Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 132
Like Tree47Одобрявам

Помощ при избор на нова пералня.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #61

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Ако коментарът е за мен-не ме мисли. Моята пералня е с казан и барабан от неръждавейка, а лагерите и семеринга ги сменям за около 10-15 минути. Да му мислят тези дето ползват само нови перални.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #62

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Явно са ти кофти лагерите нещо.. на моите все нещо друго им се разваляше..

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #63

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Аз пък за 16г. друго не съм сменял или ремонтирал. Два пъти лагери и то защото ги имам налични, та ги сменям профилактично, а не че са кой знае колко разбити. Познай на кой кое е кофти.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #64

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Явно ти е хоби, да им сменяш лагерите.. На мен и така си ми е добре.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #65

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Ей тука си в голяма грешка, но и да ти се обясни едва ли ще разбереш. Техниката произвеждана преди 10-15-20г. няма нищо общо със сегашната като качество, ремонтнопригодност, издържливост и не на последно място дуракоустойчивост. Гореньето ми купувано през 2002г. няма да го сменя със сегашните еднодневки, докато не се скапе тотално, но като знам изработката няма да е скоро. И на жената съм казал да не се надява на нова пералня в обозримо бъдеще.
    Явно не си ми разбрал коментара. Имах предвид, че нещо ремонтирано, няма как да стане по хубаво от СЪЩОТО ново. По здраво може би, ако се използват по качествени части, но старото си е старо.
    Относно здравата техника от преди 20 - ползвай си я със здраве. 17 години търкалях един Зероват, и лагери му сменях веднъж, три-четири пъти дръжка на люка, уплътнение на люка. Работеща я подарих на един колега, да си я ползва със здраве човека. А дали са еднодневки сегашните, ще видим. Едно време не им даваха по 5 години гаранция и 10 на двигателя.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #66

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Николов,що си чеша клавиатурата?
    Да,хора с възможности си купуват нови Миелета,но в употреба /БГ/ има толкова,колкото Мерцедеси по пътищата.
    И не ми сравнявай старите си пералки с нови.
    На малко килограми и обороти,лагери издържат.Повечето бяха с външни лагерни тела с достатъчно разстояние и разпределение на натоварване.
    Стара кола и техника има само в БГ,в цивилизацията няма такива понятия.
    Или са изправни,или за скрап.
    Миналата година по това време съживих едно шест годишно Беко,което беше тотал щета за около 2000 пранета.Цялата сметка за качествени части-амортисьори 40лв,лагери и семеринг 20лв,втулка от стругар 10лв,прахово боядисване на носач-7лв,четки-15лв.
    Машината пее и пере,иначе комшиите я бяха приготвили за скрап.
    То така,ако се хвърляха машини и мотори заради лагери и семеринги,нашите чорбаджии отдавна да са обявили фалит!
    Знаеш ли каква става една пералка със скф енерджи на мотор,казан и изолация по стените?
    Може да си я сложиш в спалнята до главата!
    Този пост е редактиран от Viking72; 05-08-18 в 07:45.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #67

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    А дали са еднодневки сегашните, ще видим. Едно време не им даваха по 5 години гаранция и 10 на двигателя.
    Едно време им даваха 1г. гаранция, а доста още работят и то с минимум поддръжка. Сега са изчислени след 5г. да ги изхвърлиш, а някои и толкова не изкарват. Какви да са, ако не еднодневки при цени 300-360-500 лв.? Има разбира се и висок клас машини, но колко хора могат и са склонни да платят цената за тях?

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #68

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Аз не разбрах само, какво препоръчвате на питащия за избор на пералня, освен че може да е без инверторен мотор и задължително с разглобяем лагер... Ако сте си начесали клавиатурите де.. Иначе с интерес ви чета, какво и как може да се сменя и ремонтира, но това го има и във форума направи си сам.. Та коя е тая качествена нова пералня с дълбочина 50см,на която и се сменят лесно лагерите за 5-600лв макс.. Ако има неръждаемо Miele може и аз да си взема една..
    Този пост е редактиран от nikolov333; 05-08-18 в 13:25.

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #69

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Точно де, тази с колекторната моторетка.Нали сте почитали на баклавите,няма човек да Ви чупи хатъра я.
    Дано да е с разглобяем казан.
    Иначе пак може да си четеш направи си сам.
    Има Миелета с неръждаем корпус,нашите „бизнесмени” нещо не ги внасят.
    Този пост е редактиран от Viking72; 05-08-18 в 14:38.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #70

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    И защо колектор пред инвертор..?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #71

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Тук все се намират мастити домашни майстори с много свободно време. Какво правим тези, които не се занимаваме сами с битови ремонти (липса на желание, умения, инструменти, време). Все повече по моите наблюдения сме такива. Да търсим външни т.н. майстори. Хем е трудна задача да намериш такива, хем е скъпа и с много съмнителен краен резултат. Отделно, че повечето стари битови уреди накрая ги поразява ръждата, от която рано или късно няма спасение.
    Има един лаф за любителите на старото - преди години, когато сегашните им стари "железни" уреди са били нови и за тях се е говорело, че са боклуци пред още по-старите ветерани. А след 10-15г. вече са се превърнали част от тях в "уважавани" ветерани. След 10-15г. пък част от сегашните "боклуци" сигурно вече ще са "железни". Просто някои хора си харесват това мислене за доброто старо, но нещата няма как да са вечни.
    svetlio1 и nikolov333 харесват това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #72

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    И защо колектор пред инвертор..?
    Виж в направи си сам,може някой да е написал,дали уред пералка се нуждае от такава моторетка?
    Предимства и недостатъци на двата мотора?

    -------
    ВанДан,сигурно и климатиците си изхвърляш е така с лека ръка?

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Живее в
    Хасково
    Мнения
    349
    #73

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Аз нямам нужда да чета или гледам за нещо дето съм го имал у нас. Ти кажи като по информиран, какви са им предимствата и колко си ремонтирал такива?

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #74

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Докторе, не си прав ша знаЙш! Преди 15-18 години започнаха да излизат новите "чудеса" с казан от техническа пластмаса, т.н. карборан. Сега вече има много имена. Няма как човек да не направи паралел м/у старите иноксови казани и сегашните пластмасови лепени казани. Няма как да харесам пералня с вътрешни лагери, пред тази с външно лагерно тяло. За себе си може и да си избрал да не ремонтираш и да сменяш с ново, понеже, въпреки, че си технически грамотен човек, ти си лекар. Хора, които професионално се занимават с някакъв вид техника, едва ли го правят. Дори да не могат сами да се справят със съответната техника, ако е икономически обосновано, ще намерят кой да го направи. Причините съм описал в този и предишния си пост. Не искам да перефразирам лафът ти за "любителите на старото", защото те са по-скоро любители на качественото, пък и може някой наистина "любители на последните модели" да се засегнат.

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #75

    Отговор: Помощ при избор на нова пералня.

    Цитат Първоначално публикувано от nikolov333 Виж публикацията
    Аз нямам нужда да чета или гледам за нещо дето съм го имал у нас. Ти кажи като по информиран, какви са им предимствата и колко си ремонтирал такива?
    Аз с платки не се занимавам.
    Нося ги на човек,който ремонтира електроника.Има такива дето се възстановяват и такива,които заминават за боклука.
    Отделно,че нова е скъпа и второ не и дават гаранция, и трето при такива случаи работата е на кантар с ремонта.
    Когато е скъп мотор се носи за пренавиване,но при цена от 110лв-направо нов.
    Като ти дават 10 години гаранция на мотора,защо не дават на инверторното му управление толкова??
    Тези уреди стоят в сервизно помещение,а не до спални и икономии след 22°° часа.
    Аз приключих със спора!
    Няма смисъл.
    Този пост е редактиран от Viking72; 05-08-18 в 15:57.
    SPSt одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 9 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ при избор на пералня
    От podolski във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 02-01-18, 19:55
  2. Нова пералня - чука при центрофугиране.
    От TiratroN във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 26-03-13, 00:02
  3. Нова пералня не пълни вода!
    От Todorov_V във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 11-01-13, 19:47
  4. Проблем с чисто нова пералня Аристон
    От zograffa във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 4
    Последно: 02-01-10, 19:39
  5. избор на нова пералня
    От joro63 във форум Бяла техника
    Отговори: 15
    Последно: 06-03-09, 10:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе