Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 101

Съвет за по-скъп инвертор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #61

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Тошибата е отличен избор аз имам от тази серия по-мощен модел. Имам и инструкций с тестове ако ги искаш ще ти ги пратя в общи линий при температура от минус 15 градуса КОП-а пада с около 40 процента т.е. от 5.1 става на 3.06, но всичко това е много субективно в крайна сметка аз като потребител съм доволен защото зимата ми беше топло, тихо и най-високата ми сметка за тока беше 76 лева а имам и още два климатика.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #62

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Не ти трябват тестове, а сервизната документация на климатика. Обикновенно има една таблица или графика с различните режими. За тази Тошиба е нормално да има COP около 3 при -10 градуса, но не се гледа само копа, а и отдаваната мощност, тъй като пада консумираната и отдаваната мощност. В една стара тема бяхме публикували данни за режимите на някои марки климатици. Между другото вносителите имат тези данни, освен ако климатика е от японските на 100V. Отиди в магазина и питай, но настоявай да ти кажат какви са данните при -10 гардуса или -15. Имай предивт че тези данни са абслолютно верни и не трябва да се съмняваш в истинноста им.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2
    #63

    Съвет за по-скъп инвертор

    Какво Ви е мнението за подово-стенните инвертори?
    Посъветваха ме за отопление да си взема
    DAIKIN FVXS35F от ммс или тери.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    61
    #64

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Цитат Първоначално публикувано от AvrorA
    Какво Ви е мнението за подово-стенните инвертори?
    Посъветваха ме за отопление да си взема
    DAIKIN FVXS35F от ммс или тери.
    Аз имам модела FVXS25 B, който е подово стенен, но учудващо вече не го виждам на официалния сайт на Дайкин.
    Много съм доволна от избора си - поставен е в спалня климатика и не усещам никакво течение от него. Мога само да го хваля климатика.
    Иначе от "Тери" дават 6г. гаранция.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    10
    #65

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Колебая се между няколко модела на Daikin и Fujitsu General, моля дайте съвет на кой да се спра.
    Това са моделите:
    General ASHB 12 LD - Inverter
    General ASHA 12 LC - Inverter
    Daikin FTXS25D

    Изчетох всичката информация в нета, прегледах и доста от темите тук, мисля, че и трите климатика са много добър избор.
    Засега най-натежава първият климатик General ASHB 12 LD, който е модел от 2006 г. и е с плазмен филтър, при който нямало нужда от смяна след време и на практика бил "вечен" - изпираш го и е "като нов". А по-старият филтър на General ASHA 12 LC трябвало да се сменят на 3 години при цена около 120 лв. При Daikin също е с такива сменями филтри, мисля, че Daikin с плазмен все още няма на пазара.
    Та чудя се, струва ли си да дам с 300 лв. отгоре за General ASHB 12 LD заради този плазмен филтър и някакъв All DC контрол (който не ми е особено ясен). Има ли чак такава полза от тези филтри и екстри? Сегашният ми климатик е една стара Midea без никакви подобни екстри - пълен боклук, и не съм много запознат. Все пак да добавя, че ще се слага в кухня-трапезария, където естествено има доста миризми и т.н., така че все пак може би ще има полза от тези филтри.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #66

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Зван от плазменият филтър има полза, е чудеса не прави, но се усеща кога е включен и кога не, поне при моят климатик е така. Даикин също имат модели филтриращи въздуха даже напоследък нашумя с модела УруруСарара , но там говорим за голяма сума и по друга технология. Моят съвет е да не правиш компромис и да си вземеш General ASHB 12 LD - Inverter- определено най-добрият от трите.
    Да допълня, че плазменият филтър не го переш, само го плакнеш в голям съд с топла вода и на практика е вечен, а другият филтър след измиването му казват, че е добре да се изсуши на слънце, не знам дали има някакво значение, но аз така го суша и при добра поддръжка може да изкара 7 години така поне рекламират от тошиба за техният зеолитен филтър.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #67

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Цитат Първоначално публикувано от AvrorA
    Какво Ви е мнението за подово-стенните инвертори?
    Посъветваха ме за отопление да си взема
    DAIKIN FVXS35F от ммс или тери.
    Няма какво да го мислиш. С подовите климатици е много по-комфортно и отоплението с тях е най-ефективно.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #68

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Цитат Първоначално публикувано от zvan
    Колебая се между няколко модела на Daikin и Fujitsu General, моля дайте съвет на кой да се спра.
    Това са моделите:
    General ASHB 12 LD - Inverter
    General ASHA 12 LC - Inverter
    Daikin FTXS25D
    Daikin FTXS е стар модел, но мога да ти кажа от къде във Варна да си купиш FTXG25 за европа за 1780лв с монтажа. Горе долу толкова излиза и този от Термо клима. Надявам се, че цената още е такава. Предполагам, че си от Варна щом гледаш термоклима. Пращам ти телефон на фирмата на лично съобщение.

    Изчетох всичката информация в нета, прегледах и доста от темите тук, мисля, че и трите климатика са много добър избор.
    Засега най-натежава първият климатик General ASHB 12 LD, който е модел от 2006 г. и е с плазмен филтър, при който нямало нужда от смяна след време и на практика бил "вечен" - изпираш го и е "като нов". А по-старият филтър на General ASHA 12 LC трябвало да се сменят на 3 години при цена около 120 лв. При Daikin също е с такива сменями филтри, мисля, че Daikin с плазмен все още няма на пазара.
    Та чудя се, струва ли си да дам с 300 лв. отгоре за General ASHB 12 LD заради този плазмен филтър и някакъв All DC контрол (който не ми е особено ясен). Има ли чак такава полза от тези филтри и екстри? Сегашният ми климатик е една стара Midea без никакви подобни екстри - пълен боклук, и не съм много запознат. Все пак да добавя, че ще се слага в кухня-трапезария, където естествено има доста миризми и т.н., така че все пак може би ще има полза от тези филтри.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    10
    #69

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    След куп бюрокрация по програмата за кредитиране на ЕС, взехме Daikin FTXS25D, благодаря на blue1 и на Julian за съветите. Предварително бях наясно за ефективността на тези климатици и който и да вземех нямаше да е грешка. Обаче не ми хареса само това, че при Fujitsu вътрешното тяло понякога пукало и издавало разни звуци, и затова реших да е Дайкина, която марка е доста хвалена тук. Наистина климатикът е много тих - и вътрешното, и външното тяло са направо безшумни. Разликата със старата ни Мидеа и със Самсунга на комшиите е огромна. Да речем Самсунга всяка вечер като се прибирам го чувам от 20 м. поне, а е на 3-ия етаж.
    Само 2 неща ме тревожат - външното тяло на Дайкина е пластмасово, само покритието отгоре е метално. Освен това при отопление не духа горещ въздух, както е при инверторния Панасоник на един приятел. Духа топъл въздух. Изглежда има разлики при температурата на изходния въздух, дори и при най-скъпите климатици няма гаранция за това. Питах и един комшия, който си взе Fujitsu, и при него е така, не духа горещ въздух, а е пак по-скоро топъл. А съм сигурен, че температурата при моя приятел с Панасоника (освен това е по-стар модел, взет е 2004г.) е поне с 10 градуса по-висока от моя. Като се сложи ръката пред вътрешното тяло буквално си "пари".

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    149
    #70

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Целта не е да духа горещ въздух а да се поддържа зададената температура.
    Гореща струя имат неинвверторните модели, защото нямат плавно регурлуиране на оборотите.
    Цената е малко по-висок разход на електричество.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #71

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    Точно топъл въздух тярвба да духа. Не трябва да е горещ.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    55
    #72

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    доста четох мненията по тия форуми и мисля че е логично от една страна че като вземеш 2-3 пъти по скъп климатик от другите ще е по-добър в дадено отношение. Навсякъде се гледат тестове при -15, -20 че и -35 градуса. В БЪлгария колко дни има с такава температура ? да не казвам часове даже.... Вземете една средно статистична информация за температурата. Затова се казва, че сме в умерения пояс - защото е умерена температурата. И е логично според мен да търсите климатик който да работи най добре в диапазона -5 +5 градуса. Ясно е че данните които се дават са за температура 7 градуса, но за панасоника който имам е при температура в стаята 20 градуа,външна -5, вентилатора на максимална степен, и 7 м дължина на тръбитеи COP смятам около 2,8 при напрежение 230 V което си е толкова у нас, даже на моменти и малко по -високо. Като гледам напрежението доста влияе, така че според мен е препоръчително да се слага климатик там където напрежението е хубаво. На работа напрежението падна под 200 волта и Самсунга не може да тръгне ( той е обикновен). Това е от данните които бяха предоставени за него ( благодаря страшно много на този който ги пусна ) модела е CS - E12DKE малайзийски, но излиза че при -5 едва ли не той не топли. Нищо подобно. 2005 г в Ямбол беше голям студ до -18 и даже -25 бяха стигали температурите, а климатика беше сложен лятото. При температура -15 или нагоре, незнам точно си правих тест с климатика. Задавам 26 градуса и копчето "Power", и меря - в стаята да е било около 22 градуса .... температурата на изходящия поток беше 44 градуса (+ - 1 градус заради точността на термометъра). За мен това си е достатъчно, а и сметката за тока също говори сама за себе си. И още нещо за тези, които тепърва ще си купуват климатик - сметнене дали 1000 лв отгоре си заслужават ? Това не са малко пари - поне за мен. И последно - на малайзийския Панасоник, този който написах - отворих го и даже имам снимка, за да докажа че компресора е Японски. Така че - смело вземайте и се наслаждавайте на комофрта!

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #73

    Re: Съвет за по-скъп инвертор

    недей го хвали тоя Панасоник че е дръвце .. освен това е стар модел новите са още по големи летви .. изобщо тая марка в тема за по скъп инвертор не трябва да се споменава

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    9
    #74

    Re:Съвет за по-скъп инвертор

    Здравейте , Надявам се да ми помогнете в избора на климатици . Избрал сам да бъдат Дайкин . Апартамента ми е 3 стаи 14 , 16 и 8 квадрата . Малката и най-голямата стая са северни без изолация с нова дограма . Моля да ми препоръчате подходящи модели за трите стаи . Решил сам да бъдат инверторни , но как е по-добре от европейските заводи или да търся машини от Япония . Благодаря предварително на всички !

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #75

    Re:Съвет за по-скъп инвертор

    radoo и аз съм доволен от тази марка и не съм имал проблеми никога.Познавам хора които имат общо над 25 машини и си бачкат иделано и в най големия студ.Говоря за малайзийски само не за китайски.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 7 ПърваПърва ... 34567 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Абсурд - WhatsApp е 20 пъти по-скъп от Viber!!!
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 15
    Последно: 07-10-14, 09:32
  2. Съвет за инвертор Midea 24-ка
    От Petri във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 12-06-14, 23:35
  3. Отговори: 15
    Последно: 01-08-12, 08:48
  4. Twitter става все по-скъп
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 10-02-11, 17:40
  5. P3 защо е толкова скъп
    От MAKAPOB във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 14
    Последно: 19-12-03, 15:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе