Страница 4 от 159 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно
Резултати от 46 до 60 от общо 2385
Like Tree2Одобрявам

Втора употреба климатици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #46

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от kantonaa
    Това,което успях да разбера е че отоплителната му мощност е 3.6кВ.
    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Значи е 12-ца
    @badr Извинявай, ама е 12-ка на отопление... 3.6KW, значи на охлаждане е вероятно /имайки предвид, че е инвертор/ 2.6KW или чиста 9-ка...а и това F253TX-W сигурно е 2.5Kw.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    40
    #47

    Re:Втора употреба климатици

    въпрос към Pancho и Klimatik:
    да знаете случайно годината на производство на следния климатик - General AOG12RJSF с фреон R22-1050g. Made in Japan производство на Fujitsu General Limited, това всичкото го пише на етикета на компресора. Според мен е доста стар може би около 10 години и незнам ако се сложи дали въобще ще работи, а ако работи дали ще охлажда, щото на мен ще ми трябва само за охлаждане. Климатика не е с дистанционно, а с управление вързано с кабел. И евентуално дали знаете зареждането с фреон включено ли е в цената на монтажа климите втора употреба или се плаща отделно.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    3
    #48

    Re:Втора употреба климатици

    Колеги, убихте всичко детско мен. От месец търся два 12-ки инвенторни за отоплени - мислех си за нови.
    Изчетох и останалите теми в този готин форум за климатиците
    Процедирах като в белите страни - обаждане във фирмата, изпращане на план на етажа - очакване на оферта.
    И двете фирми ги чакам от месец да ми пратят цени - нищо!
    Тъкмо попаднах на втора употреба климатици в София - ха да им се обадя - прочетох отзива на човека, какви
    били мошенници фирмата Х /в Младост 1/.
    Баси - искам 2бр. читави 12-ки с ниско ниво на шум /Toshiba, Mitsubishi/ за Daikin май са ми слаби мартинките.
    Кажете ми моля свестна фирма в София.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    26
    #49

    Re:Втора употреба климатици

    мдам, и аз се чудя дали има читава фирма в София.
    в Пловдив изредиха по-горе към 4-5 магазина, а и там цените звучат супер с монтажа. пък и Pancho може да го продаде на съгражданите си.

    а за нащо големо село - София

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #50

    Re:Втора употреба климатици

    След многото четене за климатиците се спрях на втора употреба японски, защото съм върл фен на японската техника, но произведена в Япония. Затова отидох в магазина на Кукленско в Пловдив, предварително настроен за 12 Фуджитсу инвертор. Цена 550 лв. с монтаж. Не е зле. Обаче след като поговорих с човека в магазина, и му обясних, че нямам намерение да товаря машината много, лятно време малко да позахлади в стаята, като през нощта въобще не смятам да го пускам, а зимата се отоплявам с печка, през преходните сезони ми трябва за час-два да поомекоти въздуха в стаята, защото не върви да се пали печка, става над 35 градуса и не се живее, пък и на 16 не ми е приятно. Та затова магазинера ми препоръча за тия пари да взема две конвеционални 10-ки. По 300 лв с монтажа. Тъй като имах идея за още една стая, след кратко умуване с жената, се съгласих, допадна ми предложението. Обаче настоявах за фуджито, а човека ми предложи Sanyo а също и някакви колона, като каза, че били много добри. Та сега се двуомя на марките. Макар че, всечки се предлагат на една и съща цена. Изключение за по-новите с новия фреон R22, те са по-скъпички.

  7. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #51

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от dedo pop
    . Та сега се двуомя на марките. Макар че, всечки се предлагат на една и съща цена. Изключение за по-новите с новия фреон R22, те са по-скъпички.
    Да нямаш някаква грешка.R22 e стария фреон

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #52

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от badr
    Да нямаш някаква грешка.R22 e стария фреон
    Сори, все ги бъркам, значи става дума за другия *****, няма да му пиша името, да не сбъркам пак.

  10. did
    did е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    59
    #53

    Re:Втора употреба климатици

    Колеги, а в Бургас има ли такива фирми?

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #54

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от did
    Колеги, а в Бургас има ли такива фирми?
    Да има ще ти дам телефона но сега не ми е тук gsma.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #55

    Re:Втора употреба климатици

    Цитат Първоначално публикувано от dedo pop
    След многото четене за климатиците се спрях на втора употреба японски, защото съм върл фен на японската техника, но произведена в Япония. Затова отидох в магазина на Кукленско в Пловдив, предварително настроен за 12 Фуджитсу инвертор. Цена 550 лв. с монтаж. Не е зле. Обаче след като поговорих с човека в магазина, и му обясних, че нямам намерение да товаря машината много, лятно време малко да позахлади в стаята, като през нощта въобще не смятам да го пускам, а зимата се отоплявам с печка, през преходните сезони ми трябва за час-два да поомекоти въздуха в стаята, защото не върви да се пали печка, става над 35 градуса и не се живее, пък и на 16 не ми е приятно. Та затова магазинера ми препоръча за тия пари да взема две конвеционални 10-ки. По 300 лв с монтажа. Тъй като имах идея за още една стая, след кратко умуване с жената, се съгласих, допадна ми предложението. Обаче настоявах за фуджито, а човека ми предложи Sanyo а също и някакви коРона, като каза, че били много добри. Та сега се двуомя на марките. Макар че, всечки се предлагат на една и съща цена. Изключение за по-новите с новия фреон R22, те са по-скъпички.
    малка грешка имаш не колона а CORONA много се добри няма да сбъркаш.

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    195
    #56

    Re:Втора употреба климатици

    "Л" е до "Р" на клавиатурата, не че се оправдавам. Единственото, което ме спря за тия Cororna, е че не са с автоматични клапи, макар, че човека ме увери, че няма много да ги пипам, затова да не се притеснявам. Все още не са се обадили, утре ще звъня да видя какво става. Само че на дядото пред година същите монтираха Митсубиши, само за студено, работил е не повече от три месеца, на два пъти му поправят дистанционното, климатика два пъти се разваля и познайте: жената надигна вой. Неприятно.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    306
    #57

    Re:Втора употреба климатици

    Доколкото знам дистанционите не подлежат на гаранция дори и при новите климатици дори при мене са идвали да си търсят за такива купени от техното кадето ги отпратили че няма резервни.

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    6
    #58

    Re:Втора употреба климатици

    Здравейте.
    Днес ходих на Кукленско шосе в Пловдив, в магазин за японски климатици втора употреба. Имаше един SHARP, който ми допадна, но честно казано се чудя.
    Става въпрос за Sharp Windom. Знаете ли нещо за него? Климатикът е дванайска, струва 550лв. За отопление му дават 3,5kW, а охлаждането май беше 2,5kW. Консумира 1,2кW\h. Продавачът ми каза, че е инвертор.
    Четстно казано не съм убедена, че това което ми каза продавачът е истина. Имам чувството, че нещо ме е излъгал. Така че, ако някой има информация за този климатик, моля да я сподели.

  17. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #59

    Re:Втора употреба климатици

    Написаното, като техническо описание ми звучи не много добре...
    Това е китайски климатик със същите данни, но нов - с повече от 6м гаранция, за почти същите пари... А и го внася пловдивска фирма...
    Като ще поемаш риска с `втора ръка` не е ли за предпочитане поне технически да изглежда по-добре от масовите `китайки`?!

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    6
    #60

    Re:Втора употреба климатици

    Съгласна съм с теб. Честно казано до сега никога не съм купувала нещо втора ръка и затова доста се чудя какво да купя. Първоначално бях решила да си взема нов климатик до 1200лв. с монтажа. Обаче един приятел ме разубеди. Каза ми, че нямало смисъл да си взимам нов, след като ще ми върши същата работа и стар климатик, а освен това втората употреба климатици струват наполовина и имат 5г. гаранция. Но на мен ми трябва само за отопление. И не знам дали старият климатик ще топли добре.
    Може ли да ми препоръчаш нов климатик за около 1000-1200лв. Става въпрос за стая 18 квадрата, кубатура 47. Има една външна стена - северна и една източна. Няма изолация. Дограмата е алуминиева. Става въпрос за Пловдив (според мен тук зимата е доста студена).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 4 от 159 ПърваПърва ... 234561454 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Втора употреба климатици - част 3
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5299
    Последно: 24-04-24, 08:32
  2. Климатици втора употреба в София - от къде?
    От radop във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 86
    Последно: 15-02-14, 12:26
  3. Втора употреба климатици - част 2
    От kod във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1527
    Последно: 23-10-12, 08:50
  4. Продавам части втора употреба за климатици
    От popovski във форум Приключили продажби
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-12, 16:25
  5. Отговори: 10
    Последно: 17-10-09, 21:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе