоен филтър горе са за предпочитане. Дунапрена с времето се задръства(дори и след редовно почистване) и трябва да се смени, иначе пада производителността на машината.
Бекото, което сте имали е бил с двоен филтър горе, но без уплътнение между корпуса и филтъра, в следствие на което прахът се просмуква и задръства топлообменника.
Моето Беко беше така и след няколко сушилни имаше значително количество мъхчета по топлообменника. След като сложих уплътнение проблемът се реши.
Този проблем отсъства при сушилни като Бош и Аег.
Останалите функции, които Хайера има, а другите в този ценови клас не, е единствено изборът на температура на сушене, но реално това е излишно, тъй като си има програми, при които темп. на сушене е съобразена с типа на материята.
Колкото по-дълга е програмата, толкова по-малко ток харчи. Не звучи логично, но факт. Аз имам Горене 8кг капацитет, кондензна с термопомпа А+++ енергиен клас, отнема между 2 и 3 часа при пълно зареждане. Изсушава много добре бих казал, сензора за влажност е добър. Изгаря около 1 киловат електричество по спецификация. Центрофугирам на 1200-1400 оборота.
Така е като слушате консултантите. Дунапренения филтър е причината за дългото време на сушене.
В къщи имаме сименс, суши 2 до 2:30 часа. Има двоен филтър под люка, който се почиства след всяко сушене най-много след 2 сушенета зависи какво се пуска. За 5 години ежедневно ползване кондензаторът си е чист, но той има функция за измиване и прекарва вода от чекмеджето няколко пъти по време на сушене.
Аз съм 3-та година с АЕГ с термопомпа (ползва се само зимата, и то ако е влажно или вали ), с двоен филтър под люка (чисти се след всяко сушене), обаче, пак минава много фин мъх през филтрите и натрупва по ламелите на кондензатора, при мен няма автоматично почистване/ миене на кондензатора.Един път месечно ламелите на кондензатора ги чистя с четка за зъби, с прахосмукачка с четка, да не отива навътре мъха, доколко успявам, ще си проличи, ако започне да ми удължава времето за сушене, в момента сушим на програма памук и още нещо (гардероб+ ли беше и някакви слънца), отива на 150 минути.Отделно, след всяко сушене отварям долния капак, да изсуши влагата около и в кондезатора .
Този пост е редактиран от Palev; 08-10-21 в 11:40.
Двоен е филтърът горе + един отдолу. Иначе определено след купуването на тази сушилня сметките ни за ток паднаха осезаемо, въпреки по-дългото време на изсушаване. И за мен е доста изненадващо. Но си е неудобство като трябва да извъртя три пранета за деня и да ги изсуша след това.