Страница 306 от 372 ПърваПърва ... 256296304305306307308316356 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,576 до 4,590 от общо 5578
Like Tree4495Одобрявам

Колко ми харчи климатикът - Real Time

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #4576

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    https://www.youtube.com/watch?v=C5XGmEi-8pY - Когато баща ми беше майка, сърцето ми е фен на Локо Пловдив.

    Иначе последните дни в НовоРУСийск Хитака ми харчи средно по 5 kw/h нощна и 7 kw/h дневна тарифа, като не му давам зор и поддържа 23 гр. Широките отвори на тавата са бая заледени, след 1-2 дена като се позатопли през деня ще му ударя един горещ душ.
    Доста заскрежен е, последен дефрост преди 1 час и нещо. Избърсах го с четката, с която чистя колата да не се мъчи хайванчето. :D Май изглеждаше по-зле и харчеше малко повече отколкото при -11 гр.
    Btw станцията на sinoptik.bg за Русе се намира в Гюргево, Румъния...


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от MistaMasta; 04-12-18 в 01:14.
    Jack Krauser одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4577

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Представи си какво става при запушен олук и вкаран кондензен маркуч в него и малко слънце на покрива.
    Представям си, как ще заблика вода от вътрешните...Скачени съдове... За това утре започвам принудително размразяване от долу нагоре.
    Този пост е редактиран от rosswen; 04-12-18 в 01:29.

  4. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #4578

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Тази сутрин е минус 3 градуса невероятно гъста мъгла която дори и на клипа се вижда ясно климатика работи с консумация 2кв вътрешна температура 24 градуса през първия половин час. За вас лъжа за мен истина дефрост не направи.
    Ето и клипа https://www.youtube.com/watch?v=YIykzz_5QXo

    - - - - - - - - - -

    Работи без дефрост и консумация 600 вата нещата изглеждат така:
    https://www.youtube.com/watch?v=7pGh...ature=youtu.be
    Най интересното е че тоя целия шум който се чува е от свистенето на въздуха, който минава през топлообменика голям звяр се оказва за сега тоя климатик. Както се вижда има съвсем леко обледеняване което дори не е запушило топлообменика а мъглата е сериозна
    Този пост е редактиран от PPP1; 04-12-18 в 07:25.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4579

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Машината отдавна се е доказала като звяр. Явно не са ти достатъчно кофти условията. Погледни този, втория, над мойто МХИ. А работи в 14м2 изолирана стая, топлена отгоре и отдолу.

    Дефроства си машинката, но само при крайна нужда. Явно при теб такава не е имало.
    П.п. На тази снимка положението е все още прилично. В момента висулките са по-дълги, като и на 2-та климатика са запушени всички отвори и течат лекинко отзад.
    Този пост е редактиран от rosswen; 04-12-18 в 08:06.
    Genadi80 одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    523
    #4580

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Направи го точно преди да тръгна на работа някъде към 8:10 вдигна клапите и замига но нямах време да го дочакам до край щото беше явно то 15 минутните.

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4581

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    На средния, като му се изпикае горния и става да си е.е мамата.
    dodo_pv одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #4582

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Масово са така по кооперациите в квартала. В зависимост от "дебита" на по-горните, някои от долните в Плевенските условия в един момент заприличват на ледени буци по стените. Гледам в последно време доста от собствениците на долните взеха да им слагат "покривчета".
    SPSt одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4583

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Не зная дали сте забелязали, на LTC-то от страничния отвор няма висулка. Съвсем дискретно, миналата зима, боднах една от моите тапи, която за мое щастие е същото ф20 [emoji16]. Ако беше някой разбран, грамотен човечец, щях да го обсъдя с него, но тази мадама, гаранция нямаше да ме разбере и да позволи такова нещо. Щяха да са големи драми. Уж съобразихме моето външно да не попада в обсега на горното, но се оказа, че тоя страничния ще си капе, съвсем на ръба, но ще капе. И да ви се похваля, че най-накрая пустата мъгла се вдигна, тази сутрин. -5 е, но си е вече човешко време.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #4584
    Моите качиха дневно на 12 до 14kWh с нагревателите.
    В момента е -8 с мъгла




    Много чести дефрости, подовият дайкин е на ръба на възможностите си.
    Jack Krauser, rosswen и Genadi80 харесват това.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #4585

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Биро, нормално при тези условия, важното е, че топлят..
    ruuni9 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4586

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    И при мен беше така сутринта -7°, 90% влажност и мъгла. Панасоникът беше зациклил с дефрости на всеки час и го спрях да не се мъчи, не може да се справи с мъглата, само хаби ток напразно. Тотален блокаж, питата още след дефроста побеляваше. Мъглата при минусови температури много ги мъчи тея климатици.
    Иначе докато е леко заскрежен топли и работеше с около 800 вата консумация, но натрупа ли дебела шуба от скреж, спира да топли.
    За ноември климатикът ми е навъртял около 32 лева сметка, но не е работил непрекъснато.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4587

    Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Аа, виждате ли какво им е на нашите машинки всяка зима? На сух студ, много клими държат, ама на студ с мъгла, повечето окапват. На ти сега плазма и екстри! В такова време, всеки се моли да му е топло, а не дали диша въздух от покрай планинския ручей. После ме обвинявайте за краен и пристрастен, но такива условия, по някои краища на България, са доста често срещани. "Не питай старило, а питай патило." Неслучайно единият ми климатик изхвърча още след първата му зима.
    Този пост е редактиран от rosswen; 04-12-18 в 10:59.
    splendor, Jack Krauser, mystikalrs и 2 други харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #4588

    Re: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Аз пък нямам такива проблеми пак за Русе става въпрос, панасоника се е размразявал към 4 часа после сутринта към 9 и нещо,външна -8 -9 и мъгла, но е сложен на 21 градуса и не се мъчи изобщо даже през половината време стои на 190 вата. Хитака съм го понапънал с 38кв на 23 градуса нагласен, в кухнята е 21 при него е 23. Консумация сутринта беше 600 вата сега е 450 , дефрости редки през доста часове него следя. Неговите отвори на тавата са големи и нямат запушване, на панасоника от тази година е с ф44мм и е много добре, точно за тези условия, минали години се запушва, при снеговалеж май повече заскрежаваха и виждаха зор.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #4589

    Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Доколкото съм запознат, ти беше "мод-нал" дефроста на твоя Панасоник? За съжаление, не всички марки подлежат на подобни интервенции.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #4590

    Re: Отговор: Колко ми харчи климатикът - Real Time

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Доколкото съм запознат, ти беше "мод-нал" дефроста на твоя Панасоник? За съжаление, не всички марки подлежат на подобни интервенции.
    Да и хитака и той , той през 50мин. правеше дефрости под 0 градуса а сега контролни пуска през 9;30 часа, а когато има нужда и побелее и по често. Така си работят панасоника ще е 3-та зима хитака е на 7 години с мод е от 4 някъде

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Koга климатикът харчи повече ток - в зависимост от степента?
    От avata във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 228
    Последно: 11-02-17, 13:26
  2. Колко Ток харчи при размразяване
    От Tihomir Stankov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 38
    Последно: 21-12-12, 10:27
  3. Колко ток харчи компютъра ми
    От loafer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 14-12-11, 22:43
  4. Кое колко ток харчи
    От mitkosan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 11-04-08, 12:00
  5. Software за real time mp3 компресия ???
    От trastikata във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 14-07-03, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе