Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 55

Пазарът на климатици в BG: каква стана тя???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #1

    Пазарът на климатици в BG: каква стана тя???

    Здравейте форумци!

    След като вече си купих през ноември'07 един климатик (все още под наблюдение как се държи) имам идея да купя още един за другата стая (желателно инвертор) и затова продължавам да чета форума...пък и гледам, ако и аз мога да помогна на някого...

    Та четейки мненията тук просто не знам какво става на пазара на климатичната техника у нас, в смисъл какво се предлага като качество!!?? Значи Панасоник не били добри (аз купих такъв). Добре, щом спецовете казват...задраскваме го!

    На друго място: за бога братя, не купувайте Кериър и Тошиба сега! Не са това, което бяха! Добрееее, драскаме и тях!

    Значи Фуджицу: дааа, ама дигали шум като излитащ реактивен самолет, като болид от Ф1!! Драскамеееее!!!

    Японци 100-волтови: Даааа, ама трябва траф!! Пък и не е ясно с гаранцията....има ли, няма ли..??!! Драскамееее

    Тъйййй. Какво остана ??? Май за момента като че ли от РАСОВАТА техника остана да се купува Митсубиши!!??
    Е, какво ще кажат спецовете???

    П.П. Не съм фен на никоя марка. Нито препоръчвам, нито оплювам...Просто се питам какво става и какво да си купи СЕГА простосмъртният и непосветен в климатичната техника редови потребител!!!???

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #2

    Re: Пазарът на климатици в БГ: каква стана тя?????

    Колега,

    Изтърва много важна марка...С това нанесе кръвна обида на Дайкинистите.
    А форумът въобще не е показател за пазара на климатици. Например за миналата година са продадени най-вероятно над 15 000 SANG-а от Технополисите, а мнения за SANG почти няма във форума.

    Тука основно пишат хора дето са дали една камара кинти за климатик и имат нужда да се похвалят, че да оправдаят разхода......

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #3

    Re: Пазарът на климатици в БГ: каква стана тя?????

    TazmaniaK,
    С виновно наведена глава признавам за пропуска и моля за извининение от сектата на Дайкинистите!
    Но пропускът е НЕВИНОВНО допуснат и смирено моля за снисхождение от тяхна страна!

    Ама като чета тук ...то и от Даикин има оплаквания...

    Боже, боже...прости ми, че споменавам името ТИ, но какво да купи човек!!!???

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #4

    Re: Пазарът на климатици в БГ: каква стана тя?????

    Хора, които да се хвалят, че са дали ХХХ лева за еди-какъв си климатик или кола винаги има и винаги ще има. Нека да се хвалят.

    Но мисля, че идеята на фолрума е да се обменят мнения, да си бъдем взаимно-полезни и най-вече хората, които ЗНАЯТ повече за кл. техника да помогнат на такива като мен - редови потребители и невежи в кл. техника да направят най-добрата покупка за техния джоб, или да решат/отстранят даден техн. проблем.

    Всеки има право да бъде фен на някаква марка - няма лошо. Но мисля, че когато някой търси помощ/съвет не трябва да има пристрастие...Още повече практиката показва, че всяка марка (т. е. производител) има успешни и не-толкова успешни модели...

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re: Пазарът на климатици в БГ: каква стана тя?????

    @kojcho,
    Довери се на интуицията си!

  7. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #6

    Re: Пазарът на климатици в БГ: каква стана тя?????

    kojcho
    Ми, то има оплаквания и от Mitsubishi, и не само тук във форума

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #7

    Re: Пазарът на климатици в БГ: каква стана тя?????

    Jaskas,
    Ами щом казваш....значи, както съм подострил молива - и на тях черта!!!

    Ами...то май нищо не остана!!!???

    Lupus,
    Ами аз вече веднъж се доверих на интуицията си ...взех Панасоника заради това, че имат 5г гаранция на компресора...
    но вече писах тук за проблема с вибрациите във външното тяло ...и след моята намеса климатика вече е ПОБЪЛГАРЕН

    Даже се чудя, дали да не пиша на производителя, че ако даде някой-друг долар мога да му продам технологията за обезшумяване!!

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #8

    Re: Пазарът на климатици в БГ: каква стана тя?????

    kojcho , ами то си има рейтинги по надежност и качество:

    1 DAIKIN
    2 MITSUBSHI HEAVY
    3 MITSUBSHI ELECTRIC
    4 GENERAL FUJITSU
    5 FUJITSU
    6 FUJI
    7 PANASONIC
    8 TOSHIBA
    9 HITACHI
    10 SHARP
    11 SANYO

    http://www.stm-climat.ru/info/conditioners_rate.php

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #9

    Re: Пазарът на климатици в БГ: каква стана тя?????

    dan66,
    Нямам нищо против тази класация...само че, изглежда климатиците продавани у нас не са ТОВА, което се продава в други страни....

    Гледам, че Саньо са доста назад....даже не е показано място за тях...а едва ли са толкова лоши....

    В такива класации винаги дава отражение и цената, маркетинга и други фактори.

    Моята идея когато отворих темата беше не да се дискутира какво е най-продавано в световен мащаб, а да се даде отговор/СЪВЕТ КАКВО да се купи от това, което се предлага на НАШИЯТ пазар?????

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    409
    #10

    Re: Пазарът на климатици в БГ: каква стана тя?????

    Цитат Първоначално публикувано от kojcho

    В такива класации винаги дава отражение и цената, маркетинга и други фактори.
    Да така е ,но класацията дава най обща представа за качеството на марките като повечето от тях са добре представени и в България.

  13. Member Аватара на gomor
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Гоце Делчев
    Мнения
    248
    #11

    Re: Пазарът на климатици в БГ: каква стана тя?????

    Колеги,а някой отчете ли калпавия ток в "европейската ни държава"?Тия с дръпнатите очички дали знаят къде "ходят" климатичетата им/уж са за вътрешния им пазар/?Така че няма какво да искаме повече от тия машинки,с тоя скапан ток в милата ни Татковина...каквато и гаранция да дават хората,каквито и защити да правят ,кат му праснеш на тоя климатик 280-300 волта...Така че,колега Тазманиак,Дайкините са си хубави и скъпи машинки,и никой,предполагам,не ги е купил само за да се фука!

  14.  
     
  15. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #12

    Re: Пазарът на климатици в БГ: каква стана тя?????

    kojcho, ето ти и перфектен отговор....поздравления за колегата които ти даде класацията по реитинг-оттук на сетне по симпатии избираш марката,и е само един КЪСМЕТ- друго няма.
    Разбира се с условието,че е избрана точната мощност и техниците са си свършили работата като хората...
    Също така е важно условието да се ползва грамотно машината,но-това е голяма тема....повечето от писанията тук са с тази цел-търсене и решаване на проблеми с климатизирането.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    105
    #13

    Re: Пазарът на климатици в БГ: каква стана тя?????

    Дааа, ясно е, че и при марковите машини човек трябва да разчита на късмета си!!!
    Ама като си знам късмета в ТОТО-то...лоша работа....

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    510
    #14

    Re: Пазарът на климатици в БГ: каква стана тя?????

    Цитат Първоначално публикувано от kojcho
    Значи Фуджицу: дааа, ама дигали шум като излитащ реактивен самолет, като болид от Ф1!!
    Това не е точно така! Вярно че компресорите са им по-оборотни, но това е само когато пускаш климатика и спомага за по-бързото затопляне на стаята! Вътре трябва да е пълна тишина за да го чуеш изобщо, а след няколко минути утихва напълно. Изобщо шума на външното тяло не е никакъв повод за притеснение.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #15

    Re: Пазарът на климатици в БГ: каква стана тя?????

    Бих искал само да вмъкна, че климатиците в 99.9% от случаите не се продават самостоятелно като продукти. Те винаги са съпроводени и от услуга - МОНТАЖ-ЪТ. Дори и най-расовата машина ако бъде монтирана калпаво ще създава доста ядове и обратнота - не толкова калпавите машини но монтирани по учебник си вършат работата.

    Избора на климатик не би трябвало да зависи само от марката на машинката но и от фирмата, която ще го монтира и сервизира в следващите 2-3 години. Така че предлагам dan66 да пренапише класацията съобразена с фирмите, които предлагат марките.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2009)
    От Lupus във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 312
    Последно: 27-11-09, 15:37
  2. С каква температура духат на охлаждане Вашите климатици?
    От bobovo във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 12-08-09, 13:03
  3. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2008)
    От kantonaa във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1949
    Последно: 27-12-08, 23:13
  4. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2006)
    От JoroM във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2354
    Последно: 31-12-06, 16:21
  5. Климатици... (обсъждане на всякакви климатици - 2005)
    От ВЕЛИНСКИ във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2332
    Последно: 31-12-05, 18:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе