Моля някой със сушилня с функция за изглаждане с пара да сподели смислена ли е функцията и дали я изпозлва. Двуомя се дали да давам още пари с надеждата ризите да не се гладят след сушене или е безмислена и пак трябва да играе ютията.
Благодаря.
Моля някой със сушилня с функция за изглаждане с пара да сподели смислена ли е функцията и дали я изпозлва. Двуомя се дали да давам още пари с надеждата ризите да не се гладят след сушене или е безмислена и пак трябва да играе ютията.
Благодаря.
Зависи от критериите ти за изгладена риза. За официални ризи, такива които се носят със сако и вратовръзка- не става. За спортни ризи -става. Обаче аз си мисля, че всички сушилни имат такава функция, просто различните марки я кръщават различно.
Блу не всички сушилни имат функция на сушене с пара. Това си е ектра, засега, както и йонизацията на дрехите.
Здравейте,купих си Беко 7 кг.пране с термопомпа - нова е с транспортни дефекти и 3 г. гаранция.Супер доволен съм от нея ,меря и консумацията с уред и е около 500- 600 вата ,зависи дали работи помпата в момента.Изобщо няма сравнение с тези с нагревател...и е на същата цена .Беко е копирана от Аег и Бош,приликите доста големи вътре в нея.Също така мога да ви препоръчам и Горение - като качество са малко по зле ,но термопомпите им са на фреон 134а и са много икономични от 450 до 580 вата консумация - мерих ги с уреда.Не взимайте сушилни с нагревател - това са едни 2 киловата отгоре...няма смисъл.Лек и успешен ден.
Айде малко реални сметки
Да разгелдаме 2 модела БОШ че ми е най-лесно
WTC84102BY - кондензна клас Б (цена 800лв)
за 7кг - хаби 4.4КВч за един цикъл (0.23КВч за кг пране)
и WTW85530BY- термопомпа клас А+ (цена 1800лв)
за 9кг - хаби 2.12КВч за един цикъл (0.62КВч за кг пране)
Да приемем средна стойност от 8кг пране всеки втори ден. За едни много за други добре. Това прави 8х356/2 = 1460кг пране годишно. Разликата в консумацията на двата модела е 0.39КВч на кг пране или на година ако вземем по-скъпата ще спестим 1460х0.39=569КВч електроенергия. Или в ПАРИ обърнато при средна цена на тока 0.17лв КВч = 96.лв.
Или с думи за 10г разходите се изравняват при българската цена на тока. За Германците сигурно се изравняват на 3-тата година.
Сами решавайте сега ли да дадета прите на куп или разхвърляно. Но реално консумацията на ток не е от определящо значение и за двете машини ще похарчите една и съща сума. Като при по скъпата ще имате един куп екстри ползени или не като бонус.
орлинчо защо правиш сметките с тези модели? В технополиса като цъкнеш цената кондензац. модели е м/у 500 и 600 лв а 1900 е цената на най скъпия модел сушилня с ТП
довечера ще сметна
Сушилня BEKO DCU 7430 - клас B - 530лв (или Сушилня BEKO DCY 8202 XW3 - клас B - 600 лв) със - Сушилня BEKO DPY 7405 XHW3 - клас А++ - 870лв (или Сушилня BEKO DPY 8506 GXB1 - клас А+++ - 1050лв) и мисля ще излезе доста по малко от 10г времето за изплащане на разликата
Имам сушилня Сименс 540BY 9кг с термопомпа, на един цикъл сушене консумира 0.9kwh електричество. По някога се пуска 2 пъти на ден.
Другото при сушилните с термопомпа е, че за да произведат топлина кондензатора става суден. А колкото е по-студена една повърхност, толкова по-добре кондензира влагата върху нея.
Автоматичното почистване на кондензатора е незаменима екстра. Има само един филтър за чистене.
Биро, производителя за твоята машина дава:
Консумация на енергия за стандартна програма за памук при пълно зареждане: 2,13 kWh
Консумация на енергия за стандартна програма за памук при половин зареждане: 1,21 kWh
Не отричам, че може да имаш такава консумация, но тя очевидно ще е при други условия, например по-малко килограми пране, центрофугирани на много високи обороти.
Освен това, когато правим сравнение в икономичността на подобни уреди, не трябва да гледаме само идеалният вариянт -разход на енергия. Трябва да добавим и шанса технологично по-сложен уред да се повреди по-бързо както и неминуемо по-скъпите след гаранционни ремонти.
Този пост е редактиран от avenger; 06-11-15 в 20:12.
Абсолютно съм съгласен. Чрез примера който сметнах по-горе единствено се оптивам да покажа, че консумацията е само малка част от цялостното решение каква машида са се вземе. И определено не е най-важната.
А дори и Миле-тата въпреки 10 годишната им гаранция (която е само са някои уреди и в някои случаи се доплаща) , въпреки нея са сметнати че 10-15% от уредите ще минат през сервиза в гаранционен период. Съответно и цената на уреда го покрива това предполагаемо ходене в сервиз.
Този пост е редактиран от orlincho; 09-11-15 в 10:33.
Здравейте,
До няколко дни трябва да купим сушилня и пред мен стои следната дилема: Кой, според вас, е по-добър вариант: модел от ниския клас на Миле (Miele TKB150 WP Eco T1), с 10 години гаранция, или висок клас Бош (спряла съм се на 3 модела, единият с парогенератор (WTY887W3, WTW86361BY и WTW85530BY)?
Ще съм благодарна да чуя различни мнения, че в момента в главата ми е голяма каша.
Според мен по-добрият избор е флагмана на реномирана марка като Бош, от колкото ниският клас на Миеле.
Благодаря за отговорите. След много чудене решихме все пак да е Миле-то. Десетте години гаранция надделяха в полза на този избор. Вече я купихме и изпробвахме с няколко цикъла. Засега съм много доволна от резултатите - бърза и ефективна.
Но си мисля, че ако беше стандартна гаранция, може би тогава изборът ми щеше да е флагмана на Бош.
Орлинчо, надявам се БОШ да не са занижили качеството на изработка и да останеш доволен. Нашият вече 9 годишен Бошко суши безкомпромисно и никога не се е развалял, а даже е и среден клас модел.