Страница 2 от 159 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 2385
Like Tree2Одобрявам

Втора употреба климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #16

    Re:Втора употреба климатици

    Тя главата на човека отдавна е мирна.Просто е нямал достатъчно информация.
    Е благодарение на forum.setcom.bg вече я има

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    70
    #17

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от dor4o
    Интересуваме каква е цената на инверторни японски клими втора употреба.Аз съм от Монтана и тук се продават на цена;10ка-740лв;12ка-790лв;14ка-840лв.Това е цена с монтаж и 3год.гаранция.Според мен това е височка цена за клими на най малко 5год.
    Въпросът не е с еднозначен отговор! Защото всичко се определя най-напред от състоянието на техниката и възрастта й, а след това от гаранцията и търговеца! Аз съм виждал 2001г. Шарп на 2000 лв?! Изтекоха ми очите само на външен вид! А като работа няма нищо общо с това, което виждаме тук. Проблем е сервизирането, защото у нас няма такива модели и не е изградена сервизна доставка на елементи. Но да си кажем честно и при другите продавани у нас техники, не само климатици, не е по-розово положението. Ще дам само един пример- в нашето предприятие има около 80 сплит системи от най-различен вид или поне бяха от различен вид. Пълен провал със сервизирането. Откаже ли нещо по-сериозно, просто се сменя целия климатик. Всичко друго е ала-бала. Няма елементи, няма и специалисти. Чакането е с месеци и обикновено след доставката на нарочената платка пак не тръгва. И тъй като сме сериозен и платежоспособен клиент, пък и договорите ни са твърдички, никой не си позволява вече да си прави експерименти! Но ако си го взел за в къщи просто си изгорял. Примери много мога да дам!
    По въпроса за идващите от Япония климатици истината е горе-долу следната:
    - голяма част от тях са на нещо като лизинга при колите- след известно време просто ти го сменят с нов и продължаваш. И то не защото е скапан, а защото има нещо ново по-добро и по-икономично или нещо друго?!
    - а по-новите попадали в кюпа при тотална смяна да речем на оборудването /обзавеждането/ на сгради, магазини* или ремонт на същите. Както сега е модерно у нас да се казва рехабилитационни мероприятия.
    - и най-важното- сменят ги заради типа на фреона!!!
    @badr
    как пък го изчисли, че остатъчния им ресурс е 25%, като всичко си работи със същата ефективност, защото то иначе няма да работи. Истинските японци имат хиляди защити, за които ние дори и не се сещаме. И друго, доста пъти споменаваш, че в понижаващия траф имало много загуби? Като ел.инженер ти казвам, че не е така! Загубите са съпоставими с удължанане на нормалното окабеляване.

  4. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #18

    Re:Втора употреба климатици

    Много просто.
    При 8г средно срок на експлоатация мисля че 6г са 75%.
    Траф без загуби.Само в учебниците.
    Ами с очите си съм виждал трафове които си топлят.
    Загубите разбира се зависят от изпълнението.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    70
    #19

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Много просто.
    При 8г средно срок на експлоатация мисля че 6г са 75%.
    Траф без загуби.Само в учебниците.
    Ами с очите си съм виждал трафове които си топлят.
    Загубите разбира се зависят от изпълнението.
    Аз влагах друг смисъл в понятието остатъчен ресурс, но ще отговоря и по твоята логика. Твърдо и то от наблюдения мога да заявя, че на истинските японки средния срок на служба е доста над споменатите от теб 8 години. Средната възраст на внесените у нас стари такива климатици е 10 години и те се доказаха, че работят поне за сега още 3-4 години без проблем като цяло. Това са именно климатиците по около 600 лв, които се споменават. От 2000г нагоре са по-голяма рядкост и не се пипат като цена, защо ли?! От практиката и наблюденията ми в работата ще ти кажа, че на всички други климатици от около среден ценови клас, средният живот е точно 3-4 години. От 5 години насам при нас почти всички климатици се скапаха и се подмениха с нови, защо ли? Изключения направиха Фуджитсу и производните му и май заради това сега фирмите слагат само от тази марка! За по-скъпите нямам наблюдения и мнения. Но явно макар и втора ръка, за около 600 лв средно, японските са класи над предлаганите на тази цена у нас нови - и като качества, и като икономичност, и като издръжливост в переспектива.
    Уважавам много всичките ти професионални мнения и доста съм научил от теб в този форум, за което ти благодаря от сърце. По темата за трафчетата нека от изключенията не правим обобщения. Никой не прави трафчетата с проводници от клас на изолация над F и един греещ такъв просто изгаря след известно време! И в гаражите се научиха да ги правят добре и не искат рекламации при ширещите се гаранции от по 2-3 години на климатика като цяло!
    Успех!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #20

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Много просто.
    При 8г средно срок на експлоатация мисля че 6г са 75%.
    Траф без загуби.Само в учебниците.
    Ами с очите си съм виждал трафове които си топлят.
    Загубите разбира се зависят от изпълнението.
    В Пловдив ползваме тороидални трафове и определено не съм видял такъв дето да топли.А донякъде и предпазват от токовите удари по мрежата.
    Факт е че истинските японци имат много защити за които повечето от нас не са чували.
    Аз лично изучавайки електрониката на инверторите им съм се нагледал на прекрасни инженерни решения, за съжаление обаче има и неща дето още не мога да разгадая заради проблемите с липса на данни на английски за японските модели.Информацията е предимно на японски.
    Основните играчи на пазара на секънд хендс климатиците дават 3 години гаранция при абонамент за втората и третата 60 лева с опция за продължаване на гаранцията, ако се продължи заплащането на абонаментната подръжка.
    Каквото и да си приказваме , това са истински машини.А относно сервизирането, с изключение на сервиза на Елит посочете ми един свестен сервиз??Да не говорим че и те най-често практикуват замяна на изделието, в което не виждам нищо лошо.
    Да не говорим за реакцията на повечето сервизи, само дето не се налага да се чувствам виновен за дето съм ги извикал и съм им развалил рахата.
    За срока на експлоатацията- аз лично съм виждал 10 годишни Саньо-та дето работят перфектно, Саньо имат най-якия компресор в света на климатиците.Според колегите секънд хендаджии е така пък и според мен.Може би понеже не сме виждали климатик с компресор Данфос.
    Между другото, като се огледам в Пловдив делът на секънд хендса е съизмерим с продажбата на нови клими и многократно надхвърля бройката на малайзийските Панасоници.Евтините марки разбира се се продават ама те толкова са и климатици.Та хората правилно си правят сметката че за парите на еди Панасоник ще вземат два инвертора секънд хендс, които най-често се оказват с ако не с по-добри то с еднакви на Панасоника параметри.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #21

    Re:Втора употреба климатици

    Малее, тука отвориха битака...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #22

    Re:Втора употреба климатици

    Mежду другото имах проблеми с моите секънд хендс , като застудя, но за един ден ги взеха и ги оправиха! Нещо имаха проблем с фреона и ги презаредиха наново и трите се бичат сега шес! Понеже собствениците са много мой хора казаха , че нещо ги нахендрили с някакав газ коите не бил наред ИМАЛО ВЛАГА В НЕГО И СТАВАЛИ КРИСТАЛЕТА и познай та ми стана много чудно как така има такива мошенници ! А най-лошото беше за тях ,че са монтирали около 300 климатика на морето с такъв газ и ги болеше главата!

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #23

    Re:Втора употреба климатици

    само не разбрах защо са ги "взели" за да ги оправят, като само са сменяли фреона???

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #24

    Re:Втора употреба климатици

    Нещо преносимата станция не била наред и затова в базата имало по сериозна не разбрах точно ! Факта беше ,че ги оправиха същия ден! Сега 18-ката е замерих с един спиртен термометър на пълно натоварване пълни скалата до край над 55 градуса температура на струята повече от това самия термометър неможе да покаже!

  12. Novice
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    4
    #25

    Re:Втора употреба климатици

    Относно загубите в трафа от 220 на 110в.Лично сам премерил трафа е 4 кв. и при изключен климатик загубите на празен ход са 14Вата на час.Според мен това е нищо* и спокойно моге да се пренебрегне.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #26

    Re:Втора употреба климатици

    Загубите са минимални те хората направо поръчват трафовете готови плюс това трафа е тороиден ! При мене имаше нужда от по мощен траф за голямата ми машна -18 ка понеже с малкия доста грееше при големие наоварвания!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    12
    #27

    Re:Втора употреба климатици

    Здравейте,от около две седмици ползвам Fujitsu втора ръка.За сега няма проблеми въпреки арктическия студ.Та молбата ми е как бихте разтълкували данните ,които са записани отстрани на вътрешното тяло.
    Търсих в интернет но нищо не можах да намеря за този модел.
    AS25EPD-W
    2.5kw
    3.6kw
    3.4kw
    0.745kw
    8.3A
    0.965kw
    10.6A
    1.130kw
    3.36kw
    3.77kw
    Означенията пред цифрите са с ероглифчета ,така че...

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #28

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от zdrawko
    Здравейте,от около две седмици ползвам Fujitsu втора ръка.За сега няма проблеми въпреки арктическия студ.Та молбата ми е как бихте разтълкували данните ,които са записани отстрани на вътрешното тяло.
    Търсих в интернет но нищо не можах да намеря за този модел.
    AS25EPD-W (това е 12ка)
    2.5kw отдавна мощтност на режим охлаждане
    3.6kw отдавна мощтност на режим отопление
    3.4kw средна за двата режима
    0.745kw максимална консумация на охлаждане
    8.3A максимален ток на охлаждане
    0.965
    10.6A
    1.130kw максимална консумация в режим отопление обикновено при старт се развърта
    3.36kw
    3.77kw
    Означенията пред цифрите са с ероглифчета ,така че...
    Мисля че това е достатъчно но да знаеш че когато климатика влезне в режим работи на около 400-500вата

  17. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    10
    #29

    Re:Втора употреба климатици

    Здравейте. Знаете ли откъде мога да си намеря сервиз мануал на климатик National CS-G28R. Или поне някаква информация за него.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #30

    Re:Втора употреба климатици

    Няма такова животно сервиз мануал да намериш, но кажи какво те интересува?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 159 ПърваПърва 12341252 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5299
    Последно: Вчера, 08:32
  2. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  3. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  4. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе