Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23
Like Tree8Одобрявам

Подложка под пералнята - тясно пространство, труден достъп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    10
    #1

    Подложка под пералнята - тясно пространство, труден достъп

    Здрвейте,

    Взех тази подложка (60х60х1 см) за пералнята. Макар и рядко тресе стабилно, особено над 800-1000 оборота. Трябва си.

    Но - както се вижда на снимката, светлото над самата пералня е около 2 см, а подложката - 1 см... От двете страни има по 3-4 см.

    Въпросът е - как да подпъхна подложката? Предполагам, че с определена лубрикация и много зор ще стане, но при нужда от вадене след време - не виждам как ще излезе. Стъпи ли пералнята върху това нещо - местене няма. Настилката е ламиниран паркет.

    Гледам има разни уреди за подвигане на мебели, но освен че светлото е много малко, задните крачета няма как да се достигнат, за да се вдигат.

    Моля за съвети.
    Благодаря!



    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #2

    Отговор: Подложка под пералнята - тясно пространство, труден достъп

    Откъде въобще я измисли тази подложка?
    Пералнята изисква единствено добра нивелация и стабилна основа, с тази подложка нито едно от двете няма да постигнеш.
    Gena_bs одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: Подложка под пералнята - тясно пространство, труден достъп

    При перфектно нивелирана пералня, и доста висок клас ламинат друго предложение имаш ли? Щото ако се наблъска и завърти на 1400 оборота на никой не му се вярва как се разхожда. Gorenje

    Подложката на вид няма как да не свърши работа, точно за целта - много тежка и плътна, супер-сцепление.

    Да се върнем на въпроса ми - някой правил ли е такова упражнение, или поне има ли добро предложение?
    estqwerty одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #4

    Отговор: Подложка под пералнята - тясно пространство, труден достъп

    Как точно установи, че пералнята е перфектно нивелирана, като не можеш и пръста да си пъхнеш, а камоли нивелир.
    Тази подложка няма как да я пъхнеш, виж някакви тънки гумени подложки, които да сложиш на крачетата(индивидуално), колкото да има сцепление към ламината и да не се разхожда.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #5

    Отговор: Подложка под пералнята - тясно пространство, труден достъп

    Аз съм правил подобно упражнение, но с гумени крачета. Купих си две пвц ленти 4..5см широки и 1мм дебели, 1метър дълги. ( практикер, бриколаж)Едната под крачетата от лявата страна, другата под крачетата от дясната страна. Влезна като по релси, после вдигнах леко отпред и кръстосах лентите една към друга. Така останаха застъпени само от задните крачета. Леко първо едната лента наляво на дясно и я издърпах, след това другата.
    Не знам дали ще се получи при тебе, аз имах само 4 крачета.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    10
    #6

    Отговор: Подложка под пералнята - тясно пространство, труден достъп

    Колега Rakeem, юнашки потвърждаваш вица за форумите в Германия, *****, и БГ накрая.
    Според теб как се установява дали нещо е нивелирано?
    Нивела ми е точно 2 см и с няколко маневри влиза и в двете посоки.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #7

    Отговор: Подложка под пералнята - тясно пространство, труден достъп

    Хубаво, успех с мушкането, по юнашки
    Gena_bs одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    10
    #8

    Отговор: Подложка под пералнята - тясно пространство, труден достъп

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Аз съм правил подобно упражнение, но с гумени крачета. Купих си две пвц ленти 4..5см широки и 1мм дебели, 1метър дълги. ( практикер, бриколаж)Едната под крачетата от лявата страна, другата под крачетата от дясната страна. Влезна като по релси, после вдигнах леко отпред и кръстосах лентите една към друга. Така останаха застъпени само от задните крачета. Леко първо едната лента наляво на дясно и я издърпах, след това другата.
    Не знам дали ще се получи при тебе, аз имах само 4 крачета.
    Мерси, това може да е от полза - ако изрежа малки парчета, колкото за под крачетата, а не цялата площ. Не се бях сетил за такъв лист или ленти.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #9

    Отговор: Подложка под пералнята - тясно пространство, труден достъп

    Пералнята трябва да спре (намали) оборотите ако усети вибрация и тресене. Някога имахме една та..... ( не си спомням точно името, но започваше с т) направо тръгваше да простира и нищо не можеше да я спре по пътя си. Добре, че шкафа беше само от едната и страна и пътят към вратата беше свободен.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    10
    #10

    Отговор: Подложка под пералнята - тясно пространство, труден достъп

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Пералнята трябва да спре (намали) оборотите ако усети вибрация и тресене. Някога имахме една та..... ( не си спомням точно името, но започваше с т) направо тръгваше да простира и нищо не можеше да я спре по пътя си. Добре, че шкафа беше само от едната и страна и пътят към вратата беше свободен.
    Понякога се усеща веднага и намялава за да размести съдържанието, друг път просто притраква, но често се движи много неприятно. Има и случаи, в които почти пълна не помръдва.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,226
    #11

    Отговор: Подложка под пералнята - тясно пространство, труден достъп

    Само да вметна - пералнята трябва да е инсталирана на твърда основа!
    Ламинатът, ако ще да е военно производство не е такава. Заради подложката, която се слага под него.
    Никакви крачета, стиропори и други такива няма да стабилизират уреда при центрофугиране, ако подът вибрира.
    Аз се мъчих месеци, докато постигна някакъв приемлив компромис между вибрациите и нивелира.
    И противно на моите очаквания се оказа, че идеалното положение не е това с 0-во отклонение на уреда.
    Между другото си купих няколко нивелира и всеки показваше за себе си. Само лазерен не ползвах.

    Успех с мъките!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    752
    #12

    Отговор: Подложка под пералнята - тясно пространство, труден достъп

    Цитат Първоначално публикувано от vincentvega Виж публикацията
    При перфектно нивелирана пералня, и доста висок клас ламинат друго предложение имаш ли? Щото ако се наблъска и завърти на 1400 оборота на никой не му се вярва как се разхожда. ?
    Ако не се натоварва с толкова много дрехи/килограми и оборотите да са до 1000 -1100, няма да да се разхожда!
    Отделно, дрехите да не са навити на топка/ руло, при вкарването им в пералнята.По време на пране, в пликове (торби) за одеала/юргани с дупка в средата, (не тип чувал), влизат и други дрехи и става една голяма небалансирана топка, от която също тресе пералнята.Случвало ми се е и по време на пране/ центрофугиране, съм спирал пералнята и съм вадил дрехи от плика.

    С две думи : по-малко дрехи, на по-малко обороти, така се запазва и пералнята!

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    151
    #13

    Отговор: Подложка под пералнята - тясно пространство, труден достъп

    Ох играл съм го тоя филм....пералня върху ламинат. Няма решение и проблема не е във нивелирането на преалнята, просто ламината отдава, не е стабилна повърхност (под нашия ламинат имаше и подложка 1см там е проблема). Слагах и подложка като тази гумената. С нея не се чува тупането и пералнята не се движи въобще иначе пак си вибрира. Вкарахме я много трудно под плота бяхме 3-ма. Извадихме пералнята изпод плота, сложихме подложката пред него, пералнята върху него и двамата повдигахме леко подложката с пералнята а третия отпред буташе навътре за да се предвижва навътре под плота и да направлява да върви равномерно. И така сантиметър по сантиметър се намести.
    Когато пералнята се повреди и реших да я сменям с хубава извиках един авер и с него с малък ъглошлайф изрязахме 60/60см ламината, забъркахме цимент и сложихме гранитогрес на мястото под пералнята, заравнихме всичко, с лайсни направихме така че да е лицеприятно и когато изсъхна сложих пералнята. От тогава проблем нямам.
    espace и Gena_bs харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    10
    #14

    Отговор: Подложка под пералнята - тясно пространство, труден достъп

    Така, колеги... Решението се оказа много просто. Днес, поради липса на допълнителни ръце реших сам да го направя: срязах подложката 60х60 на две. С една-две ръце повдигнах първо едната страна, ритнах първата половина докрай. После същото от другата страна. Не е за вярване колко лесно и без усилия стана. Най-важното е, че на 1200 оборота центрофуга в момента не само няма никакъв ход на машината по пода, но и всичко стана значително по-тихо. Иначе самата пералня се суче в горната си част под тежестта на центрообежната сила... при все че още е нивелирана.

    Благодаря още веднъж на всички, и дано това помогне на други!

  18. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #15

    Отговор: Подложка под пералнята - тясно пространство, труден достъп

    Гумени подложки+ монтажна пяна отгоре -оставя се да изсъхне, след това ако трябваше реже хоризонтално да се нивелира и няма проблем нито с вибрации, нито с разхождане.

    Но по принцип една пералня тръгне ли "да ходи", значи жена ви е претоварила...

    Все пак всяка си има капацитет като килограми...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Тясно тяло
    От peterasap във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 48
    Последно: 07-05-11, 09:06
  2. Fuji Electric RSA 12LGS vs Chofu RA 1232PVU-труден, мно-о-о-го труден избор
    От ssamm22 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 13-09-09, 20:11
  3. Загуба на дисково пространство
    От ipnaid във форум Windows
    Отговори: 13
    Последно: 11-05-06, 20:22
  4. Труден достъп до Setcom
    От kris11 във форум За Форума
    Отговори: 28
    Последно: 14-10-04, 19:38
  5. Свободно пространство?
    От DPetrov във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 3
    Последно: 25-07-02, 14:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе