Резултати от 1 до 9 от общо 9

Какъв климатик да си купя?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    3
    #1

    Какъв климатик да си купя?

    здравейте, искам да си купя климатик който главно ще ползвам за отопление на 35-40 кв помещение. Но не мога да реша точно кой? Предлагат ми fujitsu as-n40r2 който отговаря на 14-ка и sharp ax-45... който отговаря на 18 - к а. Внос са от Япония и са с много екстри и много икономични. Може ли някой да ми даде компетентен съвет какъв климатик да си взема.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: какъв климатик да си купя

    Вземи си Fuji 12-ка инвертор, произведен за еропейския пазар. Максималната му мощност е 6.7kW, a номиналната 4.8kW. Може да се вземе за 1650лв с монтажа и си имаш пълна гаранция. Има и по-мощни. Ако ти се дават към 2300лв може да се вземе и 14-ка. с номинална мощност 5.6kw и максимална мощност 8.4kw. За същите пари има конвенционален даикин с 5.8kw мощност.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    3
    #3

    Re: какъв климатик да си купя

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Вземи си Fuji 12-ка инвертор, произведен за еропейския пазар. Максималната му мощност е 6.7kW, a номиналната 4.8kW. Може да се вземе за 1650лв с монтажа и си имаш пълна гаранция. Има и по-мощни. Ако ти се дават към 2300лв може да се вземе и 14-ка. с номинална мощност 5.6kw и максимална мощност 8.4kw. За същите пари има конвенционален даикин с 5.8kw мощност.
    а този модел на fujitsu AS-N40R2 за 2250 без монтаз как ти се струва за това помещение да не го тормозя много

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: какъв климатик да си купя

    Ами за тези пари си вземаш 14-ка без йероглифи. Този климатик не е за Европа и е на 100 волта. При положение, че не е по евтини няма смисъл да се купува.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #5

    Re: какъв климатик да си купя

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Ами за тези пари си вземаш 14-ка без йероглифи. Този климатик не е за Европа и е на 100 волта. При положение, че не е по евтини няма смисъл да се купува.

    Този модел няма аналог за европейският пазар и е на 200 волта а не на 100. Вероятно след някоя друга година ще има подобен модел и за европейският пазар и ако ти харесва да притежаваш истински японски климатик произведен за пазар със значително по-високи изисквания горещо ти го препоръчвам.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    3
    #6

    Re: какъв климатик да си купя

    Цитат Първоначално публикувано от blue1

    Този модел няма аналог за европейският пазар и е на 200 волта а не на 100. Вероятно след някоя друга година ще има подобен модел и за европейският пазар и ако ти харесва да притежаваш истински японски климатик произведен за пазар със значително по-високи изисквания горещо ти го препоръчвам.
    може ли да ми дадеш адрес където мога да намеря повече информация за fujitsu климатиците че само на йероглифи ми излизат и дали 14-ка ще ми стигне за 35-40 кв.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    3,750
    #7

    Re: какъв климатик да си купя

    muradferad, пратих ти на лична инструкции за фуджитсу.
    А относно помещението по най-груби сметки мощността на отдаване на топло /оптимално/ трябва да е между 5.5 kWh и 6.5 kWh. Възможно е модела който си харесал да е малко слаб, но като опишеш подробно помещението в което ще го слагаш вероятно ще те консултират добре. Пиши в кой магазин ти предлагат японският модел защото цените доста варират, а аз знам къде е най-евтин.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    10
    #8

    Re: какъв климатик да си купя

    Здравейте,незнам какъв климатик да си закупя за цена около 1600-1800 лв.с монтаж.Ще отоплявам крайна стая от апартамент панел с южно изложение с външна и вътрешна изолация и с пвц дограма.Стаята е 30 м2. Благодаря на всички!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    61
    #9

    Re: какъв климатик да си купя

    Цитат Първоначално публикувано от dalaveras
    Здравейте,незнам какъв климатик да си закупя за цена около 1600-1800 лв.с монтаж.Ще отоплявам крайна стая от апартамент панел с южно изложение с външна и вътрешна изолация и с пвц дограма.Стаята е 30 м2. Благодаря на всички!
    Здравей колега, ти си готов! Моят съвет е Панасоник TE12DKE! Парите ще ти стигнат, може да преминеш бюджета с 50 лева, т.е. 1850 лева с монтажа. Породават ги в техномаркет.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Какъв климатик да купя 9 или 12 за 20 кв.м.
    От 7712 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 04-09-11, 12:28
  2. Какъв климатик да си купя?
    От lyubo_d във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 24
    Последно: 12-02-11, 22:23
  3. Какъв климатик да си купя?
    От tod_ton във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 24-08-08, 14:52
  4. Какъв климатик да си купя?
    От peshew във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 32
    Последно: 20-12-07, 15:35
  5. Какъв климатик да си купя?
    От zomane във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 17
    Последно: 03-07-07, 20:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе