Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21
Like Tree8Одобрявам

Теч от отвора за перилен препарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    8
    #1

    Теч от отвора за перилен препарат

    Здравейте, имам теч от отвора за перилен препарат. Когато пусна перлнята и водата започне да пълни отделението за перилни препарати водата прелива . Проблемът явно е, че водата не потича по маркуча към барабана и вероятно е запушен. Дали мога да го отпуша сам с тел за канали или друг способ? Дали може да има друг проблем?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #2

    Отговор: Теч от отвора за перилен препарат

    Проверете да не би отворите над чекмеджето не са полузапушени от котлен камък. Имах подобен случай при който струйките биеха не надолу а напред. Отвора който е кън барабана е доста голям и невярвам да е запушен, но при извадено чекмедже ще се вижда.

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #3

    Отговор: Теч от отвора за перилен препарат

    И ко'праИм сега?
    Имаш запушено гумено съединение:отделение за прах до казан.
    Затова прах се слага в барабана!
    Махаш горният капак и виж дали имаш достъп.
    Иначе става сложно,трябва да се махне цялата предна част на пералнята.

    Колко много важни неща съм написал в темата за перални,ама няма кой да чете!!!!
    Този пост е редактиран от Viking72; 06-03-18 в 20:51.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    8
    #4

    Отговор: Теч от отвора за перилен препарат

    Здрасти, мерси за отговорите. Бях прикачил файл, но може би не се виждаше в пърночалния пост - отделението се препълва и прелива - ще тествам утре опции да го отпуша... ако имате някакви препоръки как да подходя ще съм благодарен
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #5

    Отговор: Теч от отвора за перилен препарат

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    И ко'праИм сега?
    Имаш запушено гумено съединение:отделение за прах до казан.
    Затова прах се слага в барабана!
    Махаш горният капак и виж дали имаш достъп.
    Иначе става сложно,трябва да се махне цялата предна част на пералнята.

    Колко много важни неща съм написал в темата за перални,ама няма кой да чете!!!!
    Страхотен съвет-чекмеджето да го пазим за ново и да слагаме прах за предпране, пране и омекотител ръчно в барабана, като светим и дебнем пералната кога ще завърши всеки цикъл! Рано си се подкарал тази вечер!
    espace одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #6

    Отговор: Теч от отвора за перилен препарат

    Г-н Викинг използва само прах за пране без допълнително да използва омекотител и само програми без накисване и предпране. Така е напълно възможно да се слага предварително праха в казана. Има готови фабрично такива капсули. Пробвах ги преди години на Перлата няколко пъти. На Електролукса от години жената държи на използването на омекотител за прането, който няма как да не бъде поставен в чекмеджето. Ползваме течен перилен препарат и омекотител и веднъж годишно вадя чекмеджето и филтъра за основно почистване.
    Viking72 одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #7

    Отговор: Теч от отвора за перилен препарат

    Аз пък държа дрехите ми да се перат както трябва - със всичките му салтанати. Преди доста години съм купил на жената автоматична пералня, именно за да я пусне и след това да отиде да просне прането. Купувам и прах "Ариел", тя си купува хубав омекотител и се пере по инструкция. Това да я дебна, да я спирам, да добавям прахове, вода и каквото и да е няма да стане. Не съм бил и няма да съм роб на битова тенекия /каквато и да е/. Или работи както искам или си заминава. Ако се развали тенекето го ремонтирам сам. Ако не мога, си заминава.
    Ако някой иска, може да стои до пералнята си и да и бае-проблемът си е негов.
    VanDan одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #8

    Отговор: Теч от отвора за перилен препарат

    В подкрепа на колегата Viking ще кажа че от както се наложи на предишната пералня да сменя цялото чекмедже слагаме праха направо вътре в казана, независимо дали е прахообразен, течен или капсули.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #9

    Отговор: Теч от отвора за перилен препарат

    Омекотители не ползвам от повече от година , откак запуши изходящия маркуч.
    Майстора ми каза , че е голяма гнусоч , а и го видях като я разглоби.
    Отделно като се поразчетох доста алергии причинява това .Не че има алергични в къщи , но алергия може да се отключи по
    всяко време.
    П.с. водата е омекотена централно, така че си пере идеално и без допълнителни химии.
    Viking72 одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #10

    Отговор: Теч от отвора за перилен препарат

    Дават аромат "омекотителите" и това се харесва на жената, а не дали дрехите са "меки". В интерес на истината на моята пералня Електролукс (5-6г. май гони), няма описание коя програма прави нещо подобно на накисване и съответно източване на водата, така че ако се сложи праха в казана, рискът да изтече след няколко минути е доста голям.
    SPSt одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #11

    Отговор: Теч от отвора за перилен препарат

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    В подкрепа на колегата Viking ще кажа че от както се наложи на предишната пералня да сменя цялото чекмедже слагаме праха направо вътре в казана, независимо дали е прахообразен, течен или капсули.
    Всеки сам избира как да си експлоатира електроуредите и щом е доволен и не му създава неудобства, значи това е неговият начин. А кое наложи да се смени чекмеджето на предишната Ви пералня? Нашето Горенье винаги /повече от 15 г./ се е експлоатирало по описаният от мен начин /всичко в чекмеджето/ и досега дори не се е запушвало, въпреки, че през него през годините са минали и доста незнайни марки прахове

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #12

    Отговор: Теч от отвора за перилен препарат

    Цитат Първоначално публикувано от Toce Виж публикацията
    Здрасти, мерси за отговорите. Бях прикачил файл, но може би не се виждаше в пърночалния пост - отделението се препълва и прелива - ще тествам утре опции да го отпуша... ако имате някакви препоръки как да подходя ще съм благодарен
    Освен отпушване на гумено съединение,трябва да се извади и чекмеджето.Всичко трябва да се почисти добре от налепи и мухъл.
    Може да се наложи и сваляне на противотежест за да има добър достъп.
    Оглед и на маркуча за мръсната вода,задължително.

    Вместо да се занимавате с Викинга,подобре да бяхте казали на колегата какво да направи.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #13

    Отговор: Теч от отвора за перилен препарат

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Дават аромат "омекотителите" и това се харесва на жената, а не дали дрехите са "меки". В интерес на истината на моята пералня Електролукс (5-6г. май гони), няма описание коя програма прави нещо подобно на накисване и съответно източване на водата, така че ако се сложи праха в казана, рискът да изтече след няколко минути е доста голям.
    Пробвай този :

    Има го и в малки разфасовки за 4-5 пранета(за пробата) , мирише много хубаво прането.
    П.с. и аз сипвам в чекмеджето , но си го мия редовно, след пране задължително леко отворено заедно с люка, от време на време Саво и Пулирапид за котлен камък на цялото отделение с дюзите.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ccankov73; 07-03-18 в 15:32.
    SPSt одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #14

    Отговор: Теч от отвора за перилен препарат

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Всеки сам избира как да си експлоатира електроуредите и щом е доволен и не му създава неудобства, значи това е неговият начин. А кое наложи да се смени чекмеджето на предишната Ви пералня? Нашето Горенье винаги /повече от 15 г./ се е експлоатирало по описаният от мен начин /всичко в чекмеджето/ и досега дори не се е запушвало, въпреки, че през него през годините са минали и доста незнайни марки прахове
    Ами от праха и котленият камък се деформира пластмасата за около 4 години. Просто течеше от самото чекмедже. Вярно пералнята беше НЕО но и на няколко АЕГ-та и Електролукса колеги се оплакаха след около 4 години експлатация. След смяна на чекмеджето 30 лева + куриера брат ми използва Нео-то без проблеми.
    SPSt и Viking72 харесват това.

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #15

    Отговор: Теч от отвора за перилен препарат

    Не се ли забърсва чекмеджето за прах се получава доволно мухъл.Така,че всеки да си прави сметката.
    Относно за програми с накисване,без коментар за какво се ползват/колко мръсни дрехи/.

    Това,че новите перални ползват малко вода,а някои и циркулационна помпа,защото дрехите ще останат сухи е ясно.Така.че внимателно с прахове и тяхното количество!
    Нищо,че има потребители,които си пишат интерсни неща за тяхните антики,които перат с достатъчно количество вода.
    Иначе са разбирачи!
    Този пост е редактиран от Viking72; 07-03-18 в 20:16.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препарат за почистване и профилактика на климатик
    От Jackas във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 344
    Последно: 04-10-20, 20:22
  2. Препарат за водоструйка
    От DDM87 във форум Домашен майстор
    Отговори: 6
    Последно: 14-07-17, 23:48
  3. Хладилник SOGO KBL 25 - заледява отвора на дренажния канал
    От stu_74 във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 13
    Последно: 13-12-09, 01:55
  4. DIY препарат за профилактика
    От todor_l във форум Профилактика и гаранция
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-08, 22:02
  5. Накрайник на отвора за конденз от външното тяло
    От dragozow във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 33
    Последно: 18-12-06, 14:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе