Вижте резултатите от анкетата: Каква марка е сушилната ви машина ?

Гласували
269. Не можете да гласувате в тази анкета
  • AEG

    57 21.19%
  • Beko

    27 10.04%
  • Blomberg

    2 0.74%
  • Bosch

    58 21.56%
  • Candy

    7 2.60%
  • Electrolux

    19 7.06%
  • Fagor

    0 0%
  • Gorenje

    23 8.55%
  • Hoover

    3 1.12%
  • Hotpoint-Ariston

    18 6.69%
  • Indesit

    1 0.37%
  • Miele

    34 12.64%
  • LG

    1 0.37%
  • Whorpool

    16 5.95%
  • Zanussi

    3 1.12%
Страница 8 от 84 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно
Резултати от 106 до 120 от общо 1253
Like Tree230Одобрявам

Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #106

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Моля някой със сушилня с функция за изглаждане с пара да сподели смислена ли е функцията и дали я изпозлва. Двуомя се дали да давам още пари с надеждата ризите да не се гладят след сушене или е безмислена и пак трябва да играе ютията.

    Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #107

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Зависи от критериите ти за изгладена риза. За официални ризи, такива които се носят със сако и вратовръзка- не става. За спортни ризи -става. Обаче аз си мисля, че всички сушилни имат такава функция, просто различните марки я кръщават различно.

  4. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,222
    #108

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Блу не всички сушилни имат функция на сушене с пара. Това си е ектра, засега, както и йонизацията на дрехите.

  5. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #109

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте,купих си Беко 7 кг.пране с термопомпа - нова е с транспортни дефекти и 3 г. гаранция.Супер доволен съм от нея ,меря и консумацията с уред и е около 500- 600 вата ,зависи дали работи помпата в момента.Изобщо няма сравнение с тези с нагревател...и е на същата цена .Беко е копирана от Аег и Бош,приликите доста големи вътре в нея.Също така мога да ви препоръчам и Горение - като качество са малко по зле ,но термопомпите им са на фреон 134а и са много икономични от 450 до 580 вата консумация - мерих ги с уреда.Не взимайте сушилни с нагревател - това са едни 2 киловата отгоре...няма смисъл.Лек и успешен ден.
    kokovox одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #110

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от rkk Виж публикацията
    Здравейте,купих си Беко 7 кг.пране с термопомпа - нова е с транспортни дефекти и 3 г. гаранция.Супер доволен съм от нея ,меря и консумацията с уред и е около 500- 600 вата ,зависи дали работи помпата в момента.Изобщо няма сравнение с тези с нагревател...и е на същата цена .Беко е копирана от Аег и Бош,приликите доста големи вътре в нея.Също така мога да ви препоръчам и Горение - като качество са малко по зле ,но термопомпите им са на фреон 134а и са много икономични от 450 до 580 вата консумация - мерих ги с уреда.Не взимайте сушилни с нагревател - това са едни 2 киловата отгоре...няма смисъл.Лек и успешен ден.
    Айде малко реални сметки
    Да разгелдаме 2 модела БОШ че ми е най-лесно
    WTC84102BY - кондензна клас Б (цена 800лв)
    за 7кг - хаби 4.4КВч за един цикъл (0.23КВч за кг пране)

    и
    WTW85530BY- термопомпа клас А+ (цена 1800лв)
    за 9кг - хаби 2.12КВч за един цикъл (0.62КВч за кг пране)

    Да приемем средна стойност от 8кг пране всеки втори ден. За едни много за други добре. Това прави 8х356/2 = 1460кг пране годишно. Разликата в консумацията на двата модела е 0.39КВч на кг пране или на година ако вземем по-скъпата ще спестим 1460х0.39=569КВч електроенергия. Или в ПАРИ обърнато при средна цена на тока 0.17лв КВч = 96.лв.

    Или с думи за 10г разходите се изравняват при българската цена на тока. За Германците сигурно се изравняват на 3-тата година.
    Сами решавайте сега ли да дадета прите на куп или разхвърляно. Но реално консумацията на ток не е от определящо значение и за двете машини ще похарчите една и съща сума. Като при по скъпата ще имате един куп екстри ползени или не като бонус.
    estqwerty и blue1 харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    26
    #111

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    орлинчо защо правиш сметките с тези модели? В технополиса като цъкнеш цената кондензац. модели е м/у 500 и 600 лв а 1900 е цената на най скъпия модел сушилня с ТП
    довечера ще сметна
    Сушилня BEKO DCU 7430 - клас B - 530лв (или Сушилня BEKO DCY 8202 XW3 - клас B - 600 лв) със - Сушилня BEKO DPY 7405 XHW3 - клас А++ - 870лв (или Сушилня BEKO DPY 8506 GXB1 - клас А+++ - 1050лв) и мисля ще излезе доста по малко от 10г времето за изплащане на разликата
    rkk одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #112

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Имам сушилня Сименс 540BY 9кг с термопомпа, на един цикъл сушене консумира 0.9kwh електричество. По някога се пуска 2 пъти на ден.
    Другото при сушилните с термопомпа е, че за да произведат топлина кондензатора става суден. А колкото е по-студена една повърхност, толкова по-добре кондензира влагата върху нея.
    Автоматичното почистване на кондензатора е незаменима екстра. Има само един филтър за чистене.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #113

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Биро, производителя за твоята машина дава:
    Консумация на енергия за стандартна програма за памук при пълно зареждане: 2,13 kWh
    Консумация на енергия за стандартна програма за памук при половин зареждане: 1,21 kWh
    Не отричам, че може да имаш такава консумация, но тя очевидно ще е при други условия, например по-малко килограми пране, центрофугирани на много високи обороти.

    Освен това, когато правим сравнение в икономичността на подобни уреди, не трябва да гледаме само идеалният вариянт -разход на енергия. Трябва да добавим и шанса технологично по-сложен уред да се повреди по-бързо както и неминуемо по-скъпите след гаранционни ремонти.
    Този пост е редактиран от avenger; 06-11-15 в 19:12.
    orlincho и V_Simeonov харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #114

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от blue1 Виж публикацията
    Освен това, когато правим сравнение в икономичността на подобни уреди, не трябва да гледаме само идеалният вариянт -разход на енергия. Трябва да добавим и шанса технологично по-сложен уред да се повреди по-бързо както и неминуемо по-скъпите след гаранционни ремонти.
    Абсолютно съм съгласен. Чрез примера който сметнах по-горе единствено се оптивам да покажа, че консумацията е само малка част от цялостното решение каква машида са се вземе. И определено не е най-важната.
    А дори и Миле-тата въпреки 10 годишната им гаранция (която е само са някои уреди и в някои случаи се доплаща) , въпреки нея са сметнати че 10-15% от уредите ще минат през сервиза в гаранционен период. Съответно и цената на уреда го покрива това предполагаемо ходене в сервиз.
    Този пост е редактиран от orlincho; 09-11-15 в 09:33.

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    3
    #115

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Здравейте,
    До няколко дни трябва да купим сушилня и пред мен стои следната дилема: Кой, според вас, е по-добър вариант: модел от ниския клас на Миле (Miele TKB150 WP Eco T1), с 10 години гаранция, или висок клас Бош (спряла съм се на 3 модела, единият с парогенератор (WTY887W3, WTW86361BY и WTW85530BY)?
    Ще съм благодарна да чуя различни мнения, че в момента в главата ми е голяма каша.

  13. Member Аватара на bagerista9
    Тук е от
    Dec 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    567
    #116

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Miele

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #117

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Според мен по-добрият избор е флагмана на реномирана марка като Бош, от колкото ниският клас на Миеле.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    3
    #118

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Благодаря за отговорите. След много чудене решихме все пак да е Миле-то. Десетте години гаранция надделяха в полза на този избор. Вече я купихме и изпробвахме с няколко цикъла. Засега съм много доволна от резултатите - бърза и ефективна.
    Но си мисля, че ако беше стандартна гаранция, може би тогава изборът ми щеше да е флагмана на Бош.
    blue1 одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #119

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от enecheva Виж публикацията
    Благодаря за отговорите. След много чудене решихме все пак да е Миле-то. Десетте години гаранция надделяха в полза на този избор. Вече я купихме и изпробвахме с няколко цикъла. Засега съм много доволна от резултатите - бърза и ефективна.
    Но си мисля, че ако беше стандартна гаранция, може би тогава изборът ми щеше да е флагмана на Бош.
    Уикенда бях да същия хал но избрах Боша с парогенератор. До някъде и заради 9-те кг за да е 1:1 с паралнята. Опит с машината все още нулев. Ще споделям. Парата ме грабна с надеждата да не се глади повече неща като ризи 100% памук.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #120

    Отговор: Сушилни машини / FAQ - мнения, обсъждане

    Орлинчо, надявам се БОШ да не са занижили качеството на изработка и да останеш доволен. Нашият вече 9 годишен Бошко суши безкомпромисно и никога не се е развалял, а даже е и среден клас модел.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 8 от 84 ПърваПърва ... 6789101858 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съдомиялни машини / FAQ - обсъждане, мнения
    От hristoslav2 във форум Бяла техника
    Отговори: 1014
    Последно: 24-02-24, 10:43
  2. Слушалки FAQ / мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 14
    Последно: 24-01-22, 21:45
  3. Ютии и гладачни машини / FAQ - избор ,обсъждане ,мнения
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 95
    Последно: 28-01-21, 15:34
  4. Тостери / FAQ - мнения, обсъждане
    От hristoslav2 във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 0
    Последно: 22-05-12, 15:03
  5. PIONEER LCD-PDP / Faq, обсъждане, мнения
    От tattoo777 във форум Други телевизори
    Отговори: 19
    Последно: 21-03-10, 09:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе